Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Zimní doplňky

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 12:44 pm    Předmět: Zimní doplňky Odpovědět s citátem

Ahoj mám dotaz ohledně použití zimních doplňků, resp. pomůcky pro udržení tělesné teploty v leže třeba na delší dobu Wink

Já docela řeším ponožky a sehnal jsem jen ten typ které se používají v zimních sportech - třeba lyžovačka.
Jenže mají sistém né udržovat teplotu, ale jen odvádějí pot. Což na PB mi příjde nedostačujicí vzhledem k vysoké možnosti zalehnutí třeba i přes 30min a bez možnosti pohybu.( tím pádem se nepotím tak, jako když lyžuji )
Měl jsem představu že jsou lehce k sehnání s vetkávanou vrstvou izolace a nebo něco podobného.Možná poradí nějaký místní aktivní horolezec, kde ta výbava je pro náročný přesun i za nízkých teplotách.
Jinak nestojím o přízpěvky rádoby " drsňáků " jako že .... já vydržím všechno a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted Koyot vyzkousel tohle:

http://www.army-shop.cz/index.php?action=item&id=2781&prevaction=category&previd=59&prevstart=0

nebo tohle:

http://www.army-shop.cz/index.php?action=item&id=2400&prevaction=category&previd=59&prevstart=0

Popis je tam.

Prakticky to funguje trosku jinak nez tam pisou Smile Tedy doba hrani neni rozhodne 6 hodin. Ale spis tak maximalne 4. Z toho se to tak hodinu zahriva, pak to hreje a pak to zase tak hodinu dohasina. Teplota taky neni az 60 stupnu. Ale spis je to takove prijemne, ze proste ti neni zima. Citis chlad, ale ne tolik.
Mozna zalezi jak dlouho ho maji na sklade, a ze podle toho hreje. Treba jsme meli spatnou serii.
Rozhodne to je ale lepsi nez nic a cena neni zla. Na celou noc, by jich clovek potreboval vic.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pot=zima
odvedenej pot=teplo

pot je vzdy, v zime je jen min citit.

kdyz je zima (zima, ne chladno), a prestanu se hejbat, tak mi zacne driv nebo pozdejc bejt na nohy (hlavne nohy - od zeme) zima. resit se da bud podupavanim nebo vydrzet.
pokud je mi bez pohybu teplo, pak se zacnu potit hned jak se pohnu.
neexistuje ponozka ktera by sama hrala. vsechno teplo si zajistuju sam, obleceni je jen izolace. bud lepsi, nebo horsi.

kdyz jsem ve snehi delsi dobu, tak zimu budu muset snest (za cenu zimy vetsi nebo mensi, zhorseni hemeroidu atd.) dokud se zas nepohnu. muzu jen zamezit aby me snih co kolem v dusledky myho tepla taje nenamocil obleceni.

nejhorsi je v temhle teplota tesne pod nuolou - snih taje lehce, ale jak ho prestanu rozehrivat tak mrzne.
kdyz je patnact pod, tak je sice zima jak krava, ale snih co se na me nalepi hezky oklepu.

ponozkam je vhodne nedovolit navlhnou od snehu pomoci dobre boty, a odvodem potu od nohy a pres dobrou botu pryc. a aspon jednou denne menit. vlhky ponozky pak bud povesim na batoh (pri nizsich teplotach), nebo susim na ramenou ci v podpazi (coz je des) - nejlip mit proto zasoby suchejch ponozek.
v pripade totalne promoceny boty a teploty vhodne nizko je mozny s rozumem uzit igelitovy pytle - ale to doporucuju jen v krajnich pripadech (!) a "pod dohledem".

odpovedel jsem na Tvou otazku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě o to že nechci být omezen zimou v pohybu či taktice ( prostě když budu chtít vydržet ležet ve sněhu 1 h v - 10stupních - tak nebudu myslet na to že necítím konce prstů u nohou Wink . Přece jenom se nechci o tyto " maličkosti " starat během boje. Proto používám chrániče kolenou - nechci aby se mi bláto vsáklo pod hadry a pod.

Vím že nejsou materiály vytvářejicí teplo ( kromě chem. reakcí v polštářcích viz výše ). ale hledám mat. , který to teplo co vytvořím stále udrží aniž by ho pustilo ven třeba do boty - něco jako neoprén.
No zkusím tedy ty lyžařský a uvidím - měl jsem dojem že se mi hnáty nepotí když nehnutě ležím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele me ted na Vojackovi zima nebyla. Mel jsem obycejnyho parkra M65 s kozesinovou vlozkou. Super. No a pak jsme sli na pruzkum, ja se v tom teplicku pekne zpotil a jak jsem se prestal hejbat a sundal taktiku, tak ten pot zacal na mejch zadech pekne stydnout, vsechno bylo od nej lehce navlhly a zacala me bejt klada na zada jako prase. Dobry je mit nepromokavy pončo, v tom se muzes valet jak chces. Nehreje, ale brani promoceni. A me pytliky do bot od Cofeyho hrali od jedenacti tak do peti. Pak se me promocili boty a byl bych v hajzlu, nebejt myslivcu a odjezdu domu Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker:
Mě o to že nechci být omezen zimou v pohybu či taktice ( prostě když budu chtít vydržet ležet ve sněhu 1 h v - 10stupních - tak nebudu myslet na to že necítím konce prstů u nohou Wink . Přece jenom se nechci o tyto " maličkosti " starat během boje.
+ bojim se, ze to chces trochu moc Smile co mas za boty?

Vím že nejsou materiály vytvářejicí teplo ( kromě chem. reakcí v polštářcích viz výše )
+ takovej polstarek jsem videl zmrzlej. sice i pak jakz-takz fungoval, coz potesilo, ale zazrak zadnej. a funguje +/- hodinu. pokud jsem venku dvanact hodin, pripadne dyl, tak je polstarek dost na nic, protoze varit ho vprostred akce nemuzu.

ale hledám mat. , který to teplo co vytvořím stále udrží aniž by ho pustilo ven třeba do boty - něco jako neoprén.
+ tepelna izolacni vstva chranena proti vode, a zaroven propoustejici paru.
osobne jsem vyresil gore botama, trekovejma fusejklema tenkejma a na to fusky vz.2000 (nebo kolik; tyto doporucuju, zejmena pokud mate znamyho u armady, pomer cena/kvalita az neuveritelna).
co se tyce zbytku tela, tak rozhodne funkcni pradlo typy moira (jen odvede), nebo rekneme fleece trojkilo, kterej vic zahreje.

hellboy:
pot=zima
m65 s chlupem? do m65 patri vlozka z takovy jakoby prosivany deky, neco jako cupanina duty vlakno je uvnitr. podobny vlozce do ponca.

Dobry je mit nepromokavy pončo, v tom se muzes valet jak chces. Nehreje, ale brani promoceni.
+ dovolil bych si nedoporucit. igelit nepusti vlhko ven, ale vrati ho, namoci izolaci a ta prestane fungovat. to bych tradej investoval do nejakyho gorace (nemec, holandan - stojej jen o malo vic jak ponco).
prirovnal bych ke spani jen pod poncem (jako pod perinou) - co hodinu se i v cervenci probudis zimou a z ponca proste prsi.
nebo sehnat platenou impregnovanou vetrovku z padesatejch let Smile
asi otazka nazoru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nakoupil jsem kompletní zimní výstroj AČR a teď jsem si na vojákovi chrochtal blahem. Vzhledem k tomu že tam bylo teplo, tak přes den sem vynechal druhou vrstvu termoprádla, kterou sem si šetřil na noc. Na nohou ECWCS boty vz. 2000 a termo ponožky + zimní armádní ponožky. Zima mi byla jen, když sme čekali 2 hodiny před hospodou a pak během akce stačil minimální pohyb a bylo mi jedno, že mrzne a při větší zátěži prádlo výborně odvádělo pot pryč od těla...

Kompletní ECWCS výstroj AČR najdete na www.armypoint.cz
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sviza napsal:
tracker:
Mě o to že nechci být omezen zimou v pohybu či taktice ( prostě když budu chtít vydržet ležet ve sněhu 1 h v - 10stupních - tak nebudu myslet na to že necítím konce prstů u nohou Wink . Přece jenom se nechci o tyto " maličkosti " starat během boje.
+ bojim se, ze to chces trochu moc Smile co mas za boty?

..


Mám klasické 90sátky AČR. ( na vojně jsem byl s nima moc spokojenej ).
jinak vím že toho nejspíše chci moct, ale v okolí mi nikdo neporadí a zde jsou hráči kteří budou vědět rozhodně více naž prodavačka v Husky.
A možná se tu najde vodák, oni taky mají nějaké ty své vychytávky proti ledové vodě..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 9:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vim že mě ignoruješ, protože si idiot, ale řikám ti že když nakoupíš ECWCS výstroj AČR, tak neprohloupíš a nezmrzneš....
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pri vsi ucte ceska gore plastenka za 2,5kkc je celkem slupka. za tuhle cenu lze pri trose stesti a snahy sehnat komplet gore (bez bot) a polypropylenovy pradlo.
ale proti gustu...

tracker:
dovolil bych si doporucit opatrit gore ponoze (cca 300,-). pripadne rozumne jety armadni gorace - ty bejvaj uz tak od patnacti stovek.
devadesatky jsem mel, a us ecwcs mam ted (takze mam myslim pravo porovnavat) a investice se silne vyplatila.
vodaku bych se neptal - oni v lodi sedi. neco jako neoprenova ponozka do boty moc nejde, protoze udela pri intenzivnejsi chuzi velmi pravdepodobne puchejr.
znamej si na jednu silne blaznivou zimne-vodni akci chtel neco takovyho opatrit, ale v pujcovne mu tekli ze tohle ne-e a nakonec odchazel jen s vysokejma neoprenovejma kalhotama.
neopren rukavice je neco jinyho, to pouzitelny je. ikdyz co jsem mluvil s panem z acr, tak taky zadnej med.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sviza napsal:

tracker:
dovolil bych si doporucit opatrit gore ponoze (cca 300,-). pripadne rozumne jety armadni gorace - ty bejvaj uz tak od patnacti stovek.
devadesatky jsem mel, a us ecwcs mam ted (takze mam myslim pravo porovnavat) a investice se silne vyplatila..

Zkusím je tedy..us ecwcs ?? - jde o US doplněk ? - bylo by to good když mám vše od US kromě ČR šály. Jinak ponožky jsem si opatřil od horolezců tak uvidím..
Je to potřeba řešit, protože PB přestává být jen " letní " zábavou i pro neortodoxní MPB - kterým je jedno jaké je počasí.
Jinak dík za přízpěvky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker: je nekolik moznosti. bud starsi celokozeny icwb (Intermediate Cold-Wet Boot with Removable Liner) urcene proteplotni rozmezi 20°C az -10°C. nebo novejsi cerny bellevile 700 nebo piskovy 790. jsou v kombu s nylonem - lehci.
rozdily resit nebudu, protoze ti to asi je burt.
jinak i cesky ecwcs jsou dobry, ale nepatrej k levnym.
kdybys shanel boty fakt na aljasku, tak "mickey mouse boots" (z cerny nebo bily gumy). ale to je fakt sekec - jsou do -45°C Cool
vic uz poradit nemuzu. nevim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám i US ECWCS parku a je pravda, že oproti český je lepší, ale v US hadrech nehraju a tam jde hlavně o to co máš pod tim a když si koupíš všechny 3 vrstvy, tak ti bude při mírnym pohybu i v -20 akorát (3 vrstvy funkčního prádla jsou i pod US parku a maj je na www.arbull.com )
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sviza



Založen: 15. 01. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kombinace tricko-polypro-bluza-krtek/medved-gore parka je v nasich zemepisnych sirkach pouzitelna jednou dvakrat do roka. jinak je to plytvani mistem v batohu. mimoto posledni dva roky zima vpodstate nebyla.
i v minus petadvaceti jsem byl jen v kombu triko (dve)-polypro-bluza-gore a slo fungovat i pri minimalnim pohybu. pres den stejne teplota vetsinou stoupne vys.
armadni zkusenosti jsou takovy, ze si lze malokdy dovolit est vsechno co potrebuju aby mi bylo vzdy teplo. casto se doslova mluvi o "preckani" noci (resp. nejstudenejsi casti dne).
u nas je to o osobnich preferencich.
arbull nedoporucuju - drahy (snad nejdrazsi v cr), a casto kopie s pochybnym puvodem.
holoubkov, ripska, militaryrange,... muzu chvalit. nekdy se taky chovaj obchodne, ale porad lepsi nez arbull (zejmena jeho kamennej kram byl zazitek).

tracker: mj., ty boty co jsem Ti doporucil pomuzou, ale nejsou to oblikaci kamna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing to je mi jasné že to nejsou kamna - možná jsem to podal trochu přehnaně Wink
Ale aspoň vím do čeho hupsnout. Jinak militaryrange - mám zkušenosti vinikajicí ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no já používám věci od moiry jak trička tak i ponožky celej rok nosím ty skoro nejtlustčí moira termo je vnich asi padasát procent vlny a zima mě jeste nebyla a trička použivám moira dou a mikynu moura trio a když je opravdu kosa tak si beru slabou flísku jinak goráče nosim jen zřidka to uz musí bejt opravdu kosa a rukavice jsem sehnal český goráče a ty hřejou jak svině a pak ješte použiváme tříprsty rukavice co jsme si ušili z goráčovejch kalhot co nám zbyli a do toho máme vložku z flísu tot všeco puožíváme a boty mame všichni česky goráče a maximální spokojenost
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate