Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Tippman Bravo one nebo BT Delta?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karlos365



Založen: 13. 08. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 9:30 pm    Předmět: Tippman Bravo one nebo BT Delta? Odpovědět s citátem

Zdravím.Začínám hrát military paintball a přemýšlím mezi BT delta a nebo TPN bravo one.Co byste mi mohli poradit?Je bravo spolehlivá?Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 10:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. otázka, tohle jsi četl?

http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2720

O Deltě i TPN už tu existují vlastní vlákna...
TPN: http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1461
Delta: http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1463

To máš něco k úvodu.
Dále - obě zbraně mají funkčně shodný mechanismus, na TPN dostaneš Cyclone Feed System, na Deltu zase Rip Clip (pokud nevíš o co se jedná, doporučuji nějaký PB obchod a hledat tyto názvy), takže i co se M-P zásobníků týče jsou na tom dost podobně...

Vzhled a cena už je spíše otázka pro tebe, takže řešit nebudu. Od ceny se odvíjí použité materiály a další zpracování (ale obecně je mechanismus C98, tj. ten, který je také použit u této dvojice značkovačů, spolehlivý).

Konečně k tvojí otázce - přímo ti neodpovím (proto je tady odkaz na specifické vlákno), protože ani s jedním nemám dlouhodobé zkušenosti. Ale obecně řečeno je cena/výkon u těchto značkovačů velmi dobrá.

Co poradit? Určitě bych si nejdříve přečetl vlákna uvedená níže a pak se ptal dále...
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1359
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2398
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1982
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2280
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2719
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2526
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2364

Pokud tohle všechno přečteš, velice rád odpovím (stejně jako další) na další případné dotazy.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlos365



Založen: 13. 08. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nox---- Jistě vím co to je .Já už se paintballu věnuji hodně dlouho.. ale zbran si chci koíupit až ted.Díky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pak se tedy omlouvám, za ten na první pohled přílišný konfrontační tón. Zmátla mě poznámka o začátku hraní M-P...

Když se tedy přeneseme dál, můžeme začít srovnávat.
BT Delta:
- Rip Clip, E-Grip
- předpažbí bez RIS, tělo bez RIS
- PT plastová
- military vzhled v základu
- vyšší cena (s tou cenou je to takové ošemetné, je docela vysoká, A5 se dá pořídit levněji, ale zase tady je to už hotová "zbraň")

TPN Bravo one/Sierra
- Cyclone F.S., E-grip, RT
- předpažbí RIS, tělo RIS (Sierra)
- předpažbí, tělo nez RIS (Bravo one)
- PT plastová
- military vzhled v základu (respektive ve verzích tactical)
- nižší cena

Pokud bych měl volit já, zvolil bych Sierru s dalším vylepšením o CFS, kovovou PT, kovovou osičku (a třeba i ten E-grip).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bod83



Založen: 16. 10. 2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mam bravo one tactical neni poruchová mám ji přes 1 rok a ještě se ani jednou neporouchala. bt delta nevim ,neměl jsem možnost vyzkoušet a siera to je to samý jako bravo akorát to má jinej dezign a je ris lištovaná skoro celá
shrnutí:

bravo one tactical - dezignove podobna m 16
dobrá bezporuchová zbran
hodně doplnku

siera - vychází z brava ale je brán potaz na funkčnost spíš bez dezignu takovej ježek olištovanej
jinak vše stejné jako bravo
nevim jak to je z doplnkama

bt delta - neznám Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
anděl



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bravo1 je v poho. Kvalitativně je sice hůř zpracovaná než např. stará dobrá 98C. Kdyžtak vyměníš jen o-kroužky ve válci ale jinak se tam nemá co posrat. Každopádně za ty prachy se to hodí. BT bych nebral to už si radši kup A5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

4 anděl: A proč by jsi prosím tě nebral BT?! Máš s tím nějakou osobní zkušenost?! Jsi tak odvařen z cyklonu? Nebo proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
anděl



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsem odvařený z cyklonu, ale z ceny. Já osobně na jeho místě ušetřím a koupím si bravo1 za třetinu ceny s tou samou kvalitou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No pokud vím a je to ten, kdo si myslím že to je, tak Karlos koupil BT-čko....

Osobně jsem Bravo nerozebíral a už vůbec nechci zpochybňovat Tvé argumenty, nicméně se domnívám a po přečtení spousty zkušeností lidí, že přeci jen musí ta nízká cena někde projevit a také čas od času se projevuje....

Obecně jsem na produkci Benna Tippmanna neslyšel a ani nečetl žádné slova hany, narozdíl od dílenského zpracování nových A5.
A už jen jako hrdý vlastník Delty, na kterou nedám dopustit, jsem se samozřejmě chytl tvých slov.... je to můj třetí kvér a příště až budu náhodou přemýšlet nad nějakým novým, pročež zatím opravdu žádného důvodu nemám, tak prvně se můj zrak bude zaměřovat na produkci od pana B.T., pakliže se samozřejmě bude držet kvality aspoň jako doposud Wink

Mluvíme-li ovšem pouze o ceně, tak o tom žádná.... Ale je to vykoupeno bytelností.... Wink

Já jen, že jsi mu doporučil A5, která bez kapotáže, kterou už Delta má, vychází opravdu o něco levněji (HLAVNĚ NEBRAT CENY POUZE PBSHOPU!). Když si A5 nastrojíš tak, aby to připomínalo reálnou zbraň - vítej na ceně hotové Delty.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kompletně nastrojená A-5 vychází na 20 000 a výš... Wink Cenově je na tom A-5 o hodně hůř!

Moje je sice vyrobená v roce 2008, ale nemůžu si na ni stěžovat. Zatim spolehlivější, než předchozí Xtra o který se tvrdí, že se dá spravit kusem klacku.... Zpracování zevnitř bylo fajn, až na pár šmouh od barvy, které sem vylapoval. Teď je tělo jedlo velký zrcadlo a všechno funguje na 100%.

No a popravdě. Já sem z A-5 odvařenej díky cyclonu! Wink
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kane



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 256

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle si brání deltu protože má na ní danej ripclip a ten se cyclonu podle mě vyrovná Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
anděl



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale ty baterky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 8:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nadruhou stranu Já můžu říct zase, ale ta spotřeba.... (CO2) Crying or Very sad Jen si pořád myslim, že je to leší než baterky. Rolling Eyes V každym případě kdybych věděl o RipClipu dřív, než sem koupil A-5. Nejspíš bych sáhnul po tý Deltě...
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj taky si říkám zlatý CO2 oproti baterkám. Na každý akci se najdou jedinci, kteří lítají po prostoru a prosí o baterie Laughing Ale mě je to fuk, páč elektro nemám a ani nechci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo, deset lidí, deset argumentů, deset názorů Wink

Abych to uvedl na pravou míru - po MR2 jsem taky vážně uvažoval o A5 a hlavní důvod byl onen cyklon. Ale přesně jak zde střelci psali - baterky Vs CO2.

Cyklon - další náchylná těsnění a mechanismus, degradace lopatek vrtulky v základu, atd....

Baterky - vybijí se, ale pokud člověk není opravdu nezodpovědný "mamlas", tak je dá nabít večer před akcí, potažmo jdou koupit kdekoliv, např. na benzínkách. Samozřejmě mluvím o Rip-Clipu.
Taky nejsem vyvyřenej z toho, že mám kvér "na baterky", nicméně se chovám jak jsem výše popsal a i pro strejčka nehodu vozím s sebou náhradní Very Happy

U toho cyklonu - někdo někde v tomto Foru se docela pěkně rozepsal nad dilematem snižování tlaku v A5 Vs funkčnosti cyklonu v návaznosti na tento skutek.
Rozhodně netvrdím, že cyklon je naprd. To opravdu ne. Je to revoluční a geniální řešení nejen pro ortodoxní odpůrce elektriky v MP. Že je součástí kvéru od základu je více než pěkné. Člověk nemusí vypláznout dalších 2,5 litru za Rip-Clip. No jo, ale když se pos*** RipClip, nasadim zpátky kolínko a graviťák a jedu dál...

Jak píše Mlaďas - Deltu jsem volil s vědomím existence Rip-Clipu.... kdybych musel krásnou a kompaktní Deltu zohyzdit nějakým kýblem, tak teď horuji možná pro A5-tku Very Happy
Jenom teď sleduji a nestačím čumět, jak se tento zásobník snaží majitelé jiných značek zbraní implementovat na svůj kvér a povětšinou úspěšně....

Uff... omlouvám se za odbočení se k tématu patřícího spíše do sekce zásobníky a upgrade Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
karlos365



Založen: 13. 08. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nakonec jsem šáhl po Deltičce a myslím si, že jsem udělal dobře.Zpracování,kvalita,všechno na jedničku.V základu vypadá nádherně a sřtřílí i se základní hlavní bezvadně.zatím si nemohu stěžovat.I love Delta:)Smile...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate