Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Teflonový spray

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karlos365



Založen: 13. 08. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 9:02 pm    Předmět: Teflonový spray Odpovědět s citátem

Zdravím.Prosím Vás Co říkáte na ošetřování zbraní teflonovým sprayem, a dá se s tím stříkat i hlaveň?Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hlodavecz



Založen: 09. 01. 2007
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar
Do hlavně to nedávej. Hlavni je nejlíp, když je uvnitř čistá, vyleštěná a suchá
_________________
Shoot First. Ask Later.
Kéž by to bylo tak jednoduchý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to já ti zase v klidu doporučím kvalitní teflonový sprej stříkat i do hlavně. Proč? Mnohem líp se vyčistí případně svinstvo, teflonový povlak snižuje případné tření a tím se dá zvýšit efektivita při výstřelu.
Osobně to provozuji ve své SP1 v kombinaci se silikonem na těsnění a jsem spokojený.
Nicméně ještě jednou zdůrazním, že je potřeba kvalitnější teflonový sprej (žádle olejové svinstvo s kusy teflonu), který se po aplikaci do hlavně ještě vymete vytěrákem. Sníží se tak součinitel tření vnitřku hlavně.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsou ty spirály při střelbě s HH právě kvůli tomu oleji? Každý i sebemenší nános může kuli dát špatnou rotaci. Nebo se mohou zanášet drážky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
hlodavecz



Založen: 09. 01. 2007
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Karlos,
jak vidíš, co hlava - to názor.
Nezbývá, než abys to zkusil sám a o výsledku své práce poreferoval.
_________________
Shoot First. Ask Later.
Kéž by to bylo tak jednoduchý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 7:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
Nejsou ty spirály při střelbě s HH právě kvůli tomu oleji? Každý i sebemenší nános může kuli dát špatnou rotaci. Nebo se mohou zanášet drážky...


Kdepak, s teflonem jsem začal relativně nedávno a sprej, který mám nezanechává žádné stopy. Po aplikaci ještě vnitřek přeleštím a výsledký mám lepší než bez něj.
Jinak rotaci teď s novou úsťovou brzdou neřeším, mám cca 310fps a lítá to rovně. Pravděpodobně to dostávalo nějaký impuls až v koncovce.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S teflonem souhlasím - ale musí se jednat o tvz. SUCHÝ TEFLON. Tím jsem bez obav hlaveň několikráte prostříkl, nechal zaschnout, protáhl čištěním a světe div se - už jen při čištění byl rozdíl cítit a o následné přesnosti ani nemluvě. Moje 8.5" základní hlaveň vesele konkuruje, ne-li předčí, i dvojnásobně delší hlavně.
Teď jsem si asi naběhl na nůž remcalům a mravokárcům (aneb lidem, jenž utratili nekřesťanské peníze za 18" hlavně Laughing ), pouze zde referuji mé zkušenosti.... tak mě nebijte, ale já si za tím stát budu Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nejakej link na overeny spray ?
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel nic konkrétního já nemám. Byl to fasovanej a následně dar mě Cool
Ani strejda Gůgl nenanašel onu konkrétní značku, zřejmě nějaký slušný oddíl Very Happy
Pro zájemce ale aspoň základní info - cena začíná okolo 250Kč za spray.


Naposledy upravil Beetle dne út říjen 27, 2009 5:19 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bandera



Založen: 11. 11. 2008
Příspěvky: 18
Bydliště: W.G.N.V

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle napsal:
S teflonem souhlasím - ale musí se jednat o tvz. SUCHÝ TEFLON. Tím jsem bez obav hlaveň několikráte prostříkl, nechal zaschnout, protáhl čištěním a světe div se - už jen při čištění byl rozdíl cítit a o následné přesnosti ani nemluvě. Moje 8.5" základní hlaveň vesele konkuruje, ne-li předčí, i dvojnásobně delší hlavně.
Teď jsem si asi naběhl na nůž remcalům a mravokárcům (aneb lidem, jenž utratili nekřesťanské peníze za 18" hlavně Laughing ), pouze zde referuji mé zkušenosti.... tak mě nebijte, ale já si za tím stát budu Twisted Evil


doufám, že si nemyslel mojí maličkost! Twisted Evil
_________________
mistr čr 85 v lezení po stromech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4 Bandera: V tu chvíli co jsem to psal, tak ne.... Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bandera



Založen: 11. 11. 2008
Příspěvky: 18
Bydliště: W.G.N.V

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nicméně pokud budeš svolný rád bych za malý úplatek sprej vyzkoušel v sobotu Shocked jinak na sobotu máme opět caravelu
_________________
mistr čr 85 v lezení po stromech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
nejakej link na overeny spray ?


http://www.opsgear.com/Extreme-Rage-Barrel-Glide-Kit-p/x-kee-62240.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je link na Tebou ověřený spray?

Malý spray s obsahem a na bázi "čehosi" nedefinovaného + košťátko na prach Very Happy Jsem sám, komu tohle připomíná drahotu? Laughing

Nebo fakt máš s tím zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Me by teda zajimalo jak jste ty rozdili pocitili... Vzrostla presnost? FPS? osobne si myslim ze je mozne ze pri cisteni gumovym protahovakem nezustane v hlavni takovy ten mastny film a bude to ok, ale zeby 8,5 zakladni hlaven predcila napr 16 AA?? porovnaval sem hodne hlavni a muzu rict ze napriklad zakladni hlaven u TM7 je relativne presna na svojich 8" ale kdyz sem ji vymenil za 14" karbonovou hlaven HH mofo tak to bylo uplne o necem jinem. Zvetsil se i pri stejnem FPS dostrel o cca 5m a presnost taky mnohokrat lepsi...nevim jestli toto dokaze teflon v hlavni...Kdyz jo tak je to super ale nejak se me to nezda Wink
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdepak, teflon není žádná alchymistická tajuplná přísada. Já ho používám kvůli eliminaci tření v hlavni a lepšímu čištění. Obecně mi se stejnou municí klesl počet "ustřelených" kuliček a přičítám to právě nižšímu tření a tedy možnosti nepříjemné rotace kuličky.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protože jsem náhodou narazil na obchod kde to mají, pro zájemce uvádím:

Jinak k dotazům - připojuji se k vysvětlení "stájového" kolegy Tantala Laughing

http://shop.salix.cz/weicon/index.phtml?dzid=133&zid=15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle napsal:
Tohle je link na Tebou ověřený spray?

Malý spray s obsahem a na bázi "čehosi" nedefinovaného + košťátko na prach Very Happy Jsem sám, komu tohle připomíná drahotu? Laughing

Nebo fakt máš s tím zkušenosti?


Už mám v pořadí třetí flaštičku, a vyhovuje mi to. Vnitřek hlavně je furt takový krásně "klouzavý" - je to na bázi teflonového spreje, směs několika věcí. Když ji nechám několik dní odstát, je vidět vznikající souvrství - celkově se dá říct, že to je kapalina. Nanést, nechat zaschnout, vyleštit - hotovo. Ten protahovák je naprosto klasický.
Celkový efekt pociťuji v tom, že jsem naprosto spokojený s přesností své střelby - to je ale efekt všeho se vším....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasný Wink Díky za recenzi..., nicméně cena mi nadále příliš připomíná drahotu Sad Každopádně tak i tak by mě zajímal přínos oproti např. zmíněné celé (větší) flašce spraye... ale to by bylo na dlouhé testování za ideálních podmínek.... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud diky nemu bude stacit vystrelit jednou misto 3x tak mas ten spray zpet celkem rychle
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já právě laboruji nad stranami cena Vs přínos u obou variant. Spray používám k plné spokojenosti, takže by mě zajímalo, jestli u té butylky, kterou zde Laux zmiňuje, bych byl spokojenější Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate