Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

limity v J?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 10:32 pm    Předmět: limity v J? Odpovědět s citátem

zdravim, mel jsem dotaz z nemecke strany RAM hracu, jestli v CZ mame nejake limity cose tyce vystupni energie PB zbrani. Je nejake takove omezeni v CZ? Nebo se to vse odviji od fps? diky
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 6:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim že je to 16J kdy je fps 300... rychlost x výha kule = dopadová energie v J
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 6:16 am    Předmět: Re: limity v J? Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
zdravim, mel jsem dotaz z nemecke strany RAM hracu, jestli v CZ mame nejake limity cose tyce vystupni energie PB zbrani. Je nejake takove omezeni v CZ? Nebo se to vse odviji od fps? diky

Jedním z limitů zbraní v kategorii D je kinetická síla kuličky na ústí hlavně a tou je 16J.

Zde to je rozebrané: http://www.airsoft-zbrane.estranky.cz/stranka/zakon-o-zbranich-a-strelivu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

diky, hned preposilam dal. tam maj chudaci max 7,5J :p
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
myslim že je to 16J kdy je fps 300... rychlost x výha kule = dopadová energie v J


ono je to trosicku jinak, je to 1/2hmotnosti*rychlost na druhou. Bohuzel nemam dostatecne presnou vahu, abych mohl zvazit kuli, ale odhadnu 3 gramy a pri 300fps ma tato kule energii cca 12,5J, 16J pri 3g kuli je +-340fps.

Navic se nejedna o dopadovou energii, ale o rychlost u usti hlavne, takze dopadova energie se bude snizovat umerne se vzdalenosti.( v zakone se hovori o energii u usti hlavne)

Dalsi veci je to, ze v zakone o zbranich a strelivu je v kategorii C, pism. c: plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně je vyšší než 16 J, s výjimkou paintbalových zbraní,

takze z toho mi vychazi, ze painbalove zbrane mohou strilet i vic a diky tomu, jak je to v zakone uvedeno, tak nespadaji do kategorie C, ale ani kat. D, pism. e, kde je zase omezeni do 16J. Tudiz by bylo mozno znackovace dat pod kat. D, pism.k - zbrane neuvedene v kat. A-C

jeste doplneni: napadlo mi zvazit vic kuli najednou a zvazil jsem tri druhy kuli, co jsem mel doma-marbalizer 3,2g, RPS premium 3,1g, DXS gold 3,05g, takze hranice 16J bude u vetsiny kuli nekde kolem 330fps
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate