Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

A5 nebo X7

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rangers007



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 7:45 pm    Předmět: A5 nebo X7 Odpovědět s citátem

Ahoj.Poradí mi někdo prosím.Chci si koupit novou zbran. Nemůžu se rozhodnout jestli A5 E-Grip with 2007 W.A.S. Board nebo X7 E-Grip. Koukám,že už na X7 přibívají doplnky.Díky za radu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jest taky můj problém Wink
Chci jít taky do typáče, lae nevím jakej model jestli A5 e grip nebo tak X7 ?

A5 je ověřená a jako to je u aut - že zavedený model funguje good , protože behem těch pár let vychytali mouchy, no a ten novej má bětšinou takové ty chyby které se ukážou v provozu..... a pak tě zvou do servisu na výměnu tohoto a onohoto.

A5 je ověřená a dělá se na ní už nějakej ten pátek - takže ty chyby mají vyřešeny.

Bavil jsem se s majitelem X7 a řek že toho lituje že jí koupil - šel by radši do A5 ečka. Nojo ale za takový rok -už budou takový doplňky že bych radši plánoval tu X7čku.

Tak nám někdo poraďte Wink

netr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Igoreso



Založen: 22. 02. 2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A5ka je sice overena,ale X7 ma lepsi E-grip...
ja sehnal ten starej E-grip na A5ku,tak jsem rad ze ji mam,ale ale i X7 bych se nebal... je to tak 50/50 Smile spis bych vybral podle vzhledu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Srnka



Založen: 18. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Č. Budějovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, zda vám někdo objektivně poradí.

Asi tak měsíc zpátky jsem se tu v jednom příspěvku několikrát ptal na X7 s E-grip, nikdo mi na dotazy ale bohužel neodpověděl. Přitom pár lidí s X7 e-grip je tu už zaregistrovaných. Bohužel do fóra asi nechodí.

Já určitě toho, že jsem koupil X7 (sice jen s RT), nelituju. Mohl by jsi trochu rozvinout, cože za problém měl ten tvuj známý, který litoval toho nákupu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rangers007



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 11:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já už si pořídil X7 a zatím nejvyší spokojenost...Jsem rád,že jsem šel do ní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzejar



Založen: 13. 04. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Vestec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 4:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Musím s tebou jen souhlasit! Lehounká a proti spyderu xtra nebo MR2 v podstatě neporuchová! Hlavně ti nikde nečučí obrovskej zásobník do kterýho to buď schytáš, nebo ho někde ulomíš( vlastní zkušenost). Zkrátka nelituju.
Mimochodem, cyclon feed a střeva jsou identický jako u A5 ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pro srnku :

Docela velká poruchovost, ale včera jsem se ptal jak to dál jde - tak mi říkal že pokaždé co se zasekne a odstraní závadu tak je to lepší a lepší.

No mám tu A5 s Ečkem - tak je mi to už jedno. Jak jsem čet je to prověřená zbraň tak jsem šel pro menší " údajnou " poruchovost.
Teď akorát do toho nacpat prachy aby to super střílelo .

( jen mě štve ta výměna baterky - což u X7 je mnohem a mnohem lepší - i ty volby ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Srnka



Založen: 18. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Č. Budějovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
pro srnku :

Docela velká poruchovost, ale včera jsem se ptal jak to dál jde - tak mi říkal že pokaždé co se zasekne a odstraní závadu tak je to lepší a lepší.


Nevím, co se zasekávalo, ale zaseknout se ti může v každý zbrani cokoliv. Ať je to A5, nebo X7.
Mám s X7 vystříleno asi 12000 kulí, bez závad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Někdy bejvá spíš problém v uživatelích než zbraních... Narazil sem na týpka, kterýmu nefungoval spyder a nadával na něj jako špaček. Kouknu na to a úplně zasviněnej a zadřenej závěr. Tak sem se ho zeptal, jestli to někdy čistil a mazal a strašně se divil, že něco takovýho je potřeba...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing taky po ní pokukuju,je už tady nikdo kdo má s ní pořádný zkušenosti Wink mohl by tu nikdo udělat menší slohovku o týhle mašince Smile vypadá přeluxusně díkes Wink Cool
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jarda D.



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Rožmitál u Broumova

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak uz asi mesic mam taky X7 e-grip a naprosta spokojenost. Sel jsem do ni hlavne kvuli kvalite znacky Tippmann a designu. Zatim zadny problem a nyni se venuji tuningu. Hlaven mam 16"AA a jeste jsem si objednal 16" Empire twister tak doufam jeste v castecne zlepseni. Pochvalil bych take cyklon ktery bez problemu podava 20 kuli/sec. Je to opravdu edna z nejlepsich veci na zbranich Tippmann. Chtel jsem jeste koupit power tube ale bylo mi poradeno tady na MP foru, ze pokud neni stary power tube nejak poskozen, tak se to nevyplati jelikoz spousta lidi tady psalo ze zadne zmeny nezaznamenaly. Jinak E-grip je dobra vec, ale nastavovani je prilis slozite. Ani se mi nepodarilo nastavit na full auto moznost turbo modu hned na prepnuti pojistky do pozice FA (Full Auto). Pouze to jde nastavit az na druhou moznost FA. Penize jsem vubec neresil a koupil jsem si proste to co jsem si koupit chtel. Jsem s ni naprosto spokojen a osobne si myslim ze je to v porovnani kvalita (musi se vsak vnitrnosti vylestit brusnou pastou jelikoz v toto tippmann zacina flakat. Vetsina novych Tippmannu ma vnitrnosti castecne zastrikane barvou), spolehlivost a samozrejme vzhled, (ktery hodnotim na jednicku s hvezdickou) momentalne nejlepsi zbran. Upozornuju ze je to pouze muj nazor a vim ze se tady do me opre spousta lidi kteri si to nemysli. Ja nikomu nevnucuju svuj nazor, pouze rikam proc jsem si koupil X7
_________________
Tippmann X7 E-grip
Trombózy von Sudeten
My X7 Tuning gun http://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=galerie_zbrani&wid=633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky něco přihodím Wink ..

Spoluhráč o kterém jsem již dříve psal se X7čky zbavuje ... pro její velkou poruchovost - ( nejspíše měl smůlu na kus )
Já mám osobně A5tku s E-gripem 07 ( po X7čce jsem pokukoval ) money jsem také neřešil a moc velká spokojenost - krom vyklání hlavně kterou jsem musel konstrukčně vyřešit ...
Jinak 2 prasklé kule za tento rok ( vystříleno kolem 7000 kuliček )

Pro ty co si kupují a moc o ní neví !!!! - než vůbec vystřelíte rovnou při vybalení zbraně se pusťte do výměny plast. dílů v ciclonu.!!!!
To je ta největší bolest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli můžu taky přidat kafe do mlýnku tak já mám A5! raděj bych si zase koupil A5 z několika důvodů a to 1: čím lepší (novější tippmann ,tak tím je kvalita vnitřku myslím tím zpracování horší) když se A5 porovná s tippmany před několika roky tak je kvalita A5 horší)
2: A5 a X7 jsou zcela totožné jediné zlepšení je ve vzhledu a to že když koupím nějakou věc z army shopu tak se to dá na X7 namontovat kdyžto na A5 musím mít věci jen na Tippmanna! ve vlastnostech (přesnost apod...)jsou totožné navíc na A5 už výrobci odstranili chyby které ze začátku na každé nové věci jsou!
3: je tippmann A5 o dost levnější třeba pro mě cena hraje taky roli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rangers007



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo, já si koupil X7 a hned po chvíli ten plast v cyclonu odešel.. A na novej jsem čekel měsíc..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hugataga



Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 9:19 am    Předmět: RATCHET Odpovědět s citátem

Plastový RATCHET v cyclone feedu je nejslabší článek celé zbraňe. Pružina, která tlačí na ratchet je moc silná a tím se omílá... Znám dost lidí s tippmannem co mají cyclone ale neznám nikoho komu by to vydrželo více jak 1000 kulí...

Rada do začátku: vyměnit plastový ratchet za kovový (sice investice kolem 800 kč ale vyplatí se to) mám vystříleno přes 25 tis kulí a super... chce to jen trochu nahnout přítlačnou sponu (zarážku) aby moc netlačila na ratchet (protože obrušuje kovový ratchet) a vše je super...

Jinak je to celkem jedno jestli A-5 nebo X-7. Princip zbraně je stejný, záleží na každém co se komu víc líbí. Možná akorát že A5 má více možností upgradu ( více aftermarket výrobců ).

Pokud chceš tippmanna tak jdi alespoň do E-grip verze, protože za verzi basic je to hodně peněz za málo muziky. To už se vyplatí nějaký spyder...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si taky kopil X7,a za A5 bych to neměnil ani za nic. Je to mazel,a řek bych že ten překopanej cyklon je lepší než na A5 Wink
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a co takhle bt4 delta elite? ma egrip, ripclip, coz je neco jako cyclon a navic apex. V kupe z USA za 9000 Smile (vcetne dopravy i dph a cla)

Naposledy upravil ares dne pá duben 25, 2008 9:49 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hugataga



Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 9:07 am    Předmět: USA Odpovědět s citátem

Z USA pokud ti to neproclí tak seženeš 99 % věcí i s poštovným minimálně o 30-40 % levněji než tady... takže si myslím že se to nedá srovnávat.

Cyclone v X7 se s A-5kou srovnat dá, jedinný rozdíl je trochu jiný tvar lopatek. Funkčně si myslím je to na stejné úrovni...

na druhou stranu já jsem po koupi A-5 brečel, trhalo mi to kule, a plastový ratchet rychle došel..... Dílenské zpracování prostě nic moc...Když jsem poladil GUN, vyměnil ratchet za kovový a vylapoval spodek cyclonu tak bych A-5ku nedal z ruky.... střílí to bombově.... Asi záleží kdo jaký kus chytne, kámoš třeba koupil A5ku a až na ratchet s tím nic nedělal a jede mu taky krásně...

X7 je hezká ale já preferuji spíše A5 (pouze osobní názor)....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Každý fandí svejm Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
hugataga



Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

přesně tak Very Happy prostě bych se shodnul na tom že žádná z obou zbraní není špatná... Každá má své plus i mínus ale při srovnání vyjdou tak nějak na stejno.....

Je to otázku vkusu a designu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže vem X7, jasný? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hugataga



Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V žádném případě X7 neber.... Jedině A5 je ta správná volba...



No a teď si vyber Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bendercz



Založen: 12. 10. 2008
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevite jestli se planuji nove dily k X-7 ? jako kity a daší upgrady?

a jake máte zkušenosti s plastovýni upgrady? vzhled a kolik toho snesou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bendercz napsal:
nevite jestli se planuji nove dily k X-7 ? jako kity a daší upgrady?

a jake máte zkušenosti s plastovýni upgrady? vzhled a kolik toho snesou?



jestli se planujou to nevim, taky by me to zajimalo, ale k cemu to je. pokud nechces houfnici z toho udelat, uz vse je na trhu

u tech upgradu je to dil od dilu. neco sedi lip, neco nez nasadis nebo sundas tak driv porodis ( predpazbi treba ) jinak demolici jsem nezkousel. da se rict ze mam az na par doplnku zbran v zakladu, a jsem spokojenej
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam A5 a za nic na svete by som ju nemenil. Ale zasa keby som ju nemal a mal kupovat novu, tak uz asi X7.
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
kudri



Založen: 20. 12. 2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Plesná

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám X7, koupil jsem si ji proto, že ten model vychází z A5, v podstatě její inovace, ale nijak zázračná. Mám za to že tippmani chtěli vyvinout zbraň která už v základu vypadá docela v poho military. To se jim podařilo, proto zdánlivě dražší X7 je v podstatě levnější jak A5, Jediný co zbývá dokoupit je pažba a je hotová zbraň (mám pocit HK415 nebo tak nějak), u A5 je třeba předpažbí, zásobník, a taky pažba. Další pro mě nevýhodou je e-grip, kterej se nedá u A5 v boji moc přepínat, tudíž buď auto, nebo semi, kdežto u X7 se to dá vyřešit pouhým přepnutím. Vnitřnosti obou zbraní jsou téměř totožné a nevím co by se mohlo stát na obou zbraních po mechanické stránce poruchové. Většinou lidé z okolí měli problém s egripama, ale často nic fatálního. MOmentálně je na A5 víc možností upgradu, to samozřejmě dělá to že je déle na trhu a vyrobci se stihli přizpůsobit. Taky jsem někde četl že X7 má lepší lopatky v cyklonu, ale rozdíl jsem zatím nepoznal. JInak jsou to obě téměř totožné zbraně obě vynikající co se military pb týče. Příčiny problémů u mé X7 pramenily z média (CO2), nebo horšími kuličkami, jinak nevím co by se mělo vykašit, taktéž u kámošovo A5. JO a eště postřeh stejný pro obě zbraně, horší kvalita pažeb a aretovacích klínků k nim, už jsem viděl dva přestřihnutý, jsou hold z hlíny a uvnitř dutý.
Proto závěrem - nelze říkat která zbraň je v tomto případě lepší, mě osobně nadchla okamžitě X7, ale nikdy jsem nevlastnil A5, a zároveň se nedivím A5kařům že by neměnili, ale pro někoho kdo chce novou zbraň a má dostatek $ tak doporučuju X7, chválu pěji i for 98,A5. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kudri



Založen: 20. 12. 2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Plesná

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a ještě postřeh, předtím jsem měl MR1, naprostá spokojenost, pouze ten vzhled a možnosti upgradu byl důvod proč nyní X7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzadudu



Založen: 21. 06. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Týpkovi od nás z týmu se X7 furt srala...nejčastěji teda měl problemy s cyklonem..ale jinak power tube taky nebyla nejak slavna..pak mam pocit mel něco z e-gripem.....věčně mu to nepodávalo z ruznych důvodů a tak no....ale znam dost lidi co maj X7 a jsou v podstatě spokojený
_________________
We all born to die...Sayonara!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate