Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Vzduchova lahev 3000psi nebo 4500psi

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
t_k



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 8:17 am    Předmět: Vzduchova lahev 3000psi nebo 4500psi Odpovědět s citátem

zdravím,
jelikož mám přes známého možnost koupit v USA vzduchovou bombu a přemýšlím nad carbonovou (lehčí než moje kovová) zajímá mě rozdíl mezi 3000 a 4500psi.
Nebude vadit že máme plnící láhev pouze 3000psi??
Pochopil jsem to dobře, že jediná vada bude ta, že neužiji láhev na max. tlak co umí?? jinak funkce i na 3000 psi stejná?? A je asi výhodnější koupit nastavovatelný regulátor.. (do budoucna)..

nějaké rady jsem už tady našel, ale nejsem si úplně jistý tak se raději zeptám.
Zbraň mám X7 (850psi)

Díky za jakoukoliv radu
Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vadit to nebude, jak rikas, jen ji nevyuzijes na maximum. nafoukas ji na tolik na kolik budes mit zdroj, kdyz mate lahev velkou na 3000psi max vic do ni nedostanes.

tu X7 mas RT, semi nebo elektriku? protoze jestli RT, tak na 3000psi jsem s tim vystrilel MAX 350 kouli pak jsem ji musel nafouknout. hrozne zere
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 9:06 am    Předmět: Re: Vzduchova lahev 3000psi nebo 4500psi Odpovědět s citátem

t_k napsal:
zdravím,
jelikož mám přes známého možnost koupit v USA vzduchovou bombu a přemýšlím nad carbonovou (lehčí než moje kovová) zajímá mě rozdíl mezi 3000 a 4500psi.
Nebude vadit že máme plnící láhev pouze 3000psi??
Pochopil jsem to dobře, že jediná vada bude ta, že neužiji láhev na max. tlak co umí?? jinak funkce i na 3000 psi stejná?? A je asi výhodnější koupit nastavovatelný regulátor.. (do budoucna)..

nějaké rady jsem už tady našel, ale nejsem si úplně jistý tak se raději zeptám.
Zbraň mám X7 (850psi)

Díky za jakoukoliv radu
Tomas


natlakujes pokud sezenes nekoho s kompresorem na 300 atm Smile .. standardne se plnej 200 atm ale treba hasici pouzivaj hliniko karbonov lahve na 300 ... ja treba plneni na 300 mam ale lahev mam jen na 200. sehnat pak treba potapecskou lahev s ventilem na 300 se prodrazi
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
t_k



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 9:13 am    Předmět: diky Odpovědět s citátem

Ok díky moc, ted jsme si jisty ze za malinky priplatek oproti 3000psi jdu do 4500psi

na X7 mám egrip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 9:55 am    Předmět: Re: diky Odpovědět s citátem

t_k napsal:
Ok díky moc, ted jsme si jisty ze za malinky priplatek oproti 3000psi jdu do 4500psi

na X7 mám egrip

No, ale jakej to má pro tebe smysl? Předpokládám, že ta lahev na 4500psi je o něco větší ne? A když ji nebudeš schopen využít/naplnit na 100%, tak mi přijde zbytečné kupovat novou.

stará lahev 3000psi :
+ 100% naplnění
+ skladnější
- těžší

nová 4500psi :
+ lehčí
+ větší kapacita
- méně skladná
- nevyužitá kapacita

Třeba se pletu, ale takhle to vidim.
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t_k



Založen: 26. 06. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud bude prizniva cena tak to vezmu. Za cenu 3000psi koupim 4500psi carbonovou. Urcitě do budoucna.
Pokud koupím - tu co mám prodám (je stará 1/2roku),

nemyslim ze by byla nejak vetsi, tady nejde o velikost lahve, ale o tlak )takze dle me lepsi steny lahve..) - a stejne to nosim na zadech takze ani kdyby byla vetsi tak mi to extra nevadi.

Ale rad prijmu vsechny nazory, zase tak kovaný ve vzduchu nejsem. Jsem na vzduchu jak jsem psal 1/2roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zalezi jaky lahve se konkretne porovnavaj. jestli nejbeznejsi 3000psi 45ci a 4500psi 68ci, tak zase takovej rozdil ve velikosti to neni.

k nastavitelnemu regulatoru-ja to zkousel taky a koupil maxflo http://www.paintballshop.cz/zbozi/1315-max-flo-4500psi-in-line-regulator-black a nevystrelil jsem si s nim ani jednou. Jelikoz jsem nemel v te dobe velkou flasku, taxem plnil v pb shopu. Prvni naplneni, doma jentak zkusmo otevreni ventilu a pri uzavirani se strihnul okrouzek a cela flaska usla. Rikal sem si stane se. cesta do pbshopu (50km) kde okrouzek vymenili, hranu na ventilu zabrousili, naplnili a ujistili me, ze to funguje v poradku. Nenapadlo mi to vyzkouset na miste, ale az doma. s jakym vysledkem, to asi kazdymu dojde. Opet cesta do shopu, kde sem se dozvedel zajimavou informaci, ze to delaji vsechny maxflo inline regulatory, ale vetsinou po nejake dobe provozu. Opet tedy vymena okrouzku a po naplneni primo v prodejne dalsi strihnuti. Nasledovalo vraceni penez Smile. Takze stavitelnemu maxflu se vyhni. Ostatni stavitelne regulatory nejsou taky bez chyby. Vetsinou se jedna o mensi ci vetsi uniky vzduchu, hodne znamy je tim raptor rex. Lepsi poradnej reg se stalym tlakem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj názor:
Pokud jde o kevlarku, tak kupovat na 3000psi se snad ani cenově nevyplatí (v usa), vím teda jen o PMI.
K „pružinový“ zbrani maximálně regulátor co se šteluje skokově podložením pružiny nebo změnou pružiny, jako tohle http://www.ansgear.com/ANS_Blackout_Adjustable_Compressed_Air_Tank_Reg_p/ansblackoutreg.htm , plynule stavitelnej jako druhej, ale stejně jen k elektropneu gunu (nebo cockeru). Čím míň součástek tím líp. A 850 nebo 650 psi je v podstatě fuk, to bych neřešil u 47ci a větší vůbec ne a u menší teoreticky taky ne, 450psi zajímavější, ale ,,,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud máš tu možnost si zvolit a jediný na co koukáš je parametr flašky, tak není co řešit - jednoznačně 4500 psi:

- v PBS Praha, tak i v Brně (možná i jinde) ti to nafouknou už na těch 4500 (což je asi jenom regionální důvod)

- dříve nebo později stejně 4500 bude standard, takže v PB shopech kde foukaj vzduch to budou foukat na tenhle tlak, jelikož kompresory s jiným tlakem jak 300 bar (4500 psi resp. 4350 psi) stejně nekoupíš viz: http://www.klin.cz/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproduct&cid=68

- nemusíš se bát, že to někdo někdy omylem přefoukne

- rozdíl mezi 3000 a 4500 psi je 300 - 400 výstřelů (což je znát)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate