Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Bojová patrola
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové kteří jste přijeli.
Postarali jste se sami o bezproblémový průběh akce ze které mě ještě v sobotu ráno brali vředy(kdybych nějaký měl)a po tom co začal hořet ten strom +hysterickej civil sem byl na odpis.Ovšem tak bezkonfliktní průběh kdy si nikdo nic nevyčítal nikdo na nikoho neječel ,prostě všichni si přijeli zahrát, mě postavil na nohy a po zbytek akce jsem jen sledoval jak si s tou technikou dovolujete víc a víc což bylo ku prospěchu věci.Takže na konec jenom pozdrav všem co přijeli a bavili se tak jako já.
Vše nebylo tak úplně správně tak se podělte o názor co udělat jinak protože příští rok bychom to udělali znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jediné, co mně napadá a souvisí to s organizátorem jen částečně, je to, že bychom měli vědět předem trošku víc (přece jen armáda i povstalci mají rozvědku), alespoň kdo s kým co a kudy, aby bylo možné se líp připravit, což zase záleží na hráčích... ale ten prostor a možnosti skutečně stojí i za komplexnější akci... myslím já Smile určo bych obětoval jeden víkend před akcí na seznámení se s rámcovou trasou a scénářem, něco secvičit (namátkou brod Laughing ) a pomoct třeba s přípravou rekvizit... a tak.
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to na brodě přišlo fajn, Tobě ne? Smile Ale vím kam míříš. Uvidíme co se dá udělat příští rok.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pyle, já osobně si myslím, že to bylo správné, že nikdo neměl moc informací - ani povstalci nevěděli vše a neměli možnost velkého krytí - nemluvě o přesile pravidelné armády.
Navíc si pod pojmem PATROLA představuji to, že armáda někde hlídkuje a projíždí pro ni neznámým terénem, kde za každým stromem může číhat povstalec a pod každým kamenem nášlapní mina.
Wink
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Patrola byla suprová, technika tej akci dodala nevídaný rozměr a i ten terén - prostředí, bylo úžasný. Na příští ročník bych jel i příští víkend a vůbec nelituju těch 2 x 400 kilometrů, abysme se dostali na místo.
Je pravdou, že pravidelná armáda má aspoň mapu - tu ale velitel celej naší pravidelnej armády měl. Spíš to chce lepší koordinaci velení a jednotlivejch bojovejch skupin - něco jako jasný pokyny od hlavního velení k jednotlivým dílčím úkolům (brífinky) a spojení, rozhodně si myslím, že to ale mohlo být daleko horší, a na těchdle věcech se v této komunitě pořád pracuje a postupně se zlepšujem. Myslím že hlavní i ostatní velitelský kádry se snažili dost a já jsem byl spokojenej. Ze strany organizátorů bych asi ani nic moc nevylepšoval, no každej by asi uvítal víc obrněnejch vozidel v akci.
Velikej dík organizátorům, za ten kus práce co pro nás odvedli, abychom si mohli zařádit, a též i účastníkům hry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Několikrát se mě včera Bohouš ptal jak se mi to líbilo, tak ještě jednou s odstupem - LÍBILO Laughing

Byl jsem už, ale hrozně utahanej a nemohl jsem si nějak vybavit některý detaili ze hry co se odehráli během dne a nebyl jsem s nima úplně spokojenej (organizace proběhla perfektně to upozorňuju předem )
1. málo kdo se označoval jako mrtvola reflexní vestou
2. při střetu, před vstupem do kempu, chodili mrtvoly po cestě do tábora(což bylo skoro prostředkem bojiště) v celejch houfech době kdy se ještě bojovalo a navíc neoznačený Rolling Eyes , jak už jsem psal
3. pro příště bude nutný pro takovou hru sehnat aspoň CBčka pro nejvyšší velení (to byl ale taky náš problém a ne Bohoušův) ze začátku se stalo, že nějakej trotl měl fut zaklíčováno a tím zablokoval frekvenci pro všechny pak jsme se s Bubákem a dalšíma dvěma velícíma dohodli, že přeladíme na jinej kanál a nikomu jinýmu jsme to neřekli, takže byl relativně klid
4. no a pak to rozlišení válčících stran vím, že jsi řikal, že to byl záměr, ale přece jen bych se do budoucna přimluvil za nějaké jednoznačné rozlišení, aby se předešlo dohadům
Jinak hra byla opravdu zmáknutá výborně a měl by jsi se pořádně poplácat po zádech, když už jsme to neudělali mi rovnou na místě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozlišení jednoznačně vylepšíme asi to odkoukáme od Mártyho ze ŽT a tak by se to mělo vyřešit.Reflexní vesty budou podmínkou registrace tím by se mělo zamezit tomu že je půlka lidí nemá a to že mrtvoly chodili po cestě a ne za poslední vozidlo jak bylo řečeno připisuji nepřehlednosti situace a musim to vymyslet líp to byla ode mě chyba že jsem to nepohlídal.Tak příště dám větší pozor Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak za jednu ze zmíněných mrtvol (nešel jsem středem, ale bokem) to bylo dané tím, že jsem se za BVP kryl tak vehementně, až jsem skončil uprostřed povstaleckého ležení a odtud to bylo podstatně blíže k táboru, než ke konci kolony... ale jak jsem řekl, vzal jsem to nejdříve do lesa, tak se tak 2 minuty kochal a když se kolem nás začali rojit povstalci, tak společně s další mrtvolou odešel k táboru.

PMR by měla stačit, kanálů bylo dost. Náš mini tým už od začátku zvolil vlastní frekvenci, protože příkazy zadával ústně MacGyver. Poté nám do ní někdo vlezl, tak jsem zvolili další a do konce hry to s ní odehráli.

K rozlišení... no inu, sice měli šátky, ale někdy nebyly dost vidět, čert to vem. Tu jednu friendly-fire u brodu, kde mě vlastní spoluvojáci docela nekompromisně vystříleli, jsem klidně přešel.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 5:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Příště sem pravidelná armáda protože tou řekou kam vás vzal bych se taky projel Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych to u toho brodu moc nedelal bohumile Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
PMR by měla stačit, kanálů bylo dost. Náš mini tým už od začátku zvolil vlastní frekvenci, protože příkazy zadával ústně MacGyver. Poté nám do ní někdo vlezl, tak jsem zvolili další a do konce hry to s ní odehráli.


No on ani nebyl tak problém v tom, že by nebylo dost volnejch kanálů jako v neukázněnosti některých uživatelů to co dělalo největší potíže nebyly ti co by do té vysílačky něco kafrali, ale ti co buď využívají VOX nebo nějaké velmi citlivé tlačítko na PTT a vysílali neustále a tím tu danou frekvenci zarušili
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 7:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
No on ani nebyl tak problém ...


Tak tak, přesně tohle jsem měl v plánu napsat, ale nějak se mi to v příspěvku ztratilo. Určitě bych pro příště nakázal účastníkům používat specifické kanály - nejlépe určit předem a při zápisu rozdávat.

Ještě si dovolím takovou malou off-topic na Rajka. Prosím tě, co se nakonec stalo tomu T .FA, že celou patrolu ležel pod lavičkou na V3S? Několikrát jsem měl sto chutí si ho na povstalce půjčit, ale bylo mi řečeno, že se odebral do paintballového nebe.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Jak píšeš odebral se do paintballového nebe (už někde v americe odkud jsem ho vydoloval) Laughing jen jsem si to nebyl ochoten přiznat a snažil se ho vzkřísit Laughing
Mám problém sehnat správný olej do těch pístků co nastavují kadenci - buď je moc řídký a prosakuje takže ho pak je málo na brždění a nebo je moc hustý a zase brzdí moc
Prostě pokud ho takhle pěkně zakapotuju přijdu o možnost rychlého seřízení a pak je pozdě v lese něco rozebírat. Takže už jsem ho vykuchal ven a bude z něj něco jiného a do kapotáže se vrátí A5 s egripem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

fotky v plnym rozlišení naleznete zde: http://www.skalkajda.cz/?page=foto&kat=79 zaroven prosim, aby se mi ozvali lidi co fotili, nataceli, rad bych od nich material, bud pres email nebo FTP. icq 338539838 nebo j.kubenka@seznam.cz dik

EDIT:

prubezne to budu aktualizovat podle toho co mi kdo bude posilat.

jinak je mozny mi to rovnou hazet na ftp 195.113.182.251 jmeno: kubenkaj heslo: assass365 slozka bojova patrola, jenom prosim si vytvorte vlastni podadresar a vesele kopirujte, dik
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dalsich par fotek http://www.skalkajda.cz/?page=foto&kat=80
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kdyz vidim ty fotky, povstalci budou priste taky potrebovat fotografa Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Příště to bude chtít víc všeho. Kromě lidí, lidí bylo dost.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebudme zase zbytecne megaloman Smile zrovna upuju stromovou prihodu, takze kdo nevidel horici strom, necht se koukne
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Příště to bude chtít víc všeho. Kromě lidí, lidí bylo dost.
Tak připrav prasátko Noxi to nejni sranda tohle uplatit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechal jsem to všechno rozležet v hlavě a tady je pár nápadu za mojí maličkost (je možné, že se budu opakovat):

Všichni povinně reflexní vesty.
Před hrou určitě pevné velení.
Přiřadit každému PMR kanály a vyzkoušet před hrou.
Označit auta a k nim napevno přiřadit týmy.
Vím, že velení mělo mapu - tak se podělit i s vojáky, nebo (jako to bylo tentokrát) vést je slepé do boje jen s minimem zpráv.
Více fotografů... Very Happy
Zlepšit prodlevy mezi bojem - u brodu jsme čekali opravdu asi 20 minut.
I povstalcům půjčit jeden náklaďák, viz předchozí.
Zapojil bych fantasii a přidal úkoly - cestička přes bedny s kousky mapy je dobrá věc, určitě bych nechal tankování a dozbrojení, brození, přidal bych vyhledávání a finální dobytí.

Když si to tak přečtu, tak vlastně jedinné výtky mám k dynamičnosti a trochu chaotické Armádě (ale na to, že jsme se někteří viděli poprvé to bylo jak švýcarské hodinky). Takže vlastně hra už jde pouze vylepšovat.

EDIT: Tak už před akcí jsem jasně řekl, že do 500,- nad tím ani nemrknu. Nad 500,- už začnu přemýšlet, ale myslím, že "letošní ročník" poskytl dostatečný důkaz, že to za ty prachy stojí.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě před hrou vytvoříme privátní fóra pro povstalce a pravidelnou armádu.Tam se bude řešit posloupnost velení,spojení a kooperace jednotlivých skupin protože pravidelnou armádu rozdělíme na bojová uskupení které budou tvořit armádu.Usnadní to vydávávání rozkazů a rozdělení úkolů.Ovšem Noxi z nezaujatého a nezávislého zdroje vím že pravidelná armáda fungovala parádně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už si moc vymýšlím...
Zůstaňme u mojí poslední věty o švýcarských hodinkách.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Noxi, tak jsem slyšel, že další PATROLA má už sponzora Laughing
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A cožpak tahle neměla Twisted Evil .
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mela, ale pristi sponzor budes ty Smile

jinak fotky komplet, da to celkem praci nahodit 600 fotek, jeste ze se moje linka ani nezahrala, inu 30Mbit doma je celkem slast
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sakra, ten fotograf mezi povstalci fakt chyběl...ale zase na druhou stranu, pak by zdokumentoval, jak jsme tam chlastali, fetovali a souložili a to není žádoucí Very Happy Nj, někdy je holt lepší být povstalcem a nebýt na fotkách Very Happy
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macgyver



Založen: 19. 07. 2008
Příspěvky: 78
Bydliště: cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,válečníci..Takže za mě pár postřehů:
Bohoušku,díky,fakt good,jedno BVP chci domů,tak to zařid,jo?? Laughing
Jediné,co ti za mě nepoděkuje,jsou nohy,které jsem si fakt odrovnal,což je moje vina,jelikož nejsem zvyklý na marathony....a prostor byl skutečně hodně rozsáhlý..
Podepsala se na tom dílčím způsobem i technika,kdy ze 3 přepravních VeeSek dojela jediná Rolling Eyes ,ale to také není vina pořádajících... Takže příště možná trochu smrsknout operační radius..
Jak už podotkli moji přispívající předchůdci,myslím si,že všichni ze sebe vydali maximum a jestliže někde něco vázlo,tak na komunikaci a drobné nesouhře ve velení..
Já osobně díky za spolupráci Bubákovi,se kterým jsme "za pochodu"improvizovali a odbourávali dílčí nekoordinovanost,mezi průzkumem a zbytkem pravidelné armády...
Před kluky z TT-Legion(průzkum) smekám,takovouhle harmonii bych chtěl vidět i u našich Vlků ...
Příště snad:
1)Povolit RS pouze velitelům jednotlivých skupin..
2)Už před akcí s nimi probrat trasy,úkoly a postup,aby nedošlo k nedopatření i v podobě střelby do vlastních řad..
3)V koloně striktně dodržovat rozestup max.10m mezi vozidly,aby průzkum nebyl odříznut vzdáleností od podpůrných jednotek a ty pak byly co platné..
4)plně podporuji povinnost vybavení reflx.vestou,jako rozpoznávacího znaku mrtvol..
5)odboural bych potrebu mrtvolišt označením posledního vozu,jako sanitního,který by nabíral padlé...nebo použitím hardcore-prvku:po nasazení si reflx.vesty,zůstat v prikrčené,či ležící pozici na místě a vyčkat do přesunutí boje jinam..
Je strašně těžké zkoordinovat X lidí,z celé republiky(i zahraničí Laughing ),kteří spolu nikdy necvičili,ale bylo vidět,že ti,co tam byli,to mají v krvi a i naslepo dokážou z dané situace v mezích možností vytěžit to nejlepší...
Chytil jsem tam hodně inspirace do dalších akcí,za což ti děkuji a už chápu podstatu věci o akcích "pro zvané"...Akce tohoto typu by pro většinu našeho "Themmellinského freekomparsu" byla asi ta poslední,hihihi..
Kázeň byla,řekl bych,místy lepší,než u skutečných profíků,za což všem patří dík.
Ps:sebevražedný "ahmed" fakt neměl chybu....

_________________
Wolves forever.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 11:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to MACGYVER:
tu ležící pozici pro mrtvolu bych nedoporučoval, aby nebyl přejet BVP Laughing

ale odcházet by nemuseli, klidně mohou zůstat na pozici v podřepu - jednak by se dalo za mrtvolu krýt (no tak ne, to by se jim asi nelíbilo), ale dala by se mrtovle sebrat munice nebo zbraň - když odejdou, tak máš po sdílení munice nebo zbraně

to MASTODONT: moje připomínky jsem Ti dal radši do pošty, ale kvůli diskuzi je předhodím do placu
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 11:11 pm    Předmět: postřehy a návrhy Odpovědět s citátem

1. Vysílačky - při briefingu všechny vysílačky zkontrolovat a nastavit (myslím, že jeden člověk by to rychle zvládl jak u armády, tak u povstalců)

2. Rozlišení - povstalci bez jasně viditelného a nezaměnitelného šátku (červené, žluté, bílé barvy) nebudou vpuštěni do hry (možná by se dalo mít v záloze 20-30ks od čongů a prodat jim to na místě)

3. Mapa - pro znesnadnění hry bych pravidelné armádě dal mapu a buzolu, no a ať se snaží (abychom je pak ale nehledali na německé straně hranice Very Happy )

4. Doprava - pravidelná armáda měla techniku a povstalci nic - nápad s použitím čtyřkolek nebo terénních aut není úplně od věci

5. Poslední střet - bašta povstalců by v poslední fázi hry měla být "nedobytná" (narážím na skutečnost, že jsme celou cestu neměli moc možností krytí, ale i přesto jsme přesile dávali na prdel celkem slušně), nicméně ať mají poslední úkol sakra těžký

6. Přepady - cestou bych navrhl malé nástrahy v podobě světlic a dělobuchů - dezorientace pravidelné armády, prozrazení jejich postupu; zároveň by cestou mohlo být pár sniperů, kteří by mohli vyřadit kulomety, případně rychlý přepad ze zálohy a bleskový únik

7. Zdravotník - myslím, že by to byla zbytečná funkce, recyklace fungovala dobře

8. Mrtvoly - bez rozlišovací vesty nikdo nezačne hrát (není nutno si ji obléct po zásahu, ale minimálně ji přes sebe přehodit nebo viditelně zvednout nad hlavu); zároveň by mrtvoly měli rychle opustit prostor a jít mimo hru - např. na konec kolony, jak bylo dohodnuto (povstalci by teoreticky mohli zůstat ležet na pozicích-v zákopech s přehozenou vestou přes sebe, aby se dala sdílet munice a zbraně)

9. Časový limit - při hře padl návrh mezi povstalci, že by pravidelná armáda měla mít časový limit, který by ji nutil se trochu rychleji přesouvat

10. PATROLA - mnozí včetně mne si pod pojmem PATROLA představují to, že armáda se přesouvá z bodu A do bodu B, přičemž cestou vyhledává povstalce a je připravena na střet. Bohužel si pravidelná armáda spletla Patrolu s Průzkumem - její přesun byl relativně pomalý právě díky většinovému rojnicovému postupu. Průzkum by mělo tvořit max. 10% pravidelné armády a buď něco zjistí a předají info dál nebo zahynou a zbytek armády je odsouzen k záhubě

S ohledem na to, že jsem byl povstalec, tak jsem takto postup PA vnímal, samozřejmě to člen PA vnímá trochu jinak.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macgyver



Založen: 19. 07. 2008
Příspěvky: 78
Bydliště: cheb

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 11:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
to MACGYVER:
tu ležící pozici pro mrtvolu bych nedoporučoval, aby nebyl přejet BVP Laughing

Ano,díky Laughing Laughing ,zapomněl jsem zdůraznit plnou podřízenost řidičů pořadatelům,potažmo sekčním velitelům,protože jak tam Zdeněk skočil s tím Befkem do toho rákosí,tak se mi sevřela prdel,bo tam ještě před pár vteřinama leželi kluci od povstalců a snajprovali si nás...
Takže z prdele klika.....

_________________
Wolves forever.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate