Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

tlumice na paintball zbrane
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 9:16 am    Předmět: 2 cofey Odpovědět s citátem

Tlumič střelné zbraně funguje přesně tak, jak jsi našel. Právě proto mi nešlo do hlavy, jak by stejnej tlumič mohl fungovat u paintball zbraně. Tady fakt nezbývá nic jinýho, něž nějak zbraň nebo hlaveň obalit. Právě tlumiče mě zaujali, tak to bádám.
Btw Ion má opravdu nestandardní zvuk. Třeba proti MR1 je tišší, MR1 má zvuk takovej zvláštně kovovej a taky trošku kope (myslím, MR1 nemám, zkusil jsem jen pár ran, co mi kamarád půjčil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jak jsem psal mám A5tku a předtím jsem si to štrádoval s viktorem Wink

Hodně je poznat rozdíl když hraješ v budově a jseš v místnosti s chlápkem co hraje s " levnější " variantou zbraně - ( nechci se tím nikoho dotknout - jen to beru jako pomyslné měřítko ) a střílí s viktorem nebo orionem a jim podobným, tak ani neslyším vlastního slova Very Happy

Můžu říci že třeba O A5tce říkají že má moc hezkej zvuk ( teda mě osobně ) a pokud hraji vedle týpka s SP8čkou a nebo ionem tak nevím jestli je hlasitější podávání kuliček v el. zásobníku a nebo palba z gun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Jenže zvuk vychází trochu jinak - než - li u klasické zbraně - u PB zbraně která přenáší zvuk je i vodítko zvuku - i hlaveň a vůbec celé tělo.....
Zde žádný náboj nevybuchuje, ale jak sám víš - zde je rána odezbraně do kuličky a to je ten randál.
Dále před kuličkou máš ( většinou ) plastový píst, který ti uzavírá částečně zvuk vnikajicí do hlavně -........................................................a tak to je bohužel i s PB zbraní, která nemá s vytvořením zvuku vůbec nic společného se zbraní na ostré.


Hmmm, sorry ale vůbec Ti nerozumím - hlavně tomu o vodítku zvuku, dál tomu co jsi myslel tím "zde je rána odezbraně do kuličky" a taky tomu "dále před kuličkou máš ( většinou ) plastový píst, který ti uzavírá částečně zvuk vnikajicí do hlavně".

Pár faktů:
Největší hluk spojený s výstřelem dělá vždy expanze stlačeného hnacího plynu (a je celkem jedno jestli vznikl vypuštěním z tlakové láhve skrz ventil nebo spálením střelného prachu) v okamžiku kdy v těsném "závěsu" za projektilem opustí ústí hlavně. To je prostě fakt. Proto bude správně vyrobený tlumič fungovat i u PB zbraně. U horkých plynů z klasické palné zbraně má svůj podíl na hluku také rychlé zchlazení těchto plynů a tlumič na takové zbrani umožňuje pomalejši vychladnutí těchto plynů a tím také další snížení hluku výstřelu.

Hlavně s portingem jsou méně hlučné než hlavně bez portingu právě proto že část hnacího plynu unikne postupně rozptýleně do prostoru ještě před tím než jeho většinové množství dorazí na ústí hlavně. Dostatečně dlouhá hlaveň s velkým množstvím portingu bude velmi tichá.

K větě která padla někde výše že na PB zbraních skoro není co tlumit: kde vzniká hluk tak je co tlumit a je celkem jedno jak je ten hluk silný. Tlumič s tlumícím účinkem o třetinu bude z 90 dB T9 dělat 60 dB T9 a z 75 dB IONa udělá 50dB IONa. Účinnost tlumiče závisí hlavně na počtu tlumících přepážek.

No nic, zřejmě mi nezbude nic jiného než přestat tady vykecávat a vyrobit (nechat vyrobit) funkční tlumič na PB zbraň a všem kteří tvrdí že to nejde dokázat že jde Twisted Evil.
Jsem přesvědčen o tom že ty prachy co do toho vrazím nebudou vyhozené Wink .

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camouflage



Založen: 09. 10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 10:55 am    Předmět: tlumic Odpovědět s citátem

Caues vsem

Jelikoz jsem byl odejit z predesle firmy a ted rozjizdim vlastni, tak moc casu nezbyva...ale pokud mate zajem, muzeme o tom zauvazovat nahlas...i pisemne..

Nebudu odpovidat na jednotlive prispevky...pokud chcete korespondenci tak na deepdiver@email.cz.
¨
K veci:

Legislativa:
paintballovka neni zbran dle zakona, takze tlumic muzes na to vyrobit, pouzivat, konzultovano s pravnikem-policistou...

Rychlost kulicky:
Paintballovka ma limit 300 ft/sec, pokud to nastavis na konci tlumice,pak dostrel mas stejny, neco jineho je rozptyl..

Teorie:

Cela vec je hodne empiricka, s minimem teorie, kterou jeste mam ze skoly(laminarni a turbulentni proudeni, energie plynu, nic z rocket science).
Pri kazdem vystrelu vznikne tlakovy raz, ktery je zdrojem zvuku.
Jednak pri vymetu kulicky z hlavne, jednak pri pohybu mechanickych soucasti.
Sip nedela zvuk, protoze ani jeden ze zdroju neni pritomen.

Vseobecne tento typ tlumice funguje jinak nez na normal zbranich, tady musis rozptylit do co nejvetsiho poctu bodu nizky tlak 12-18 baru s nizkou teplotou okoli(rozepinajici plyn se ochlazuje, sebe i okoli), na rozdil od 600 baru a 1200 stupnu u normalních zbrani.
Kde je stejny problem, je ovlivnovani presnosti, kvuli turbulentni proudeni pres der a kolem kulicky, ale pri podstatne nizsich rychlostech nez u pravych zbrani...vynechavam absolutne problemy nadzvukove rychlosti...

Praxe:
Pokud chces tlumit zbran, kde je hlucný záver(Tippmann, Spyder etc) a vysoky tlak, tam samozrejme ziskas jine tlumeni nez u uzavreneho nizkotlaku.
Da se to udelat patricne dlouhou rourou na konci hlavne, ale kdo by chtel behat a lezt v rosti s 2 metrovou trubkou...
Nejlepsi je perforovana hlaven a nasadek v delce 1/3 az 1/2 delky hlavne.

Ja jsem do toho sel primarne kvuli Automagu.
Nizkotlak, uzavreny valec, bolt na konci v tunelu hlavne, tichy od vyrobce.Bohuzel uz je asi 11 let stary,neni uplne spolehlivy, takze ted jednam s vyrobcem o zastupovani, a jedna se o typ Minimag.Hlaven Could Stone,60% perforace.

Realizoval jsem to na Impiku, z 90 dB jsem se dostal kolem 83 dB, kdyz z montazni peny jsem vyrobil kus na uzaver boltu, ktery vydaval nejhlasitejsi zvuk. dostal jsem se kolem 78 dB a niz..

Victora a Tippmanna mam taky, do toho bych nesel,vysoky tlak, hlasity zaver a cast zvuku jde pres zasobnik..,
U Tippmanna, tam to jde predelat na stredotlak, ale za 7500 a novy Minimag poridim tak za 6000...existuje i ekonomika..

Zase teorie uz redeny praxem:
Prvni vec, co se musi udelat, stanovit rozptyl hlavne na zbrani, kterou budeme tlumit.
nema cenu neco tlumit, co ma rozptyl na 40 metru vetsi nez vyska cloveka,melo by byt do 50 metru tak do 80 cm...sirka stojiciho chlapa...jedna se o hlaven zatim, ne o gun.
Jak to udelat?Nic extra, chytit do sveraku gun, vystrelit tak 20 ran na 20, 30, 40, 45 a 50 metru, aby jsme znali puvodni rozptyl.
Merit hlasitost vystrelu pri tom se da i s nekterym mobilem, na urovni hlavne, pak po 5 metrech...aby jsme znali puvodni stav.
To same udelat po namontovani tlumice.

Material:
odpadove trubky, molitan, vlozky do vysavace, vodovodni spojky z PE

Vyroba:
Udelat 2 prsteny z PE, nasoustruzit na hlaven, 3 prsten asi o 4 mm vetsi, bude na konci tlumice.
Narezat trubky na delku, 2 kratsi kolem hlavne a po hlavni a jednu delsi jako vnejsi kryt tlumice.
Navrtat symetricky diry do vnitrni i vnejsi trubky, vnitrni male rozmery, 2-3 mm, vnejsi klidne 4-8 mm..
Pokud nekdo frezuje, tak milimetrove zaseky na 1/3 vnitrni trubky, symetricky umisteny po cele delce.
Je mozne vynechat vnitrni trubku, ale po cisteni pak slozeni trva dele.
Udelat pri puzivani vnitrni trubky z vlozek do vysavace presne prstence kolem hlavne, aby veslo mezi hlaven a vnitrni trubku.

Ten samy material jsem pouzival po hlavni, v delce cca.50% delky hlavne.
Prvni tlumic mam bez vlozky(vnitrni trubky), drahy s trubkou...vysledek stejny.
Slozeni tlumice bez vnitrni trubky:
zadni prstenec nasoustruzeny na hlaven osadit, natahnout molitan na hlaven, nasadit druhy prstenec.
Do vnejsi trubky na konec nasadit trety prstenec, natlacit vlozku z vysavace az ke konci a celou trubku natahnout na hlaven...
Fixoval jsem to 3 ks sroubama, tlumic lepici paskou.

Ja to mam delale doma na kolene, jen presne dily jsem nechal jet na soustruhu, kdyby mel nekdo frezu nebo soustruh, pak to bude i profesionalne vypadat.

Pokud chce nekdo vykresy v Excelu, bez rozmeru, piste na privat mail.

One shoot, one down

F
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Legislativa:
paintballovka neni zbran dle zakona, konzultovano s pravnikem-policistou...


Teda jestli Ti tohle řekl právník policista, tak to fakt nevim, jestli je to člověk na svým místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Legislativa:
paintballovka neni zbran dle zakona, konzultovano s pravnikem-policistou...
Teda jestli Ti tohle řekl právník policista, tak to fakt nevim, jestli je to člověk na svým místě.


Ja, ja, musím ač nerad, souhlasit s Heckerem Sad

Sb.zákonů 119/2002
§ 7 e) - plynové zbraně...... plyne z toho že zákon paintballové značkovče vnímá jako zbraně

§3 (1) a) - zakázané zbraně nebo zakázané doplňky zbraní

§4 c) 1. - tlumiče hluku výstřelu

a pro zajímavost

§4 c) 3. - laserové zaměřovače

BTW: zajímalo by mě, jak mají ten prodej legislativně ošéfováný tihle hoši: http://www.powerupgrade.cz/cs/tlumice , protože i airsoftové zbraně spadají do zbraní kategorie D tak jako naše pistulky a puštičky.....

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A také tlumič, i když na paintballové zbrani je stále nedovolený doplněk!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čímž se její držitel stává držitelem zakázané zbraně (no ale to ten zakázanej doplněk musí bejt namontovanej - pokud namontovanej není, nejde o nic), na což pamatuje §§ "nedovolené ozbrojování" s příslušnou trestní sazbou. Cool
Dle dikce zákona je to bohužel opravdu tak. Naštěstí u paitu i softu na tohle nikdo nehraje, a kdyby to chtěl už někdo řešit (poliši či myslivci apod.), by se ve finále nepochybně přihlíželo aj ke společenské nebezpečnosti a ta je v tomto případě nulová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admix



Založen: 28. 03. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry odpoved po mesici, nak jsem se sem nedostal, ale jestli ti "pravnik-policajt" rek, ze paintballova zbran neni zbran podle zakona, tak mu rekni, at si najde jinou praci, nebo at se na nedovoleny ozbrojovani snazi ulovit nekoho jinyho a ne kamose Laughing
Cofey: nevim jak je to s tlumicema, ale laser na zbran je obycejnym ukazovatkem, dokud se na tu zbran nepripevni, mozna to bude neco podobnyho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Srnka



Založen: 18. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Č. Budějovice

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen takovej drobnej dotaz.

Pokud budu prodávat např. uřízlou pet flašku a pojmenuju to tak, že prodávám tlumič výstřelu, dostanu se taky do křížku se zákonem?

A nebo naopak. Pokud budu prodávat tlumič, který bude vypadat jako tlumič, ale nebude plnit funkci tlumiče hluku, pojmenuju to jinak než že prodávám tlumič (třeba nějaký udělátko na hlaveň), dostanu se taky do křížku se zákonem?

Podle mne tlumič výstelu musí plnit funkci tlumiče výstřelu a ne jen tak vypadat. A na paintballovou zbraň jsem ještě funkční tlumič výstřelu neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud je pet lahev na zbrani, plní funkci tlumiče zvuku a jde o zakázaný doplněk. Nevím teď přesně jak je to s věcí, která jen jako tlumič vypadá a není na zbrani.
Jinak tlumič na paintballovou zbraň je samozřejmě nesmysl. Některý můžou něco utlumit, ale není to nic významného. Tlumič je určen pro palné zbraně, kde tlumí hlavně třesk výstřelu. Cvakání závěru se dá ještě nějak omezit, ale zvuk stlačeného vzduchu a letící střely moc ovlivnit nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi tak nejak, je to uz viacerimi odskusane (aj vlastna skusenost).
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
admix



Založen: 28. 03. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Do krizku se zakonem se dostat nemuzes - pokud ti petflaska objektivne nebude tlumit hluk vystrelu, muzes si na web vystavovat fotky sebe v trenclich a sve zbrane s "tlumicem", ale nic neporusujes (to, ze je to blby napad nepopiram Very Happy ), nicmene stale muzes byt cilem vysetrovani a zkoumani, zda to co povazujes za tlumic opravdu tlumic NENI. Na druhou stranu pokud budes mit neco, co jako tlumic nevypada, ale jeho funkci to plni, tak je to nedovolene ozbrojovani a mozna by ti na to nasroubovali i neco dalsiho (zakerna zbran ? )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Srnka



Založen: 18. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Č. Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapci, asi ste mě špatně pochopili. Svůj poslední komentář jsem myslel jako sarkastickou poznámku.

A to proto, že tu nemá cenu diskutovat o tom, kdo se dostane do křžku se zákonem, pokud bude mít na paintballové zbrani tlumič. Jelikož žádný funkční tlumič povýstřelových zplodin prostě na paintballové zbrně není a pochybuju, že někdy bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DjPooh



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Plav (Č. Budějovice)

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 12:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem taky slysel ze PB zbran se vubec nemusi brat jako zbran.... Dokonce na tom ma jeden chlapek zalozenou zivnost.

A co to znamena ze mam laser, enboli ukazovatko na zbrani pridelane?? Kdyz to drzi jeden sroub, kterej za 5 vterin odsroubuju, tak to jako bylo pridelane a je to spatne jo?

A s tim tlumicem souhlasim se srnkou. Pokud by se bralo jako opravdovy tlumic vsechno co tlumi zvuk pri vystrelu PB zbrane, tak by to bylo fakt vtipny Very Happy "Za strelbu pod polstarem odsouzen ke 2 letum nepodminene" Very Happy
Ja myslim ze ten pravnik-policajt vedel o cem mluvi a ze ze vseho se muzes vykecat pokud to umis. Zvlast v CR jo.. A proto kdybych chtel pouzivat tlumic, tak ho asi pouzivat budu a stejne tak ten laser, kterej ted u T9 mam ale nevim jestli to ma smysl kdyz hraju ve dne.
_________________
MPC Trident
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admix



Založen: 28. 03. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak si precti zakon o zbranich a strelivu Cool Je samozrejme otazkou spolecenska nebezpecnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petis99



Založen: 22. 07. 2008
Příspěvky: 418
Bydliště: Úpicecity

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže pánové.. kecy prdy beďary Very Happy
Zde jsem našel toto, jistě nejsem sám, který to našel, chci oživit myšlenku tlumiče na pb zbraň. Vůbec v době FS střeliva, si myslím, že to bude zase další malý krůček.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tlumi%C4%8D_hluku_v%C3%BDst%C5%99elu

Jak to vyrobit, napadá mě nejlépe silon s 2 osazeními z každé strany a kulovou frézou vyfrézovat kruh tak aby tam zbyla nějaká slupka, samozřejmě vše předvrtané..a naskládat tyto segmenty třeba po 7 za sebe (obr. 1), nebo na úhlový svěrák a udělat šikmé díry jak je to na (obr. 2)
Zeptám se, vyrobil to někdo ? Nebo se tady o tom jen mluví ? Abych nevyráběl další blbost co nebude fungovat... Děkuji
_________________
Pomáhej nám Bůh, chránit se musíme sami.
Tippmann 68 carbine, Maverick, VM68, Spyder Rode ano.. já jsem prostě na ty starší holky Smile
.......SUG paintball team........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tom druhém obrázku, to nejsou díry, to jsou přepážky. To by asi pak nefungovalo, kdyby jsi plyn, čili hluk, pustil zase ven. Je to ale zajímavý nápad a s tou myšlenkou si pohrávám už delší dobu, když se ukázalo, že u TM-15 něco obdobného funguje . . . Spaslaboratoře se určitě pokusí něco sestrojit Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 7:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No hodně stěstí. U nízko tlaku s tim možná budeš mít úspěch ale u vysoko tlaku si myslim, že stejně větší bordel dělá narážení kladiva na ventil.
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 7:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

stačí ucpat rukou hlaveň a vystřelit - zvuk je sice pořád velký, ale na vzdálenost 20m by už nemusel být tak jasně patrný. obalit tělo izolací je další krok, jak zmenšit hluk....
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DjPooh napsal:
Ja jsem taky slysel ze PB zbran se vubec nemusi brat jako zbran.... Dokonce na tom ma jeden chlapek zalozenou zivnost.

tak to si slysel spatne

jinak samozrejme pokud si vyrobite tlumic hluku na paintbalovou zbran dopustite se prestupku proti zakonu o zbranich a strelivu (jelikoz takove jednani nebude mit potrebnou intenzitu spolecenske nebezpecnosti trestny cin t podle mne nebude) , coz asi neni nic divneho, protoze prestupku proti tomuto zakonu se dopoustime prakticky na kazdem paintballu ktery se nekona za zdmi nejakeho arealu, uz tim ze mame zbran nezakryte a tim ze tam vubec strilime

jen upozornuju, ze to same plati o pridelani laserovychzamerovacu a noktovizoru (viz §4 zakona o zbranich)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jarda ví, Jarda zná.. Wink Twisted Evil
_________________
M.R.D.A.T.

www.twotowers-team.cz

--- GANJA GROUP ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 1:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Golda napsal:
No hodně stěstí. U nízko tlaku s tim možná budeš mít úspěch ale u vysoko tlaku si myslim, že stejně větší bordel dělá narážení kladiva na ventil.


No pokud bude má A5 po instalaci tlumiče dělat ten samý zvuk, jako když vypustím závěr bez natlakování zbraně médiem, tak to pak budu nadmíru spokojen Smile

Pokud se to nikdo nepokusil vyrobit, tak nemá cenu spekulovat, nechme se překvapit . . .
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
petis99



Založen: 22. 07. 2008
Příspěvky: 418
Bydliště: Úpicecity

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Golda napsal:
No hodně stěstí. U nízko tlaku s tim možná budeš mít úspěch ale u vysoko tlaku si myslim, že stejně větší bordel dělá narážení kladiva na ventil.


Tak u přehulené zbraně co střílí FS (na rovinu, snad každý to má přehulákané) tak by byl i úspěch kdyby se hluk snížil krapet pod výstřel nepřehulené zbraně, zkusím to vyrobit, po volném času, nejlepší bude asi silon nebo dural... Jinak pokud by mě výstřel dělal takový rachot jen od kladiva a něco více, to by byl sakra úspěch Very Happy
_________________
Pomáhej nám Bůh, chránit se musíme sami.
Tippmann 68 carbine, Maverick, VM68, Spyder Rode ano.. já jsem prostě na ty starší holky Smile
.......SUG paintball team........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim že to fungovat dobře nebude. Kulička nebude prolítávat natěsno mezi těmi přepážkami. A hluk se bude dostávat před ní. Nemůžeš srovnávat tlumič z ostrých zbraní kde se kulka zareje do vývrtu.
Lepší by bylo použít jednoprůměrovou hlaveň do té udělat hodně hustý porting a přes ten nasadit obal vycpaný vatou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate