Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Hra na granáty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
leknuti je k nicemu. My hrajeme na granaty odjakziva. A bylo by fajn kdyby mp komunita tyhle pravidla prijala za svy. Syberia dokazuje ze to funguje.


jedna vlastovka jaro nedela........ nicmene proc ne, osobne nemam moc rad pravidla co vec akorat zeslozituji, protoze je to potencionalni misto pro neshody, ale do budov je to vic nez zadouci, skoda ze se to nepodarilo uz na Warzone, v lese to zas takovy efekt nema a navic to ma ty negativni konsekvence ktere tu nekdo zminoval, tedy ruseni lesniho klidu..... pro budovy jsem vsak vsema 10
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 7:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

martas napsal:
PS: co se týče házení granátu ( F1 konkrétně ) tak sem byl jediný který se díval kam dopadnou (ti co je znají ví co umí) zacož sem byl jebán. Hazel sem i s jinýma granátama ale to bylo na vojně, teď už my na zdraví záleží trochu víc.


Ruční časový obranný granát F1 je tříštivý granát s časovým účinkem, uvedený do činnosti po odhození. Jeho součástí je zapalovač UZRGM (univerzální zapalovač ručních granátů modernizovaný), který se aktivuje v okamžiku vypuštění z ruky při hození granátu. Zpoždění výbuchu je cca 3,2 - 4,2 sekundy. Vzhledem k účinku střepin až na vzdálenost 100 - 200 m je nutné jej házet pouze z okopu nebo úkrytu.

To co tady píšeš, že jsi se na vojně díval na to, kam dopadne Tvůj granát F1, je pěkná kktina!!! Na vojně jsem byl a s granátem jsem házel-vždy je s Tebou v okopu pyrotechnik, který na Tebe dohlíží, takže pokud by jsi zůstal stát, tak Tě strhne k zemi. Navíc z okopu jsi schopen hodit granátem možná tak 50m, pokud jsi fakt dobrej, tudíž už by dávno bylo po Tobě.

Fakt nechápu lidi, co si hrajou na hrdiny a plácají pak nesmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
martas napsal:
PS: co se týče házení granátu ( F1 konkrétně ) tak sem byl jediný který se díval kam dopadnou (ti co je znají ví co umí) zacož sem byl jebán. Hazel sem i s jinýma granátama ale to bylo na vojně, teď už my na zdraví záleží trochu víc.


Ruční časový obranný granát F1 je tříštivý granát s časovým účinkem, uvedený do činnosti po odhození. Jeho součástí je zapalovač UZRGM (univerzální zapalovač ručních granátů modernizovaný), který se aktivuje v okamžiku vypuštění z ruky při hození granátu. Zpoždění výbuchu je cca 3,2 - 4,2 sekundy. Vzhledem k účinku střepin až na vzdálenost 100 - 200 m je nutné jej házet pouze z okopu nebo úkrytu.

To co tady píšeš, že jsi se na vojně díval na to, kam dopadne Tvůj granát F1, je pěkná kktina!!! Na vojně jsem byl a s granátem jsem házel-vždy je s Tebou v okopu pyrotechnik, který na Tebe dohlíží, takže pokud by jsi zůstal stát, tak Tě strhne k zemi. Navíc z okopu jsi schopen hodit granátem možná tak 50m, pokud jsi fakt dobrej, tudíž už by dávno bylo po Tobě.

Fakt nechápu lidi, co si hrajou na hrdiny a plácají pak nesmysly.


hustěěěě!!!!sto bodů!!!!! Cool
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 11:08 am    Předmět: to Fila Odpovědět s citátem

A co jiného jsem mohl napsat na jeho výplod fantazie?
Kdyby psal, že házel útočným granátem a díval se, tak bych mu to i uvěřil, ale rozhodně ne obranným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

abych hodil z okopu 50m granátem.....to bych musel bejt bůh!!!.....max 30m.....teda já..... Shocked
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martas



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Uh Hradiště

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sem to špatně napsal, měl sem ve zviku se dívat kam to dopadlo při cvičném házení s delaborovaným granátem. Byl to zlozvik který mě vymlátili z hlavi a to doslova, po každém hodu co sem se neschoval, mě velitel praštil tičí do blembáku dokud sem se to neodnaučil.
_________________
Bojovat za něco
je lepší
než žít pro nic
George S. Patton

Taktické vybavení http://www.frogman.cz
člen =DG=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono těch 50m máš problém hodit i ve stoje, proto jsem napsal, že když je někdo hodně dobrej...a je pravda, že těch moc nebude.

Fila napsal:
abych hodil z okopu 50m granátem.....to bych musel bejt bůh!!!.....max 30m.....teda já..... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

martas napsal:
Sem to špatně napsal, měl sem ve zviku se dívat kam to dopadlo při cvičném házení s delaborovaným granátem. Byl to zlozvik který mě vymlátili z hlavi a to doslova, po každém hodu co sem se neschoval, mě velitel praštil tičí do blembáku dokud sem se to neodnaučil.


škoda, že Tě nemlátil víc a nenaučil Tě pravopis Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sypho



Založen: 19. 06. 2006
Příspěvky: 218
Bydliště: Vrané nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
abych hodil z okopu 50m granátem.....to bych musel bejt bůh!!!.....max 30m.....teda já..... Shocked

Řekl bych že když máš v tlapce vostrý vejce tak hodíš tak daleko že tomu sám neuvěříš Very Happy Very Happy Psychologové tomu řikaj tušim "pud sebezáchovy" Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Politruk MG Smile

Nejrychlejší tátova spermie 1984
www.militarygame.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nějak jsem toto téma přehlédl a po upozornění od Holoubka a pročtení vašich názorů se musim přidat.
Jaké výhody má granát ? Já řikám, že právě taktické. A proč ? Protože to zabrání nesmyslnému umírání na schodištích a chodbách, kde na jejich koncích čouhají z různých děr a škvír hlavně, které se budou pást na hráčích a dost často celou hru ovlivní či zkazí. A to je důvod proč jsem pro.
Dodávám, že jen pro hru v budovách. A za jasných pravidel.
Nevýhody tu jsou také. Největší je asi hluk. A proč ? Protože na sebe dost upozorňujeme a to může přinést velká omezení do budoucna. Proto by měl vždy pořadatel hry zvážits jestli z toho nebudou problémy. (nějaká dohoda s majitelem pozemku a podobně) Dále je opravdu nepříjemné, když mega bouchne v místnosti. Ale dá se to.
Čemu se musim smát je, když se někdo durdí, že je mega nějak moc nebezpečná a v klidu leze do baráku, kterej se může klidně zřítit.
Takže co je lepší? Jasně si určit nějaká pravidla pro používání granátů, což bude mít svůj přínos. A nebo to nechat bejt a pak kňučet že někdo někam něco hodil a mně se to nelíbí.
Já mám jasno. Jen je třeba ty granáty domyslet, aby byly účelné a co nejméně problémové Cool
Takže, se odpůrci zamyslete nad způsobem, jak to řešit. Nebo se Vám jednou stane to, že Vám nějakej magor hodí do místnosti la bombu a to pak budete čumět Shocked On Vám sice bude tvrdit, že se to nezakázalo, ale Vy to stejně neuslyšíte Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Granáty by měly být od pořadatele akce
Jasně se tím určí počty pro obě strany a ze hry se nestane fraška, kde pyrtoechnika létá nesmyslně všemi směry. Dále se zamezí používání domácích bastlů a pyra vyšších tříd. Megy si člověk všimne přeci stejně dobře jako la bomby. V sousedství se budou také méně často otřásat baráky.

2. Jasně určen poloměr výbuchu vyřazení hráčů
O tom se snad ani nemá cenu bavit, bez tohoto pravidla je používání všech možných bouchátek úplně zcestné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja myslim ze ty granaty co se daj naplnit hrachem, ktery pouzivame my jsou bezpecny (slabsi nez mega) a hlavne pohodlny (zatahnes za pojistku a odhodis) .. zpozdeni cca 6 sekund je dostatecny ...

je to tohle Smile
http://www.www.airsofthouse.cz/Granat-s-trecim-zapalovacem-detail-zbozi-6794.html

jen je dulezity vysypat z toho tu "mouku" co je v tom a nahradit prave hrachem ... to zajisti dobry roztrzeni obalu Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
1. Granáty by měly být od pořadatele akce
Jasně se tím určí počty pro obě strany a ze hry se nestane fraška, kde pyrtoechnika létá nesmyslně všemi směry. Dále se zamezí používání domácích bastlů a pyra vyšších tříd. Megy si člověk všimne přeci stejně dobře jako la bomby. V sousedství se budou také méně často otřásat baráky.

2. Jasně určen poloměr výbuchu vyřazení hráčů
O tom se snad ani nemá cenu bavit, bez tohoto pravidla je používání všech možných bouchátek úplně zcestné...


To je právě to co jsem myslel. Je to jenom o domluvě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krasty



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

testoval sem je naplneny kroupama, vlezly sme si do kolecka o prumeru dva metry hodil sem to mezi nas a nic Smile vsichni sme se museli smat protoze sme cekali sprchu krup a on se jen roztrhl ten plast a kroupy zustaly uvnitr Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsme zkoušeli taky, hodit mezi náma tento granát ( nebo v hajzl roletě ) - kde byl napěchován hrachem a nic. jenom bylo slyšet jak to mezi náma padá. ( a ještě slabě ). a skoro nic nebylo cejtit - to je asi jako dostat Airsofťákem do vesty..
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Chief



Založen: 20. 09. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To my na granáty u nás hrajeme už dlouho, ať už sou jakkoliv udělaný. Platí to u nás tak, že po výbuchu postižený posoudí, jestli byl zasažen a pak rozhodne o své smrti. Je to stejně o čestnosti, jako přiznání zásahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chief napsal:
To my na granáty u nás hrajeme už dlouho, ať už sou jakkoliv udělaný. Platí to u nás tak, že po výbuchu postižený posoudí, jestli byl zasažen a pak rozhodne o své smrti. Je to stejně o čestnosti, jako přiznání zásahu.

Vzdálenost výbuchu tedy u vás nerozhoduje? No to je hovadina........
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Chief



Založen: 20. 09. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ha... nějak mi zmizel příspěvek. Kdo říkal že vzdálenost nerozhoduje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 3:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si myslim,že:granát v místnosti=všichni přítomni mrtví (normální
místnost,třeba 5x5m).
granát ve velké místnosti,hale=nejspíš poloměr výbuchu,tak
5 metrů.
granát na schodišti=všichni na zasaženém schodišťovém
křídle.
granát na schodech v mezipatře=všichni do poloviny délky
obou schod. křídel.

GRANÁTY DO LESA NEPATŘÍ,ani do soukromého lesa...

Kdyby stromy mohly mluvit...
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dardanel



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 82
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj lidi....nechci zbytečně rejpat,jen si dovolim malou poznámku...to,že má granát smrtící účinek až na 100m ještě neznamená,že každý jedinec,který není úplně krytý,je automaticky zasažen....pravděpodobnost zásahu s rostoucí vzdáleností od výbuchu klesá...a to poměrně dramaticky...jen při samotný explozi okolo 50% všech střepin jde do země,další,významný procento,odhaduju to tak na 25-33% střepin směřuje směrem vzhůru a následná dopadová energie je skoro nulová(není to jako kulka,která dokáže zabít v celý délce trajektorie).Tož to tak.Přesto mám tolik rozumu,že bych si na hrdinu(nebo idiota?) určitě nehrál a při výbuchu bych byl nejradši co nejdál a s rypákem zabořenym v hlíně okopu Smile Když de vo kejhák,tak na matematiku a nějakou pravděpodobnost kašlu...jen to nebrat tak ultimativně... Twisted Evil
_________________
Egon Egonovič Egonovski,politruk jednotky.
PéTéPáci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate