Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

X7 údržba

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
skynet



Založen: 22. 06. 2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 3:02 pm    Předmět: X7 údržba Odpovědět s citátem

Jakožto začátečník, bych se chtěl zeptat na celkovou údržbu(čištění, mazání, opravy) tippmanna X7. Celá naše firma z jeseníku vytvořila tým nadšenců, nakoupili jsem ve velkém X7ky, ale nikdo o tom nemá ani ponětí. Manuál přiložený k pistoli je anglický (což by nebyl problém, ale je tam dost technických specifikácí), nikde jsem se nedočetl které části pistole rozebrat k promazání, na co si dávat bacha, co čisti, na co vůbec nešahat apod. Dalším zásekem je výměna COčka - když jsme sundali naplněnou láhev, zničil nám tlak a teplota těsnění (celé se roztáhlo a zkroutilo - ani nevím jestli původně patřilo k pistoli, nebo lahvy). Když mám poloprázdnou láhem tak mám střílet naprázdno abych vyprázdil láhev - nebo ji sundat a znehotnotit tak těsnění? (v bitvě bych se nerad ocitl bez tlaku...). Nechci zas působit jako úplný analfabet, máme vyřešený systém plnění, dodávky velkého počtu kuliček, hřiště atd - navíc, každy nějak začína. Předem díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tipp je na udrzbu pomerne nenarocny, ale maz (rozumne) vsechno co se hejbe, tedy bolt, kladivo, mechanismus spouste. neni na skodu obcas kapnout olej do diry kam davas flasku a parkrat vystrelit.

Problem s roztazenym tesnenim resi vymena za tesneni z jineho materialu, ktery se neroztahuje-nejznamejsi je urethan-o krouzky jsou bily, maji v pbshopu.

Kdybys lahev vystrilel, tak tesneni nezachranis. Po skonceni normalne flasku vymontuj a kdyz tesneni vydrzi v jednom kuse, taxe po nejake dobe vrati do puvodniho stavu. kdyz ho roztrhnes, je nutna vymena, ale obema situacim se da predejit tim urethanem. A porid si zasobu, nejlepe ne z obchodu s pb zbozim, protoze tam te vyjde kus na 10 kc a od firmy zabyvajici se prodejem okrouzku na kus za nula nula nic. Rozmer by mel byt, jestl si ho dobre pamatuju 14x1,79 ale muzes zkusit i 14x2. a kdyz uz budes v nakupovani okrouzku, taxi objednej vsechny co jsou na x7, protoze sem tam nejakej praskne a pak ho shanet.... Rozmery vsch nevim ale neni nic jednodussiho, nez zmerit suplerou, nebo se pozeptat zdejsich chytrych hlav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná vystřílením veškerého plynu z láhve láhve těsnění nezachráníš, ale rozhodně je k těsnění šetrnější tento postup, a je to taky lepší, než vystřílet všechen plyn z tlakové láhve:
když láhev vyšroubuješ z těla zbraně tak přibližně napůl (to jest, že PIN ventil už nedává žádnej tlak do zbraně, ale láhev je ještě našroubovaná na zbrani a tlak, kterej předtím do zbraně vešel je stále ve zbrani natlakovanej - no chce to trošku citu) a párkrát vystřelíš naprázdno (takzvaně "odstřílíš" zbytek plynu ze zbraně), tím se tlaky vyrovnají (tlak atomosférický a tlak ve zbrani) a při následném odšroubování tlakové láhve ze zbraně nedochází k náhlým změnám tlaku okolo těsnění a taky nedochází k náhlé změně teploty okolo těsnění (prudké snížení teploty v důsledku úniku CO).
Jinak uratan je uretan, to je svatá pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a ten "o" kroužek patří původně na tlakovou láhev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím mazáním to nepřeháněj. Ne že si řekneš, dopřeju miláškovi, namažu ho pořádně a pak Ti z kvéru poteče olej. To ti pak může profukovat vzduch a nezahraješ si. Nejlépe je mazat tak, jak Ti to popisuje ares
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skynet



Založen: 22. 06. 2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, díky za rady, doufám že se časem taky stanu užitečným Smile ještě poslední dotaz - rozbrat to můžu normálně celé, nebo je nějaký postup co jo a co ne? Na youtube jsem viděl, jak borec sundává jen zadní část (tak kde je jinak pažba) a vytahuje celý vnitřek, který pak maže...Ale nejsem si jist, jestli se to tak nedělá jen u některých zbraní - no budu to muset hold zkoušet - tak to bude nejlepší. Každopádně ještě jednou dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kucí. Mě X7 začíná pěkně krkat. Pořád mi praskaj kule. Dokonce i ty co jsou prej ultra tvrdý. Úsťovku mám na 300(měřeno radarem) v zásobníku gumovej podavač, novou hlaveň a vnitřek zbraně vylapovanej aby tam nebylo nic ostrého a stejnak čistím každou dvacátou-třicátou kuli. Nenapadá vás čím by to mohlo být?
Může být něco s cyklónem nebo powertubou? Vypadaj na první pohled v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já když na full auto vysypu bez přestávky celej padesátkovej zásobník najednou, někdy mě některá z posledních kulí taky praskne. Já jsem si z toho udělal závěr takovej, že když mám v cyklonu posledních cca 5 až 8 kulí, některou z nich roztočený vrtulky vyhoděj nahoru a dolů, tím ju "načnou" o víčko cyklonu, nebo o ten kovovej "trn" kterej zasahuje z těla zbraně dovnitř cyklonu a pak když ta kulička jde hlavní ven, tak už to zatížení nevydrží a praskne. Pokud ale nesypu celej zásobník na full auto najednou, tak s tím problém nemám.

Jinak by mě napdala už jenom jedna možnost, a to hlaveň s malým průměrem, skrze kterou se odmítá procpat kulička. To by se dalo ověřit namontováním jiné hlavně, či použitím kuliček s menším průměrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pugi napsal:
Kucí. Mě X7 začíná pěkně krkat. Pořád mi praskaj kule. Dokonce i ty co jsou prej ultra tvrdý. Úsťovku mám na 300(měřeno radarem) v zásobníku gumovej podavač, novou hlaveň a vnitřek zbraně vylapovanej aby tam nebylo nic ostrého a stejnak čistím každou dvacátou-třicátou kuli. Nenapadá vás čím by to mohlo být?
Může být něco s cyklónem nebo powertubou? Vypadaj na první pohled v pohodě.



co mas za hlaven a koule?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AA 16 a kule jak kdy, občas torobaly, nebo pbska premium a ted jsem pořídil nejaký ultra tvrdý zimní a taky rupou. Fakt nevím.Rozebral jsem kvér do šroubku a je tam všechno ok (pro jistotu jsem vyměnil všechny tesnění). Ustovka taky ok. fakt jsem z toho už běsnej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob



Založen: 26. 05. 2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pugi napsal:
AA 16 a kule jak kdy, občas torobaly, nebo pbska premium a ted jsem pořídil nejaký ultra tvrdý zimní a taky rupou. Fakt nevím.Rozebral jsem kvér do šroubku a je tam všechno ok (pro jistotu jsem vyměnil všechny tesnění). Ustovka taky ok. fakt jsem z toho už běsnej.


Taky jsem s tim měl ze začátku problém, - Zkus skouknout bolt, je ta ploška co má kontakt s kulí hladká? Občas tam bejvaj ostřejší výlisky z výroby. Srovnal jsem to jemnym šmirglem (s citem) a pomohlo to. Další věc je jestli třeba nemáš nastavenou vyšší kadenci než je cyklon v základu schopnej podávat (Výrobce udává tušim 13\sec.) To se dá vyřešit výměnou vnitřku cyklonu za kov. Jinak to s tema poslednima 8 kulema v padesátkovym zásobníku je svatá pravda Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už je to v cajku. Měl jsem tam moc silnou pružinu, tak mi jí brácha zkrátil a už mě to fachá bezvadně. (Moc mlátila do závěru a bolt ty kule při posunování (než se pustí cočko)rošleh). No je to urč tím, že jsem si koupil tu airtru pažbu a ona má tu koncovku delší než je klasickej endcap,takže víc na pružinku tlačí.No je to šméška.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate