Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Plnění CO2: Jak a na jak moc
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

6ti stupňová expanzní komora.
Tekuté CO2 se zasekává o jednotlivé přepážky (komory), zde se odpařuje a tím podle mého názoru srovává tlak jednotlivých výstřelů. Také by měla zabránit vstupu tekutého media do okruhu zbraně.
Od regulátoru na CO2 mě hodně lidí odrazovalo, ale toto řešení se mi zdá jako dobrá varianta, která působí jak v létě tak v zimě.

Třeba tenhle vypadá parádně:
http://www.paintballshop.cz/zbozi/5561-ak-47-expansion-chamber

Pls jestli má někdo zkušenosti, napište...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmmm rovnou tam odpověděli, ale osobní zkušenost se hodí. Přeci jen v PBshopu občas melou kraviny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quartus



Založen: 16. 08. 2006
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když bych chtěl mít láhev na zádech vzhůru nohama, tak bude mi k něčemu platný tenhle antisifon, abych zamezil vniku tekutého co2 do lahve?
http://www.paintballshop.cz/zbozi/135-anti-syphon-tube
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bu11eT



Založen: 28. 01. 2007
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 3:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2: Vojtech tak 1baru = 1atm (atmosfera ) = 0,1MPa priblizne , jsou tam nejaky setiny plus minus

ale jeste mi uplne neni jasny kdyz precerpavam CO2 z hasicaku do lahve
protoze pokud je lahev prazdna tak v tu chvili tam CO2 expanduje a bude znej plyn a postupem casu na nej bude pusobit tlak z toho hasicaku a zase zkapalni je to tak? a kdyz uz bude v hasicaku malo plynu tak expanduje a bude v plny a ne kapalny forme

jinak jak jsi psal -20 az +40 tak CO2 ma pri teplote 31 C kriticky bod a nad touto teplotoou ho nezkapalnis tak nevim co by udelal ta lahev plna tekutyho CO2 pri teplote vyssi asi by se vyparila Laughing

a co se tyka teorie tak u plynu plati ze se zvysujicim se tlakem se zmensuje objem az do chvile zkapalneni pak uz zvysujes jen tlak ale objem se uz temer nemeni (kapalina je jen velmi malo stalcitelna) takze pokud CO2 zkapalni pri teplote 20C cca pri 20 barech a vlahvy je asi 60 baru z toho vyplyva ze muzu snizit tlak 3x a porad bude kapalny a pokud k lahvy pripojim zbran tak ta ma v sobe tak malej objem tech expanznich nadobek ze se ten tlak nemuze tak zmenit takze pak nejak nevim jakto ze ve zbrani je to jako plyn ale pri precerpani je to jako kapalina


2:Quartus toto ni asi nepomuze vubec kdyz to mas vzhuru nohama nejlepsi antisifion mas stejne tu kroucenou hadici co ti propojuje lahev a zbran
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quartus



Založen: 16. 08. 2006
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bu11eT napsal:
2:Quartus toto ni asi nepomuze vubec kdyz to mas vzhuru nohama nejlepsi antisifion mas stejne tu kroucenou hadici co ti propojuje lahev a zbran

Takze pokud si poridim kroucenou hadici tak je celkem jedno, že bude láhev vzhůru nohama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano je to jedno. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Quartus



Založen: 16. 08. 2006
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kunis



Založen: 05. 07. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 10:32 am    Předmět: co2-fill-station-delux Odpovědět s citátem

Já tomu asi nerozumím, ale čistě teoreticky Idea , neměli by na tady tomto "aparátku" http://www.paintballshop.cz/zbozi/144-co2-fill-station-deluxe namomtovány kulové ventily se žlutýma páčkama/plynové a ne červené/kapalinové, ale jak řikám asi tomu nerozumím... On je tam totiž i podstatný cenový rozdíl, protože plynové ventily jsou vezkrze 2x dražší. Fakt nevim, ...bezpečnost především !
_________________
... a dívky ze Ženských pomocných sborů proto byly mnohdy nazývány jako "vojáci s vestavěným zákopem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Njord
Pohanský Pes


Založen: 26. 06. 2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 11:37 pm    Předmět: Re: co2-fill-station-delux Odpovědět s citátem

Ty žlutý jsou ale na zemní plyn co se používá v domácnostech, a ten má podle mého odhadu ještě nižší tlak než rozvod vody, takže v obou případech je zajímavé že to ten x krát vyžší tlak co má kapalný CO2 vúbec vydrží, ale je to mnohokrát vyzkoušený a pokud vím ještě se to nikomu neroztrhlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
eragonx



Založen: 08. 07. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 2:17 am    Předmět: Rada Odpovědět s citátem

ahoj potreboval bch poradit ohledne plnení lahve CO2 12 oz alu. vubec nevim jak na to paintboll hraju chvili a potreboval bch vedet jak si ji mam naplnit.poradte ci napiste mi navod dekuji vsem predem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 10:51 am    Předmět: Re: Rada Odpovědět s citátem

eragonx napsal:
ahoj potreboval bch poradit ohledne plnení lahve CO2 12 oz alu. vubec nevim jak na to paintboll hraju chvili a potreboval bch vedet jak si ji mam naplnit.poradte ci napiste mi navod dekuji vsem predem Smile


zajdi do paintballshopu, nebo se nauc cist... minimalne ja (a i ostatni) to tady na diskuzi popisovali...
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
orange



Založen: 25. 06. 2007
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha, Dablice

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 8:42 am    Předmět: Re: Rada Odpovědět s citátem

setler napsal:
eragonx napsal:
ahoj potreboval bch poradit ohledne plnení lahve CO2 12 oz alu. vubec nevim jak na to paintboll hraju chvili a potreboval bch vedet jak si ji mam naplnit.poradte ci napiste mi navod dekuji vsem predem Smile


zajdi do paintballshopu, nebo se nauc cist... minimalne ja (a i ostatni) to tady na diskuzi popisovali...


Muzes zacit clankem zde: Plnění lahví s CO2 - metodika, technika, vybavení
_________________
Pumps never DIE !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
quikoliver



Založen: 02. 11. 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdravím jsem úplný začátečník a chtěl bych poradit :

1/ co si mám koupit na plnění CO2 láhve 12oz s on/off ventilem ?

2/ chtěl bych to plnit bombou CO2 (jako na ceočko) neboli svářečku
a nevím co si koupit na plnění jaký redukce hadice a tak

3/ a jak to plnit s tou velkou bombou CO2 ??
díky moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

navrch pro adminy, co takhle pridat funkcnost, ze nove registrovani lide musi prvni procist forum a az potom budou moci polozit otazku? :-/

odpoved je o jeden prispevek vyse
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to ovsem predpoklada interaktivni monitory schopne minimalne sledovat navstevnikovy oci, spolupracujici s logovanim rychlosti rolovani v prohlizeci.
Nebo jak by to melo fungovat ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vojtech napsal:
to ovsem predpoklada interaktivni monitory schopne minimalne sledovat navstevnikovy oci, spolupracujici s logovanim rychlosti rolovani v prohlizeci.
Nebo jak by to melo fungovat ? Smile


ee na vse staci jedine USB zarizeni, vypada to jako sluchatka a primo ti to napoji mozek na comp Smile

funkce by pak vypadala ve stzlu

if ($readall=="false")
$allowToWriteSilyQuestion="false";
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím si, že mnohem jednodušší by bylo .. když by se vytvořily všeobecné informace pro nováčky na hlavním webu (něco jako se chystá se všeobecnými pravidly MPB). Jaké jsou způsoby plnění, rozdíl CO2 vs vzduch, výběr kuliček, rozdíl mezi Tippem a Spyderem .. protože to jsou nejčastěji se opakující otázky pokládané od nově příchozích. Ale všechno to sepsat a dohledat by byl běh na dlouhou trať .. ale ještě to zvážíme.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
quikoliver



Založen: 02. 11. 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

čau asi ano to by bylo nejlepší, jsem začátečník a velice špatně se mi to hledá ale teď jsem narazil na suprovou stránku a už jsem o hodně chytřejší ohledně plnění atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidíš .. a místo aby ses o tu "suprovou stránku" podělil s ostatními, tak si ji necháváš pro sebe. A až sem příjde další nováček a bude chtít položit stejnou otázku jako ty .. měl by odkaz na "suprovou stránku", kde by se všechno dozvěděl.
Fórum slouží pro vás .. tak si vzájemně pomáhejte Sad
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
quikoliver



Založen: 02. 11. 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://jawatuning07.blog.cz/ je tam vše o paintballu (plnění, zbraně, atd...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oni



Založen: 15. 12. 2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chlapi,tak jsem to tady precerl cely a nejsem z toho moc moudrej,jak teda spravne naplnit 12 OZ flasu s on/off ventilem a antisifonovou trubickou ze svarecsky 10 kg lahve bez stoupacky? diky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prazdnou vypustenou flasku zvazit na vaze a vyslednou vahu poznacit, nejlepe na dno flasky. Flasku do mrazaku, nechat zmrznout, pripojit na hasicak, otevrit on/off na flasce, otocit hasicak(bez stoupacky) vzhuru nohama, otevrit ventil na hasicaku, na jak dlouhou dobu, zalezi na tom, jak moc je hasicak plnej, postupem casu to dokazes odhadnout pomerne presne. Po prepusteni uzavrit ventil na hasicaku, otocit zpatky na nohy, uzavrit on/off, sundat z hasicaku, zvazit. Mel by si dostat vahu prazdny flasky+cca 350 gr. Kdyz bude nejak vyrazne malo oproti udavane hodnote, tak znova mrazak a opakovat, do +-50gr pres u 12 oz flasky se nic extra nedeje, ale radsi to neprehanet, kdyz to bude o vic, upustit, nebo to skladovat takhle napustene v mrazaku. Nejhorsi, co by se melo stat pri tom, kdyz to prezenes, tak je to, ze praskne tlakova pojistka, coz neni nic hroznyho, ale v pripade, ze nemas jinou a nemas ani jinou flasku, taxi docela v pr. A nahradit to kusem plechu je dost hazard.

Naposledy upravil ares dne út únor 24, 2009 9:43 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 30. 10. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aresi - nechci si hrát na chytráka, ale proč budeš otáčet hasičák ?? Pokud je to klasickej hasičák, tak má uvnitř jehlu neboli stoupačku a nemusíš nic otáčet. Pokud máš láhev na plnění piva tam je otočení nutné, ale v každé firmě,kde hasičáky plní ti tu stoupačku namontují za pár korun. Nevím jaké jsou tvé zkušenosti,ale já takhle plním pro celý klub už 3 roky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

protoze se ptal na plneni z hasicaku bez stoupacky, v tom predchozim jsem to doplnil do zavorky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 30. 10. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK! toho jsem si nevšiml - promiň
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oni



Založen: 15. 12. 2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ted je mi to storpo jasny,diky moc..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaryn.



Založen: 16. 09. 2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj kluci, co mam delat kdyz mi z hasicaku se stoupackou tece vzdycky jen asi 150g co2? Nechat vycistit stoupacku by mozna mohlo pomoct ne? je tu nekdo s podobnym problemem?Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
waczko



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je mi schopen někdo rychle říct zda mi některý z těchto hasičáků

http://aukro.cz/item626814328_stary_hasicak_co2.html
nebo
http://aukro.cz/item630746420_hasici_pristroj_co2.html
nebo
http://aukro.cz/item631652293_hasici_pristroj_co_5kg_snehovy.html

bude k plnění něco platný? Smile

děkuji za informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nero



Založen: 17. 08. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: plesná

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2waczko: vsechny se daji pouzit na plneni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alangorax



Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To by clovek nerekl , co ty lidi na aukru neprodaj ... Smile
Troufnu si rici ze na jakemkoliv srotaku koupis starej hasicak kolem stovky a jeste si muzes vybrat ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate