Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Vzhledové úpravy Ion Sp8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obávám se, že paintballová zbraň je podle zákona stále zbraň kategorie D a s tím tedy souvisí i omezení s nakládáním s díly zbraně.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toť otázka, jestli je to kategorie D. Četl jsem si ten zákon a myslím že není. Záleží na výkladu ale podle zákona je zbraň kategorie D plynová zbraň jejíž kinetická energie na ústí hlavně je 16J což paintballka nemá. A hlavně třeba já ji nekoupil jako zbraň nýbrž jako značkovač Smile
A mimochodem znehodnocená zbraň na které byly provedeny takové úpravy že není možné ji použít ke střelbě (cokoliv vykuchaného) spadá do kategorie D takže pokud vykucháš třeba AKčko a narveš do něj paintový střeva, nemělo by to být nedovolené ozbrojování protože je to znehodnocená zbraň (kategorie D) s vnitřnostmi značkovače (nebo zbraně kat. D) tzn celek je pořád maximálně kat. D
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Paintballová zbraň je jistě zbraní kategorie D. To že je na faktuře napsáno značkovač nic neznamená. Ale tady jde především o úprávy zenehodnocené zbraně, která je kategorie A. Pokud ji budete jakkoliv upravovat, už je to průšvih.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale pokud zbraň kategorie A upravíš tak že již není použitelná ke střelbě, což vykuchání mechanizmu určitě je, stává se z ní zbraň kategorie D.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
Toť otázka, jestli je to kategorie D. Četl jsem si ten zákon a myslím že není. Záleží na výkladu ale podle zákona je zbraň kategorie D plynová zbraň jejíž kinetická energie na ústí hlavně je 16J což paintballka nemá.

Máš to špatně. Je to myšleno DO 16J. Takže do této kategorie se značkovače vejdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
Ale pokud zbraň kategorie A upravíš tak že již není použitelná ke střelbě, což vykuchání mechanizmu určitě je, stává se z ní zbraň kategorie D.


Ne, je to stále zbraň kategorie A. Sám si ji znehodnotit nesmíš, musí to udělat zbrojíř. Dostaneš k ní protokol o znehodnocení a další úpravy nejsou povolený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
suelin



Založen: 16. 04. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevím co se týče zákonů ,ale logicky když z ZNEHODNOCENÉ zbraně použiješ jen část dílů tak to není oživení bývalé ostré zbraně.To je jako by jsi na svoje auto dal motor z jiného auta a musel by si mít 2 techničáky?! Prot si myslím že použiješ rukojet a kapotáž tzn.funkční věci =paintball ,hlaven=paintball, zásobník = paintball a co je s toho znehodnocená zbran
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
vlachla napsal:
Ale pokud zbraň kategorie A upravíš tak že již není použitelná ke střelbě, což vykuchání mechanizmu určitě je, stává se z ní zbraň kategorie D.


Ne, je to stále zbraň kategorie A. Sám si ji znehodnotit nesmíš, musí to udělat zbrojíř. Dostaneš k ní protokol o znehodnocení a další úpravy nejsou povolený.


znehodnocena zbran je zbran kategorie D. Zcela jiste tim, ze navliknes "kastli" na streva pro strelbu paintbalovymi projektily se z ni nestane zbran kategorie A. Nekoho by mohlo napadnout, ze by to mohlo pak spadat do kat B, pism. g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, ale to by musely byt veskere kopie realnych zbrani v paintbalu a airsoftu prodavany na zbrojak a nakupni povoleni, coz nejsou, takze ani tam to nemuze spadat.

j) ohlásit do 10 pracovních dnů příslušnému útvaru policie změnu ráže zbraně, opravu nebo úpravu zbraně mající za následek změnu kategorie zbraně; v případě, že se jedná o úpravu mající za následek vznik zbraně kategorie B, smí tuto úpravu provést až na základě uděleného povolení k nabytí zbraně kategorie B a v případě, že úprava má za následek vznik zbraně kategorie A, smí takovou úpravu provést až na základě udělení výjimky k nabytí zbraně kategorie A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje chyba, máš samozřejmě pravdu. Stále je to zbraň kategorie D. Nicméně ohlášení na Policii po přestavbě nestačí. Je nutné udělat rekategorizaci zbraně, tzn. Český ústav pro zkoušení zbraní a střeliva provede homologaci. Stojí to 12 tis. Zbraň zůstane stále v kategorii D, ale už nepůjde o znehodnocenou zbraň s protokolem o znehodnocení, ale o paintballovou zbraň. Pokud tohle neuděláš, jde o nedovolenou úpravu zbraně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 12:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
O tom se stebou nikdo nepře ale tady se řeší právě SP-8 a tu udělat není vůbec jednoduchý a já rád uvidím nápady jak tuto zbraň opticky vylepšit protože co se týče přesnosti střelby a spolehlivosti mi tato zbraň max vyhovuje.
Jenom ta originální kapotáž praská jak o život něco s tim vymyslet by nebylo špatný.Ovšem nic mě zatim nenapadá kromě toho stáhnout to nějakou páskou ale to bude nádhéra Evil or Very Mad


SP uz prestal vyrabat uplne vsekty dielce na SP8 Sad
ale ak mas nejake popraskane, byt i male prasklinky (staci fakt lehce puknute) napis do SP a oni ti to vymenia (mne vymenili takto vsetko co som im poslal a bez reci a rychle).

ono ja som uvazoval nad tym ze by som si nechal na moju SP8 vyrobit na zakazku telo z hliniku alebo duralu, schematicky to uz pomerane mam, len to dohodnut.
_________________
Profesionalni kurzy - www.sog-defence.com
Kurzy pro paintballisty - www.tacticalpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vafi



Založen: 24. 02. 2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
ono ja som uvazoval nad tym ze by som si nechal na moju SP8 vyrobit na zakazku telo z hliniku alebo duralu, schematicky to uz pomerane mam, len to dohodnut.


Pokud by výroba vyšla, šel bych do toho také. Už mám plasty také v hrozném stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Paintballová zbraň je jistě zbraní kategorie D. To že je na faktuře napsáno značkovač nic neznamená. Ale tady jde především o úprávy zenehodnocené zbraně, která je kategorie A. Pokud ji budete jakkoliv upravovat, už je to průšvih.
kucka, vy jste mi tu ale znalci Laughing vsechno spatne, je videt, ze nemate zbrojaky, protoze zakonem o zbranich jsou chrnaeny tzv. hlavni casti zbrani (tedy prakticky jen hlaven, zaver a telo zbrane) proto si muzete uplne volne kupovat zasobniky, miridla, nebo treba predpazbi a pazbu... to vsechno jsou veci, ktere nejsou zbranemi ve smyslu zakona o zbranich a strelivu a jsou uplne volne prodejne
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
mastodont napsal:
O tom se stebou nikdo nepře ale tady se řeší právě SP-8 a tu udělat není vůbec jednoduchý a já rád uvidím nápady jak tuto zbraň opticky vylepšit protože co se týče přesnosti střelby a spolehlivosti mi tato zbraň max vyhovuje.
Jenom ta originální kapotáž praská jak o život něco s tim vymyslet by nebylo špatný.Ovšem nic mě zatim nenapadá kromě toho stáhnout to nějakou páskou ale to bude nádhéra Evil or Very Mad


SP uz prestal vyrabat uplne vsekty dielce na SP8 Sad
ale ak mas nejake popraskane, byt i male prasklinky (staci fakt lehce puknute) napis do SP a oni ti to vymenia (mne vymenili takto vsetko co som im poslal a bez reci a rychle).

ono ja som uvazoval nad tym ze by som si nechal na moju SP8 vyrobit na zakazku telo z hliniku alebo duralu, schematicky to uz pomerane mam, len to dohodnut.

Dej vědět jak si dopadl určitě dobrej nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 2:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Heckler napsal:
Paintballová zbraň je jistě zbraní kategorie D. To že je na faktuře napsáno značkovač nic neznamená. Ale tady jde především o úprávy zenehodnocené zbraně, která je kategorie A. Pokud ji budete jakkoliv upravovat, už je to průšvih.
kucka, vy jste mi tu ale znalci Laughing vsechno spatne, je videt, ze nemate zbrojaky, protoze zakonem o zbranich jsou chrnaeny tzv. hlavni casti zbrani (tedy prakticky jen hlaven, zaver a telo zbrane) proto si muzete uplne volne kupovat zasobniky, miridla, nebo treba predpazbi a pazbu... to vsechno jsou veci, ktere nejsou zbranemi ve smyslu zakona o zbranich a strelivu a jsou uplne volne prodejne


No nevím, policie na to má jiný názor. Dnešní znehodnocené zbraně jsou upraveny tak, aby prakticky nic z toho nešlo měnit. Jakkékoliv rozbroušení sváru může znamenat problém. Pochybuju ale, že někdo bude řešit, jestli ze znehodnocené zbraně jde vyndat zásobník nebo ne. Btw, znám miřidla, resp. zaměřovač, který si na zbraň jistě volně nemůžeš dát, protože je zahrnutý mezi vojenský materiál apod. Ale samotné zásobníky, pažby atd si volně koupit lze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kami



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2010 9:51 pm    Předmět: vyroba na cnc Odpovědět s citátem

vegetta> pokud by jsi mel nejake nakresy muzu to dat kamaradovi co dela s cnc a dalsimi technologiemi a nejak to zkusime vymyslet..

Reze a ohyba vsechno mozne i nemozne... proc ne tohle...

Jde o to, ze pak vyrazne vzroste hmotnost.... Ale libilo by se mi to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

problem u niektorych casti ej ze to neviem presne odmerat a najlepsie by to bolo laserovo zoskenovat. vyroba ale asi bude setsakra draha... Sad

rozmyslam ze sa mi viac oplati jednoducho SP8 prekapotazovat do niecoho uplne ineho a budem mat pohodu. jediny problem vidim v casti do ktorej sa srobuje regulator - potreboval by som vyrobit suciastku do ktorej nasrobujem regulator a zvrchu nasrobujem banjo...alebo zboku alebo nejak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate