Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

vlastní upravy zbraní
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
rozdil mezi nevylapovanou zbrani a vylapovanou je hodne citelnej Smile jasny ze jeste vic prida power tube ... ale nej je kombinace obojiho ... A5 je fakt vyrobena prasacky ... barva zasahuje az do mist kde se pohybuje kladivo


Jak moc citelný to je? Jde to vůbec poznat?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Chico



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 245
Bydliště: grupe: S.P.A.S.

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sám sem to před půl rokem vylapoval a opravdu to za to stojí udělat. Dělal jsem to tim ,,vodním,, šmirglem 2000D (pod vodou). Zabralo to jen chvíli času a kdo dělá rozborku/zborku A5tky častějc, nejni to pro něj problém. Rozdíl v úsťovce to určitě má (menší tření pohyblivých částí), ale nejsem schopnej zjistit jak moc (nemám radar). Nicméně pocitově si myslím, že k nárůstu došlo. A navíc sem zaznamenal lepší zvuk střelby.

Oba odlitky těla A5 jsou opravdu dost hrubé a už jen logicky by části, jenž jsou v kontaktu s pohyblivým ústrojím, měli být co nejhladší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se stále domnívám, že tomu tak není a vylapování bude mít zanetbatelný vliv na kvalitu střelby stejně tak jako power tuba....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
Já se stále domnívám, že tomu tak není a vylapování bude mít zanetbatelný vliv na kvalitu střelby stejně tak jako power tuba....


Nevím jak lapování, čekám teprve až mi dorazí pasty na ventily, ale PowerTuba na střelbu určitě vliv má. Minimálně takový, že hodně klesne spotřeba vzduchu/CO2 a to velice razantně. Dále s plastovou Tubou jsem nebyl zdaleka schopný tak přesně a v takovém rozmezí nastavovat ÚR. Takže já jsem s Tubou velice spokojený.

A na lapování se už celkem těším, po tom co jsem viděl ty obrázky, jak to vypadá, věřím, že absolutně hladký povrch musí mít na tření nějaký efekt. A hezky se to leskne.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 6:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laux napsal:
PowerTuba na střelbu určitě vliv má.


A jsi si jistý? Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
A jsi si jistý? Very Happy


No, má jistota plyne z výše uvedených důvodů. Tzn. jestliže poloha červíku, ovlivňující nastavení ÚR, má vliv i na spotřebu vzduchu/CO2, tak zákonitě při použití plastové Tuby a vyšroubování červíka na cca. 2/3 - fps 300-310, musí být jiná spotřeba, než při použití AL Tuby a zašroubování červíka tak, že se bojím aby nepropad dovnitř Tuby - tedy téměř zašroubovaný na maximum, mám fps 270 - 280, při 1/3 300 - 310, při 2/3 okolo 340.
A abych nemluvil jen teoreticky, tak nyní s flaškou 68/4500 vydržím tři akce oproti dřívějším necelým dvěma. Takže možná, že se i pomocí AL Tuby zamezilo nějakým dalším ztrátám typu špatné tvarové stálosti plastové Tuby při tak vysokém tlaku, který do zbraně jde, a tím pádem nedokonalé těsnosti Válce uvnitř Tuby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
Laux napsal:
PowerTuba na střelbu určitě vliv má.


A jsi si jistý? Very Happy


Souhlasím s Lauxem, také jsem pozoroval delší výdrž láhve po výměně PowerTuby. Nevím přesně o kolik, ale vydrží to více ran než s originální plastovou tubou.
Každopádně Mihala prosím, aby nám nebral iluze o dobré investici 800 Kč Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Opravdu Power tube zvyší přesnost...ono když novou porovnáš s tou cos tam měl tak je to velkej rozdíl v přžesnosti zpracování a i chodu, popř. těsnění. To co je tam originál je prostě vehikl o ničem.
Lapování, opět citené zlepšení....Je to i vidět na tom jak se kuličky při střelbě chovají. opravdu mají stejnou dráhu... což před tím některá " ulítla " trochu stranou apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 1:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Twisted Evil Mihale, Mihale ty syčáku takhle je trápit ty chudáky co pořádně netušej proč jim to vlastně střílí líp Laughing
Je pravda že pokud vezmu fungl novou A5 neboX7 a jim podobné třeba Milsig.... je vhodné je nejdřív rozebrat a podívat se jestli se při výrobě nedostala ta hrubá barva i na místa kde se ve zbrani něco proti sobě pohybuje protože, pokud ty vnitřní části někde drhnou, tak aby ta zbraň mohla střílet je potřeba do ní cpát mnohem větší tlak, nebo se také stane, že kladivo nebude mít dostatečnou energii pro správné otevření hlavního ventilu. (hlavně ta barva nabobtnává pokud je delší dobu ve stiku s barvou z kuliček)
Tohle všechno se odstraní tím, že se obrousí ta barva pryč, ale zase nejsem přesvědčenej, že by tzv. "lapování" (lapování je trochu někde jinde s přesností a to co někteří za něj vydávají je maximálně leštění) bylo lepší než třeba běžnej 200 smirek.
No a co se týče tý výměny powertuby tak to je otázka, někomu pomůže a někdo to nepozná, záleží jak hodně je zmršená ta origo plastová, ale určitě tím nikdo nic neskazí - jedna by mohla pomoct, ale každému Tippmannu a to od new design se zlatou barvou ta má ještě navíc jeden o-kroužek ve ventuře a tím se zase ušetří něco plynu kterej by utekl bez užitku, takže pokud se povede zvýšit úr tak, že už se musí "brzdit" tím červem na boku power tuby je vhodný vyměnit pružinu na kladivu za měkčí a pak věřím, že i spotřeba plynu klesne. Jinak to nebude tak velkej rozdíl, aby to byl schopen někdo z nás poznat.
No a pokud má někdo tu flintu tak dlouho jako ty Mihale tak většinou už jí má tak oběhanou, že tohle všechno opravdu nemusí poznat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No asi jsem měl " špatný kus " páč ten PW tube co jsem vyndal měl opravdu velkou vůli do stran Idea hlavně píst co na něm běhal. ( dle mě nemohl vždy být přesně vystředěný ).
Mám novej od new designu jak píše rajko to těsnění je tam " logicky " vymyšlené - ba i píst je " pevnější v dráze " a tak " nezatáčí ".
Tím si myslím že hodně pomůže v přesnosti.
zkouším svůj Gun na jednom jediném místě venku a vystřídal jsem několik možností počasí a tam kde jsem před tím měl problém trefit strom ( protože kule buď již padala a nebo se jinak ) s touto výměnou + začištění těla brzo zmaluji stromy co jsou o pěkný kosek dál - což před tím bylo nemyslitelné...
A to nemluvím o dosti velkém ubytku vystřelené munice během herního dne. tam kde jsem musel poslat 20 kulí mi stačí ( pokud počasí dovolí ) 2-3 kule Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
oni



Založen: 15. 12. 2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chlapi,mam moznost po vylapovani jeste vylestit jako se treba lestej limce u AL kol,takze to bude jao zrcadlo? presto se zeptam nemuze to zas enejak necemu vadit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje lapování Wink
http://vlachla.rajce.idnes.cz/Lapovani/
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taunus



Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 518

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

abyc nezakladal nove tema kluci mohli byste mi poradit.nekde jsem tu cetl vlakno ohledne ,ze nekdo tady vyrabi predpazdi tomu kdo ma zajem.za boha to vlakno nemohu najit. muze te mne nekdo nasmerovat? diky
_________________
2x carbine ,1x mk 48 para (sp1 vnitrnosti),2x 26ci/3000psi vzduch ,tiberius T8.1

EX Falcon painball team
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 5:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dela to pan Salfa. Kupodivu je to téma - Výroba predpazbi, založeno tadyhle Vlachlou :--)
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2010 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po přečtení tohoto tématu jsem se rozhodl že svou A5 také ve vnitř pěkně vyleštím. A tak se i stalo.
Použil jsem nejdříve brusný papír hrubosti 400 a pak také 600 hezky jsem to brousil na vodě. Poté na zavěrečné leštění byla použita leštící pasta SILICHROM. výsledek mě mile překvapil. povrch je nádherně hladký.
Zde je pár fotografií http://rao.rajce.idnes.cz/2007-01-17_tippmann/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dawe05



Založen: 13. 01. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2010 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Udělal sem totéž. Akorát po rozebrání zbraně sem se trochu zhrozil když sem to viděl, vypadalo to jako když tam někdo zvrhnul kýbl s barvou.
Pavlas: Podle tvých fotek si to měl ještě krásný před lapováním oproti měVery Happy bohužel foto nemám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate