Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

trhání kuliček v podavači TIPPMANN A5

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal T



Založen: 03. 09. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 6:00 pm    Předmět: trhání kuliček v podavači TIPPMANN A5 Odpovědět s citátem

Zdravím borci.

Poraďte co s A5.
Moje zkušenost se spolehlivostí a přesností je dost mizerná.

Synovi jsem koupil 98 a je super. Jednoduchá, spolehlivá a přesná.

To jen já s A5 furt čistím jak .....
O té elektrice ani nemluvě. Zdaleka to nefunguje jak to píšou. To bych ale přežil. Horší je to trhání.

Samozřejmě jsem zkusil více druhů kuliček.

Řekl bych, že je problém v té vrtulce. Ta je natrhne a je hotovo. Potom to z hlavně lítá na všechny strany.

Nedělá se nějaký jiný typ vrtulky do A5?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaký druhy kuliček si zkusi a jakou máš nastavenou úsťovku? Mě A5 funguje bezproblémově za jakýhokoliv počasí a jinej typ podavače neni, jen u X7 je prej údajně trochu přepracovanej...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky se hlasim k bezproblemovymu chodu, krom -20C, ale to mi tam napadal snih. A jeste 420chronic z minulyho tydne - ty byly sakra krehky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borodov
ADMIN


Založen: 31. 05. 2007
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 5:20 pm    Předmět: Re: trhání kuliček v podavači TIPPMANN A5 Odpovědět s citátem

Taktez se hlasim k bezproblemovemu chodu A5, pouzivam PBS Premium kule. Jedine co me napada, je ze mas na zbrani moc vysoko ustovku. Kule pak radi litaji ve forme sprej Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
POtkan



Založen: 30. 09. 2006
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

toto sa mi uz tiez stalo

neporadim ti ale, sam neviem cim to bolo sposobene, experimentoval som s boltom a nemazal som cyclone moc casto, po vycisteni a namazani to uz nerobi, ale tiez som dal povodny bolt, cize tazko povedat cim to bolo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebude problem v nizkym tlaku do zbrane? co vim tak pokud je moc nizkej tlak kdy uz to sotva staci na vystrel, cyklon take neco odebira a pak to ma za nasledek trhani. Mam 98 s cyklonem, coz je temer stejny jako A5 tam neni moc rozdilu a nic podobnyho nepozoruju. Takze nefunguje jak pisou muze byt tim ze oni tohle tusim nepisou. Zkontroluj si vstupni tlak, a taky si zkontroluj FPS, ten by u cyklonu nemel byt mene nez 280-290 ale nekomu to muze strilet i s mensim fps. Vstupni tlak u cyklonu by na netuneny zbrani nemel bejt min nez 700 PSI pak to muze vynechavat, zvlast v chladnym pocasi.
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 10:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problem je na 99% v kuličkách, vem kuličku (která je prochladlá z venku) a z 2m ji pusť na beton, když nepřežije, tak máš problém...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Srnka



Založen: 18. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Č. Budějovice

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych viděl problém taktéž v kuličkách.
O víkendu (asi při 6 st.C) jsem hrál s X7 a dokud jsem používal zimní kuličky, nebyl problém (úsťovna 290 - 300 fps). Ale vzhledem k tomu, že mi došly, přešel jsem na PBS Premium. A problém nastal. Každá kulička se trhla, dokud jsem nesnížil úsťovku na 250 fps. Dodám jen, že kuličky byly z auta podchlazený.
To že by vrtulka natrhávla kuličky, si nemyslim. Určitě si přeměř a seřiď úsťovou rychlost a zkus použít zimní, nebo nějaký tvrdší koule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
martas



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Uh Hradiště

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar, vyskitl se my taky problém s trháním kuliček. Při rychlejší kadeci asi 3 kule za sekundu (mám semi) nevyjde cca každá 4tá kule z hlavně celá. Ůsťovku sem měřil a dělá my to v rozmézí ůsťovky 360 až 28O. kuličky sem skoušel storm green, titanium premium a polar ice. Hlaveň mám 12" AA. Nejvíc mě znepokojuje, že je barva i v ciklonu a dostává se i do zbraně. Nějakého většího zásahu se bojim, aby to nebilo ještě hoší. Jediné co mě napadlo, tak zbrousit hrany na tom trnu a viměnit pružinku v tom pístu ciklonu za měkčí. Prosím poraďte co by se dalo s tím udělat nebo co ste případně upravili vy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

celej problem jsou dostatecne nevycistena hlaven a spatny kulicky jinak funguje A5 cyclone feed spolehlive .. Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevycistena hlaven muze byt problem pouze v pripade pokud barva nebude v cyklonu. osobne bych se ujistil ze nemam pri takove kadenci ustovku 360 nebo kolik to pises protoze to muze byt ten problem, spatne kule taky, ale jestlize jsi zkousel vic kuli, spis bych to prisuzoval ustovce. Me se tedy kule trhaji pri vysokem tlaku kdyz nemam regulator a mam vysokou ustovku a pouze v hlavni, pokud se trhaji v cyklonu, bud mas zasranej cyklon, nebo nizkej tlak ze nestaci otacet a mele kule, v pripade vysokyho tlaku to rozmazne kuli jeste v komore driv, nez se dostane do hlavne a pak to nalita i do cyklonu. Serid si FPS, a jestli strilis davkama, kup si regulator, kterej ti bude udrzovat konstatnejsi tlak, predevsim pak smerem nahoru.
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martas



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Uh Hradiště

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Napsal sem to trochu nesrozumitelně, sory. Kule mi praskají při jakékoliv úsťovce, skoušel sem to při 360 a kule lítali jak splašené a pak sem šel s úr dolů až na 280, lítalo to míň ale přesněji a praskali pořád. Hlaveň mám čistou, po každé skoušcě čistím i zbraň (rozebírám ji do šroubku a to včetně cyklonu který pak promažu) protože je celá od barvy i vevnitř. Po první rozborce sem se ale zděsil, když sem viděl ten vnitřek, bylo to jak povrch měsíce, samé rýhy nemluvě o tom že to bylo jak šmirgl. Teď už to mám vyleštěné, ale pokud je tak odbytý aj ten ciklon, tak to asi střílet normálně nebude, pokud s tím něco neudělám. Co se týče nějakého kropení, tak na to nejsem, ale někdy je potřeba poslat kratší dávku a v tom případě vím, že si už moc nezastřílím, pokud aspoň neprotáhnu hlaveň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 5:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já hlásím bezproblémovej chod bez jedinýho trhnutí,mám X7-používám draxxus frostbite.Je divný že nikomu to jede,druhýmu ne... Shocked
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
paja



Založen: 27. 05. 2007
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mi jsme trhání řešili zabroušením a přeleštěním všech hran (které přijdou do styku z kuličkou) jak v ciklonu tak v těle zbraně a vyměnili jsme pružinu v podavači za slabší takže vrtulka podavače šetrněji podávala kuličky. při montáži resposu jsem jí musel ale vyměnit zase nazpět, nestačila podávat. já jsem musel ještě na konce podávacích vrtulek přidělat miniaturní štětečky a vrtulky napodložit aby se co nejvíce vnitřní hrany vrtulek dostali ke středu kuličky a kuličku co nejvíce vtlačili do zbraně. jelikož jsem levák a při míření někdy nahnu zbraň do prava takže kulička nezapadla dostatečně do hlavně a tak došlo k přimáčknutí a prasknutí kuličky na přechodu z podavače do zbraně. samozřejmě mi i tak čas od času nějaká kulička praskne ale to už je spíš vadou kuliček páč si myslím že víc už udělat asi nejde Smile když opominu házení rukou Laughing . jo ještě taková věc k té pružině, podavač při slabší pružině podával až do takřka minimálního tlaku v lahvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate