Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

prosím o radu - semi nebo elektriku ?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mazi



Založen: 23. 06. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 7:00 pm    Předmět: prosím o radu - semi nebo elektriku ? Odpovědět s citátem

Zdravím, jsem začátečník a budu si kupovat zbraň a chtěl bych požádat zkušenější o radu. Je lepší elektrika nebo normálně poloautomat? V konečném výběru mám 3 zbraně a nevím jakou, jsou to 2 elektriky a jedna poloautomat. Jedná se o Tippmann A5 v provedení poloautomat a elektrika a pak Smart Parts SP1 v elektrice. Prosím proto zkušenější o radu, co se financí týká, tak nejvýhodnější je tippmann a5 v polo a nejdražší je tpm a5 v el. Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ha, konečně využiji něco málo co jsem napsal.
Takže první věc
A5 (vysokotlak) vs. SP1 (nízkotlak)
úplně náhodou se můžeš podívat třeba sem http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?p=54330#54330 kde je pár obecných informací a o pár příspěvků dole i něco o A5.

Hmm, elektrika vs. mechanika... Za mě - elektrika. Dnes už je doba, kdy se elektriky vyplatí kupovat.

A5 vs. A5 E-grip(budeme se bavit o HE) vs. SP1... Pak doporučím SP1.

Bohužel s SP1 je problém malý zásobník -> tovární jsou hůře sehnatelné, DIY výroba také není pro každého. Funguje jak na CO2, tak na vzduch -> ale je doporučen vzduch (náročnější na logistiku - někde se tady válí min. 3 příspěvky proč a jak).

A5 E-grip funguje na CO2 bezpečně, ale může se stát (hlavně v zimě), že při vyšší kadenci zamrzne (a v mínusových teplotách nerozmrzne dostatečně rychle).

Takže shrnutí - jednoznačná odpověď neexistuje.
Nejjednodužší, jakkoliv nez starostí -> A5 (střílí i pod vodou).
Se zvážením co budu hrát a jak moc jsem ochoten domácí výroby (DIY - Do It Yourself) vybrat mezi -> A5E × SP1.

EDIT: Úplně bych zapomněl. Elektronika v Tippmannech má na módech nastavenou bezpečnostní pojistku -> mod začne fungovat, až po 2 semi výstřelech. SP1 tuto pojistku nemá (alespoň jsem o tom přesvědčen, snad nám to nějaký majitel potvrdí). A ještě něco (následující zprávu nebrat jako reklamu) SP1 s více střeleckými mody u nás prodává snad jen PBShop (AGS Krejnická).
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne po srpen 10, 2009 10:08 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 7:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

elektriku....
i sp1 strili pod vodou, na webu smart parts je pekny video, jak pousti plyn skrz hlaven do vody Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za sebe říkám elektrika - SP1. Proč? Mám ji od začátku a zatím jsem neřešel žádný vážný problém.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

osobně se nepřikláním ani k jedné variantě protože maj svoje mouchy obě, ale když čtu jak tady protlačujou tu SP1 tak mi nedá abych neupozornil na některé nedostatky.
Pokud budeš chtít střílet dávky s Sp1 tak se neobejdeš bez el. zásobníku které jsou svými rozměry hovadské a na některé hry s ním ani nebudeš připuštěn a další věc o které se moc neví je že SP1 při střelbě dávkou klesá ÚR po druhém až třetím výstřelu a to dost rapidně ( u té co jsme to zjistili to bylo až o 70 FPS) z čehož vyplývá že je to opravdu low end zbraň od které se opravdu nedají očekávat zázraky.
Co se Tippmanna týče už toho je popsáno tady na foru mraky takže bych se jen opakoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já zastávám názor čím jednodušší zbraň tím je menší riziko, že se ti na ní něco vysere. Proto všem doporučuji poloautomaty. E-grip a jeho zpytvořenina RT, mají své mouchy v druhém případě masařky, přičemž samotná A5 také není co bývala. Pak se ti to krásně nabalí a každou chvíli budeš montovat něco jiného. Celkově nováčkům a méně zručným lidem bych dával do rukou jen poloautomaty Laughing
Jo a také bych se vyhýbal neotestovaným novinkám "nových" výrobců, ať si nezpůsobíš nervové poruchy a mozoly na rukou z neustálých rozborek, jako já u K4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mazi



Založen: 23. 06. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 4:34 pm    Předmět: díky Odpovědět s citátem

páni, tolik reakcí jsem ani nečekal Very Happy, tak díky. No popravdě sám pořád nevim, když to vemu takhle kolem, tak asi žádná zbraň neni dokonalá, podle mě. Ale začínám se přiklánět k té SP1, protože jsem se byl dneska podivat v PBS a uznal jsem, že elektrika a nízkotlak je asi nejlepší kombinace (pokud máte někdo jiný názor, sem s ním, rád se nechám poradit) a pokud máte někdo nějaký tip na jinou zbraň, budu taky rád za radu...díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
osobně se nepřikláním ani k jedné variantě protože maj svoje mouchy obě, ale když čtu jak tady protlačujou tu SP1 tak mi nedá abych neupozornil na některé nedostatky.
Pokud budeš chtít střílet dávky s Sp1 tak se neobejdeš bez el. zásobníku které jsou svými rozměry hovadské a na některé hry s ním ani nebudeš připuštěn a další věc o které se moc neví je že SP1 při střelbě dávkou klesá ÚR po druhém až třetím výstřelu a to dost rapidně ( u té co jsme to zjistili to bylo až o 70 FPS) z čehož vyplývá že je to opravdu low end zbraň od které se opravdu nedají očekávat zázraky.
Co se Tippmanna týče už toho je popsáno tady na foru mraky takže bych se jen opakoval.


Rajko mohl by ses o te potrebe zasobniku rozepsat, stejne tak i o poklesu fps? Nejak se mi nezda, ze by i se vzduchem to delalo takovou neplechu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 5:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale jak už jsem psal a Rajko se přidal. SP1 také není samospásná. Jedna z jejích nevýhod je tovární nedostupnost malých zásobníků (a když už jsou, tak jsou stejně na zabití; použití -> někdo bez problému, jiný s problémy; existuje zde o tom téma). Žádné tovární, malé, pasující, elektrické neexistují.

Pak je to snaha prodejce protlačit k ní vzduch (jestli je to správně, nebo špatně... těžko budu argumentovat pro CO2, když odjakživa použím vzduch, takže to nechám na ostatních).

Střelbou pod vodou jsem myslel celou ponořit... SP prostě nutně baterii potřebuje a přestože déšť jí neublíží, tak pořád je zde určité omezení oproti mechanice.

Také je snad všem jasné, že za ty peníze nelze očekávat zázraky, s tím souhlasím s Rajkem. Že kvalita A5 není co bývala je také pravda (GEorGE).

Zatím je to pořád o kompromisu, pořád platí, že nejlepší je se vydat do terénu a všechno vyzkoušet. I když by jsi rozšířil zájem na více zbraní, pořád se budeš střetávat z omezeními. Velmi zajímavé řešení je v tomto ohledu BT TM7 + Rip Clip.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No co se elektrického zásobníku týká tak pokud jsi nezažil situaci kdy sedíš na místě a snažíš se pokrýt dávkami postup spoluhráčů a z padesátkového vajíčka ti přestanou padat kule tak jseš šťastný muž Wink
a pokles úr při dávce? to je kapitola sama pro sebe, máme jednu SP1 postavenou jako military kulomet a je na ní 200kový elektrický zásobník takže tam problém není používáme vzduch i CO podle toho jak je co dostupnější při hře a v obou případech jsme zjistili, že při dávce která je delší než 2 kule je první výstřel cca 280FPS a ty další spadnou až na cca 210FPS když jsme jí vzali do servisu, tak nám ukázali na nějakém grafu, že ten pokles není nic neobvyklého a že ho mají vesměs všechny SP1 jen možná ne až tak velký.
Je otázka jestli tím trpí všechny Iony nebo jen tenhle levný, ale nejspíš za to bude moct regulátor na zbrani - prostě tu dávku nestíhá
Jinak bych se taky přiklonil spíš k tomuBenu tippmannu s rip clipem ikdyž jsem to ještě střílet neviděl ale přecejen základ té zbraně je o dost kvalitnější a rip clip se mi jako alternativa ke klasickým eletrickým zásobníkům hodně zamlouvá. (s jední teď laboruju Wink )


Naposledy upravil Rajko dne st červen 24, 2009 5:45 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mazi



Založen: 23. 06. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na BT TM7 jsem koukal, tam je problém cena.....tolik zase nemám, osobně plánuji dát do zbraně s zásobníkem a se vzduchem max. 10 tis., což vychází na zbran tak 5-6 tis. a TM7 stojí 11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
No co se elektrického zásobníku týká tak pokud jsi nezažil situaci kdy sedíš na místě a snažíš se pokrýt dávkami postup spoluhráčů a z padesátkového vajíčka ti přestanou padat kule tak jseš šťastný muž Wink
a pokles úr při dávce? to je kapitola sama pro sebe, máme jednu SP1 postavenou jako military kulomet a je na ní 200kový elektrický zásobník takže tam problém není používáme vzduch i CO podle toho jak je co dostupnější při hře a v obou případech jsme zjistili, že při dávce která je delší než 2 kule je první výstřel cca 280FPS a ty další spadnou až na cca 210FPS když jsme jí vzali do servisu, tak nám ukázali na nějakém grafu, že ten pokles není nic neobvyklého a že ho mají vesměs všechny SP1 jen možná ne až tak velký.
Je otázka jestli tím trpí všechny Iony nebo jen tenhle levný, ale nejspíš za to bude moct regulátor na zbrani - prostě tu dávku nestíhá
Jinak bych se taky přiklonil spíš k tomuBenu tippmannu s rip clipem ikdyž jsem to ještě střílet neviděl ale přecejen základ té zbraně je o dost kvalitnější a rip clip se mi jako alternativa ke klasickým eletrickým zásobníkům hodně zamlouvá. (s jední teď laboruju Wink )


No ale z 50ky vejce kule proste padaj blbe, to je znama vec. Ja to pochopil z toho prvniho prispevku tak, ze kdyby napr byl gravitacni zasobnik na a5 s egripem tak by to bylo v poho a u sp 1 by byl problem, samozrejme by byl problem u obou, resp. u kazde elektriky a u elektik bez oci nebo low force boltu a i daleko vetsi.

S tim poklesem je to zajimavy, u nas v tymu sp 1 mame, jenze nestrilime davky, takze to jednoduse majitel nezpozoroval. navic to ani nemam jak zmerit, protoze muj radar nedokaze merit tak rychle za sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no to je jednoduchá rada přilož ten radar k hlavni až v půli té zkušební dávky a pak uvidíš jaký je rozdíl mezi jednotlivým výstřelem a dávkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všechno je to nakonec o kompromisu, nicméně s našimi SP1 v týmu (7 lidí) jsme zaznamenali jen u jedné vadu v regulátoru, což prodejce uznal na reklamaci. Hrajeme i ve špatném počasí a elektrika jede stále. Skoky ve fps mají při střelbě dávkou snad všechny zbraně pod 10kkč, ovšem kupříkladu tippmanni nám při měření lítají v rozsahu 40-60fps. U SP1 nám skok neudělal nikdy více jak 20-40fps (vyšší skoky u CO2). Apropo, nemáte na lahvi levný regulátor, který prostě jen nestíhá vyrovnávat tlak při střelbě dávkou?

U SP1 bych podtrhl ještě tichost chodu. Využití zvláště u tzv. sniperů. To je ovšem vlastnost téměř všech nízkotlaků.
Při vhodně zvolených kuličkách pak žádné trhání. Já se s ním za sezónu setkal jen párkrát a pokaždé jen kvůli špatným kuličkám nebo nevhodně zvolenému finu.

Když bych se měl opakovat, tak jedinou nevýhodou SP1 je z mého pohledu vertikální feed, jinak je to téměř bezúdržbová a bezchybná zbraň v této kategorii.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
no to je jednoduchá rada přilož ten radar k hlavni až v půli té zkušební dávky a pak uvidíš jaký je rozdíl mezi jednotlivým výstřelem a dávkou


hergot, rajko, ty si asi myslis, ze jsem buh Smile. Nemel bych rovnou zmerit jen tu prostredni kuli? Smile Ne vazne, radar co mam (chrony F1) sice meri az do nejakejch 2km/s ale vystrely za sebou to vicemene nedava, protoze senzory hlasi chybu, a kdyz se uz povede, tak mi na displeji zustane vzdycky ten vystrel posledni. Pockam, az nekde potkam nekoho, kdo ma radar co meri vic vystrelu za sebou a pak to zkusim, ne ze bych ti neveril, ale samotnyho by mi to zajimalo, jestli je tak smejdskej ten regulator, nebo to zapricinuje neco jineho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak za prve nikde jsem neuváděl, že by měl bejt tippmann lepší nebo stabilnější ve své úr než SP1 moje reakce přišli na řadu až ve chvíli kdy se tady naprosto nekriticky začala protěžovat SP1 o proti ostatním zbraním v military kabátu nehledě na to, že skok v úr o 20-40FPS u nízkotlaké zbraně jakou SP1 je, je dost zásadní nedostatek vzhledem k tomu jak se zde poukazuje na její úžasnou přesnost už v základu (u takhle velkého výkyvu bych byl nervózní i u vysokotlaké zbraně)
A regulátory které používáme jsou ty jedny kvalitnějších, nehledě na to že i v servisu o tomto problému s poklesem úr při střelbě dávkou vědí a dokonce ja na to zpracován graf (nejspíš od výrobce) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozdíl kolem 70fps, který jsi udal při střelbě dávkou je u SP1 prostě defekt a pokud používáte nejkvalitnější regulátory a předpokládám i kvalitní kuličky, pak je to důvod k reklamaci. Sám mám mnohem nižší rozdíly, ale také mám SP1 upravenou proti defaultu (bolt, hlaveň, vzduch), takže by nebylo úplně košér psát o 5-10fps rozdílu.
Na tom není nic "naprosto nekritického". Napsal jsem vlastní zkušenosti a negativa prostě neznám, pokud nepočítám vrchní plnění a občasnou výměnu baterie.
Ideální je prostě popsat vlastní zkušenosti s typy mezi kterými se rozhoduje a nechat ho vybrat. Věřím, že A5 má také své plusy.

Bohužel nemám tolik zkušeností s e-gripy, jediný, který jsem měl v ruce byl na tipp98 a byl jen pro zlost, skutečnost může být jiná.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U elektrických zbraní bych připoměl, že se po nějaké době (cca 20 minut až hodina - dle typu) obvykle samy vypínají z důvodu šetření baterie a člověk si to musí hlídat. Ono po hodinovým hledání nepřítele v lese není dobrý zjistit, že když jsem toho protivníka konečně našel, přestal mě kvér fungovat, protože se sám vypnul.

Druhá věc je že se musí hlídat, aby baterie v kvéru byla nabitá a úplně nejlepší je tahat s sebou náhradní baterii (obzvlášť na hry, který trvaj dýl jak 12 hodin).

Dá se s tím žít, ale člověk na tuto nezbytnost musí myslet. Poloautomaty netrpí tímto požadavkem o péči o zbraň navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: ne červenec 26, 2009 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Od: Nox
EDIT: Úplně bych zapomněl. Elektronika v Tippmannech má na módech nastavenou bezpečnostní pojistku -> mod začne fungovat, až po 3 semi výstřelech. SP1 tuto pojistku nemá (alespoň jsem o tom přesvědčen, snad nám to nějaký majitel potvrdí). A ještě něco (následující zprávu nebrat jako reklamu) SP1 s více střeleckými mody u nás prodává snad jen PBShop (AGS Krejnická).
_________________

Pojistka 3x semi je blbost 2x a potřetí už držíš ! (X7)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 7:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

predators zn napsal:
Od: Nox
EDIT: Úplně bych zapomněl. Elektronika v Tippmannech má na módech nastavenou bezpečnostní pojistku -> mod začne fungovat, až po 3 semi výstřelech. SP1 tuto pojistku nemá (alespoň jsem o tom přesvědčen, snad nám to nějaký majitel potvrdí). A ještě něco (následující zprávu nebrat jako reklamu) SP1 s více střeleckými mody u nás prodává snad jen PBShop (AGS Krejnická).
_________________

Pojistka 3x semi je blbost 2x a potřetí už držíš ! (X7)


Ano Sp-1 nemá žádnou pojistku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
... A ještě něco (následující zprávu nebrat jako reklamu) SP1 s více střeleckými mody u nás prodává snad jen PBShop (AGS Krejnická).


A prodávají ji s více módy na více místech.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel už někdo nahulákat E-Grip Board z SP-1 do A-5, nebo X7? Asi je to blbost, ale s nějakou tou překopávkou rukojetě by to teoreticky fungovat mělo ne? Bylo by to vlastně řešení nepadání kulí z malích zásobníků a odstranila by se pojistka od Tippmanna. Rolling Eyes Jen je trochu moc kupovat za takový peníze dva kvéry a udělat z nej jeden. Sad
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
Zkoušel ...Sad


To už je levnější a jednodužší pořídit nějaký neoriginální board do A5.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate