Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

300 fps
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 3:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gordon napsal:
No,...tak ještě jednou,kdosi tady psal,že mu někde,někdo,nějakým přetaženým kvérem ,málem prostřelil brejle,což by se asi nestalo,kdyby ten kvér přetaženej neměl...

Jen bych si dovolil k výrokům jedna paní povídala. Jestliže někdo někomu málem prostřelí brýle, znamená to, že nebyly prostřelené. Jen si asi dotyčný myslel, že skoro ano a jiní se toho hned chytnou. Berte je prosím s rezervou. Paintballové brýle jsou dostatečně naddimenzované a tedy bezpečné. K poškození skla dochází hlavně běžným používáním, ne zásahy a kulička jimi nikdy neproletí! Zkuste si třeba vystřelit 10 ran za sebou z 10cm na jedno místo brýlí a uvidíte, že se nic nestane. A pokud ano, koupím vám nové a ještě se omluvím Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
je to ještě Painballový značkovač když překračuješ úsťovou rychlost předepsanou výrobcem nebo už je to nedovoleně upravená zbraň a tudíž už se nejedná o značkovač jak ho zamýšlel a uvedl do prodeje výrobce


uprimne rikam nevim, neznam preklady navodu zbrani, takze bych tu placal nesmysli, nicmene z toho co vim, pak Tippman v beznem provedeni umoznuje strilet i vice nez 300 fps bez nutnosti jej upravit, stejne tak muj bratr mel neupraveneho traccera, ktery se svymi vlastnimi vnitrnostmi strilel 370 fps..... (napriklad tyto traccery nemaji zadny stelovac rychlosti takze nesel ani snizit, coz melo za nasledek rozlomeni zadni jehly po nekolika letech pouzivani)... rychlost strely je take zavisla na mediu, na stavu lahve na pocasi, proto je tam pro paintball tato vyjimka, nebot nelze asi konstrukcne zabranit prekracovani te hranice.... podle mne pokud by jsi vsak vlastnimi zasahy nejak vyrazne zmenil charakteristiku zbrane, mohlo by se za urcitych okolnosti jednat o prestupek (nedovolene ozbrojovani tezko, tam je nutna mnohost poruseni, teda pokud se to nezmenilo od dob, co sem to mel ve skole)...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no spis by jsi musel Rajko provest takove zmeny, ze by se jiz nejednalo o paintballovou zbran a pak by to nedovolene ozbrojovani podle me bylo (v pripade shody s kat. A,B,C Dcko by vadit nemelo, pokud nestvoris jednoranou predovku a neprozenes ji CUZZS .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gordon



Založen: 07. 09. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A jsme zase u toho,paintbalová zbraň je paintbalovou zbraní na kterou se nevztahuje zákon o zbraních a střelivu,neboť má vyjímku,vyjímku má z nějakýho důvodu,že? a tím důvodem je nejspíš to,že splňuje nějaký bezpečnostní normy,protože kdyby je nesplňovala,tak tu vyjímku mít nebude. A jelikož ta norma zcela jistě uvádí nějaký hodnoty,jakými jsou třeba úsťová energie střely,dopadová energie střely a já nevím co ještě,je asi nasnadě,že ten,kdo si našponuje svůj kvér někam kolem 400 - 450 stop za sekundu,pravděpodobně z této normy vybočuje a o to mi tu celou tu dobu jde. Ono se totiž může stát,že když si nebudeme vážit toho ,co máme poženem to někam do krajnosti,příští novela zákona na nás zcela jistě bude pamatovat a pak se budem divit třeba jako v Německu,že? a to všechno jen pro pár jedinců,co musej bejt za každou cenu za RAmba.Já totiž tuhle zkušenost mám z ostrých zbraní,kdy se ztvrdil zákon do tý míry,že dnes udělat zbroják není žádná sranda a to samý je s černým prachem.A při tom před takovejma 15.rokama se perkusní revolvery kupovaly o sto šest a nemusely se ani přihlašovat.
Já se rád nechám poučit ale zbraněma se zabejvám celej život,vyrábím je totiž,zbrojní zákon mám,mám zbroják jo (a v Rusku jsem byl a 60.mi bude za vosum let).Ne vážně opravdu si myslíte,že to co je běžnou praxí je správně?,já totiž už pár průserů se zbraněma zažil a vím moc dobře o čem to pak je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gordone, zdá se mi, že zde mluvíš pořád o něčem jiném, než ostatní Smile.
Jinak to co píšeš v posledním příspěvku snad nemyslíš vážně. Myslíš, že protože určitá část military scény nemá potřebu přísně regulovat úsťovku, hned se toho chytnou zákonodárci? Jestli k něčemu takovému dojde, impulz pro to přijde z nějaké kanceláře z úplně jiného důvodu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2Gordon: pokud vlastnis zbrojni prukaz, mel by jsi zaroven studovat aktualni zneni zakona. Na paintballove zbrane pamatuje, jen je radi do kategorie D. Neupravuje ovsem jejich ustovou energii strely, na rozdil od ostatnich zbrani, kde je za potrebi hnaciho media (plynu).... do kategorie strelnych zbrani u nichz zakon upresnuje ustovou energii strely patri i airsoftky ci vzduchovky na co2 ci vetrovky. Pokud zde jen placas streva, prostuduj si prosim prislusny zakon. Pokud ti to stale neni jasne, preptej se na CUZZS.
A pokud tomu stale nerozumis, bude lepsi pokud svuj ZP odevzdas, bohuzel postaci k jeho nabyti pouze znalost prislusnych zakonu, nikoli pochopeni.
IMHO ziskat zbrojak neni o moc tezsi nez ziskat ridicak, bohuzel pro obeti dopravnich nehod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gordon



Založen: 07. 09. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano,přiznávám,plácám si sřeva,Pravdu máte v tom,že na paintbalový zbraně zákon pamatuje ,pamatuje na ně vyjímkou z tohoto zákona,on ale zákon taky pamatuje na něco,čemu se říká "nedovolená úprava",no a o to mi šlo,neznám pravda související vyhlášky a všechny prováděcí vyhlášky k zákonu,mne jen zajímalo,jestli ty "úpravy" jsou nějak ošetřený a pokud ano,tak jakou formou,tak se přátelé nezlobte,že jsem zasáhl do debaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gordon



Založen: 07. 09. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jednou se omlouvám,..už jsem trochu vychlad,..víte já nejsem z těch,kdo když jí koupí ze tří metrů přetaženým kvérem,tak si půjde ztěžovat,zaúpím,zatnu zuby a budu hrát v další hře dál,mě šlo opravdu jen o to,jestli na to náhodou není nějaký pravidlo,schválně neříkám zákon.Uvedu příklad,možná hloupej ,lasser se dá u nás běžně koupit,motáž na něj taky a přece je jeho používání na zbrani zakázaný.Když si ho koupí nějakej malej kluk a bude si sním jen tak poblikávat a někomu si posvítí do oka,jsou za to odpovědný rodiče.Já to asi fakt nedokážu jinak podat,tak co kdybychom si ty kvéry přetáhli všichni,bude nám to lítat dál,bude to dělat větší paseku,..co nám v tom vlastně brání?...
Ještě jednou se omlouvám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gordon napsal:
Ještě jednou se omlouvám,..už jsem trochu vychlad,..víte já nejsem z těch,kdo když jí koupí ze tří metrů přetaženým kvérem,tak si půjde ztěžovat,zaúpím,zatnu zuby a budu hrát v další hře dál,mě šlo opravdu jen o to,jestli na to náhodou není nějaký pravidlo,schválně neříkám zákon.Uvedu příklad,možná hloupej ,lasser se dá u nás běžně koupit,motáž na něj taky a přece je jeho používání na zbrani zakázaný.Když si ho koupí nějakej malej kluk a bude si sním jen tak poblikávat a někomu si posvítí do oka,jsou za to odpovědný rodiče.Já to asi fakt nedokážu jinak podat,tak co kdybychom si ty kvéry přetáhli všichni,bude nám to lítat dál,bude to dělat větší paseku,..co nám v tom vlastně brání?...
Ještě jednou se omlouvám

V pohodě kluku, je to tu diskuse a každý zde může říci svůj názor. Čím extrémnější, tím více reakcí. Na to je tu pár borců Smile. Teď nemyslím, že tvůj je extrémní. Je to prostě jen diskuse. Mě v tom co říkáš nevyhovuje neúměrné víření kolem úsťovky, které už několikrát proběhlo. To že to někomu prostřelí brýle, že když to hodně zabolí, nebo teče krev, protože to má maník přetažený. To jsou prostě přefouknuté bubliny, které tu rozjíždějí nezdravou debatu (jako podobně se odvíjející debaty o tutových nepřiznávačích). Naprostá většina střílí pod 300, protože vyšší nepřináší výhody. A těch pár jedinců, kterým to střílí o něco víc není podstatných. Navíc si opravdu můžeš vybrat a na hru bez omezení úsťovky prostě nejezdit a tím se chránit před těmi kriminálníky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vladik napsal:
Zkuste si třeba vystřelit 10 ran za sebou z 10cm na jedno místo brýlí a uvidíte, že se nic nestane. A pokud ano, koupím vám nové a ještě se omluvím Wink

Tak já to schválně vyzkoušim Wink .
Nevim kolik mám úsťovku na kvéru nikdy jsem to neměřil a upřímě řečeno ani mě to moc nezajímá. Jsem zpokojen jak mi to střílí a mám to seštelované podle mích představ a jestli to někomu lítá dála a má víc jak 300 fps tak ať. Pokud máš dobré krytí a Filipa tak ho sejmeš ani nemrkne a nějaká vyšší úsťovka je mu na prd. No a pokud tě trefí on tak si neměl zas tak dobré krytí. Confused
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sypho



Založen: 19. 06. 2006
Příspěvky: 218
Bydliště: Vrané nad Vltavou

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 3:44 pm    Předmět: fórek Odpovědět s citátem

Úsťová rychlost vaší zbraně by nikdy neměla být vyšší než vaše IQ Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Politruk MG Smile

Nejrychlejší tátova spermie 1984
www.militarygame.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Salfa/] Pokud máš dobré krytí a Filipa tak ho sejmeš ani nemrkne a nějaká vyšší úsťovka je mu na prd. No a pokud tě trefí on tak si neměl zas tak dobré krytí. Confused[/quote]

a vzal jsi v potaz že můžeš mýti Filipa i proti sobě??!!
a to že jsi již určitě měl!!! Laughing Laughing Laughing
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
a vzal jsi v potaz že můžeš mýti Filipa i proti sobě??!!
a to že jsi již určitě měl!!! Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing a né jednou Laughing Laughing jen jsem chtěl říct,
že přehulákanej kvér jak se zde zmiňuje nemusí být vždy výhodou Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa napsal:
Fila napsal:
a vzal jsi v potaz že můžeš mýti Filipa i proti sobě??!!
a to že jsi již určitě měl!!! Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing a né jednou Laughing Laughing jen jsem chtěl říct,
že přehulákanej kvér jak se zde zmiňuje nemusí být vždy výhodou Wink


lae kdyby ti Filip chyběl tak ho většinou najdeš u stánku s pivem nebo za bukem ve skupince popíjející Rum.......jo a k tematu....mám MR1 a at dělám co dělám,tak já se přes 300fps prostě nedostanu!!!poslední měření u TT bylo průměrem ze třech výstřelů 275fps.....ale musím vás ujistit ,že i s tím se nechá trefovat,specielně když 80% mojich zásahů je z leknutí od pasu!!!! Cool Laughing Laughing
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je dobry, kamos mel zase mrko, ktery neslo stahnout pod 300 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ares napsal:
to je dobry, kamos mel zase mrko, ktery neslo stahnout pod 300 Smile

Hm to je zajímavé. Si to někde taky nechám přeměřit a sem zvědavej kolik má moje MR1
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ted mi pisou z RAP o 6 generaci te jejich pistolky a co me zaujalo je rychlost, kterou tu garantuji, podivejte se sami Very Happy Very Happy zejmena vy co si myslite, ze 300 fps je vyrobcema dodrzovana a preferovana hranice (pokud sem si spatne prelozil, pak se omlouvam, nejsem v anglictine nejak prilis zbehly)

Key features include:
- .68 caliber system
- Semi-automatic (optional upgrade for semi/burst/auto)
- 18 round detachable magazine
- Optional 200 round hopper adaptor
- Internal Flexi-Air system
- All metal construction
- M4 style charging handle
- Removable carry handle
- M4 Style front sight
- M4 Style hand guard
- 14" Tactical Barrel
- Works with CO2/Compressed Air/ HPA/Nitrogen from all tank sizes
- Maximum range: 300 feet
- Effective range: 150 feet
- Velocity 200-325 fps (adjustable): Recreational Version
- Velocity 350-450 fps (adjustable): Military and Law Enforcement
Version
- 5 Year Warranty
- Weight 6.5lbs
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav - krycí jméno Bořič mýtů Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
Jaroslav - krycí jméno Bořič mýtů Very Happy

samozrejme, byla to totiz jen otazka casu, jde o to, ze tohle pravidlo je odvozovano od sportovniho paintu, ale s postupnou emancipaci military paintu se musela logicky posunout, nebot k jejimu dodrzovani neni opravdu zadny duvod (mame ochrane pomucky na oci, tedy jediny organ, ktery muze byt zasahem opravdu znicen nebo vyrazne poskozen) vse ostatni lze bez problemu rozdychat... pro skarohlidy, ano, opravdu jsem uz dostal zasahy: do ucha -vzdalenost 0,5 m, do nosu - vzdalenost 3 m, do ohryzku - vzdalenost 3 m, do spanku - vzdalenost 10 m, do pindoura Crying or Very sad -vzdalenost 20 m i do oka - vzdalenost 40 m

............. a kdo je citlivejsi muze si preci vzit dalsi ochrane pomucky, vcetne prilby, suspenzoru a podobne, dulezite je, ze se nam zvysi dostrel, tedy nejvyraznejsi omezeni paintnu a uprimne take jeho urcity handicup oproti AS.. jinak teda musim rict ze 450 je dost, sam si neumim predstavit takovou rychlost, zatim jsem videl max 400
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám technický dotaz....

Pokud je zbraň na vysokotlakém principu - tedy něco jako " výbuch " - a mělo by to mít přez 400fps. vydrží to kulička??

Spíše bych se přikláněl že v tomto boji vyhraje nízkotlak z důvodu postupného uvolňování hnacího média ( jasně že ve velké rychlosti ).

Tak jak to je ? Neni to Jaroslave žádný Flame, ale opravdu věc která mě zajímá.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa napsal:
ares napsal:
to je dobry, kamos mel zase mrko, ktery neslo stahnout pod 300 Smile

Hm to je zajímavé. Si to někde taky nechám přeměřit a sem zvědavej kolik má moje MR1

Já máx Xtru co nejde stáhnout pod 290 - ale u Spiderů je tato dispozice možno řešená výměnou pružiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jak jsem psal, nevidel jsem nikdy zbran s rychlosti nad 400 fps... je vsak overeno, ze 400 fps kulicky vydrzi

k tom use tu bude muset vyjadrit nejaky chemik, ja vazne nevim, nizkotlak sem videl jen jednou, a osobne s nim zadne zkusenosti nemam
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja teda jednu videl na SaJ - 3x to nepobral radar a na poctvrty to spadlo na 392 Smile
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
tak ted mi pisou z RAP o 6 generaci te jejich pistolky a co me zaujalo je rychlost, kterou tu garantuji, podivejte se sami Very Happy Very Happy zejmena vy co si myslite, ze 300 fps je vyrobcema dodrzovana a preferovana hranice (pokud sem si spatne prelozil, pak se omlouvam, nejsem v anglictine nejak prilis zbehly)

Key features include:
- .68 caliber system
- Semi-automatic (optional upgrade for semi/burst/auto)
- 18 round detachable magazine
- Optional 200 round hopper adaptor
- Internal Flexi-Air system
- All metal construction
- M4 style charging handle
- Removable carry handle
- M4 Style front sight
- M4 Style hand guard
- 14" Tactical Barrel
- Works with CO2/Compressed Air/ HPA/Nitrogen from all tank sizes
- Maximum range: 300 feet
- Effective range: 150 feet
- Velocity 200-325 fps (adjustable): Recreational Version
- Velocity 350-450 fps (adjustable): Military and Law Enforcement
Version
- 5 Year Warranty
- Weight 6.5lbs

Taky nejsem nějak extra zběhlej v angličtině, ale podle toho co jsem procházel stránky Rap4 je tam tahle možnost 350-450 FPS už minimálně půl roku, ale spíš ještě dýl, byla to totiž už i gen4 která tohle uměla jen mi přišlo, že je to "úprava " pro armádu a policii a ne, že se jedná o civilní a normálně prodávanou v PBshopech
Ale zase je pravda že celá změna je jen v tvrdší pružině na kladivu takže když nám poslali celou sadu "tuningovech" pružin k upgradu na gen4 byla tam i tahle "hovadská" je s ní totiž obrovskej problém ani teď v zimě kdy je tlak CO poloviční se nedá úr stáhnout pod 340 a zatím jsem nesehnal kule které by to vydrželi a nepraskali. Ono totiž použití téhle varianty je nejspíš podmíněno použitím Rap4-áckých pepřovích kulí které jsou pravděpodobně o dost tvrdší a proto aby praskali potřebují vysokou úr.
No a tím se dostávám k tomu proč jsem toho názoru že tahle úprava je pouze pro armádní a policejní potřebu jedinej kdo běžně pro svou činnost potřebuje tyhle donucovací prostředky jsou ozbrojené složky a né rekreační hráči paintballu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja samozrejme tyhle veci nesleduju, jen me to dneska placlo pres oci, jinak kdyz si vsimnes, i pro rekreacni paintball neni 300 fps limit a za druhe, kdyz to neublizi armade, proc by to melo ublizit nam Laughing Laughing Laughing ... teda presneji, u nas po nas jeden kluk strili tou zbrani co ji radar s omezenim 400 fps dvakrat nezmeril a kulicky pokud vim mu nepraskaji a my to vcelku bezne prezivame, i nase sklo nasich masek..... ale samozrejme je to veci pristupu, nikdo nikoho nenuti hrat s takovou zbrani ani proti ni...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě osobně pokud s takovou úr střílí někdo kdo o tom ví a podle toho se i chová ( nesnaží se mě střelit z bezprostřední vzdálenosti na nechráněné místo tak aby to co nejvíc bolelo nebo ublížilo) nevadí a jsem s ním bez problémú ochotem hrát. Ale mám víc obavy z lidí kteří o tom ani nevědí nebo je nezajímá co by tím mohli způsobit.
Sám mám možnost z některých zbraní střílet 380 Fps a když hrajeme v lese a není to omezené tak toho rád využiju (je to sakra znát na dostřelu) taky se ale podle toho chovám nosim sebou ještě Tiberia kterej je nastavenej na 270 kdyby se mi snad povedlo někoho překvapit (nestává se to moc často Laughing ) na malou vzdálenost abych z něj nestáhl kůži dlouhou a nahulenou flintou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo plne chapu, osobne se bojim nejvic lidi, co nechapou ze PB zbran je zbran a i kdyz tam maj blbejch 280 fps maj narvanej prst v luciku i tehdy, kdyz nechteji vystrelit..... nebo ji pouzivaji kdyz jsou pod vlivem alkoholu nebo jinych navykovych latek....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
jo plne chapu, osobne se bojim nejvic lidi, co nechapou ze PB zbran je zbran a i kdyz tam maj blbejch 280 fps maj narvanej prst v luciku i tehdy, kdyz nechteji vystrelit..... nebo ji pouzivaji kdyz jsou pod vlivem alkoholu nebo jinych navykovych latek....

Plně souhlasím. Snad na každé hře někoho napomínám, že někomu jinému nevědomky míří na obličej a dost čast to nemá ani zajištěné. A to pojistku považuji za nejslabší způsob, jak PB zbraň zabezpečit. Co se "áčka" týká, tam už jsem tolerantnější. Případ od případu. Při hře preferuji hráče s čistou hlavou, nadruhou stranu třeba Filu si tak vůbec nedovedu představit Smile. Špatně je samo, když je člověk na gumu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vladik napsal:
Jaroslav napsal:
jo plne chapu, osobne se bojim nejvic lidi, co nechapou ze PB zbran je zbran a i kdyz tam maj blbejch 280 fps maj narvanej prst v luciku i tehdy, kdyz nechteji vystrelit..... nebo ji pouzivaji kdyz jsou pod vlivem alkoholu nebo jinych navykovych latek....

Plně souhlasím. Snad na každé hře někoho napomínám, že někomu jinému nevědomky míří na obličej a dost čast to nemá ani zajištěné. A to pojistku považuji za nejslabší způsob, jak PB zbraň zabezpečit. Co se "áčka" týká, tam už jsem tolerantnější. Případ od případu. Při hře preferuji hráče s čistou hlavou, nadruhou stranu třeba Filu si tak vůbec nedovedu představit Smile. Špatně je samo, když je člověk na gumu.


tssss!!! Laughing
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

např..... tam sem to ani nestihl....a jake to byl fičák...co pekelníci!!!
Laughing
http://www.military-paintball.cz/images/teams/team_gallery_61_13.jpg
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate