Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Airsoft vs Paintball
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Hellboy:tak na tom foru sou dobrý prudiči,tam jim napsat do tématu vtip tak admin by mě snad přijel proplesknout!!! Laughing

jináč velice poučné čtení......zlatej PB!

btw: 1/3

jináč TOHLE je kalá maska!
http://www.82nd-cb.info/temp/maska-na-xicht.jpg
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no budu trochu jak pan airsoftak já hrál napřed PB určitě to znáte nějakej maník na vesnici pořídí nejvěčí šunty zbraně pak je pučuje vyhulencum a ztroskotancum, který po sobě střílej rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr a 200kulí pryč
to bylo na hovno pak se ukazali kluci z AS sem to zkusil a líbilo se mi to všichni stejně zelení perfektní skupina vypadali jsme jak teměř profíci (dostřel a účinnost šli stranou) pak my začalo děsně vadit že třídení akce vypadala tak, že jsme přijeli hrali a začali se hádat, kdo to dostal nedostal dostal nedostal a třídení akce skončila ještě ten den co začala.Za čas přišel kamoš, že chce začít s military paintballem a jestli nechci tak začít a začal hrát M-PB to je uplný nebe a dudy military supr lidi stejně zelení a ten boj nesrovnavatenej ani s vesnickým PB ani s AS . atmosfera boje supr o 100% věčí adrenalin a vlasnosti střeby už se tu rozebíraly milionkrát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Doox



Založen: 04. 09. 2006
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a co je hlavni sme ekologicky Very Happy Very HappyVery Happy mame kule co se rozkladaji a tim i hnojime Very Happy ale oni maj umely kulicky..bych jim to nechal vsechno uklidit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doox napsal:
a co je hlavni sme ekologicky Very Happy Very HappyVery Happy mame kule co se rozkladaji a tim i hnojime Very Happy ale oni maj umely kulicky..bych jim to nechal vsechno uklidit


hmm...musim tě zklamat,páč i oni si můžou koupit hnojící antiperle! Very Happy

otázka č. 2.....jestli to dělají....
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No na druhou stranu uz se tam vyskytlo i par jedincu, se kterymi se da bavit. Az na admina, kerej tam neustale prudi, ze tam flejmuju a nemluvim o maskach a ze na moje kecy neni nikdo zvedav. Neni nad adminy, kterym vadi, ze se ve forech bavi lidi Smile Lepsi je, kdyz je tam ticho a poradek, ze ano?

Takaze jsem tam v sekci SERIOZNI TEMATA zalozil forum AS vs PB a jsem zvedav na reakce. Ja bych fakt nekdy docela zkusil zmerit s nima sily. I kdyz ja teda zadnej skvelej hrac asi nejsem, proste me to zajima.

To jsou takovy ty hadky jako kdo da komu na hubu samuraj rytirovi, nebo karatista boxerovi?
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Sarvan



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 10:45 pm    Předmět: Airsoft - fakta Odpovědět s citátem

Zdravim, pročetl jsem toto téma a musím přiznat, že mě překvapilo, jak zkreslené představy o airsoftu někteří z Vás mají. Chtěl bych se vyhnout porovnávání "co je lepší", ale rád bych se nabídl pro zodpovězení Vašich dotazů ohledně AS. Rozumných dotazů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jack_xy



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tak.Dělám AS a udivilo mě co je tu za vyložené kraviny.
Troufnu si říct, že u žádné zbraně není efektivní dostřel 100m, není to možné už jen střelivem a přeci jenom 100m je hrozná dálka.

Nejsme jenom manekýni do lesa.Já mám třeba vestu co nosí moje předloha.A na ní je jsou granátovky, sumka na 40mm granát, lékarnička, pouzdro na mapu, na vysílačku, pouzdro na polní láhev.Řikám to obecně, ty věco mají svůj název, ale doufám že chápete přibližně kam mířím.

V M4kový sumce mám třeba buzolu, GPSku, a v "prostoru" máme třeba nočí průzkum a nemůžu si posvítit na mapu, takže kdyz se dorazí z5 na HQ zjisti se vsecko dle GPS, navigace vsechno.A potřebuju to někde nosit.

Jinak střílí se kuličky o průměru 6mm, u některých typů zbraní i 8mm.A kuličky jsou barvy nejčastěji bílé, a jak jsem se tu dočetl, že po 10m nejsou vidět.Není pravda.Je vidět takřka až do zásahu.

Taky jsem tu četl že někdo střílel z AK47 s opotikou a netušil kam to lítá.Ono IMHO byla chyba u střelce.Velké zvětšení na optice, střílení proti "špatnému pozadí( nebrat mě za slovo)".

Já bych měl třeba dotaz.Píše se tady , že u Vás jde spíš o boj a ne o tu omáčku kolem.Nosíte si uz sebe vodu?Lékarničku?A nemyslím v aute, myslím u sebe.

A jinak myslim si že argument že AS hráči se bojí bolesti je kec.Stejně jako že příslušníci AČR hrajou s Váma PB, protože je reaálnější.Znám lidi od AČR co dělají AS na vyoské urovni.

Hlavně jsou akce, kde jsem si ani nevystřelil.Já třeba zažil že jsem na checkpointu stál s jedním klukem proti 40 demonstrantům.A muselo se to něšjak vyřešit, nebo útoky pomocí vozidel(myšleno že např. UAZ převeze jednotku celkem rychle přes např. letště apod).

Ještě jsem si to tu moc nepročíta(ostatní vlákna) ale kolik jednotek vlastní třeba RFo na spojení rota-HQ apod?

Doufám že nebudu dopředu odsouzenej za to že dělám airsoft.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 1:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jack_xy napsal:
Já bych měl třeba dotaz.Píše se tady , že u Vás jde spíš o boj a ne o tu omáčku kolem.Nosíte si uz sebe vodu?Lékarničku?A nemyslím v aute, myslím u sebe.


nosim. oboje.
nedelam to ale proto, ze to patri k vybave dle manualu. delam to z ciste praktickych duvodu (coz je zrejme i duvod, proc se to dostalo do tech manualu Laughing ). pri predstave nekolika hodin, stravenych v terenu bez piti mi neni nejlepe... ale i takovi jsou, zejmena na velkych akcich...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 1:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže pro prvního seriózního pána z AS první dotaz: Předně bych rád věděl, které představy o airsoftu co tu zazněly jsou zkreslené. Jestli to mohu shrnout, tak kromě minoritních výkřiků se zde zhruba mluvilo o tomto:
1) zásah není cítit (na větší vzdálenost)
2) zásah je špatně identifikovatelný
3) AS se bojí barvy z čehož se vyvozuje, že se jedná o manekýny, které se bojí o svou výbavu (proto ostatně odmítají hrát s náma)
4) zásah není tak bolestivý (kdo říká že je podle mě neříká pravdu, protože fyziku neočůráte, kynetická energie hmotnější kule je po určité dráze letu - např 30 m mnohem vyšší)
5) u AS je většinou mnohem důležitější jak si vybaven, než o ostatní věci (jak říkám někdy)

jo a ještě drobnost k tomu druhému pánovi co píše o kravinách tady na fóru, jestli vidíš 6mm kuli po celou dobu dráhy letu, když tady nějaký AS muž tvrdil že je 90 m pak si vážně borec, protože já často naší velkou a mnohdy svítivě barevnou kuli nevidím ani po 30 m. Jinak vodu nneosí jen blb, protože po celém dnu bez vody tě bude těžce bolet hlava, to mi věř při tom vypjetí sil.

jinak pochybuji, že se tu najdou lidé, kteří by AS lidi nějak nenáviděli nebo cokoliv jiného, to se tu určitě nedočtete
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jack_xy



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 2:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o to si ujasnit co myslíš pod dráhou letu.Jelikož všechny as zbraně mají hop-up tak ta kule neletí rovne(i to jsem tu nekde dokonce cetl) ale po krivce, dalo by se to prirovnat k trajektorii strely u prave zbrane.6mm kuličku není problém videt na 50m po celou trajektorii(50m je ovšem ideální případ, u vylepšeného kvéru).Když hodně přitáhnu hop-up, nabere kulička po 15-20m takove stoupani, že je to nemožne.Při takovém stavu by se dalo uvažovat o MAX. dostřelu 90m , ale je nemožné ji po celou dobu vidět.

Zase nemůžeš vycházet z trzení že se střílí na 90m.Tak to není.

S vodou neříkám že nesouhlasím, ale nevím proč tedy odsuzujete rádby manekýny co mají stejné věci jako realná jednotka.Na spoustě fotek jsem videl hráče PB bez nějakých vest a místa kam si můžu dát ty potřebné věci.Proto se ptám.Vestu má snad každý "airsofták" a ž vůbec nepočítám "HMAS"

Jakoby neseriozní pán se tedy nebudu vyjadřovat k těm "otázkám".Třeba k té 5ce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přispěju taky trochou do mlýna.... Smile Při jedné naší akci jsme se potkali s klukama AS... jelikož jsme měli lokalitu zamluvenou, bez řečí uvolnili prostor a šli cvičit do lesa, .........pak jsem je potkal jak šli domů a musim smeknout, protožre bud měli Goratex hadry, nebo byli blázni Smile...celý den pršelo a oni déšť , nedéšť stále pokračovali v cvičení... zatím co my hrály v budově...
Na téma bolest- po domluvě (aby mě nestříleli do hlavy Smile ) jsem se postavil DOBROVOLNĚ Very Happy ke zdi a asi 6-8 střelců to do mě kropilo na vzdálenost asi 10-15m. Všichni měli myslim podle mého laického pohledu ne zrovna levné taiwan kvéry, jestli měli lepší pružiny nevím. Měl jsem na sobě normal oblečení, tj. moiru, fleece a maskáče US(letní ripstop). Zásahy jsem cítil, ale bolest jen takové jakési slabé štípnutí občas.
V PB bych se už asi složil, dostat tolik zásahů zimní kulí od tolika lidí...
Dostřel-zbraně byly opravdu přesné i na 20-30m v rychle za sebou vypálených ranách, dál nevím páč jsem kuličku už neviděl, střílel jsem na stromy a pod.... Jinak vizuelně si myslim opravdu odpovídali realitě... jestli byly z plastu nevím, nezkoumal jsem...udivila mě i realnost kopu některých zbraní, dostal se mi do ruky kousek, že mi po výstřelu málem vypadnul z ruky Smile...
Jinka velmi oceňuju vstřícnost a ochotu s jakou jsem se setkal...kéž by to tak bylo vždy a všude... a ještě jednou klukům děkuju za zkušenost...Wink..
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jack_xy napsal:
Jde o to si ujasnit co myslíš pod dráhou letu.Jelikož všechny as zbraně mají hop-up tak ta kule neletí rovne(i to jsem tu nekde dokonce cetl) ale po krivce, dalo by se to prirovnat k trajektorii strely u prave zbrane.6mm kuličku není problém videt na 50m po celou trajektorii(50m je ovšem ideální případ, u vylepšeného kvéru).Když hodně přitáhnu hop-up, nabere kulička po 15-20m takove stoupani, že je to nemožne.Při takovém stavu by se dalo uvažovat o MAX. dostřelu 90m , ale je nemožné ji po celou dobu vidět.

Zase nemůžeš vycházet z trzení že se střílí na 90m.Tak to není.

S vodou neříkám že nesouhlasím, ale nevím proč tedy odsuzujete rádby
manekýny co mají stejné věci jako realná jednotka.Na spoustě fotek jsem videl hráče PB bez nějakých vest a místa kam si můžu dát ty potřebné věci.Proto se ptám.Vestu má snad každý "airsofták" a ž vůbec nepočítám "HMAS"

Jakoby neseriozní pán se tedy nebudu vyjadřovat k těm "otázkám".Třeba k té 5ce..


K vodě:možná to bude tím, že ne všechny akce se konají na 4 a více hodin, obvykle jsi mrtvej během 1-2 hodin a to i několikrát, záleží na šikovnosti a zkušenostech jedince. Hráč asi počítá s tím že se osvěží na mrtvolišti. Ti co mají pití sebou mají zkušenosti a tím i zustavají i déle v boji někteří i oněch 4> hodin Smile a tím pádem mají žízeň. A nejde jen o vodu , ale může dojít vzduch, někam musíš dát dýmovnici, čištění, granát,střelivo(pokud se hraje bez omezení munice..)..podle mě, kdo nenosí sebou vybavení je tak trochu i sobec k ostatnim... Wink...
Shrnuto-kdo má vestu nebo podobné vybavení, nehraje poprvé...
Lékárnička: to se přiznám nenosím, používá se zdravotník, jinak v realu není potřeba, dycinky se se to dá nějak ošetřit, ještě jsem se naštěstí nesetkal s vážnějším zranením, než rozřízlá ruka o sklo, nebo odřeniny... auto s lekárnou je pak vždy max 1km od bojiště...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."


Naposledy upravil KoyoT dne ne prosinec 31, 2006 10:45 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Takže pro prvního seriózního pána z AS první dotaz: Předně bych rád věděl, které představy o airsoftu co tu zazněly jsou zkreslené. Jestli to mohu shrnout, tak kromě minoritních výkřiků se zde zhruba mluvilo o tomto:
1) zásah není cítit (na větší vzdálenost)
2) zásah je špatně identifikovatelný
3) AS se bojí barvy z čehož se vyvozuje, že se jedná o manekýny, které se bojí o svou výbavu (proto ostatně odmítají hrát s náma)
4) zásah není tak bolestivý (kdo říká že je podle mě neříká pravdu, protože fyziku neočůráte, kynetická energie hmotnější kule je po určité dráze letu - např 30 m mnohem vyšší)
5) u AS je většinou mnohem důležitější jak si vybaven, než o ostatní věci (jak říkám někdy)

jo a ještě drobnost k tomu druhému pánovi co píše o kravinách tady na fóru, jestli vidíš 6mm kuli po celou dobu dráhy letu, když tady nějaký AS muž tvrdil že je 90 m pak si vážně borec, protože já často naší velkou a mnohdy svítivě barevnou kuli nevidím ani po 30 m. Jinak vodu nneosí jen blb, protože po celém dnu bez vody tě bude těžce bolet hlava, to mi věř při tom vypjetí sil.

jinak pochybuji, že se tu najdou lidé, kteří by AS lidi nějak nenáviděli nebo cokoliv jiného, to se tu určitě nedočtete


k bodu 3)... to zcela chápu, protože kvalitní funkční Goratex vybavení stojí nějaký ten tisíc a pokud na něj nacákáš olejovitou hmotu, co je v kuličkách to místo je v bodě zásahu v háji, možná je nepromokavé, ale už nepouští vodu skrz materiál ven>nedýchá...jetli barvu opravdu z toho materiálu dostaneš po vyprání nevim...tyhle materiály jsou choulostivé na udržbu... ale nic nebrání hrát v obyč maskáčích, který jdou vyprat, to je zase druhá strana mince Wink...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Sarvan



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zásah není cítit:
- ano, dá se to říct, že to platí, na větší vzdálenost je skutečně učínek třely nevalný, ale ne vždy to vadí.
Několik let jsem hrál jako odstřelovač, což znamená, že jsem měl silnou zbraň (cca 150m/s) a střílel na větší vzdálenost. V drtivé většině případů jsem střílel na cíl zcela netušící mou přítomnost. Zásah sice nebolel, ale plesknutí do výstroje bylo dost výrazné (tak 50-60m), že daný nadskočil leknutím Smile . U slabších zbraní se to řeší spíše krátkou dávkou.
- abych to shrnul, zásah skutečně tolik nebolí a v silné přestřelce se stává, že cíl si "nevšimne". Ale není to zase takový problém...

Zásah je špatně identifikovatelný:
- pokud je myšlen původce tak určitě, jinak platí předchozí, jde o fair play, pokud hrajete s lidmi co známe, tak naprosto bez problému ( v tom vidím vaši velkou výhodu, vy na fair hru spléhat nemusíte).

As se bojí barvy:
- no špinavých maskáčů se určitě nebojí ( i když jsou tací, co mají tak cool výstroj, že si ani nelehnou aby se neušpinili, ale moc jich není za 5 let hraní jsem ji potkal tak 10)
- pokud se to dá smýt tak snadno jak to psal váš kolega na "našem" fóru, tak bych v tom neviděl problém. Trochu bych měl strach ze zásahů do zbraně či optik, barvy bych se nebál.

Zásah není tak bolestivý
- bez debat, ale někteří z nás jsou jenom rádi. Při představě, že v noci někde 3 hod. hlídkuji a ze tmy příletí kule která mě vyhodí ze zákopu nejsem moc nadšenej Very Happy , bohatě stačí když na vás "bafne" obyčejná šestka. Někteří jako já to stále berou jako hru, je-li fair-play, nemusí to bolet.

Vybavení je důležitější
- někdy ano, jde o zaměření týmu. Náš "vojenštější" vzhled je spíše dán jinými okolnostmi. Naše zbraně mají například zásobníky reálných rozměrů, takže potřebujeme reálné sumky, plazíte li se víkend v lese, tak jiné než vojenské vybavení to prostě nevydrží a pokud se bojuje mimo budovy (drtivá většina), tak se i nějaké to maskování hodí. A pokud si přikupujete další vybavení, tak se logicky držíte stejného vzoru, aby to nenarušilo strukturu. "Aby to dobře vypadalo" u nás často znamená
"aby to dobře maskovalo", ne nějaký modeling.
- jsou samozřejmě takové týmy, ale spíše spadají do oblasti KVH - Klubů vojenské historie, než do AS

K té poznámce, kuličky jsou skutečně vidět velice dobře, proti tmavému pozadí lesa, či cihlové budovy není těžké ji do 40m vidět, v dávce už žádný problém. Já s optikou, jsem ji viděl v celé délce dostřelu...

Na závěr: Co sofťák to názor, na AS portálu je registrováno téměř 2000 lidí různého věku, povolání i názorů. Každý druhý by se mnou patrně v něčem nesouhlasil, tak tuto odpověď neberte jako nějaké dogma...

Hezkého Silvestra

Edit: s tím goretexem asi budete mít pravdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Konečně pár rozmuných zástupců AS... Jinak všem taky jen to nej do nového roku...Wink
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týče toho vybavení jako např čutory, kompasu a ostatních kravin tak většinou co vidíš fotky tak jsou z ruzných her což jsou většinou od 20 minut do 2 hodiny¨. Z toho plyne že když jdeš to hry která je limitována 30 minutami tak si nebudu sebou brát 10 kg výstroje páč vim že bych ji nepoužil a zbytečně riskoval její zničení (takže to k tomu nevybavení) co se týče optiky u pb je to celkem spotřební zboží... jednou při ruské zteči sem doběhl živ a zdráv a když se sem u zdi budovi kouknul na zbraně tak u kolimátoru chyběl vnitřek který vyhnala nějáká zbloudilá kule či co Laughing Laughing jinka AS se musí nechat že maji propracované vícedení akce což u PB k jeho mladému věku není. Potom až bude tak uvidíš na fotkach i to důležité vybavení....
Jinko Goratex je hezká věc ale klasický vojenský věci jsou lepší Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvrzení, že letí rovně a 90 m tu prezentoval jeden z Vašich lidí, já si myslím, že střílíte na stejnou vzdálenost jako my. jinak díky za konstruktivní odpovědi, ale mám pocit, že se jaksi nevyvrátilo to co tu bylo od začátku tvrzeno. protože hned od zuačátku jsem psal, že:

1) nám vadí, že nelze dostatečně jasně identifikovat airsoft zásah, jim vadí, že by si barvou ničili své oblečení (což jste potvrdili)
2) nám nevadí, jak vypadá naše zbraň, ani většina z nás nemá žádnou uniformu, oni naopak na těchto prvcích dost lpějí a jde jim o vizuální realističnost (znova potvrzeno)
3) paintballový zásah je bolestivý což považují někteří z nás za velkou výhodu a přispění k většímu realismu chování hráčů

jinak ani po výše popsaném neznamená, že by AS byl horší , je prostě jinný
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Sarvan



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Nelze a nám to nevadí, stačí si správně vybrat spoluhráče. Ničení výstroje - nic takového jsem nenapsal. Jde o to, že nám to přijde zbytečné, proč po sobě cákat barvu ? Dostanu ji, odejdu. Že někdo nepřizná, to se stane, ale kolikrát ? Mě jtřeba ještě ani jednou...

2. Vizuálni realističnost - v podstatě ano, vám se nelíbí třeba AK, nebo MP5 ? Nám ano a pokud chceme, tak s takovou zbraní můžeme hrát. Ony se ani nereálné zbraně moc nedělají, všeho všudy AK47 beta nemá reál vzor a taky se často vyskytuje na akcích.

3. To je otázka názoru, pokud to berete jako čím větší pecka, tím realističtější pak ano. Já si to ale nemyslím, my to neděláme abychom se postříleli a šli domů.
Příklad " ze života "
Jednou bylo domluveno, že se střílí od 8:00 ráno (příliš nebezpečný terén na noční hru). Tak jsem vstal v 7, proplížíl se až k táboru enemy v osm jsem odjistil a čekal kdo se mi první ukáže. Jak jeden vstal a brýlemi tak jsem ho trefil - zůslal stát jako opařený. Ostatní chvíli nevěřícně čučeli a jak jim to došlo, tak nastala taková mela- někteří navlíkali výstroj, jiní ve spoďárech skákali do křoví, nebo se i se spacákem skutáleli do nějáký díry. Já jsem dále nestřílel, jen jsem se dobře bavil. To že nemá moncla, červenej flek na hrudi nebo že jsem jich netrefil deset mi vůbec nevadilo. A ten adrenalil při přiblížení a ústupu, proto dělám AS.

Pokud chcete porovnat styl hraní, není problém, seženete-li masky, tak se najdou i sofťáci, ale musí se hrát AS scénář, ne nějaké bezduché střílení v jednom baráku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sarvan



Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak co se týče výstroje, uvedu jako příklad sebe:

- souprava vz.85 letní (kalhoty+blůza)- 290+60 Kč
- polní výsadkářská vz.85 (batoh, řemení, sumky) - 600Kč
- čepice (jak jinak vz 85), letní zelená kukla - 25+100Kč
- pláštěnka (asi taky 85) - 150kč
- lopatka (čš. výs.) - 220Kč-
- lékarnička vz 75 - asi 70Kč, už nevím
- botky - jakési policejní kanady, cenu netušim
- vysílačka PMR Hoffer cca 800kč
- polní láhev - 70kč
- maskovací síťka 200Kč
- brýle 70kč
- rukavice 120kč
(většina koupená na www.excaliburarmy.cz)
+ nějaké ty drobnosti, kompas, mapy, baterie, obsah lékárničky apod

Takže beze zbraně (a příslušenství k ní) na sobě nosím asi 3000, (bez bot) což je proti ceně zbraně mizivá částka. O výbavu se nebojím, cokoli zničeného se dá levně a rychle nahradit.
Takže vidíte, že ne každý "od nás" má výbavu za statisíce a klepe se strachy, aby se neumazala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Konečně fakt rozumnej člověk od AS Wink...
My hrajeme taky většinou na zásah, protože ne vždy se kulička rozbije... barva je spíš jen taková pojistka při sporu...
K realističnosti: makám na tom jako ďas aby kver vypadal jako kver Smile, protože na original doplňky nemám a ty které bych potřeboval stejně nikde nejsou... max tak v USA... je to zkrátka o penezích...
Scénáře hrajeme taky samozřejmě...Wink...
K bolesti- o tom to taky není, jak líčíš zažitek, tak o tom to je, když se povede nějaká akce,plán, a když ti hrozí nějaká ta bolest o to je to napjatější........ jen s tím rozdílem, že mit PB kver, tak tě při snipování prozradí výstřel a moc času na kochání bys neměl..... (muj nazor Wink ) PB tlumič funkční zatím jsem neviděl ani jeden...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak šťastnej a veselej a vzhůru do bezvědomí! Marklar Very Happy
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave, jestli se chces dozvedet neco vice, zajdi na ten www.airsoft-portal.cz a zeregistruj se (jinak nejde cist). Zalozil jsem tam AS vs PB a ten odpor k PB mi u nekterych lidi prisel az ponekud divny. Taky asi pochopis o co mnoha airsoftakum jde vic nez o to o co jde nam.

Jinak par uz se jich tam stavi docela pozitivne k moznosti nekdy v lete udelat vzajemny match PB vs AS, s tim, ze oni budou mit masky na PB obe skupiny vlastni zbrane a bude se hrat podle jejich scenare. Doufam, ze po tom premlouvani by se do toho pustil i nekdo z paintballistu Smile Prijde mi to jako zajimava zkusenost.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 3:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A jak už se několikrát přihodil, nakonec dojdeme vzácné shodě a budou z nás všech kamarádi Smile. Nechce se to jen nechat vyprovokovat názory/výkřiky některých jedinců. Co se tu teď probírá je jasné, jen bych k tomu malinko přispěl.
To že se v AS musí hrát fair je zřejmé. Ale v PB přeci také. A pokud je pravda, že se Sarvan nesetkal ani jednou s nepřiznáním zásahu, o čem to napovídá? Já se například za svoji krátkou PB "kariéru" setkal s několika případy sporů o přiznání zásahu. A možná proto na tom obarvení tolik lpíme. Ale to spíš naše mínus vyplývající z menší ochoty zásah přiznat. Neházím všechny do jednoho pytle!
Co mě dál na hraní PB zajímá je ono vzrušení ze hry, při níž více, než o strach ze zásahu, jde o obavu z vyřazení ze hry. Ano HRA. Na to já myslím! Navíc u mě naprostá většina zásahu byla nebolestivá.
No a ještě poznámka ke vzhledu. Jednoduše. Baví mě bejt fešák a vypadat jako voják. A můj respekt a obdiv budí dobře vypadající maník. Nejen dresem, ale i chováním. Je to sice nad rámec hry, ale myslím, že to jen zkvalitní její prožitek. A díky tomuto se mohu nazvat dle předchozího lesním manekýnem Smile. I když jsem na začátku a teprv se tuním Smile. A určitě nejsem jediný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vsak ja se taky tunim Smile jak je snad videt z obrazku nalevo, ale s tim priznavanim zasahu... podivej se do fora o nepriznavani zasahu na tom samem serveru a uvidis ponekud jinou realitu. A to ze pro ne je dulezite hrat si na nejakou akci jako v Larpu, ok, me by to asi nebavilo. Ale nepokladam to za nic spatneho. Ale stejne je divny, ze porad vykladaji jak jim vlastne nejde o boj a pak zas nekdo jak jim o nej jde, prakticky na kazdy argument se vyskytne nekdo, kdo rekne ze je to uplne jinak, nez rikal nekdo jiny. Jeden rekne ze 90% je o tom, ty zareagujes a dalsi rekne ze je to blbost, ze je to z 90% o necem uplne jinem a pak nekdo rekne ze se s tebou vubec nebude bavit at si dem hrat kulicky... nemam z toho nejak zvlast dobrej pocit. Moc to zerou Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2hellboy: kolik hracu, tolikrat rozdilnej pristup, kazdemu teamu jde o neco trosku jineho... vzdyt se staci podivat tady, jak se mnohdy lidi hadaji o tom, co vlastne je military paintball.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
proktorcz



Založen: 15. 11. 2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

se to tady pěkně rozjelo
_________________
Mentos: The Freshmaker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No a piantballu lze zastavit vozidlo při hře.... airosoftkou tim nikoho nepřinutíte Laughing Laughing ono když to chytne uaz do čelního skla a ještě k tomu z dávky tak neni nic pomalu vidět, takže ho oslepíte a tim pádem numůže pokračovat Very Happy Very Happy Very Happy stěrače sjou u tohle k hovnu jen to rozpatlaj víc Cool
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Jinak par uz se jich tam stavi docela pozitivne k moznosti nekdy v lete udelat vzajemny match PB vs AS, s tim, ze oni budou mit masky na PB obe skupiny vlastni zbrane a bude se hrat podle jejich scenare. Doufam, ze po tom premlouvani by se do toho pustil i nekdo z paintballistu Smile Prijde mi to jako zajimava zkusenost.


Super iniciativa, jestli se ti tohle podaří dotáhnout do konce, určitě bych to rád viděl. Sám nejsem rád zajatcem vlastních povrchních představ a předsudků, i když u takhle starého hráče paintu těžko čekat změnu k jinému systému, i kdyby byl sebelepší. Nicméně bych opravdu rád viděl co to ve skutečnosti dokáže a jak se dají oba systémy poměřit. Věřím, že i u nich je spousta kvalitních lidí jak odborně tak charakterově, možná jen pro velikost jejich základny je tam těch blbů víc vidět (ti se kterými sem se setkal já takový většinou byli (což není průšvih airsoftu ale toho kam se kdy šel Laughing Laughing , kromě toho že se ve valné většině jednalo o pubescentní dětska, která v paintu moc vidět nejsou).
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To srovnání AS vs. PB by bylo (snad bude) opravdu zajímavé. Ale objektivní to zaručeně nebude.
Důvod:
AS scéna je zozsekaná na spoustu stylů a přístupů, není to jednoduché jako v PB, kde je buď sportovní nebo military pojetí a ta část sofťáků která hraje podobným stylej jako vy, a je tedy s Vámi poměřitelná, je prakticky výhradně složená z náctiletých hráčů CS(nadsázka) a kvalitou leží u dna AS scény (tím Vás k nim nepřihazuji).


Kdyby jste chtěli "hrát" proti tomu (dle mého názoru) lepšímu z AS(a tím se i trochu porovnat, předpokládám že vy jste to lepší z militaryPB:-) tak by jste museli jet třeba na nějakou jejich akci (pravděpodobně vícedenní (odloučeni od aut a budov) s malou recyklací a omezeným střelivem a fyzicky i psychicky náročnou). Což je zase otázka jestli by se Vám na podobnou akci chtělo. ... v tom já taky vidim hlavní rozdíl mezi military, tak jak je to bráno v AS, a jak je to bráno mezi Vámi, ne ve výstroji(pokud by jste něco podobného absolvovali pochopili by jste proč to ty lidi (a i vojáci) na sobě mají) nebo strachu z barvy nebo masky, ale v přístupu v lidech a v komplexní náročnosti (neříkám že PB není náročný, prosím nechytat za slovo).

Snad pochopíte jak to myslím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš možná jen trochu zkreslené představy, nebo to prostě cítíš jinak. Pokusím se ti to vysvětlit. My taky pořádáme (myslím tím náš klub) vícedenní akce na jeden život s omezenou municí, ale jen jako doplněk, protože jak to tu někdo už několikrát psal, military paintball má taky mnoho podob, ale jeho základní podobou je samozřejmě běžný střet, nescénářový, nekašírovaný, prostě bitka. Všechny ty recyklace, a vícedenní střílení jsou jen okořeněním tohoto, tedy stále se opakujícího avšak pokaždé jiného bojového střetu. V tom je základní rozdíl mezi námi navzájem, dalo by se dokonce říci, že tyto bitky jsou takovým simulátorem toho, co potom můžeš uplatnit při vícedenní akci. Vy máte přemýšlení zcela opačné (tedy jestli jsem to dobře pochopil), primární je vícedenní akce, sekundární bojový střet. Jedná se tedy jen o dva rozdílné přístupy k tomu samému. Já tvrdím, abych dobře obstál v reálné situaci musím mít zejména nacvičený a zažitý bojový střet, kdežto ty (pokud ne tak to podsunutí omluvte) tvrdíš, abych obstál v bojovém střetu musím vždy simulovat veškeré podmínky takového střetu, tedy i nevědomost o počtu nepřátel směru či čase útoku a pod.

Takže když to shrnu, určitě není problém v tom najít i u AS dostatečně reprezentativní vzorek, který by se s námi mohl poměřit jak v jednom tak druhém způsobu boje.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Další
Strana 4 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate