Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Spyder Sonix 09 vs Spyder Sonix 08

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 9:50 pm    Předmět: Spyder Sonix 09 vs Spyder Sonix 08 Odpovědět s citátem

Zdravím vás všechny,chtěl bych si koupit vlastní zbraň na paintball a řeším dilema zda koupit Spyder Sonix 09 nebo 08,věřím že zbraň bude dost užívaná (v létě každý druhý víkend) ale za celý komplet nechci dát víc jak 3500,-

Co si otom myslíte,poradíte mi jakou zbraň v teto kategorii zakoupit.
Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

když spydera tak MR1 až MR3.... a máš pořešíno Cool
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
když spydera tak MR1 až MR3.... a máš pořešíno Cool

no tak to je teda kauf Sad Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
když spydera tak MR1 až MR3.... a máš pořešíno Cool


... říkal přece 08 nebo 09 Laughing (číst s humorným nádechem)

Tak en ten týky dva špalíky... 09.

Proč 09? protože je hezčí... a protože je úplně stejná, až na nějaký ty kudrliny, jako 08. A proč je 08 levnější?... protože se jich potřebují zbavit.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

díky moc ale uz jsem vybral MR1 Smile jen jeste nevim jestlki co2 nebo vzduch,teoreticky vzduch bych si mohl plnit sam takze se klonim ke vzduchu Smile myslíte ze se ta investice vyplatí ajakou nejlevnejsi bombicku by jse´te mi doporucili?díkyyyy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klidně tu od Spyderu za 1390,-.

Pokud zvládneš tu "logistiku" tak se vzduch vyplatí. Nebo jinak, pokud máš přístup k plnění vzduchu, tak na straně oxidu uhličitého zůstává už jen lepší poměr ,velikost lahve/počet výstřelů' a prvotní pořizovací cena.
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne po červen 01, 2009 6:33 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nemě l by si prosím přesný nazev anebo nemohl bych te poprosit o celkovou sestavu,vubec nevim jestli koupit nejake tesneni atd,kdyby jsi mi sem napsal par odkazu z jednoho shopu kde by odkazy daly celý komplet co mám obědnat!

THX!!!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kisik napsal:
díky moc ale uz jsem vybral MR1 Smile jen jeste nevim jestlki co2 nebo vzduch,teoreticky vzduch bych si mohl plnit sam takze se klonim ke vzduchu Smile myslíte ze se ta investice vyplatí ajakou nejlevnejsi bombicku by jse´te mi doporucili?díkyyyy


dobre si to rozmysli, kdyz nerozmyslis, vzpomenes si na mne Smile vypisovat proc, to je celkem zbytecny, je toho na foru hafo, jen pokud pocitas s tim, ze obcas vystrelis rychleji za sebou, taxi uzijes spoustu srandy s cistenim....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tím mysliš že je to způsobeno levnou vzduchovou bombičkou nebo celkove vzduchem??Co jsem cetl ta vduch je setrny celkove k zbrani tak i ke kulickam,ale co2 se nebranim akorat nevim kde a zakolik by bylo odplneni Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dneska koupíš hasičák za dvě kila, bude ti stačit tak rok a můžeš plnit doma sám Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

fááákt ot je tam takový tlak??no tak to by bylo superrrr Smile a nebyl by nejaky odkaz na postu plneni hasičákem nejak si nedokazu predstavit jak se to redukuje z hasicaku na bombicku a jak se hlida tlak Smile typuju ze to musi jit pres tlakomer :_D a pak az do bombicky.


A jakou velikost doporucujete 12oz nebo 20oz?


JESTE BY ME ZAJIMALO JAK JE TO S PINEM/ON-OFF

PROC JE ON/OF LEPŠÍ?DÍKY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč ne... alespoň si tu vybuduji pověst rádce Very Happy

Takže sestavu? A co všechno by měla obsahovat?

Každopádně téma je o Sonixu (a následně MR1) - všechny rady jsou přenositelné na většinu Spyderů.

Zbraň už máš vybranou

Zásobník - gravitační by měl na takové to domácí střílení stačit, ale když by jsi bral E-grip, tak už bych se poohlédl po nějakém el. zásobníku. Jelikož žádná z těhle zbraní nemá oko na sledování kuliček, silně bych doporučil rychlejší zásobníky. První volba = Evo3 (cenově jsou kolem 3 podobné zásobníky, tak by to potom chtělo specifikovat požadavky a určitě by se ukázal někdo další s radou).

Pohonné médium - věčný to souboj CO2 vs. O2+N2+H2O+CO2+Ar (vzduch). Bylo a bude to tu rozebíráno milionkrát a ačkoliv jsem říkal, že se budu snažit co nejvíc vyvarovat poznámkám typu: ,,Už se to tu řešilo, najdi si to na fóru." Tak tentokrát konstatuji, že doporučuji vzduch (jedná se jen o můj osobní názor, není to dogma).

Vnitřnosti a těsnění... Jednoduše - pro Spydery jsou univerzální těsnění na ASA adaptéry, obsahují hlavně tento jeden rozměr, pak je tam pár menších, ale ty jsou hlavně v pancéřové hadičce a většinou přežívají dlouhá léta. Takže když náhladní těsnění, tak univerzální na ASA.
Co se tuningu týče, je tu celé vlákno o MR1, takže tam.

Jinak při koupi ti každý prodejce rád poradí, pokud jsi objednával přes internet, tak těch 10 stran manuálu ještě nikoho nezabilo.

A nějaký ten odkaz... něco přidám, je to na pražský obchod, ne, že bych ho protěžoval, ale někde začít musím. Další obchody jdou potom najít zpátky na informačních stránkách (zde, ale ne na fóru) v záložce Obchody (nebo nějak tak).


http://www.paintballshop.cz/zbozi/6789-evlution-3-loader-with-z-board-smoke
http://www.paintballshop.cz/zbozi/6991-bottle-valve-o-ring-100-pack
http://www.paintballshop.cz/zbozi/10103-pbs-47ci-3000psi-hp-air-system
http://www.paintballshop.cz/zbozi/9597-spyder-48ci-3000psi
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na plnění CO2 je zde celé vlákno v druhé sekci.CO2 se plní na hmotnost (milovaná gravimetrie... neřešte) - nepotřebuješ manometr, ale váhu (klidně kuchyňskou).

12 vs. 20 - velikost, hmotnost vs. počet výstřelů - stejné jako rozhodování 12' nebo 16' hlaveň.

K obojímu plnění máš přepouštěcí ventil.

Na vzduch jsou jen pinové láhve. Na CO2 se používají hlavně on/off.

On/Off šetří závit ASA adaptéru (tam kam se montuje láhev). Vzduchové láhve mají pin, protože se při plnění nemusí sundavat ze zbraně. CO2 musí (ve většině případů).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak jsem vybral:

http://paintball.actionshop.cz/?produkt=2967
http://paintball.actionshop.cz/?produkt=2036
http://paintball.actionshop.cz/?produkt=2059
http://paintball.actionshop.cz/?produkt=1967
http://paintball.actionshop.cz/?produkt=143

to kolinko je tam potřeba že?a ještě jsou zapotřebí koupit nejaká těsbění pokud ano napište mi jaká prosím,a ještě k té bombičce mají tam tuto nebo tu samou ale je alu a o 150,- dražší kterou mám vzít??

Děkujuuuu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám pocit, že kolínko a zásobník snad dávaj ke každý zbrani, alespoň já ho před 5 léty k Xtře dostal.

Mezi lahvemi bude rozdíl asi jen v ceně a výrobci, jinak by to mělo být to samé. Ale rozdíl 150,- je dost, napadá mě přemrštěná cena nebo jiný ventil.

Napiš jim do objednávky, ať ti přihodí pár těsnění do 100,-. Jinak je to u nich to co nazývají "O" kroužek pro vzduchové/CO2 láhve (Spyder používá stejné rozměry).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tím ventilem mylsiš co??nerad bych aby mi za 14dni odešel Sad

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zasobnik u mrka neni, ani u novy xtry atd, krabice se posledni dobou nejak minimalizovali, takze se tam zasobarna nevejde. ale kolinko by tam bejt melo, i kdyz origo stejne za chvili praskne...

tim ventilem myslel, ze by tam mohl byt namontovany treba ventil od smartparts, kterej by "mel" byt lepsi nez obycejny. Ovsem jestli ten ventil od SP nema a je to jen oby on/off, tak vem klidne levnejsi flasku s on/offem, rozdil v nich neni.

kazdopadne bych zvazil jinou masku, tyhle specialni protimlzici jsou pekne na houno, neni nad dvojity sklo, bude te to stat sice o 500 vic ale mas aspon jakous takous jistotu, ze se to mlzit nebude, pokud se tedy nepotis jak vepr. Muj tip-jt spectra proshield, pokud ji jeste nekde sezenes, pripadne JT proflex 7

Jeste jednou zvaz nakup toho mrka, nedej na to, ze to vypada tak nejak "mYlYtarY" U nas mame ruznorodou smes kveru od victoru a xter pres tippmanny a btcka po elektronicky splaseny trubky a mrko je z toho bezkonkurencne nejvetsi srac-mame 3 a vsichni tri majitele na to nadavaji... Ne ze by to bylo spatny po mechanicky strance, je to koneckoncu stejny jako ostatni spydery, ale to sekani urcitejch typu kuli je peklo. Minulej rok nakoupila ta banda nejaky kule od PBS a mrka mely pak kazdou hru barevny kolinka a zasobniky od rozsekanejch kulicek. Zamezit tomu sekani jde vicemene jen elektrickym zasobnikem, ale vetsina jeich je dost tezkejch, takze zase praskaji kolinka. Jestli chces mit klid, jdi do tippmanna 98 s act nebo sp1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ohledně těsnění a o-kroužků...je levnější pokoupit je např. v Rubeně.....nestojí 5,-Kč kus,ale 0,50 Kč.... Idea
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem se také nedávno rozhodoval a nakonec jsem se rozhodl pro MR1 a jsem naprosto spokojený, zatím se mi nesekla ani jedna kule. mám na tom AA16, a další úpravy které si časem můžeš udělat. Pokud nenarazíš na nějakej vadnej kus ,což by byla velká náhoda tak budeš opravdu spokojenej. jinak si kup ještě nějaký to čištění pokud chceš ušetřit nějakou tu kačku tak ti bude zatím stačit http://paintball.actionshop.cz/?produkt=2269 . Co se týká kulí tak doporučuji titanium premium.
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už jsem načetl dost o těch hasičácích ale pořád nechápu proč musí být sněhový (to je ve sněhovém hasičáku jenom co2 a nebo ještě pěna - nedostane se to do lahve?)

Mohu pouzit hasičák jenom CO2 žádní sníh nebo prasek pouze co2 - teda doufam??

Díky za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pouzit muzes hasicak jakykoliv, ale jen se snehovym to pak bude strilet. Smile Zadnej praskovej, vodni, halonovej... jen snehovej s co2. Ten snih dela prave to co2 ktery pri rychlem uniku ochladi celou napln a pak to vypada, ze z hasicaku jde snih.

Proste a jednoduse, koupis snehovy hasicak, namontujes redukci mezi zavit na hasicaku a flasku,do redukce das fladeru(nejlepe podchlazenou z mrazaku a zvazenou prazdnou), otevres oba ventily, chvili pockas, zavres oba ventily, odmontis fladeru, zvazis a mela by ti vyjit hmotnost prazdna flaska+hmotnost naplne idealne o neco vyssi, nez je udavana kapacita(ja doporucim max 10% pres limit) Limit ma kazda flaska jinej, povetsinou je to na ni vyrazeny a pokud neni, tak se to da spocitat velikost v oz*28,35 a dostanes hmotnost naplne v gramech. Po nekolika plnenich uz si najdes ten spravnej grif a dokazes odhadnout potrebny cas na plneni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

takze cim dýl otevreny kouhout u hasicaku tim vice se to naplni a muze i prdnout pojiska nebo hasicak ma max tlak co ma max flaska a nikdy nemuze pojistka prasknout??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no i s hasicakem naplnenym na vic nez je obvykle se mi nestalo, ze by mi pri prepousteni praskla pojistka. Samozrejme by se to stat mohlo v pripade, ze by si mel hasicak na slunci a tlak v nem prekrocil nejakych 120(200) bar a pojistka na lahvi by to neunesla.

Prasknuti pojistky po prepusteni diky preplneni je vec jina, stane se to vetsino az ve chvili, kdy stoupne teplota podchlazene flasky a tlak vyleze nad 1800psi(delaji se pojistky i 3000psi) co udrzi pojistka. Pokud bys to pri plneni prehnal nejak vyrazne, tak neni nic jednodussiho, nez to upustit na rozumnou vahu bnebo na vahu predepsanou a mas jistotu, ze ani v horku to nepraskne. Nebo mas moznost preplnenou flasku fouknout do mrazaku a vyndat tesne pred akci a prebytecne medium fofrem vystrilet, ale pro jistotu je dobry mit treba na hadici manometr, abys vedel, jestli uz je tlak moc vysoko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kisik napsal:
Tak už jsem načetl dost o těch hasičácích ale pořád nechápu proč musí být sněhový (to je ve sněhovém hasičáku jenom co2 a nebo ještě pěna - nedostane se to do lahve?)

Mohu pouzit hasičák jenom CO2 žádní sníh nebo prasek pouze co2 - teda doufam??

Díky za odpovědi


hmmm...pán má asi k hasičině daleko! Very Happy
nebo už se na školách neučí ani fyzika??!!! Very Happy

(to nic,já jenom ,že tento příspěvek mě docela odvařil....nemyslím tím nic špatného) Laughing Laughing Laughing
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kisik



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo tak tet kdyz to posobe ctu (tak se trosku stydim) ale hasicaky jsem nikdy nestudoval,az tady na foru jsem se to docetl

akorat furt nevim jestli sněhový hasičák co2 je opravdu to same jako kdyz je na hasičáku napsano jenom CO2

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sněhový = Co2, hele vůbec v tom nehledej vědu, hlavně že to funguje Very Happy
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
---pj---



Založen: 29. 05. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec, vidim ze tu uz preberate kapku ine detaily tak nechcem trhat temu Wink ale predsa! (budem hajzel) - v com okrem dizajnu je teda rozdiel medzi starou a novou verziou Sonixu?? Ja ako spokojny A5kar o spydroch nemam potuchy a prave som objednal frajerke Sonixa 09 kedze chcela nieco jednoduche male a lahke. Jedine rozdiely co som nasiel boli:
-znizenie vahy
-skratenie dlzky. Wuat d faaak! Ci toto je vyhoda skor pochybujem, na tu hlaven sa uz tesim Sad
-udrzba bez potreby naradia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate