Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Copak je to za vojáka... reality game?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cofey napsal:
(RPS Premium, Toroball Clasic a další tři druhy noname značky...)


Byly mezi nimi i zimní kule?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar.

Ne, nebyly. Já je nepouživám. Myslíš že by mohly být zimní koule plněny něčím jiným - "nemrznoucí" směsí, než letní ?

Rozdíly v náplni určitě jsou, protože ty Duky byly jen hustější než v létě - tak jak píše Hogi - po ztuhnutí náplně Duku do pevného skupenství nebylo ani známky. Bylo to husté jak kyselá smetana..... asi tak Smile

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cofey napsal:
Zdar.

Myslíš že by mohly být zimní koule plněny něčím jiným - "nemrznoucí" směsí, než letní ?


Domnívám se, že ano... A proto by mohly mít o něco lepší vlastnosti než klasické...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to zvlaštní ale myslim si že zimní kule jsou udělaný tak aby se snima hrálo v zimě ale nevim proč si to myslim Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 11:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
je to zvlaštní ale myslim si že zimní kule jsou udělaný tak aby se snima hrálo v zimě ale nevim proč si to myslim Very Happy


2 Kanec:
Třeba že by měly zimní koule odolnější, pevnější skořápku???
Ono se řiká: myslet znamená hovno vědět. Wink
Takže jestli máš Kanče zimní koule, tak je foukni do mrazáku a ověř to. Pak už nemusíš myslet páč budeš vědět.

Osobně pochybuji že by někdo cíleně vyráběl koule s náplní která by neměla extremním mrazem ztuhnout protože bych chtěl vidět někoho kdo bude hrát v - 22 tak dlouho aby mu ty koule zmrzly. Pokud taková koule existuje, tak to bude spíš neúmyslný výsledek. Třeba jako ty Duky které jako zimni koule deklarované nejsou....
Hej a dopředu prosím, ušetři mě řečí o hardcorovém hraní. Teď jsem byl venku se psem asi pul hodiny, je tam - 17 (čokla jsem málem musel domů donést - tuhnu za pohybu) a chtěl bych někoho vidět jak vydrží hrát MP v téhle teplotě víc jak pár (2,3,4) hodiny. A než budu hromadně napaden že jsem málo HC (což jsem Rolling Eyes ) tak upozorňuji že myslím opravdu military paintball u kterého se předpokládá převaha velmi pomalého - obezřetného a nenápadného pohybu, nemyslím tím pohodové cvičení s nějakým tím střílením v půlce a na konci Wink

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"


Naposledy upravil Cofey dne čt leden 08, 2009 11:48 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 11:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
je to zvlaštní ale myslim si že zimní kule jsou udělaný tak aby se snima hrálo v zimě ale nevim proč si to myslim Very Happy

výborně mesány dedukce! Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 6:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolil bych si osvětlit otázku kulí...
Námi používaný zimní torobaly mají deklarovanou funkčnost do -10 a můžu říct že při téhle teplotě je náplň úpně stejná po rozbití jako v létě... při víc stupních akorát zhoustne ale nezmrzne natolik aby se dala krájet... je v tom přidaná nějaká přísada aby to prostě nemrzlo... skořápka je pak křehčí a max se na ni udělá dolíček, takže počítejte možná s horší přesností a na kulometění s CO zapoměňte Twisted Evil

Víc mám strach o nohy a ruce... věře tomu nebo ne ale i v těchle mrazech lezu po střechách a montuju a jelikož v rukavicích matku nenašroubuješ, musej dolů... a řeknu vám, že při -10 je to ok ale byl den kdy foukalo a bylo zrána kolem -16° a za půl minuty jsem musel koukat jestli tu zasranou matičku držím, nebo ne, páč jsem necitil vůbec nic... po půl minutě!!!! Nohy to samý, když jse stál asi 20min ve sněhu bez pohybu, taky docela nožky mrzly...
Takže pokud budu někde držet hlidku přes noc v silným mrazu tak nohy ještě ustojím... na vojně jsem držel hlídky po hodině a BYL JSEM RÁD ŽE MŮŽU CHODIT, čekat pak tech 5-10 min na střídání na jednom místě byl fakt očistec... těch kurev co padlo když se spozdilli Smile (bylo to myslim v 94 kdy bylo fakt mraky sněhu a mrazy i okolo -20)... kámošovi mrazem na hlídce praskla podrážka u kanady!!!...

ALE!!! zkoušely jste střílet v silných rukavicích? s mech. spouští jakš takš, ale elekrika to je mazec Smile... a jak rikam při přepadení ležet ve sněhu s prstem na spoušti bez rukavic, to bude pane žůžo Twisted Evil 10-15 min a hotovo Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Malá rada... pokud už necítíš prsty na nohou je potřeba se na to vysrat, je to fakt o omrzliny!!! Ruce si vždycky zahřeješ ale nohy jsou horší...

A proto na tuhle akci jedu... do extrému a na doraz...

...a teď už zase musim do práce na ty matičky...Twisted Evil
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

me omrzli oba palce u nohou uz v - 15 pred 3 lety a to zhruba do 3 hodin po nastupu do lesa, je to hodne o botach........ je to nejdriv strasna bolest a pak uz nic necitite, az nic neucitite uz ste v haji.... chce to proste hodne pohybu, nejhorsi ze vseho je zustat na miste a nejhorsi usnout !
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo za mlada kdy byl ještě pořádnej sníh a mráz sme jezdili na zimní čundry, rekord je víkendovej pobyt od -15 do -33 přes noc. Od té doby seboutahám jelení luj na ksicht, poněvadž sme se pak krásně po tom víkendu všichni sloupli Laughing (a nemyslim tim vožrali) Boty klasické kanady s dvojitou ponožkou (myslim fusekli tlustou) a bylo to ok, jen jak řiká jaroslav musel bejt pohyb, pak neni problém. Ty co nemaji zkušenosti se zimním bivakem budou asi trochu trpět, nejhorší bude prvních pár hodin pak se tělo aklimatizuje, pokud už jste aklimatizovaný nelezte do tepla! to se pak už vubec nezahřejete když vylezete ven. Pozor na kolena, pokud prostydnou může se stát že vás taky chytnou.. Jak jsme jezdili my, kalhoty vz 95, bluza vz 95, kanady vz 90, spodky, triko druhé triko, flanelaka, svetr vz 95, teplou péřovou vložku do bluzy, rukavice pletené (celou bluzu může nahradit kongo), rukavice střelecké, ponožky 2x, kukla vojenská, do báklu triko, ponožky, spodky , druhej svetr pro případ že by to nestačilo....žádnej goráč speciální vybavení a šlo to.. jen když bylo nad těch dvacet tak sme se hlídali, vždycky jeden držel stráž u ohně. Jinak vše záleží na počasí podle mě je horší 0 až mínus -5 mírná obleva páč tu vodu pak máte všude a to je teprv průser. Pokud je -10 holomráz jste relativně v suchu a to je velkej rozdíl. Pozor na vítr ten zvyšuje nepezpečnost omrzlin několika násobně i při dalekomenší teplotách... to by bylo asi všechno co bych tady chytře vyblil Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě ža mi to no55 připoměl na vítr fakt lidi bacha je to nebezpečnej "zabiják" každej odborník na přežití vám řekne že pokud v extremním chladu chcete přežít nějaku dobu je duležití najít si ukryt před mrazem a větrem samozřejmě to nebude tak extremní ale raději si na to dát majzla
tady pro zajímavost tabulka jak se projevý vliv větru na a teplotě na povrchu vašeho těla (resp. jakou budete cítit zimu když bude foukat)

http://fyzweb.cz/odpovedna/img/teplota_a_vitr.gif

nahoře je skutečná teplota (bílý mínusy) a postraně rychlost větru (6Km/h takový běžný nepříjemný výtr)

taky nezapomeňte sluneční bríle a opalovací krém (myslim to važně aspoň ty bríle ono běžte se proběhnout po zasněžením poly když svítí sluníčko jak je to na oči ten odraz od sněhu nepříjemný a už se mi taky parkrát stalo že jsem byl po dvoudením bivakovaní v ksichtě nepříjemně spalenej tet nosim kuklu a je klid Very Happy kanec


Naposledy upravil kanec dne pá leden 09, 2009 2:35 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...a dobrá baranica k tomu . Laughing

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vasily.Zaitsev.jpg
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz


Naposledy upravil marty+ dne pá leden 09, 2009 8:03 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Wolf



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám že na týhle akci vyhraje ten co přežije Very Happy
_________________
No one lives forever...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby jste nepromrzli bude nejlepší když budete mít kvalitní oblečení. Nejlepší je funkční prádlo a to obě vrstvy doplněné svetrem a nebo nějakou flece mikinou. Udrží vás bezpečně v suchu a teple. Na trhu je spousta thermo prádla i včetně kvalitních ponožek.
Opravdu to funguje a myslím, že nějakejch -15 i s minimem pohybu bude v pohodě.
Kvalitní spacák zajistí dobrou izolaci proti mrazu a pro jistotu si můžete nakoupit zahřejvací pytlíky, které vám přes noc zajistí více tepla a ty vydržej i 8 hodin provozu.
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wolf napsal:
Koukám že na týhle akci vyhraje ten co přežije Very Happy


ono nakonec příští týden vše roztaje a bude plus 20°
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peri



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přespání z pátku na sobotu je zařízeno v KD v Nýrově. Bude tam zatopeno (i když nečekejte pokojový teploty). KD se nachází hned vedle hospody.( Loc: 49°31'37.932"N, 16°32'22.495"E) Předpokládané opuštění KD a odchod k přezkoušení na výchozí pozice je v 7hod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peri



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S bolestí v srdci oznamuji,že původní velitel MOA nebude. Jeho místo zaujal mladý,dravý,velitel (Márty ze žabí crew).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
ono nakonec příští týden vše roztaje a bude plus 20°

No tos netrefil, ale podle předpovědi velký mrazy nebudou. Přes noc to možná trochu spadne pod nulu, ale to přežíjete. Wink
Přes den má bejt plus takže kvéry na CO2 budou šlapat jak hodinky.
No chlapi hodně zdaru, už se těšim na přízpěvky po akci a nějaké fotky. Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvam se, ale jednoho z nasich skolil nejakej zanet, takze ted to vypada, ze budeme za RFM jen tri. A to me je dneska jeste docela soufl, takze uvidim rano jak mi bude. Vzhledem k tomu, ze jsem si koupil na kver megabaterku a na akci zimni vybaveni, tak doufam, ze mi bude lip, nez dneska Confused
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl jsem se jen zeptat co se přihodilo? Podle komentářů k akci a fotek to vypadá, že jste to museli minimálně zkrátit ne-li zrušit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

k této akci bylo vyhlášeno informační embargo Twisted Evil ....
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
k této akci bylo vyhlášeno informační embargo Twisted Evil ....

Jo tak to je jiná, já už měl strach, že k tomu došlo nějakým nepřijatelným nedopatřením Twisted Evil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no pár akci jsme taky meli a je to opravdu o výbavě a radsi vic hader a ponožek než min a měnit pořád do suchýho a mit pořádny boty ale jinak škoda že jsme nejeli zdar venca
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2009 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate