Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Letní vyvedení 09
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

camel napsal:
Nestich jsem nastudovat co v ní vlastně je, instrukce jsem nedočet, neboť jsme spěchali z vrtulníku ven.

No a v zajateckým kempu už vše bylo v klidu, ubivakovali jsme se a strážným vůbec nevadilo, že si něco studuju, až se zjevil mr. Zeman a mapičku zabavil.

Tu mapu jsi neměl jako zajatec vůbec vyndavat Twisted Evil . Pokud by se ti čistě náhodou povedlo utéct tak pak jsi si někde za bukem nebo na stromě to už je jedno mohl dostudovat a prozkoumat mapu.
Chlapi příště myslet Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mimoto jsem si ji chtěl uschovat jako suvenýr, stajně jako mapy z ostatních akcí. Crying or Very sad No holt smůla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak rekl Hanz, Marty atd. prijeli sme jako DG a jako DG si taky uklidime to ze nekde zustal curbes neni vina jen TTL jak se tady rozepisujete ale nas vsech. vsech se na to dotyka a myslim ze vsichni z nas nesou maly dil zodpovednosti. Neni to mile, ale nepekna vizitka. Na WZ to berem spolu za jeden provaz.Honzo nachystej pytle (odpadky,mrtvoly) berem vse.

Co se LV09 tyce, bylo to pekne pripravene ale pocasi nam nepralo, mam urcite vyhrady k prodlevam a cekani na pozicich to ale proberem osobne na nejake dalsi akci a u nas v DG. Kazdopadne nezbyva nic vic nez jen podekovat za ochotu organizovat podobne hry a za to zesme se mohli zcastnit. Pocasi zatim neporucime... PS : jednou se snad podari zrusit hru jeste pred tim nez se vysapem na ten kopec :-DDD
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přátelé neberte mojí kritiku jako nějákou nespokojenou vítku, jak psal Metud s tim naprosto souhlasím a mělo to vyznít tak. Ostatně celá koncepce vyvedení byla zakládána na tom aby se týmum dostalo nového ponaučení, tudíž předpoklad že budou chyby byl a pokud by vás někdo na to neupozornil asi málokdo by si tohozpětně všimnul. Takže to že chyby byly neberte jako hubování ale fakt, který by neměl kazit získané zážitky. To proč to bylo tady zveřejněno není kvuli nadávání ale kvuli tomu aby to docvaklo i těm kteřým to nedocvaklo. Jak se řiká žádnej učenej z nebe nespadnul......... Laughing takže tak. Vzít z teho ponaučení pro příště a jinej význam to nemá.Smile

Zklámání chápat tak že příčinou je opravdu jen fakt že veškeré vychytávky které byli připraveny prostě neproběhli, to že došlo k nějáklému pochybení skupiny nebo špatného postupu, jak píši vejš neni důvodem zklámání ale je to jev se kterým tato akce počítá, přeci jen simulace je od toho odhalit slabiny označit je a navrhnout řešení.... Opět zduraznuju že vyvedení se začlo dělat pro získání zkušeností... Surprised)

Co se týče uklidu koukám že jste to pochopili ohledně ubytovacích prostor.... to je špatně.... ubytovací prostory jsme ukllidili po vás s radostí přeci jen jste byli našimi hostmi a to k tomu taky patří. Nerad bych aby se to chápalo takto.... jedná se o případ kdy při odjezdu TTL chlapci na parkovišti před vchodem dopíjeli pivo z plechovky a hvízd do křový a druhé odložili na na trávu.. takže toto je jen věcí TTL, v žádném případě nechci aby se do toho zapojovala celá DG....jak někdo správěn uvedl že nahoře v klubovně jsou odpadkové koše kam stačilo plech zanest, či je dát mě abych to vyhodil, či v nechat v autě na pumpě potom vyhodit do koše.... a né to házet po trávníku....zkrátka tam kde to dopiju tam to hodim.... nezlobte se přátelé ale tohle chování mě vždycky dotáčí k nepříčetnosti... Cool Smile
Určitě nechci aby se teho uklidu učastnil márty... myslim že spolu sme si otom popovídali při průzkumu ralska a máme stejné myšlení Wink
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pinqinko



Založen: 20. 04. 2008
Příspěvky: 103
Bydliště: Boleráz, Trnava, Slovenská republika

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Suhlasim z nazorom o tych odpadkoch a budeme dbat nato aby sa to uz nikdy neopakovalo
_________________
Od rana j....e bubny ..... Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Camel - klidně nás jako zajatce můžeš dát kamkoliv kdykoliv jakkoliv.. pro nás to bude vždycky jen ukol který je třebas splnit, uděl který je třebas přežit. takže nám toto nevadí a pokud bude třebas složit 50metráků uhlí k tobě domů a bude to součástí nějáké hry a bude to mít hlavu a patu.. myslim si že MG to zvládne jako svůj ukol... co tě nezabije to tě posílí Laughing Laughing Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K odpadu:

V TÝMU PROSAZUJU PRAVIDLO CO SI PŘINESEŠ, TAK SI I ODNEŠEŠ a mělo by se stát jedním z pravidel MPB,... u mě se pohození odpadku takřka rovná nepřizání zásahu pánové!!!... papírové a rozložitelné věci zahrabuju do země, když je čas, ale zbtek si dávám do kapes... taky mě točí ubrousky či kapesníčky po utření barvy odhozené po zemi, páč se to nezdá, ale úplně se rozloží až za 6-12 měsíců!!!...

jinak skončíme jako AS po kterých je dycinky bordel... alespoň je to tak v Koutech kde hrajem... člověk uklidí, pak tam za měsíc přijde a nestačí se divit...

A co to ušetří organizátorům práce s úklidem to je k neuvěření... letošní Syberie díky tomu byla pro nás zase o jednu věc jednodušší...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Templaar



Založen: 22. 05. 2009
Příspěvky: 123
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pinqinko napsal:
Suhlasim z nazorom o tych odpadkoch a budeme dbat nato aby sa to uz nikdy neopakovalo


My vieme o koho sa jedná a myslím že vedenie (nakolko ich poznám) z toho vyvodí dosledky.

2 MG - nie som si istý či som u Vás v klubovni upratal granule a vodu po psovi. bol som ráno dost rozbitý a fakt si to nepamatám. Ak som to neurobil tak sa velmi ospravedlnujem a nejak to odčiním. tým len chcem povedat že si vážim že sme mohli u Vás prespat a velmi Vám za to dakujem. Zábava a podobne bol velký bonus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Templaar napsal:
Pinqinko napsal:
Suhlasim z nazorom o tych odpadkoch a budeme dbat nato aby sa to uz nikdy neopakovalo


My vieme o koho sa jedná a myslím že vedenie (nakolko ich poznám) z toho vyvodí dosledky.

2 MG - nie som si istý či som u Vás v klubovni upratal granule a vodu po psovi. bol som ráno dost rozbitý a fakt si to nepamatám. Ak som to neurobil tak sa velmi ospravedlnujem a nejak to odčiním. tým len chcem povedat že si vážim že sme mohli u Vás prespat a velmi Vám za to dakujem. Zábava a podobne bol velký bonus.


jak sem již řekl ubytovací prostory neřešte, to patří k pohoštění i uklidit po našich hostech takže toto upratování vubec neřeš... Wink granule tam nějáký zustali ale vše se dalo do cajku během chvíle Cool
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
K odpadu:

V TÝMU PROSAZUJU PRAVIDLO CO SI PŘINESEŠ, TAK SI I ODNEŠEŠ ...


Takže 33kg do lesa a 33kg z lesa Smile. Asi si to příště s tou přenosnou televizí rozmyslíš, co? Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě jestli mohu poprosit všechny fotografy spojte se s mladasem a jestli by bylomožno zaslat foto z akce... díky
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlépe zaslat na mail ovšem prosím ve FULL kvalitě na: kolinjan@gmail.com , nebo zaslat link na UPLOAD pokud možno v jednom souboru jako .rar, .zip atp... Výhoda je v tom, že když to zabalíte nemusíte uploadovat 20 věcí, ale jen jeden soubor... Wink A já zase stahuju jednim kliknutim. Díky
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 5:36 pm    Předmět: Fotky Odpovědět s citátem

Od nás ti to někdo pošle. Já to zařídim Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
Bradek s klukama se drželi ale chybí jim zkušenosti... celý se to prostě nějak poto... zklamal jsem a jsem si toho vědom...
Myslím, že na takovýhle styl nonstop akce ještě můj tým ani já nejsem nyní připravený...chovat se 40h jako v konfliktu mám na mysli... Je mi to ponaučením a budu o tom přemýšlet co bylo špatně, proč to nebylo jak mělo...


Nejdřív na naší obranu =). Taktické postupy nám nejsou cizí, poslouchání velitele z nadřazeného teamu taky ne, jen máme menší problémy s nonverbální komunikací. Myslím, že zkušeností na tento typ akce nemáme málo, sami máme podobné akce v rámci teamju a jak zabalený, tak vybavený jsme byli více než dobře. (průměrná váha našich batohů včetně dalšího vybavení a zbraně bylo 14kg na člověka) spali jsme v suchu a teple, tak není co řešit =). Určitě jsme neuspěli v hlídce u oběda, to byl provar. Nechci se vymlouvat, ale osobně jsem měl od středy do soboty večer naspáno dohromady 5 hodin z omluvitelných důvodů a nebyl jsem sám v teamu. Jinak nevidím, co jiného bychom nezvládli. Při poslední etapě jsem s parťákem odnesl všech 7 mrtvol alespoň na naše shormaždiště, a jako zdravotník jsem tam nakonec musel běhat bez krytí. Nekritizuji, neobhajuji, komentuji.

Koyote, tys pro nás byl dobrej velitel, nevím, jak jiné teamy, ale cos řekl, to pro nás platilo a myslím, že tvému velení jsme nepřitěžovali a byli jsme rádi, že nám vělíš zrovna ty. Dloho jsem vás Foresty chtěl poznat, bohužel jsme se nějak blíže ještě na akci nesetkali, tak alespoň teď. Budu rád, když nám příště budeš velet znova. Pro příště ještě doladím morálku svého družstva a vše bude ok.. Příště se připravíš líp, a i ten batoh pro tebe pak nebude přítěž.

Alespoň jste nikdo nemusel běžet 5 kiláků na vlak, kterej jste nakonec stejně nestihli =)

Jinak lékárnu máme my, už jsem kontaktoval MG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 5:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bradek: chlapi tím že vás neznám je možný, že jste mi splývali s VZP, ale když píšeš teď co jsem nějak nevěděl, viz ten zdravotník a uplně jsem zapomněl na ty nosítka, co jste skoro celou dobu táhli, tak beru zpět... já osobně bych 7 lidí opravdu na ten heliport nedotáhnul... to teda smekám...Měl jsem na mysli spíš dobývání 1 kopce, kdy jsem kluky musel postrkovat zpočátku dopředu, ale nic zásadního... možná ještě to ranní rozkoukávání Smile... kdyby jsme byli napadený asi nemáte šanci, páč od 6:00 byla už povolena střelba...a pak ten ten oběd ... když budete příště zase hrát s námi tak budu taky rád, už jen proto, že jste mladí a plný síly Twisted Evil
Jinak v celým Ačku bylo super, že nikdo neremcal a co jsem řek tak se stalo... a tak to má být...
Při posledním úkolu jsem jako velitel osobně zklamal Sad a velení naštěstí převzal Metud... budiž mi to ponaučením, jakožto celá akce...
A už konec nářků, jdu se ponořit do pozitivních vzpomínek, do šumění deště a syčení blesků... Twisted Evil
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Jindra



Založen: 05. 01. 2007
Příspěvky: 1284

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SAS Lhenice byli na takové akci poprvé, děláme v konfederaci menší vyvedení s více střílením. Po celou dobu jsme se snažili chovat jako v boji, i když oběd jsem velitelsky úplně vypustil. Jsem rád, že po výsadku jsem dal všechny dohromady, protože výsadek byl pro nás docela velký šok, kdy buzolu jsme měli jen dva, navigaci jen já, signál pro PMR nebyl, a všichni jsme dorazili do místa srazu. Hlavní problém u nás byl z mé strany ve výběru lidí, protože tato akce není jen si zahrát a zastřílet, musí být v tom člověku něco víc a tuto chybu již neudělám.

Koyote, v tvém velení jsem nenašel žádný problém a budu rád, když SAS bude pod tvým velením na WZ, jako minulý rok.

Nejlépe připraveni z ALFY byli kluci z Aše, které jsem vůbec nikdy neslyšel nadávat na počasí a po útoku na základnu oponentůry nás všechny odtahali.

Jindra SAS Lhenice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo kluci z Aše jsou fakt dobří.
Vloni na LV se ukázali také v tom nejlepším světle.
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže kluci z Aše... jak vidíte byl to jen můj úhled pohledu, všichni s vámi jsou spokojení Wink ... takže zkrátka díky všem...
... a zas tak moc jsem nevelel Wink...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, jen objasňuji okolnosti =)

Na heliport jsme netáhli, jen tam, kde jsme se seřadili bezprostředně před střelbou, takže zas tak moc to nebylo.. Těším se na příště
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kexo docela bych rád znal podrobnosti ohledně tvého zastřeleného mužika co šel pro klacek na ohen...... to mě zajímá kdy a jak se to stalo... Exclamation
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skzeman



Založen: 03. 08. 2007
Příspěvky: 183
Bydliště: Zeleneč

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kexo spise report do PM pre teba, tedka spi Wink
_________________
Lukas "Zeman" Lukacovic
TT legion organization manager
clen Rady =DG=

www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Otázka (hlavně) na Jeníka:

Trošku jsem přemýšlel nad tvojí výtkou, že lidi šli spíš po silnici. Moje úvaha je, že když jde člověk po tvrdém povrchu, že nedělá hluk, není to náhodou lepší a míň nápadné, než pokud by šla skupina lesem a dělala přirozenej hluk? Pohyb lesem snad zaznamená každá hlídka, ikdyž by byla daleko, oproti pochodu bez hluku a s ostražitostí?

My jsme šli půlku lesníma cestama a polovinu po silnici a musím říct, že na silnici jsem se vůči oponentuře cítil mnohem méně zranitelnější.

Dík za reakci..

.. od kohokoliv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Silnice je fajn. Nesmí ti ovšem oponentura vysadit hlídku rovnou takřka do xichtu Twisted Evil
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 7:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
Trošku jsem přemýšlel nad tvojí výtkou, že lidi šli spíš po silnici. Moje úvaha je, že když jde člověk po tvrdém povrchu, že nedělá hluk, není to náhodou lepší a míň nápadné, než pokud by šla skupina lesem a dělala přirozenej hluk? Pohyb lesem snad zaznamená každá hlídka, ikdyž by byla daleko, oproti pochodu bez hluku a s ostražitostí? Dík za reakci.... od kohokoliv


kazde ma svoje, po komunikacich (i lesnich cestach) se pohybujes rychle a mene hlucne, ma to vsak sve giganticke ALE ... ale nepritel se po nich pohybuje taky, kdyz je to jeho teren pouziva je prakticky vyhradne, kdyz ma sily ktere nedostacuji uplne linii obrany pak ji soustreduje prave na komunikace, zejmena na krizovatky... takze pokud mate tu moznost a nezene vas cas, urcite je vhodne se nepohybovat po cestach
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš pravdu že cesta je rychlejší, snažší, dobře orientovatelná a také o něco tišší (v noci)...ale jak říká Jaroslav má obrovské ale..... Pokud je to na nepřátelském uzemí často bývá hlídána, a navíc pokud je nepřítel mobilní snadno se přesová může být toto překvapení tak rychle a náhodné že nestačíte udělat nic. Tomhle případě stačilo oponentuře počkat u důležité křižovatky (věděli místo setkání) a zajatci by nebyli pouze dva...hodně lidí z vás asi vzpomíná jak často překonávali svodidla když se blížilo auto, což vás taky určitě i na cestě zdržovalo. Pokud by jste ji použili ve dne tak jste na rovné cestě vidět široko daleko a protivník vás uvidí aniž by vás uslyšel. Zkrátka je to to první co je většinou hlídané, stejně tak jako pravidlo "nejsnažší cesta bývá zaminovaná" Smile Navíc celá situace měla být řešena uplně jinak, v noci je jakýkoliv pohyb neslyšně neznámým lesem takřka nemožný ale pořád je praskání větví zvukem který do lesa patří. Napřiklad hlasy je nejvíce demaskující prvek, viz 5h ranní kdy mě vytrhli z hlubokého poklimbávání maníci co kroužili kolem uazu Smile věděl jsem o nich ještě než se přiblížili, zkrátka chroupaní větví do lesa patří... hlas člověka už nikoliv..a to něják extra nahlas nemluvili a přesto po celodenní unavě, kdy jsem ve 4h ráno rozvezl poslední výsadek a šel na chvíli zchrupnout mě to vzbudilo už z dálky...Osobně bych řešil vznikou situaci za daných podmínek shluknutím se svojí skupinou, bivakem v lese, a za rozbřesku teprve přesun na dané seřadiště. Při rozbřesku už něco vidíte, dokážete se pohybovat v terenu, a je také předpoklad že obránci jsou již unaveni neustálým hlídkováním. Navíc nocování v menších roztroušených skupinkách má výhodu tu že když vás někdo objeví pořád je to pro skupinu malá ztráta než když protivník vyčape celou skupinu jako se to mohlo stát. Navíc 5x5 lidí lépe schováte než 1x25 lidí. Ikdyž je mimo silnici pohyb pomalejší je přeci jen bezpečnější než silnice, cesta. Vy jste čas měli a nikde nebylo psáno že v 6h musíte být na původním seřadišti, přeci jen sem předpokládal že aspon jednoho z velitelů může napadnout varianta prozrazení tím že se mapa dostane do rukou nepřetel.... Smile nebýt zemanova zásahu asi by jste ráno všichni koukali ze spacáku do hlavní Laughing

včera jsme zrovna rozebírali celou hru, a musim tedy říct že letošní vyvedení byla prokletá akce už od začátku, ráno vstanu zablokovaný záda, ve 3h jsem zablokovali v pátek jeden jízdní pruh na jižní spojce poruchou na uazu, neustáající déšt atd atd a sobotní odklonění trasy bylo už jen výživnou perličkou páč po 20 letech se v sobotu odpoledne rozhodnou bagrem a zbiječkami rozbořit bunkr který tam 20 let stál uprostřed lesa bez povšimnutí a usoudili že zrovna když tam má končit v sobotu 3 etapa tak je asi nejlepší čas tam začít s demolicí... docela sem to nepobral... ale díky spoluorganizátorům za flexibilitu Smile zase další zkušenost že člověk musí bejt opravdu připravenej na všechno.... další zkušenost je to že většina učastníků je tak trochu líná přemýšlet, že jsou zvyklý na druh her, kde máte směr utoku čas utoku, a jděte a střílejte tak jak je to napsáno či řečeno. Myslím že v rozkazech bylo spoutu idicií které napovídali, záměrně to nebylo psáno přímo (ted na vís přijde utok, postavte hlídky atd) aby se co nejvíce využil moment překvapení, ale jaksi nikdo nebyl shopný to vyčíst mezi řádky rozkazu, přemýšlet tak aby snižil riziko napadení nepřítelem... Rolling Eyes zkrátka dostali jste pravidla boje, prostor, nepřítele, ale co uděláte, jak splníte, za jakej čas bylo na vás. Faktem je že je to opravdu nezvyk poněvadž doposud byli vždycky hráči postaveni před instrukce dělej to a to a spln to a to a protor na vlastní tvorbu byl oproti této hře omezen... Rolling Eyes ten kdo takto přemýšlel pak zjistil jaká je obtíž udržet tuto vůli a disciplínu ve stresových podmínkách a to je to co kolikrát vyhrává bitvu, udržet pozornost i na malých detailech jako jsou hlídky atd ikdyž vám teče voda už i za trenky Smile i malé pochybení může mít velké následky Smile ale díky za učast a doufám že si z teho každý odnesl nějáké to ponaučení.... Smile

PS: brdiček: zkus si hlídat silnici. Na silnici uvidiš postavu na daleko větší vzdálenost, aniž bys ji třebas slyšel. On tebe nemusí vidět vubec poněvadž budeš třebas ukryt ve škarpě atd. V lese (podle porostu) udělaš sice trochu hluku ale vzdálenost na kterou tě vidě je cca v desítkách metrů. Na uzavřerní lesa tak aby neproklouzl člověk je potřeba daleko větší počet lidí, silnic ohlídaji dva lidé... Rolling Eyes Pokud je ale ukol pohybovat se po silnici, vždy z důvodu prozrazení je lepší jít metr v terénu a sledovat ji a jít vedle silnice.
Voves: ty kdyby si nezpanikařil a zůstal ležet tak by si podle měl šanci že by tě neviděli, přeci jenom věděli pouze o kocourovi a ikdyž si byl 3m od tak nehnutě ležet by ti dalo víc šancí než zoufalí uprk do lesů... Rolling Eyes
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No letošní vyvedení jsem se ponaučil až až a vzhledem k tomu, že jsem měl na starosti velení roty Bravo tak uznám mohl jsem být trošku iniciativní a důslednější. Asi jsem by zaskočen tou zodpovědností, ale na to se nechci vymlouvat, ale jako velitel jsem zklamal Embarassed .Příště budeme chytřejší Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně jsem instrukce prostě pochopil tak, že se máme všichni dostat do 6:00 na bod setkání odkud se bude postupovat dál, vyřešit jak se tam dostanem, případně se spojit s ostatnímy týmy mi připadalo už tak těžký, páč jsem to nikdy nedělal... že to můžem udělat i jinak že na ten bod ani nemusíme chodit mě ani nenapadlo... jak říkám, další zkušenost...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 8:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co bylo v instrukcích bylo to že je pro vás důležitej spojař, (Venca, kanec, mladas, koudák) který představovalispojení se štábem zbytek byl na vaší uváze a zhodnocení. celé vyvedení sme chtěli koncipovat do nestandartní situace kdy jsoupůvodníplány zmařeny a vy se ocitnete v neočekávané situaci, kdy rozhodování bude jen na vás...
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem psal ponaučení si vzal určitě každý já tedy rozhodně. Takový to systém her je velice zajímavý a jedině dobře když v něm budete pokračovat Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2Jeník: v takový chvili mi šrotovalo v hlavě spoustu věcí. Výsledná myšlenka byla, poté, co jsem viděl, že se blíží ke Kocourovi, že to po jeho zajmutí ještě prohledá a bude nás mít zadarmo oba. Tak jsem myslel, že když vyběhnu, že zachráním Kocoura. Ale do teď si rvu vlasy (který nemám :--), že jsme mohli zkusit naopak mi dva zajmout toho jednoho na hlídce. V pravidlech teda nic takovyho nebylo, ale věřím, že kluci jedni slovenský by na tudle hru přistoupili Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate