Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Military paintball - proc se mu tak jeste rika ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
.......
Military Paintball - V maskáčích s omezenou municí, taktika atd....
Military Real (nebo chcete-li Combat) - Maximální přiblížení reálu...


Tyto dva styly si jsou už hodně podobné. Spíš bych to popsal takto
"Military Real" .. celovíkendová akce na jeden život (bez recyklace) s bivakováním v herním prostoru (bez zázemí jako je tomu na WZ)
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Military dle encklopedie = [Angličtina], v jezdeckém sportu soutěž všestranné způsobilosti, skládající se z drezúrní zkoušky, terénní zkoušky zahrnující dva klusové úseky, steeplechase a krajinovou jízdu a ze skokové zkoušky. Pořadí určuje součet všech trestných bodů z jednotlivých zkoušek. Při rovnosti bodů rozhoduje o vítězství výsledek v krajinové jízdě. Při dvou pádech ve steeplechase nebo při třech pádech v krajinové jízdě je závodník z terénní zkoušky vyloučen. Spodní váhový limit jezdce pro terénní a skokovou zkoušku je 75 kg.

z tohole hlediska to prostě paintball neni Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Slep napsal:
Spidere
Jako reseni vidim napriklad to co udelali SZ-A kteri svou hru v Milovicich jasne a zretelne oznacili pro koho je urcena. Stejne tak, jako my nebudeme narusovat jejich styl hry nazyvany jakkoli a ani k nemu nevedene zadne diskuze protoze respektuji to, ze tu jsou a ze hraji jinak ovsem to same ocekavam opacne a to je prave ten kamen urazu o ktery tu jde. Jista skupina neni pripravena na styl druhe, a pak ta ci ona osocuje tu druhou ze nehraji dle pravidel nebo ze jsou to vypatlany dementi.


Děkuji za zařazení našeho týmu do nejnižší paintballové vrstvy Laughing . Ne teď vážně, akce byla myšlena pro rozšíření řad PB a následně MPB + účast nových týmů. Bohužel se začaly přihlašovat i hodně zkušené týmy. My nejsme na PB scéně tak dlouho aby jsme rozlišili kdo má přijet a kdo ne. To si týmy musí uvědomit samy. Z tohoto důvodu jsme akci otevřeli pro všechny. Asi byla chyba limitování a podobných věcí, kterých se lidé chytli.

Jinak se řadím do střední vrstvy co nastínil Vládík. Možná proto, že vícedenní akci jsem ještě nezažil. I když možná by se dal počítat pochod XX kilometrů kopcovitým terénem a střet s nepřítelem Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Staci stanovit pravidla na akci a tymy ktery tam pojedou se tomu musi chte nechte prizpusobit. Nemyslim si, ze by bylo potreba vymezovat pojmy, pokud tomu tak bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:

Děkuji za zařazení našeho týmu do nejnižší paintballové vrstvy Laughing


Laughing Nikde nevidim ze by jsem psal ktera vrstva je vic nez jina, ale chapu ze to bylo mysleno spis s prdele Laughing

Ono si staci precist hodnoceni WZ napriklad od Fluffyho ktery je myslim ve vasem tymu a je jasne, ze do te "snezne" tridy Vas radit nelze, coz ovsem nic neznamena, alespon pro me ne, minimalne do doby, nez budu podobne hlasky nucen s nekym v poli resit, coz se asi nestane, neb je me to fuk kolik a s kolika metru Laughing Opravdu nemam problem souzit s hraci jineho stylu at sportovniho nebo jakehokoli do doby, nez pravidla nebo alespon castecne zazite veci daneho stylu se nepratelsky propojuji stim druhym, potom zastavam nazor ze je lepsi separace. Ale vlastne jasne to zde definoval Vojtech o prispevek vys.
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polda



Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Četl jsem vaše příspěvky a nevím proč se hádáte kdo je military a kdo ne. Všichni to přece hrajete pro zábavu.
Hraju s tím s kým chci hrát a podle dohotnutých pravidel. Když se mi pravidla nelíbí - nehraju. S kým hrát nechci - nehraju.
Hraju pro zábavu a říkat tomu můžu jak chci.

military fever - úplavice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

existujou nějaké další stránky se zaměřením na Woodball ? Docela rád bych si o tom něco přečet - názory atd.
Nelajznu si tady založit vlákno o Woodballu abych nenarazil na negativní názory že to tu nemá co dělat - že tento web je jedině o Millitary paintballu - dle zde převišujicích názoru a zaměření tothoto názvu ve stylu hraní.
Jestliže tu rapidně převišuje názor o tom že hra nad 200 kulí už není ( stručně řečeno ) Militární tak aspoň Wood ( v překladu dřevo , les apod. )
má tak trochu něco společnémo s běháním po lese s DEMOKRATICKÝMI možnostmi. I když je hráč vybaven na boj skoro stejně jako na Military ( má maskovací oblek a doplňky, docelá reálnou zbraň - jen ten zásobník je jiný a neběhá v pantoflích. Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
existujou nějaké další stránky se zaměřením na Woodball ? Docela rád bych si o tom něco přečet - názory atd.
Nelajznu si tady založit vlákno o Woodballu abych nenarazil na negativní názory že to tu nemá co dělat - že tento web je jedině o Millitary paintballu - dle zde převišujicích názoru a zaměření tothoto názvu ve stylu hraní.
Jestliže tu rapidně převišuje názor o tom že hra nad 200 kulí už není ( stručně řečeno ) Militární tak aspoň Wood ( v překladu dřevo , les apod. )
má tak trochu něco společnémo s běháním po lese s DEMOKRATICKÝMI možnostmi. I když je hráč vybaven na boj skoro stejně jako na Military ( má maskovací oblek a doplňky, docelá reálnou zbraň - jen ten zásobník je jiný a neběhá v pantoflích. Wink )


hodnota tvého příspěvku je bohužel 0, jen ublíženecký postoj chlape, určitě si tu můžeš založit vlákno woodball, zvlášť když si snad z diskuse pochopil, že termín military paintball neni ustalen a uz vubec neni obecne uznavan jeho obsah a navic se domnivam narozdil od tebe ze drtiva vetsina zde prihlasenych (byt se nemuseli zrovna vyjadrovat) je spise zastancema tveho pojeti boje s neomezenou munici, vysokymi naroky na bezpecnost nebo treba jsou priznivci velmi rychleho sledu jednotlivych her, boji na omezenem prostroru a podobne, takze opak toho co rikas ty. Kdyz pred trema lety na scenu vystoupil nas klub s limitovanou munici a odplechovanejma maskama byly jsme povazovani za magory (ostatne nekteri nas za ne povazuji dodnes) a hazardery, 99% ostatnich totiz hrala na nelimitovanou munici a prisnou bezpecnost. Pomer sil se sice za tu dobu promenil, ale kdyz budu chtit zorganizovat velkou hru s omezenim munice tak budu mit docela problem najit dost oponentu (viz Sever proti Jihu, kde jizany hrajou bez limitu munice) takze se priste vic zamyslej nad tim co pises.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím kdes to vzal - že mám ublíženecký postoj a pokud nemáš odpověď na to co jsem se ptal tak se tu nemusíš snažit něco visvětlovat co už dávno vím. Ptal jsem se jen na odkaz - a to pro to abych se něco dozvěděl. Můžu se v mých názorech mýlit - viz. komplet mé přízpěvky na tomto vláknu a to je jen má snaha porozumět a mít nad celou věcí nadhled bez žádných stranických názorů. ( přečet jsem si tu dost důvodů o tom že nemusím mít pravdu ).
Pokud se chceš vijádřit k mým přízpěvkům tím že mě "odsoudíš " na to je kolonka - zaslat PM - a nemusíš zatěžovat toto vlákno diskusí o mě.
A ten dotaz je reakcí na to co napsal Mihal : to rozdělení stylů.

Další věc : Nevím jestli je možné jen tak založit vlákno od "začátečníka"na tomto blogu Pokud se pořádně koukneš tak podle počtu přízpěvků jsem tu jen chvilku a nevím co si můžu dovolit. Poprvé jsem udělal chybu a nechtě jsem založil Nové Téma a dostalo se mi jen kritiky ( kterou mimochodem chápu ).

Tak abych to shrnul : snažím se tu něco dozvědět a pochopit i stanovisko jiných. Třeba i Náchodských hráčů a proč? Protože mě to zajímá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Nelajznu si tady založit vlákno o Woodballu abych nenarazil na negativní názory že to tu nemá co dělat - že tento web je jedině o Millitary paintballu
no tohle mi prislo jako dost ublizenecke prohlaseni, navic jak sem popisoval zbytecne, zvlaste kdyz prave tvuj nazor je tu v majorite, nikoliv v minorite, ale vubec nemam zajem se s tebou dohadovat, si ve vlaknu o tom, zda je mozne jeste prevazujici zpusob hrani military paintballu takto nazyvat, tak tu diskutuj o tomto tematu. Pokud mas zajem diskutovat o necem jinem, zaloz vlastni vlakno, to je cele.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém military paintballu je v tom že každý klub si myslí že právě on má patent na military paint a jeho názory či měřitka jsou právě ty nej military......vycházejte z toho že reálný konflikt nemá žádná pravdila a jak chcete po napodobenině chtít tyto pravidla jenž ve skutečnosti vubec neexistujou...... Rolling Eyes
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freedom



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď možná trochu podráždím ty, co už to nebaví pořád dokola, ale reálný konflikt má pravidla a to zejména ta fyziologická, jako je množství munice, váha munice, váha zbraně, účinnost kulky, účinnost granátu atd.... . Ani nevím, jak to správně napsat, aby mi to tu někdo neotlouk o hlavu, ale myslím, že hrát si může každý co chce a říkat tomu taky jak chce, ale já osobně jsem si myslel, že military by se mělo prostě tomu reálu přibližovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Každý kdo hraje PB, se tomu "konfliktu" přibližuje (už tím, že střílí po někom a snaží se ho vyřadit dřív než někdo vyřadí jeho). Akorát se někdo přibližuje víc a někdo míň. Smile A tady všichni řeší, jak moc velké přiblížení je dost MILITARY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

johnyz napsal:
Každý kdo hraje PB, se tomu "konfliktu" přibližuje (už tím, že střílí po někom a snaží se ho vyřadit dřív než někdo vyřadí jeho). Akorát se někdo přibližuje víc a někdo míň. Smile A tady všichni řeší, jak moc velké přiblížení je dost MILITARY.


Musím jedině souhlasit......oba se sejdem na stejné akci, a oba hrajem jak spolu tak i proti sobě... Musím říct že pokud hraju proti Jonyz tak si musím sakra hlídat okolí protože, nevím kde na mě vybafne z nějakého křoví - tedy dost reálná situace v boji. Rád se schovává, překvapuje protivníka a taktizuje dle mě velice dobře - dá se to srovnat k reálnému konfliktu. Oba neseme v zásobníku 200 kulí, oba se plazíme, oba dokážeme vyčkat na tu správnou chvíli k útoku, prostě Military - i když přijedeme k místu boje autíčkama, jíme párečky a klobásky a konkrétně Jonyz přinese zbraň ve futrálu od kytary jako Mafián. Very Happy
Tak si myslím že podobní aktéři tohoto způsobu boje jsou Militárci jako poleno. Sice méně než-li jiní ,kteří dokážou celí výkend ležet ve vyhrabané díře, zůčastní se pochodu na místo určení a tam reálně střílí ze zásobníků.
Byla by to docela nuda kdyby Military bylo jen to co se skoro se vším podobá reálnému boji ( kromě nábojů a zbraní ). A tak se tu naskýtá šance vyzkoušet více způsobů Mili. boje.

Přece jenom - snad mi nikdo nechce namluvit že voják ve válce má jen 50 nábojů nebo tak podobně ( v dnešní době ) a kord když armáda do jednoho jedince investuje výcvik peníze a materiál. To že má 1 voják tak malou životnost dle mě neplatí, protože se dnes ve vyspělích zemích staví armády - né masového typu ( dle vzoru rudé armády ),ale spíše méně početných profesionálů s větší možností jednotlivců, kteří toho umí opravdu hodně. ( je přece těžší zničit 30 profi schovaných vojáků než -li 300 dříve zedníků, obchodníků, řezníků, atd.) Tím pádem ty profíky určitě lépe vyzbrojí než jenom " pár " náboji a dá se jim co nejlepší výzbroj dle situace státu. A ještě když díky medializaci cena vojáků roste.

Entr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

johnyz napsal:
Každý kdo hraje PB, se tomu "konfliktu" přibližuje (už tím, že střílí po někom a snaží se ho vyřadit dřív než někdo vyřadí jeho). Akorát se někdo přibližuje víc a někdo míň. Smile A tady všichni řeší, jak moc velké přiblížení je dost MILITARY.

zase prilisne zobecneni, nebot sportovni paintball, ktery tve definici take vyhovuje vazne neni priblizenim se konfliktu....... ono se sice zda ze jasne definovat military paintball je zbytecnosti, ale ono neni spatne alespon ramcove stanovit urcite kategorie, aby nedochazelo k situacim, kdy clovek prijde na akci ktera se bude oznacovat jako military a narazi na naprosto odlisny styl hry, ktery mu celou akci znechuti. Vzdyt tohle neni jen "brakot" tech co limituji ze proti nim strileni elektrikari s laserovymi tycemi, ale take brekot "elektrikare" ktery by prijel na akci s limitovanou munici kde by si on podle sveho "gusta" proste nezahral dobre.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz budes hrat volejball podle pravidel basketbalu s ragbyovym micem, nemuzes tomu rikat hokej. Nema to nic spolecneho s tim jak hrajes, jak to umis, ani jestli je to dobre nebo ne, ale s tim aby se lidi vyznali v tom co je co a mohli to nejak pojmenovavat.

Nazev Military Paintball je ceska unikatnost, jinde se pokud vim paintballu takhle nerika, ani se tohle hardcore podani moc neprovozuje. A jelikoz si tenhle nazev vymysleli lidi, kteri tak nejak hraji na omezenou munici a snazi se priblizit realnemu konfliktu a odlisit od speedballu, tak mi prijde docela normalni tyhle pravidla bud akceptovat a nebo jit nekam jinam a rikat tomu vcelku vystizne treba zavedenym woodsball. Netusim, proc mas potrebu tady vsechny presvedcovat o tom, ze tvoje pojeti paintballu se jmenuje tak jako to, ktere nekdo provozoval uz deset let pred tim, nez ty jsi poprve hral (treba zrovna Jaroslav).

Je to vcelku zabomysi spor, nemam zadny problem s tim co delate, ale vcelku mi vadi oznacovat jako military paintball hru bez pravidel na hristi v maskacich. Pro to je jiny nazev.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pro Hellboye:

Nazev Military Paintball je ceska unikatnost, jinde se pokud vim paintballu takhle nerika, ani se tohle hardcore podani moc neprovozuje. A jelikoz si tenhle nazev vymysleli lidi, kteri tak nejak hraji na omezenou munici a snazi se priblizit realnemu konfliktu a odlisit od speedballu, tak mi prijde docela normalni tyhle pravidla bud akceptovat a nebo jit nekam jinam a rikat tomu vcelku vystizne treba zavedenym woodsball. Netusim, proc mas potrebu tady vsechny presvedcovat o tom, ze tvoje pojeti paintballu se jmenuje tak jako to, ktere nekdo provozoval uz deset let pred tim, nez ty jsi poprve hral (treba zrovna Jaroslav).

No musím uznat že co ty píšeš má hlavu a patu, mám aspoň nad čím přemýšlet, protože tento argument který jsem okopíroval ( hlavně ten začátek - konec se mi nelíbí Wink -jsem ješita Wink ) tak po přečtění zase si "říkám" že to je nejspíš jinak než-li si myslím.
Mě nejde o předsvědčování jinných - mimo tento web se docela o tom debatuje a já se chci dozvědět co nejvíc. Pokud jsem přesvědčený o tom že PBM je to co jsem uved před tím, nemusí znamenat že si to tvrdohlavě budu myslet navždy - názor změním - jen pokud uslyším (předčtu )argumenty takové, které za to stojí . A to co si napsal je docela výstižné - a nenapadlo mě se tak na to podívat.
Sice zde debatuji a možná provokuji svými přízpěvky, ale je za tím jen má zvědavost. Je spoousta hráčů kteří hrají PB a je jim šumák jaká je minulost vzniku a jak tomu říkaj a jak to dál bude směřovat - no a já patřím k těm co se o to zajímají více než střílením do protivníka.
A věř mi že se najde hodně lidí co neznají označení Woodsball a já bych v tom chtěl mít jasno.
Jinak díky této diskusi vím co to aspoň WB je a že vůbec existuje ( nepsaně ) a to taky z důvodu mých kolikrát provokativních vložek.

Entr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:


Přece jenom - snad mi nikdo nechce namluvit že voják ve válce má jen 50 nábojů nebo tak podobně ( v dnešní době ) a kord když armáda do jednoho jedince investuje výcvik peníze a materiál.


nema v naší armádě má každý voják u sebe 120 nábojů ale v jednom zásobníku jen 30 Smile .. pokud to není kulomet ... ten má v zásobníku 50 nebo 100 nábojů podle toho který použije .. munici mu nosí i ostatní členové jednotky .. Smile

jen tak pro zajimavost vz.58 ... prazdny zasobnik vazi 200g .. 30 naboju vazi 500g .. tzn 700g plnej zasobnik .. pokud za den vystrilis 1000 kulicek tak v realu by jsi sebou tahnul prez 23kg munice Smile nehlede na to, ze nevim kam by jsi strkal tech 33 zasobniku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo ale cestou může hafo pozbírat u "padlích" ( zní to špatně - ale taková je realita ) a pokud najde zásobník tak jich tam má rovnou 30 - jak píšeš. No a při této hře přece nebudeš "odsypávat" kuličky .... Tak je to tak že jich máš rovnou 200 v zásobníku.
Zase je pravda co uvádíš že se může narvat do PB zbraně reál zásobník a ty pak zbírat po ostatních. Přece jenom jsem se doslech že to tak někde i funguje ,ale nikdy jsem se toho nezůčastnil.

Entr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to cely samozrejme slozitejsi jak uz tady padlo - realna zbran strili mnohem lepe nez PB zbran a tim padem je pomerne logicke, nejak tuhle nevyhodu kompenzovat treba mnozstvim munice. Jenze, kdyz pouzijes 200 zasobnik, tak eliminujes prebijeni a podporujes kamikaze sypani a valeni si sunek za bukem, coz rozhodne realny konflikt nepripomina Smile Takze ten limit je proste takovy kompromis nutici hrace myslet a taktizovat a ne lezat za krovim a strilet jako blazen. Navic vznikne spoustu adrenalinovych situaci, kdy mas posledni tri kule a pred sebou tri borce, co jich maji vic... A sbirani kuli od mrtvol jak pises se na akcich zcela bezne deje (pokud ti je mrtvola nedonese se zvedlou rukou z mista kam by ses nedostal pres palbu a necha je na miste).
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Svatá pravda Hellboy. Nemohu než souhlasit. Jen bych s dovolením doplnil, že toto omezení se také svým způsobem přibližuje k zde tolik omýlané realitě. Zkuste zauvažovat nad tímto příkladem. Pokud voják nese standardně 120 ran a střílí na cca 150m (kontaktní) tak u PB se tato (kontaktní) vzdálenost pohybuje okolo 30m. Z toho vyplívá, aby měli oba obdobnou uspěšnost zásahu tak nepotřebuje PB tolik munice, (200 +) aby byl stejně úspěšný jako voják (a to ani neuvažuji, že voják střílí na vzdálenost, kde cíl není ani pořádně vidět, kdežto PB střílí na veliký a jasně určený cíl). Pro příklad Arrow Voják na 150m zasáhne klečící terč 7-8x z 10 v tomto případě PB na 30m je na to úplně stejně! Tudíž shodná úspěšnost jako u vojáka. Cool Proto se domnívám, že mu stačí 120 ran a je na tom stejně jako voják, možná lépe. Wink Zkuste se zamyslet a tato podobnost je naprosto jasná. A jak podotýkal Hellboy s snížením množství munice se mění hlavně typ hry Exclamation (z kempení na taktickou akci Wink )
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Naporosto souhlasím s omezením munice v PB.
Na druhou stranu nechápu 120 nábojů v reálném střetu. Co je to za pakárnu? Na bojový průměr každý ve válce kašle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Paintball Březová



Založen: 20. 11. 2006
Příspěvky: 48
Bydliště: Březová u Sokolova

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel zde většina hráčů má pravděpodobně pouze zkušenost jako záklaďák, proto se tu pořád dokola omílá palebný průměr 120 nábojů. Věřím tomu že budou i jedinci co tolik nábojů pohromadě na vojně ani nevydělo. Realita je ale trochu jiná a není jednoduché určit konkrétní počet nábojů kolik se nosí. Záleží hodně na konkrétním úkolu. Ale určitě asi nejste tak najivní, že do bojové akce si budete brát 120 nábojů. Já osobně a to i přesto, že jsem se přímo do boje nedostal nosil, kolikrát přes 500 nábojů. Je pravda že se to pronese, tak jsem si dobře rozmyslel kdy je brát a kdy ne. Jinak se samozřejmě všechny nenosí jen napáskovaný v zásobnících. Přeci jen by to zabralo zbytečně moc místa. Chci jen tímto napsat, zapomeňte na to že správné military je jen 120 kulí. Omezené zásobníky určitě ano, ale extrémě limitovat munici s realitou nemá nic společného.
_________________
www.paintballbrezova.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 5:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ale ty sis slouzil na bevku ne ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 5:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně si uvědomte pánové, že PB nemá nic společného s realitou!!!!!!! (max uniformu a tu omáčku okolo)Všichni se tu ohání realitou, ale uvědomte si, že v reálu to není hra a jde o život Exclamation . A to už je tak obrovský rozdíl, že je to to samé jako srovnávat kuličky s košíkovou!!! Aby jsi hru o život jménem válka mohl (musel)hrát, tak musíš mít tvrdý vycvik a hlavně velkou dávku štěstí aby tě nic netrefilo a pokud ano tak jen aby ti to urvalo nohy aby jsi přežil!!! V PB zařveš mám a za 15 min jsi zase drsnej Rambo. Vždyť je to krásně vidět na mili akcích... velíš útok na budovu obsazenou nepřítelem všechny uprosíš aby se zvedli a udeřili, ale jakmile se dostameš na kontaktní vzdálenost, tak zjistíš, že je Vás najednou jen polovina a k baráku dobehneš akorát s klukama od "nás". A nakonec zjistíš, že nejsou všichni ostatní out, ale že se bály běžet aby je náhodou někdo netrefil a sedí 30m od baráku a přestřelují se s obranou, která je postupně všechny vyzobá. A teď si představte, že tam neboudou lítat PB kule, ale kulky z kulometu a granáty. A ty víš, že stačí krok a někdo ti ustřelí palici. Tento pocit v PB nikdy nezažiješ. Nebo zde vidíte nějakou podobnost s realitou???
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihale prave tady si popsal krasne jak jedna a ta sama vec muze byt dvouma lidma chapana jinak a jeste sis k tomu dal priklad Laughing Laughing Laughing vzdyt prave to, ze pri utoku na dobre opevnene misto bezi jen mala skupinka je projevem, ktery by se ti stal i v realu (pokud by za lidmi nestal kulometcik z NKVD) tady se boji z vyrazeni, tam se boji zabiti, v tom neni rozdil vysledek je stejny, bezi jen nekteri, ti zbabeli sedi v zadu a mysli si ze jsou tam vice v bezepeci nez v prvni linii. Takze ja mam uplne jiny nazor nez ty, paintball proste je cvicebni prostredek pro pripravu na realny konflikt, ma sva velka omezeni samozrejme, ale mnohe psychologicke aspekty jsou spolecne. Kdo se boji v paintballu bude se bat i v realu !!! ten kdo se nauci v paintballu nevnimat vyrazeni, urazy (a ja vim o cem mluvim Laughing Laughing Laughing ) a dalsi negativa a soustreduje se jen a jen na profedsionalni splneni bojoveho ukolu, ten je lepe pripraven aby to same aplikoval v realu. Valceni je prace, nic vic, a jako na takovou se lze pripravit (byt nemusite prezit ani prvni směnu)....... tak tohle je zase pohled jineho paintballisty, asi mensinovy ci zcela okrajovy, ale nazor
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne út říjen 09, 2007 7:47 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Paintball Březová napsal:
Bohužel zde většina hráčů má pravděpodobně pouze zkušenost jako záklaďák, proto se tu pořád dokola omílá palebný průměr 120 nábojů. Věřím tomu že budou i jedinci co tolik nábojů pohromadě na vojně ani nevydělo. Realita je ale trochu jiná a není jednoduché určit konkrétní počet nábojů kolik se nosí. Záleží hodně na konkrétním úkolu. Ale určitě asi nejste tak najivní, že do bojové akce si budete brát 120 nábojů. Já osobně a to i přesto, že jsem se přímo do boje nedostal nosil, kolikrát přes 500 nábojů. Je pravda že se to pronese, tak jsem si dobře rozmyslel kdy je brát a kdy ne. Jinak se samozřejmě všechny nenosí jen napáskovaný v zásobnících. Přeci jen by to zabralo zbytečně moc místa. Chci jen tímto napsat, zapomeňte na to že správné military je jen 120 kulí. Omezené zásobníky určitě ano, ale extrémě limitovat munici s realitou nemá nic společného.


jasne ze se to lisi treba hlidka ma s sebou cca 200 naboju v zasobnicich a zbytek munice v batohu a musi pak prebijet .. lisi se to podle situace a typu jednotko to je snad jasny .... 120 by mel byt standard pro pesaka pri utoku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a co takhle to tema nechat spat .. puvodne to bylo jen o tom ze jsem sepsal pravidla podle kterych se snazi hrat Paintball Military Klub Nachod ... nikdy jsem nesepsal oficialni pravidla ceskeho military paintballu Smile .... Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 8:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, ja porad zastavam nazor, ze ramcova pravidla, nebo popis, je uplne jedno jak se tomu bude rikat, by se mela povesit na web spolecne s nejakym infem o cem ten MP vlastne je. Co jsem se bavil s Charliem, tak se mi taky nezdalo, ze by byl proti, takze myslim, ze to vubec neni spatnej napad. Treba by se pak tolik nestavalo, ze na akci se lidi ptaji jestli se hraje na barvu a jestli plati i zasah od vlastniho, nebo ze mrtvoly donaseji zivym nekam veci. Pri pravidlech akci, by se pak stacilo odvolat alespon na cast pravidel vseobecnych, nebo jen dat Ctr-C - Ctrl-V.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to ja taky ale jak vidis tak je to shola nemozny protoze kazdej si hraje jenom slovickama ... proste se to deli na speedball paintball a militarypaintball (nebo woodball) jak chcete speedball ma jasny pravidla .. ostatni jsou neco jako hospodsky pravidla billiardu Smile kazdej v hospe vi ze kdyz protihrac da jeho kouli nebo bilou ze hraje dvakrat ale prez pulku Very Happy .. a kdo hraje zavodne vi ze je to picovina ... jenze jako u billiardu tak u military paintballu si kazdej kraje po svym podle toho jak mu to rekl nekdo kdo ho k tomu pritahl .... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Další
Strana 4 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate