Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Airsoft vs Paintball
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 32, 33, 34  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
proktorcz



Založen: 15. 11. 2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

se to tady docela rozjelo Cool
_________________
Mentos: The Freshmaker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

podle mě.Nejde o to zda airsoft nebo paitball lítá dál nebo že to zjednim bolí víc nebo míň a nebo velmi často zmiňovaná verze paitball má boule místo zásobníku a jsou to zohíbaní trubky kdež to airsoft né. paintball a airsoft mají cca srovnatelní dostřel (jde jen o to kdo má jak upravenou zbraň) bolest je u paitballu větší než u airsoftu což nemusí vyhovovat každému zvlášť mladším hráčům okolo 15let . hry jsou stylově velmi podobné je pravda že je v paintballu je méně těch více denních což je škoda ale přesto se vícedenní akce hrají Hlavní věc co mi osobně vadí u airsoftu je neprokazatelnost zásahu v paintu i kdyby jste byly rambo a to štípnutí necítily, tak na vás zůstane barva která prokáže zásah jsou sice podvodníci ale s těma se dá zatočit.v airsoftu se často stává že přes všechnu výstroj zasah necítíte (ono cítit pouhých 6mm /popř. 8mm/ a váhu 0.25g +- par setinek g skoro nejde ) a proto se velmi často stává že se dohadují hráči zda to dostal nebo ne. Potom mi vadí spousta airsoft zbraní je zvětší časti plastová (ať napovrch nebo jejich součástky) a pokud chci opravdu kovovou zbraň musím za ní dát minimálně 10 000kč a víc. Toť celí problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím necítěním zásahu máš pravdu napůl.
Zatím jsem necítil jen jeden zásah a to když pršelo jak z konve a měl jsem na sobě pončo přes taktiku. Střelec mě na to upozornil a já odešel. Ale zase naopak jsem cítil i zásah do batohu. .... v MAS prostě neexistuje že by někdo nepřiznal nebo řekl MÁŠ, když nemáš. Nebo já osobně jsem se s tím ještě nesetkal a věřím tomu že se s tím ani nesetkám.
Někdo na ASportále říkal že ti co nemají problém přiznat zásah dělaj AS, ti ostatní dělaj PB.
Neberte mě za slovo já jen že mi přišlo takové trefné Wink

A s těmi zbraněmi .... to snad ani nemá cenu komentovat.
I ta nejplastikovější AS zbraň, vypadá porád víc jako zbraň než PB značkovač. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doppler napsal:
S tím necítěním zásahu máš pravdu napůl.
Zatím jsem necítil jen jeden zásah a to když pršelo jak z konve a měl jsem na sobě pončo přes taktiku. Střelec mě na to upozornil a já odešel. Ale zase naopak jsem cítil i zásah do batohu. .... v MAS prostě neexistuje že by někdo nepřiznal nebo řekl MÁŠ, když nemáš. Nebo já osobně jsem se s tím ještě nesetkal a věřím tomu že se s tím ani nesetkám.
Někdo na ASportále říkal že ti co nemají problém přiznat zásah dělaj AS, ti ostatní dělaj PB.
Neberte mě za slovo já jen že mi přišlo takové trefné Wink

A s těmi zbraněmi .... to snad ani nemá cenu komentovat.
I ta nejplastikovější AS zbraň, vypadá porád víc jako zbraň než PB značkovač. Rolling Eyes


No co se tíká plastu na zbrani nejde o vzhled ale výdrž jsem technik takže vym co vydrží plast a co kov ale o to nejde co já hrál airsoft tak bylo věčné problemy z lidma co buď neuznávaly a nebo to necílily minimalně na jednu velkou akci si spomínám která se díky "těm tvím poctivím co uznavaj" skazila,nevím jestli si tam byl pokud ano jistě si spomeneš byl to Avganistan III kerý se měl odehrávat tři dny v kuse ale protože amíci neuznavaly (nebo se nám to zadlo to dodnes nikdo neví) tak se zbalyly a odjely ještě první den. a víčet akcí na kterých se to hemžilo řečmy stilu "jsem doněj nakropil puku točaku a on furt žije" ten amík s kloboukem neuznává " nebo přihře mé oblíbené "máááš kur*a máš" nic " mááášš" odpověď "NENE sem nic necejtil" těch je nepočítaně. to jsou moje zažitky z velkých akcí a já osobně jsem asi třikrát jsem odcházel na nahlašení že Máš protože jsem to necítil (stim baglem no nevim jestli jsi to dostal s plinovky a na místo kde nemáš moc věcí je to možný ale jinak pochybuju )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Afgánistán? Tam jsem nebyl ale to bylo pořádáno milovickejma ne? Tak tomu i věřim že byli takovéhle problémy. Ono dicinky na těchhle monsterbálech jsou problémy a to jen z toho důvodu že se tam dostanou i Chuckové Norrisové který všecko trefí ale oni jsou neprůstřelný. Tenhle problém pramení z nízkého věku většiny účastníků na podobných akcích.
Hold člověk už musí mít okruh teamů o kterých ví že se jim může věřit. Já mám třeba jen ty nejlepší zkušenosti s Britama (45.RMC, 22.SAS A,D atd atd). Měli jsme s nima dvě velké akce (Horizont I a Horizont II) v počtech cca 40na60 a 60na60 a absolutně bez problémů.
Já jsem taky technik takže taky vim co vydrží plast. Já jsem jen myslel že myslíš vzhled(podle toho slova "nelíbí") a ne mechanické vlastnosti. To s tebou naprosto souhlasím. Co není z kovu tomu nevěřim. Ani moc těm zintalovým slitinám, ale ono se to skoro z ničeho jiného nedělá.

A ten bágl je fakt. A pokud vim tak to bylo obyč AEG. Bágl byl narvanej,vážil snad 20kg, a prostě jsem ten náraz cítil. On kdyby byl prázdnej tak to možná necejtim ...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šedák



Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kanec: Chlape, techniku, obsah je OK, ale s tím pravopisem něco udělej. Vždyť se to nedá číst.

Jen poznámka. Mě samotnýmu se stalo v PB už mnohokrát, že jsem necítil zásah. Do opasku, do tub, dovnitř kalhot Smile a tak. V akci taková věc nemusí být ani cítit, ani slyšet. V PB je to výjimka, ale dovedu si představit, že AS tímto musí trpět víc. Tento fakt ve spojení s neprůkazností zásahu chtě nechtě musí způsobovat potíže při hrách s větším počtem hráčů, kteří se navzájem neznají. Věřím, že hra šesti spřátelených týmů ve 40 lidech nebude dělat problémy. Ale otevřené hry musí být hodně nepohodlné. Zde ta výhoda PB opravdu je. Neříkám, že se ani tak nedá podvádět a neříkám, že bych nikdy aspoň malinko nepodvedl, ale jsou to opravdu ojedinělé případy. I já jako střelec ve většině případů vidím zásah po rozbití kuličky a dál to řešit nemusím. K tomu nepotřebuji vidět kuličku za letu vůbec a jsem rád, pokud tomu tak není (tmavé skořápky).

Druhá. Tříštivost PB munice s sebou nese velké plus do budoucna. AS může dostřel vzhledem k bezpečnosti regulovat prakticky jen úsťovou rychlostí, velikostí a hmotností projektilu. Měkkost projektilu vzhledem k velikosti kuličky asi nemá cenu uvažovat. U PB se dá toto do budoucna regulovat právě tou mírou "praskavosti", pokrokem v technologiích. A ne napořád musíme střílet kuličkama. Do budoucna vidím vývoj PB zajímavější a možnosti širší než u AS.

Nic vůči AS nemám, sám ho hodlám v blízké době vyzkoušet. Dovedu si ho mimo jiné představit i jako levnou tréningovou alternativu k PB. Náklady na provoz minimální, zákonitosti při blízkém střetu stejné. A jestli držím v ruce AS maketu zbraně nebo PB zbraň, je mi srdečně jedno. I v PB už nejsou reálné makety výjimkou, ale jejich přidaná hodnota kromě vzhledu skořápky je buď nulová, nebo bych s tou zbraní měl šanci jen proti stejně vyzbrojeným soupeřům (RAM).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mimochodem, co se dostrelu tyce, uz se AS elektrikam vyrovnam. 50 mirenej. 100 maximalni. Po primce. Neni to tak presny jako normalni paintballky, ale je to APEX Smile

A kance, neverim ti, ze ten pravopis nedelas naschval, dyt ty vsechny i/y pises uplne obracene Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex


Naposledy upravil Hellboy dne po leden 22, 2007 5:56 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Paintball Březová



Založen: 20. 11. 2006
Příspěvky: 48
Bydliště: Březová u Sokolova

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Doppler: zeptám se jen jak realisticky vyhlížejicí zbraň musíš mít v ruce, aby jsi byl ochotný s ní hrát?
Stačilo by ti např. neco takového?
http://rap4.com/paintball/os/tippmann-folding-stock-p-391.html
To jen k mýtu který se předává od jenoho hráče AS k druhému. I paintballové zbraně dokážý vypadat velmi realisticky.
MPB na rozdíl od AS se má pořád kam vyvíjet a za poslední např 3 roky to jde opravdu velmi znát. AS byl od začátku postaven na vzhledu a v tom hned od začátku dosáhl maxima. MPB se postupně vyvíjí a je jen otázkou času, kdy ve vzhledu bude rovnoceným protivníkem AS.
_________________
www.paintballbrezova.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemusej ty zbrane byt ani novy.

Tohle je napriklad 11 let starej Tippmann, prvni automat na trhu. Inspirovan britskym sten gunem.


_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo tohle beru. Tohle už vypadá jako zbraň, ale máte jí někdo? hraje s nima aspoň 10 PB hráčů v ČR? Myslím že ne, a tím pádem je to jen ukázka toho nej co může PB nabídnout a mezi lidi se to masově rozšíří za bůh ví jak dlouho. Takže mýtus že zbraně používané při PB vypadají jako stříkací pistole se nepředává, tak to prostě je (neříkám že se to nemění, ale to je děj který ještě neproběhl).

Jo máš pravdu že se PB vyvíjí celkem slibně (líbí se mi modulárnost Tippmanna X7 a už to i celkem vypadá). A není pravda že v AS se vývoj zastavil uvedením. Zprvu běhali s bombama vzduchu na zádech, nebo s natahovačkama, pak přišly první AEG (automatic electric gun) které byly z plastu, přibyl HOP-UP, u plynovek BLOWBack, objevili je zbraně s kovovími těly, mechaboxi se také vyvíjejí (u TM je poslední myslim verze VII), "apgrejdy", přesné hlavně, lepší vzduchotechnika, zbraně na 8mm BB, + miliony kosmetických i funkčních doplňků. .... ten vyvoj tu prostě je.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paintball Březová



Založen: 20. 11. 2006
Příspěvky: 48
Bydliště: Březová u Sokolova

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem na mysli vzhled, protože to je asi nejvíce zmiňovaná výtka ze stany AS. Samozřejmě nejsem najivní že se AS taky časem vyvíjel. Alepřijde mi to jako bych posuzoval AS podle jeho nejrozšířenější a nejvyditelnější formy. Tj. 10 letí caparti co běhají po sídlišti s kuličkovkami od vietnamců. To by se ti asi taky moc nelíbylo. Jinak se třeba můžeš podívat na mých stránkách s čím u mne lidi taky hrají.
_________________
www.paintballbrezova.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nejviditelnější formou PB je sportovní PB a myslím že to by se Vám zařazení k nim taky nelíbylo. Jo ty značkovače máte povedený, ale jak tam sami píšete jste jediná půjčovna kde se nechají půjčit. .... viděl jsem nějaká videa z Vašich akcí a nikde jsem nic takového neviděl .... to je asi tím že tohle je prostě jen zlomek(ne-li všechno) co je v ČR a 99%lidí hraje se zbraňemi jako ze "sci-fi" filmu /citace z Vašich stránek/

Jo jednou se úrovně vzhedu AS a PB gunů přiblíží .... ale není to jen o tom.
Jak už jsem tu někde psal, to co provozujete vy(až na vyjímky/PP/) se nejvíce blíží ke střednímu proudu AS který právě hrají ti 10letí caparti na sídlišti například .... dovolím si tvrdit(a vím že Vám se to líbit nebude) že MAS je o úroveň blíže k realitě, tedy vojákovi (jak výstrojí /nechápu že nechápete proč výstroj nosíme potažmo proč jí nosí real army/, tak i výcvikem) schopným plnit i náročnější úkoly než pobíhat na plácku 500x500m.

Myslím si že kdyby PP dělal od počátku AS byl by mezi elitou MAS.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ pořád se mi zdá, že se tady alespoň Mpb hlavně dohadou o zbraních co je lepší a co je horší, přitom hlavní deviza MAS oproti Mpb jsou akce + ty věci okolo, ale hlavně lidi.
Prostě v současný době Mpb v ničem nemůže konkurovat MAS pokud člověku nejde jen dojet na akci károu, ujít párset metrů, tam po sobě pár hodin střílet a jet domu (jinak proti tomu nic nemám ať každej dělá co ho baví).
MAS je hlavně o tom zdokonalit sebe sama naučit se spoustu novej věcí a dovedností a mít možnost je použít v praxi neboli "v MAS v podstě o to střílení ani nejde, ale o ty věci okolo" Jinak po přeložení Smile u každýho MAS se předpokládá, že umí používat svoji zbraň a bojovat, ale taky, že umí věci, který na první pohled ani nevypaj, že je k boji potřebuješ, ale bez nich by ses do boje vůbec nedostal...
Kropit na plácku umí každej, ale ujít třeba 50km s plnou polní a tam zlikvidovat odpočatýho nepřítele a stáhnot se, na to už každej nemá nehledě na to, že většina lidí v tom ani nenalezne potěšení.


Naposledy upravil Dý dne po leden 22, 2007 9:24 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I kdyz se dovolim radit k PP, k elite mam daleko, asi jako k postave atleta Razz . Nejvice me desi, ze z ust AS hracu slycham nazor o nerealnem vzhledu zbrani. Vy s tim nadelate, jako by na tom zavisel svet Smile dulezite prece je CO ta zbran dokaze, a jake ma kvality, nikoli jaky ma vzhled. Nebo jsem mozna buran bez estetickeho citeni, ale funkce je pro me jaksi prednejsi.

Pokud si davate pochody s plnou polni a pote simulujete stret, ktery uspesne (proti pokud mozno vyvazenemu nepriteli ) zakoncite splnenim ukolu, pak kloubouk dolu, to je vykon ktereho opravdu nejsem schopen, a zvladne to malokdo. Ovsem musi si uvedomit, ze my zaciname zpusobem boje, pohybem, kooperaci, prave tou strelbou, a vy tim ubehnout 50Km v plny . Inu myslim ze prave o to srovnani pristupu jde Jaroslavovi a prave proto chce ucinit pokusny stret. Btw. myslim ze zrovna RPC poradaji cviceni vicedennim zpusobem s pohybem po nepratelskem uzemi, ale to bych mluvil za jine...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vojtech napsal:
Vy s tim nadelate, jako by na tom zavisel svet Smile

No ono to tak v podstatě je. Alespoň já se vždycky po pár hodinách na akci dostanu do stavu, kdy úplně zapomenu na okolní svět a co dělám je pro mě stejně reálný jako to, že teď píšu na počítači. A teprve až je konec akce nebo Asboj tak je to jak, když se probudim ze sna zpátky do reality. Třeba proto jsem prodal AK. Je to jeden z nejlepších ASkvérů, ale semo tamo zavrzal a já byl naštvanej, že jsem se musel právě probudit Smile, jelikož jsem si uvědomil, že to co držim v ruce neni opravdová zbraň. Teď mám celokov SD a můžu říct, že je to opravdu jak reálná zbraň pocit z ní je úplně stejnej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě zas tak o ten vzhled nejde, ale nějak se to okolo toho porád točí .... ale když ani nemůžu kvůli rouře od zásobníku mířit a musím mířit jen tim kam to lítá tak to není moc košér to uznejte (vim že je to problém zbraní nižší úrovně ale víte jak to myslim:-)

Váš svět se točí "jen" okolo zbraní a střelby s ní, vlastně ani nic jiného krom masky nepotřebujete, a náš svět se točí okolo toho jak se co nejvíce přiblížit k reálu a tomu patří i ta zbraň.

K tomu střetu ASxPB ... jsem celkem zvědaví jaký z toho budou závěry. A jestli to někomu z Vás střílí 100m Shocked přímo, tak to teda respekt, to že AZ guny střílí běžně 80m je dle mě naprostá hovadina způsobená nadšením ze střelby a špatným odhadem(znáte to ne?: týýý jo to lítá parádně, kolik to tak může bejt? 60metrů? néé to bylo dál .... nejmíň 80, no jo máš pravdu), mě to lítá tak odhadem něco mezi 35÷45metry ale postavu jednou kulí na tuhle vzdálenost opravdu nedám(ale sousedovi přes ulici tím v pohodě trefím satelit na odvrácené straně domu Twisted Evil ) .... tím padá výhoda delšího dostřelu AS zbraní a přesouvá se na vaší stranu. Ale co de o prd. Je to jen zábava ne? Wink Jen doufám že se po tom střetnutí neobjeví lidi s řečma typu: Jé to jsou lamy, plnou hubu keců a pak dostanou naklepáno. ... to by mě opravdu mrzelo.

V jaké fázi jsou přípravy na střetnutí? Kolik máte lidí na jednotlivích stranách? Z jakých týmů?

EDIT:
2Dý:to já si pocit mít v ruce opravdovou zbraň a ne jen "vzrající hračku" vyléčil zbrojákem a pořízením CZ 858 Twisted Evil a paráda Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4Dopler: No mě stačí zajít párkrát do roka na střelnici, doma se mazlim se zavářkou Laughing . Holt ostrý maj oproti AS jednu nevýhodu za chvíli by nebylo s kym hrát Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doppler napsal:
No mě zas tak o ten vzhled nejde, ale nějak se to okolo toho porád točí .... ale když ani nemůžu kvůli rouře od zásobníku mířit a musím mířit jen tim kam to lítá tak to není moc košér to uznejte (vim že je to problém zbraní nižší úrovně ale víte jak to myslim:-)

No to sis vlastne odpovedel sam Razz

S dostrelem to Hellboyovi taky moc neverim a jinde sem psal ze to chci videt.
Na druhou stranu ta kule je pak fakt pomala, a jak sam psal tak ma rozptyl 5m tzn. na nic. btw. rybarskej syndrom chytne obcas kazdyho z nas.
K priprave spis nekdo povolanejsi.

citace:
EDIT:
2Dý:to já si pocit mít v ruce opravdovou zbraň a ne jen "vzrající hračku" vyléčil zbrojákem a pořízením CZ 858 Twisted Evil a paráda Smile

nj, to si hned tak z rodinnych duvodu neporidim, ale mas recht Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaravor



Založen: 17. 01. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doppler napsal:
Váš svět se točí "jen" okolo zbraní a střelby s ní, vlastně ani nic jiného krom masky nepotřebujete, a náš svět se točí okolo toho jak se co nejvíce přiblížit k reálu a tomu patří i ta zbraň.

Sice uz sem to nevim jestli tady ale na "nasem" portalu psal, ale - Ac me samemu jde take o to se priblizit realu (treba dnes mi prisla strepinovka... K cemu myslite ze mi bude krome toho ze me bude znevyhodnovat v boji airsoftkami??? Jde o ten pocit... I kdyz ja se priznam ze opravdoveho konfliktu bych se zucastnil nerad, kdyz tak jedine s kvalitnim vycvikem a to jen v pripade ze by slo napr. o obranu zeme.... to jen tak na okraj...)
Tak byt se na "portale" projevuje spise mene, je skupina ktera dela airsoft pro airsoft mnohem pocetnejsi... V nasem relativne blizkem okoli je cca 5 skupin ktere delaji airsoft, o tu realnost se snazime jen my... A to nepocitam lidi kteri se jen obcas seberou a jedou strilet... Muj osobni odhad je ze military dela ci se k nemu blizi (i kdyz je to dost siroky pojem, kazdy si pod tim predstavi neco jineho) cca 1/4 az 1/3 "airsoftaku"....
Jinak jestli budete prolezat nejake stranky, tak military (blby slovo ale jiny na to neni) jednotka se nepozna jen podle toho co ma v nazvu a ze ma hezky fotky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
migus



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Rychnov n/K

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dý napsal:
Prostě v současný době Mpb v ničem nemůže konkurovat MAS pokud člověku nejde jen dojet na akci károu, ujít párset metrů, tam po sobě pár hodin střílet a jet domu (jinak proti tomu nic nemám ať každej dělá co ho baví).
MAS je hlavně o tom zdokonalit sebe sama naučit se spoustu novej věcí a dovedností a mít možnost je použít v praxi neboli "v MAS v podstě o to střílení ani nejde, ale o ty věci okolo" Jinak po přeložení Smile u každýho MAS se předpokládá, že umí používat svoji zbraň a bojovat, ale taky, že umí věci, který na první pohled ani nevypaj, že je k boji potřebuješ, ale bez nich by ses do boje vůbec nedostal...
Kropit na plácku umí každej, ale ujít třeba 50km s plnou polní a tam zlikvidovat odpočatýho nepřítele a stáhnot se, na to už každej nemá nehledě na to, že většina lidí v tom ani nenalezne potěšení.


souhlasim s tebou, presne o to posteseni jde, ne? ja sem pricichnul k PB a jsem zrovna typ kterymu vyhovuje jednou tejdne si vyjet s kamosema na par hodin ... zablbnout si a trosku se vyradit Smile (mozna jsem magor, ale fakt si to uziju) .... 50km v plny polni ? ....... to si je radsi vyfrknu na bezkach nebo na kole, nebo vemu pilku a porezu par metru na zimu ..... ale o tom taky zadna Wink kazdemu co jeho jest ....... nicmene PB (MPB) jako takovy, pro me osobne, je otevrenejsi a vice "masova" zalezitost (mysleno zabava, vzruseni, adrenalin atp.) nez MAS ... presto vim, ze je spousta tymu, ktere maji k MPB velmi podobny pristup jako vy k MAS a jsem velmi zvedav na postrehy zucastnenych z pripadneho experimentalniho stretnuti MPB vs MAS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja uz se tesim az nekam prijedu vystrelim, po 10ti metrech to zatoci do pravyho uhle a druhou kuli trhnu tak, ze to budu muset cely rozebrat Smile

Takze radsi znova rikam, ze tech 100m je jen takova haluz, se ktreou mozna trefim stodolu, ale na 50m uz to docela ujde. Ale samozrejme je to neco za neco: vetsi dostrel - mensi presnost - rovnejsi trajektorie - prijemnejsi mireni - pomalejsi kule atd. atd. Hral jsem s tim zatim jednou, takze to je jen takovy pocatecni nadseni.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já si vymrsknout 50km a navíc v plný polní,tak už potom nemusím někde střílet.........protože budu K.O.čko!!! Laughing
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 9:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
já si vymrsknout 50km a navíc v plný polní,tak už potom nemusím někde střílet.........protože budu K.O.čko!!! Laughing

A vo tom to je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dý napsal:
Fila napsal:
já si vymrsknout 50km a navíc v plný polní,tak už potom nemusím někde střílet.........protože budu K.O.čko!!! Laughing

A vo tom to je...


asi to bude tím,že nemám masochistický sklony tohoto typu a pohybu mám dost i bez toho......ale proti gustu žádnej dišputát!(teda doufám,že tak nějak to zní! Laughing )
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxx



Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

omlouvám se že se vracím tímto příspěvkem o tolik z5 ,ale
z mého pohledu se AS ani PB nezastavil
problém u AS je takový ,že ne každý rok vydá armáda novou zbraň, a vzhledem k tomu ,že AS se vzhledem zajímá od začátku tak je více méně už každá známější zbraň i v AS verzi, zatím co MPB nemá takovou "military" tradici tak je tu stále možnost vytvářet "nové" zbraně a to je ten vývoj o kterém se tady bavíme.
tuningové díly nepočítám to je věc jiná
Až bude v MPB stejný výběr ( a přiznejme si na rovinu zatím tu máme T68 (M4), AK47 tacamo, a tippmanny mp5, G36, AK, m4) a pár zbraní od RAP4,
potom je tu pár jednotlivců co mají svoje úpravy jako SA58 ...
jenomže takovými zbraněmi nejsou vybaveny celé teamy o počtu třeba 10 lidí.

tak a teď když sem napsal něco trochu smysluplnýho Very Happy tak si taky jako sofťák rejpnu Very Happy
co se týče kalibru tak když na mě někdo namíří z hlavní o průměru 6mm tak je to víc real než 0.68
vysvětlení
M4 5.56
AK47 7.62
zatím co průměr 0.68 je spíš brokovnice Shocked a neříkejte že ste se toho nevšimli
ale berte to trochu s nadhledem Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 10:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

když už jsme u toho realismu a brokovnice,tak tohle mě příjde hodně reál http://www.paintballshop.cz/zbozi/6729-tactical-paintball-shotgun-16%22-with-flexi-air-system

akorát to má jednu chybu....nejsem vlastník!! Confused
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak doplním jen zážitek ze soboty a našeho MPB tréninku v Milovicích. Potkali jsme skupinu AS která se formovala u nějakýho baráku. Tato tlupa "negramotů" nedokázala odpovědět na pozdrav. Zato uštěpačnými poznámkami nešetřili.
Př.: "Hele paintballáci, nandáme si bajonety", "Bejzboláci".
A jeden z těch, s prominutím lemplů, mi mířil do obličeje.
Na další reakce jsme ani nečekali a jednohlasně odhlasovali přesun jinam.
Chápu, že existují výjimky a slušně se chovajících ASmanů je asi dost, bohužel jsem se s nimi zatím nikdy nesetkal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel je to tak .... ta nevraživost tu prostě je .... a docela mě to mrzí (bejt tam já tak vás pozdravim Very Happy. Ale je to jako v životě: "všechno je o lidech"
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šedák



Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevraživost tu možná je. Osobně ji v PB neregistruji, ale možná se pohybuji v normální PB komunitě Smile Prostě to neřeším, proč také.
Ono v AS je mnohonásobně více lidí, než v PB a pro mladší a různě omezené jedince je mnohem dostupnější, takže asi to procento "odpadu" můž být větší. Přece jen máme ty zkroucené trubky Smile

Pro PB hráče je zbraň prostředkem, ne cílem. Prostředkem, který umožní uskutečnit střet na krátké vdálenosti. Mil design může být příjemný bonus, ale není to alfa-omega. Pokud se PB munice dostane časem někam dál, může to být i praktické. Zatím je to funkčně jedno. Mechanika střetu na tyto vzdálenosti je stejná u PB i AS.
PB střet - vyústění každé hry - se plně podřizuje mechanice dané balistickými vlastnostmi střel. Nemá smysl moc lícit, míří se uspokojivě od "voka", pohyby a taktika se tomu všemu podřizuje. Do extrémů jde potom sportovní paintball, který tento střet přivádí do "nejefektivnější" formy.

Mám pocit, že v AS se snaží zacházet se zbraněmi jako se skutečnými a napodobovat vojenskou taktiku používanou u reálného střetu - i při boji na krátké vzdálenosti.
Čímž to vůbec nehodnotím, každý chce trochu něco jiného. U AS si takto spousta hráčů hraje na vojáky, my si hrajeme na PB. V samotném střetu přijímáme plně pravidla této hry a reflektujeme její možnosti.

Troufám si tvrdit, že při vzájemném střetu s podobnýma startovníma podmínkama bez 50km pochodů, prostě v tom samotném střetu budou mít hráči PB výhodu. Ne proto, že jsou nějak lepší, ale čistě jen proto, že jsou trénováni především na ten samotný střet a tomu vše podřizují. Jestli si rozumíme. To není dáno odlišností zbraní, ale spíš tím pojetím.

To neznamená, že v PB nejsou delší scénářové hry, nebo že v AS musí být krátké střílecí hry out. Pokud vyloučíme skupiny hráčů jen sportovního PB (nijak moc velká, většina z nich si zahraje i MPB) a části MAS, která hru bere opravdu jen jako voj. cvičení, dostaneme imho nemalou část hráčů, jejichž očekávání se budou hodně podobat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarvan



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Konečně jsem si stáhnul video z Ralska na stánkách PP. Musím říct, že pokud by se odmyslely PB zbraně a masky, tak to vypadá jako klasická (možná trochu "akčnější") AS akce....

Mimochodem zatím bych měl 4 lidi a brzo by se měli další tři přidat.

EDIT: Už se přidali.


Naposledy upravil Sarvan dne st leden 24, 2007 11:26 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 32, 33, 34  Další
Strana 12 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate