Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Nastavení kolimátoru na C98 PS

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 4:15 pm    Předmět: Nastavení kolimátoru na C98 PS Odpovědět s citátem

Ahoj koupil jsem si na můj Tippmann Custom 98 PS kolimátor PBS 40mm (http://www.paintballshop.cz/zbozi/8041-red-dot-scope-pbs-40mm-7-8-mount)
Věcička je to super ale když ho dám na zbraň tak ho nemůžu seřídit. Při seřizování (plná CO2 bomba, kuličky Diablo) jsem upevnil kvér do kozy... standartní zastřelování zbraně.
Na 10-15m je to přesný ale chtěl bych mít seřízeno na nějakých 20-30m tudíž snížit záměrněj bod. Ale jsem na doraz Sad Kolimátor má vysoký osazení! A co teď? Chtělo by to trošku přizvednout zadek kolimátoru, ale nevím jak Sad
Na zbrani je na pevno lišta. Nedělal jste to někdo? Nenapadá vás jak to upravit?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martas



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Uh Hradiště

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím jak je to u 98čky(myslím že stejně jak u A5), u A5ky je nahoře kolejnice s roztečí 22 i 11 a je tam potřeba dát RIS lištu nebo nějaké to zvíšení které už tu lištu má. Ta RIS lišta má zářezi, kam zapadne jeden z těch sroubů od kolimáturu, takže je na rovno. Líp popsané je to tady: http://www.paintballshop.cz/zbozi/8041-red-dot-scope-pbs-40mm-7-8-mount
_________________
Bojovat za něco
je lepší
než žít pro nic
George S. Patton

Taktické vybavení http://www.frogman.cz
člen =DG=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To mi moc nepomůže. Na 98 PS už lišta je! Ale tím že má kolimátor vysokou montáž tak je záměrnej bod daleko od středu hlavně a úhel mezi těmahle přímkama je tak velkej že se nedá vystředit stavěcíma šroubama kolimátoru (doufám že je to srozumitelný Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martas



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Uh Hradiště

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když máš kolimátor o dost víš, nebo mimo osu hlavně, tak by to mělo jen vliv na menší vzdálanosti a né moc velký. Já mám kolimátor (ten samý ale jen 30mm) asi 5cm nad hlavní a nemám problém, ale mám ho seřízený asi na 15 až 20 metrů, pak musím už nadstavovat, ono při dostřelu paintballky cca 40-50 metrů ta kulička už od těch 20ti metrů spíš padá obloukem a už ani není moc přesná. Kolimátor je spíš na krátkou vzdálenost, já hraju převážně mezi budovama takže mě to vyhovuje a když hraju v lese tak mě kolimátr moc platný není, musím mířit třeba metr nad cíl záleží na vzdálenosti. Jediné řešení jak kolimátor dát šikmo je asi něco vytvořit doma nebo použít tohle: http://www.paintballshop.cz/zbozi/9053-metal-carry-handle plus tohle: http://www.paintballshop.cz/zbozi/7883-universal-carrying-handle-rail bez toho spodního klínu.
_________________
Bojovat za něco
je lepší
než žít pro nic
George S. Patton

Taktické vybavení http://www.frogman.cz
člen =DG=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 1:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych to tak nejak moc neresil, pokud je sestelovanej presne <-+-> do stran, tak je to ok.... pokud u headshotu nedosahujes orgasmu a staci Ti pouze zasahnout cil, tak bych to nejak neresil.... o kolik to lita na te delsi vzdalenosti niz ? 20 cm ?
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 1:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud nepouzijes ten klin, tak v tom nic neuvidis pokud by jsi se dival zsikma.... to je nesmysl....
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fanas napsal:
ja bych to tak nejak moc neresil, pokud je sestelovanej presne <-+-> do stran, tak je to ok.... pokud u headshotu nedosahujes orgasmu a staci Ti pouze zasahnout cil, tak bych to nejak neresil.... o kolik to lita na te delsi vzdalenosti niz ? 20 cm ?


Stejnej názor. nastřelit na 15metrů, a pak jen nadsazovat. stejně se střílí max. na 40m a to už se ti HS jen tak nepovede ani se seštelovaným kolimátorem, jelikož musíš brát v potaz i vítr a různou váhu různách kuliček a i to, že si tě cíl všimne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 2:10 pm    Předmět: kolimátor na 98 ps Odpovědět s citátem

Přesně tenhle problém měl kolega , ze začátku nám bylo divný proč to dělá na jedný zbrani z osmy v týmu než sme si všimli , že má prostě jenom blbě přidělanej kolimoš na liště. jak je lišta zubatá tak zadní zoubek uchycení seděl blbě , po pohnuti o pár milimetrů dozadu funguje seřizování kolimátoru bez problemu s velkou rezervou na všechny strany
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate