Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Dye Invision I3 (I4) Pro thermal

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 11:05 pm    Předmět: Dye Invision I3 (I4) Pro thermal Odpovědět s citátem

Zdravim vsechy. Ma nekdo zkusenost s maskou Dye Invision I3 Pro thermal?? Popripade Dye Invision I4 Pro thermal. Osobne mam JT Spectra Proshield a premyslim o zmene a nerad bych sel do horsiho. Osobne mi prijdou obe nove masky pomerne dost uzavrene (urcite oproti JT) a nerad bych aby se maska spatne odvetravala a tudiz se nezacala mlzit.
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli dobře počítám tak od 24.12.2008 jsem ji na sobě měl 5×(I3)... není to moc, ale lepší než drátem do oka.
Jsem vyloženě spokojen, takže ti teď popíšu jen samou chválu(snad kromě ceny, ale...)
Dříve jsem nosil klon JT od Brass Eaglu (nebo možná obráceně... každopádně více méně to samé co ty).
I3 je skutečně masivnější - všechno je to ohebná (i když těžce) guma - ale nespozoroval jsem problémy, pořád máš pod čelistní částí velký otvor.
Měkké krytky na uši - někomu to může být fuk, ale u mě, jelikož nosím brýle skoro nutnost - krytky netlačí tolik na brýle a já je nemám po celodenní hře zatlačené do lebky.
Prostor před brýlemi masky je velký - vejdou se tam snad jakékoliv moderní brýle (dědečkovy skla 6cm v průměru asi ne).
Molitánky kolem obrouček brýlý nejsou nalepeny přímo na plastový rám, ale je tam ještě vložená asi 7mm vrstva tvrdšího podkladu(pořád docela měkkého); po bocích obroučky je v molitanu mezera pro např. brýle(já vím, jsem s tím otravný, ale pohodlí je důležité).
Nikdy se mi nezamlžila a ani, musím zaklepat, se mi v tom nikdy nezamlžily brýle(chce to trochu pohybu, v sedě na místě a funěním do masky se samozřejmě zamlží).
Rozložení je složitější než u JT, ale pořád je to otázka minuty a hrubé síly.
V základu je tam žluté sklo(termální samozřejmě).
Abych nezapomněl - je tam řamínek pod bradu s odnímatelným polšťářkem.

Dotazy?
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak mco se potis? Smile

Ja si koupil misto JT SF7 Empire E-vent, kterej sem predtim jednou zkusil a zdalo se mi, ze se fakt nepoti, jak vsude vsichni pisou. Problem je, ze ja se potim jako prase a tahle maska se mi stejne poti a obcas mam pocit, ze jeste vic jak JT.

Typove je I4ce docela podobna. Navic, nejdou samostatne nosit jen bryle (tim myslim, ze nejde sundat plast a nosit jen bryle), takze na vicedenni akce je nepouzitelna...
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě nejlepší by bylo získat doporučení na co nejvíc masek a většinu z nich vyzkoušet za různých podmínek. Je mi jasné, že to zní více jako utopie, než reálná situace, ale každý z nás má jinou hlavu, vyhovuje mu něco jiného, očekává od masky něco jiného atd...
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juan



Založen: 25. 09. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám také I3 a mužu jenom doporučit pravda je ta že je celkem draha a skla také nejsou nejlevnější ale za pohodlí se platí.Jako levnejší alternativa se jeste nabýzí maska od empiru(Event Goggle)v balení (maska dva kšilty malý a velký 2xsklo (thermal smouk a singl clear) fusak na brýle a fusak na skla) maska i skla jsou o neco levnejsi ma také skvělí výhled podobně jako I3 se také nemlží teda aspoň mě ne nosím brýle tak že když už něco se zamlží tak spíš brýle než maska Very Happy ale zatim se mi to stalo 2x za pul roku a to hraju tak 3x do měsíce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 5:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zatim jsem se ve Spectre vubec nepotil. Akorat na cele, ale to pobral ten horni molitan. Ale sklo v zadnem pripade. Bryle taky nenosim, takze pohoda, ale verim ze pro nekoho je to velice dulezita informace. Jen by me jeste zajimalo, jelikoz mam tohle http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633 tak jestli se dostanu v pohode pres pazbu ke kolimatorou. aby nebyla nekde (tvare a oblast ucha) zbytecne siroka.
Navic co to zlute sklo?? Je opravdu lepsi, nezli klasicke bile, nebo catecne zkresluje. Ja osobne mam problem s bilim, pokud prebiham ze svetla do tmy. Ale to nebude problem skla, ale oci, nezli si zvyknou.
A maska Proto Switch FS Thermal?? Je lepsi si priplatit za kvalitu I3 nebo tato maska bude obdobna. Jedna se mi predevsim o pohodli. Spectra neni spatna, ale prijde mi, ze by to mohlo byt o dost lepsi
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633


Naposledy upravil Jarda D. dne so březen 14, 2009 8:15 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 1:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

I3 mi osobně přijde širší kolem tváří a brady - je to tím, že musí pasovat každému - hlavě s tvarem U O i V.

X7 s X36 pažbou, stejný kolimátor + Standart Riser Rail(co je na Elitce K-Series) - koukat se dá, chce to trochu naklonit zbraň a trošičku zmáčknout stěny masky - je to takové 50:50.

Co se týče žlutého skla - je dokázáno, že lidské oči jsou citlivější na žlutou barvu (viz. žluté taxi). Žluté sklo používám co hraji PB, ale abych řekl pravdu, nepozoruji nějaké výrazné zlepšení.
Vždycky záleží na světelných podmínkách, když je venku slunečno a člověk si nasadí žluté brýle, všechno se stane jakoby ostřejší - ale pouze dočasně, než si oči zvyknou(pak už to není tak markantní) - vzdáleně bych to přirovnal k slunečním brýlím, vjem je stejný, jen s rozdílným účinkem.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted jsem mel i4 na xichte a je teda dost prťavá. Kouká mi skoro půlka brady a tváří, což není vůbec na škodu, ale lidi s velkejma palicema by to měli brát v potaz. Ja si Eventku taky orezal, ze mam taky tvare nekryte, ale zalezi na preferencich kazdeho.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to pro me je I4 asi nepouzitelna. Hlavu nemam sice nijak velkou (si myslim, ze normalni Very Happy ) Ale 70% zasahu mam do masky, takze bych nerad chytnul nejakou primo na bradu... Ale jinak mi prijde ze by mohl byt z I4 pomerne dost dobrej vyhled (alespon z fotek to tak vypada)
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 6:49 pm    Předmět: Dye i4 Odpovědět s citátem

Takze nekonec jsem si Dye i4 preci jen poridil http://paintball.actionshop.cz/?produkt=2896 (+ nejake foto u meho gunu) Ted na posledni akci jsem mel moznost si vyzkouset vse mozne i nemozne co me tak nejak zajimalo. Napr. JT Flex 8, Dye i3, Dye i4 a i tu masku Hellboye Empire E-vent.
i4 je skutecne pomerne prtava, jelikoz vsak nosim satek na krku, tak to neni nejaky velky problem. Je krasne usazena kolem tvari a navic az neuveritelne lehka (286 g) a vyhled z ni je opravdu excelentni (horizontalne 290° a vertikalne netusim, avsak dovolim si rici, ze ma jeden z nejvetsich vyhledu vubec, coz je napriklad v lese obrovska vyhoda, jelikoz si clovek vidi krasne pod nohy). Chvilemi clovek i zapomene ze ji na hlave vubec ma.
Mel jsem strach z toho zluteho skla, ale rekl bych, ze je s nim mozna o chloupek lepsi vyhled.
Co mi vsak skutecne chybi je nejaky ksilt, jako mela napriklad ma stara JT Spectra. Doufam, ze se casem bude dat dokoupit, jako nejake prislusenstvi. Popripade by me zajimalo, jestli by nesel koupit ksil na i3 a dat ho na i4.
Musim tez zminit suprove vytahnuti pouze skla, kde pokud clovek dostane primo zasah do skla, tak si ho behem par sekund vytahne a pohodlne ocisti.
JT Spectra neni vubec nejak nepohodlna maska, avsak kdyz si ji nasadim po Dye i4 prijdemi jako kdybych si na hlavu nasadil belik.
Abych ale jen nechvali, tak jako nevyhodu bych jiste uvedl jiz zmineny ksilt, pomerne male kryti krku a urcite i cenu
Osobne bych ji ale dat hodnoceni 9/10
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate