Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Přepouštění CO2 z 20oz do 9oz

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:34 pm    Předmět: Přepouštění CO2 z 20oz do 9oz Odpovědět s citátem

Hoj borci, přemýšlím že si pořídím menší nejspíš 9oz lahev. Jen mi přijde škoda tý 20oz flašky. Normálně na ní jedu celej den tak mě napadlo že by mělo jít přepouštět z jedný do druhý.

Tok mých myšlenek: Obě lahve budou mít On/Off. Koupím dva tank-adaptery mezi kterýma bude co nejkratší pancéřová hadice. Do adaptérů našroubuju flašky, otevřu a hups.. mám 9 naplněnou z 20. Jen asi bude problém v tlaku, když se srovná tak už tu zbylou půlku z dvacítky nevytáhnu ale to by tak nevadilo. Prostě doma doplním do dvaceti a jedu dál.

Co vy na to??
Teď mě sežerte Very Happy

Kurňa teď koukám že 9oz stojí 365,- To přepouštění by vyšlo cca na 600,- takže asi bude lepší koupit dvě flašky. Ale jako nápad to není špatný ne? Třeba pro lidi co mají menší vlašky (5, 3.5, 2 oz)
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Minipřepoušťák mezi 2 pb láhve také mám (za pár korun), ale nikdy jsem ho ještě v boji nepoužil. Raději tahám 2 láhve. Pořád se s tím šroubovat ... leda že bys udělal stejný mechanismus jako u vzduchu. O tom také přemýšlím, pak ti stačí kroucená hadice a přes rychlospojku, rychle a snadno přepustit, bez jakéhokoliv demontování láhve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tj, ale já to myslím spíš jako abych netahal velkej hasičák. Tak že bych měl místo toho 20 bombu Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vždyť jo. Hadice má z jedný strany závit na pb láhev a z druhý rychlospojku. Vzduchový systémy právě montují láhev na závit a rychlospojkou se doplňují. Toto stačí okopírovat pro CO2 a máš rázem velice jednoduchý přepoušťák. Na zádech potáhneš tu tvojí 20oz a hadice ti od ní povede třeba někam k pasu, láhev na zádech můžeší mí otevřenou když zabezpečíš rychlospojku a pro doplnění rychlospojku jen nacvakneš na okopírovanej ventil ... a doplníš rovnou na zbrani bez nutnosti demontáže láhve.

Prostě jako kdybys měl 2 vzduchový systémy, jeden máš namontovanej na zbrani a druhý na zádech s hadicí a přepustíš jen nacvaknutím rychlospojky na hadici ....

snad jsem to popsal srozumitelně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE: Hmm, zajimava myslenka, ale obavam se, ze kapalnymu CO2 se nebude moc chtit procpavat se dlouhou kroucenou hadici, takze takove naplneni by mozna za moc nestalo (kdyz by prosel jen plyn).

Myslim, ze nejlepsi (a snad funkcni) reseni by byla co nejkratsi trubka, do ktere by se z obou stran nasroubovaly lahve a prepoustelo by se ciste gravitaci. Co nejkratsi by to melo byt proto, ze objem co zustane mezi ventily je ztraceny.

Postup bych si predstavoval nasledovne:
1) Namontovat obe lahve, otevrit ventily, plnena lahev je dole.
2) Zavrit ventil plnene lahve a pak to otocit vzhuru nohama (20 Oz dole).
3) Zavrit i ventil 20 Oz lahve a pomalu rozpojit.

Co by ale byl ponekud orisek by bylo jak zabranit preplneni - mozna by slo plnit jen na sikmo a ne uplne svisle, ale treba taky ne.

Kazdopadne nejsem natolik vzdelan v termodynamice plynu (notabene plynu pri nadkriticke teplote), abych mohl zarucit ze tento navrh neni jedna velka pitomost. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 6:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tony, přesně tohle mám i s odfukem, abych nelikvidoval jedno těsnění za druhým a je to strašná pakárna. To je fakt už lepší nosit 1-2 záložní láhve.

S tou hadicí máš asi pravdu. Možná ji podstatně zkrátit nebo použít kus trubky, jenže tím se zase zhorší manipulace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tony popsal jsi přesně to co mě napadlo. Do puntíku.
Myslím si že by s přeplněním menší lahve neměl bejt problém.
Podle mě ta 20oz po odpuštění 9oz už nebude mít takovej tlak. V podstatně se ti mezi 9 a 20 srovná objem na 9/11 ale tlak ve 20 bude nižší kvůli většímu objemu. Proto si myslím že pak bude problém dostat tu druhou půlku z 20oz. Tipoval bych to že při druhým připouštění dostaneš do devítky tak 5oz a dostaneš se na cca na 5 ku 6Sad
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Njord
Pohanský Pes


Založen: 26. 06. 2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U co2 tohle s tim tlakem nemusis resit, tak by to bylo u vzduchu, co2 pokud je tam jeste nejaky kapalny ma konstantni tlak a jde jen o to to kapalny nejak prelit z jedne lahve do druhe. Jinak podle me je v tomhle pripade urcite lepsi poridit druhou 9oz Smile
Udajne pri prepousteni co2 z lahve(otocene vzhuru nohama) pres hadici do male lahve na zbrani, byla to tusim nejaka verze kacka s lahvi v pazbe, tak tam si pomahali odstrelovanim toho plynu z lahve na zbrani behem prepousteni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 12:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle fungovat nebude, nebo určitě ne, tak jak byste si představovali. Při přepouštění z velké láhve vám jde kapalné CO2 celkem tlustou trubkou. Ten ventil u PB láhve je sám o sobě mnohem užší a už funguje částečně i jako antisifon, takže byste si nafoukali hlavně plyn, ne kapalinu. A za druhé, plnící láhev je nepoužitelná, pokud v ní je méně, než 30% náplně, takže tu 9OZ by ste si naplnili tak 1 a to ještě ne pořádně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim, ze ventily obou lahvi budou pro pripadne prepousteni nejkritictejsi misto - pokud neumozni projit "bubline" ze spodni do horni lahve, tak je to k nicemu a v dane konfiguraci se tomu pomoci neda. Rekl bych ale, ze to neni apriori vylouceny. Jelikoz jsem ale zatim zadny ON/OFF ventil tak podrobne nezkoumal (natoz abych ho treba rozebiral), tak to necham k posouzeni nekomu jinemu.

GEorGE: Muzes prosim trochu rozvest zkusenosti s tou tvou redukci? Kolik kapalneho CO2 se ti darilo "prelit"?

Jinak si taky myslim, ze je lepsi mit druhou 9oz, ale vlachla proste chce takto vyuzit svou starou 20oz, tak se snazim poradit... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nn, taky se přikláním ke koupi dvou 9oz. Jen to byla taková řečnická otázka jak využít 20ku. Spíš ji prodám nebo si ji nechám na větší akce jako zálohu Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc jsem to netestoval, protože to byl šílenej opruz. Takže jediné, co ti řeknu, že jsem z 12oz přepustil 2 plné láhve 3,5oz. My do boje táháme stabilně náhradní láhve. Třeba na MPCC jsem půjčoval v boji 3 a spolubojovníci byly vcelku překvapení. Sice nechápu co s plynem dělají, ale to už je jejich boj Laughing Já si zase krásně zaposiluju Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate