Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Proč vypouštět CO2 při plnění a jak velkou lahev na A5

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 10:27 pm    Předmět: Proč vypouštět CO2 při plnění a jak velkou lahev na A5 Odpovědět s citátem

Nazdar kluci
Jak jsem cetl v příručce a na foru o plnění CO2 do zbraně tak všude píší vypustit stary CO2 a pak plnit nový. Zda se mi to škoda. Když se zmrazi tak to vyjde na stejno ne?
A pak prosim střílí zbraň jinak s plným a nebo prázdnějším zasobníkem? Začínám mam A5 a vim že s touto zbraní to musím řešit. A ještě bych se rád zeptal jestli jsem na tuto zbraň nekoupil malou lahev. Mam 12OZ. Chci si koupit ještě jednu abych v lese někde neplnil a nevím jakou. S velkou se mi tahat nechce.
Díky za rady MARTY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 12:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kup si druhou 9oz dohromady ti to da dvacet a s tim beham po lese v klidu Smile . Bombu vypustit musis, pac jinak ji pak nenaplnis poradne, a je to lepsi nez ji plnit nadvakrat. Jen ten prazdnej zasobnik jsem moc nepochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marfi



Založen: 14. 08. 2006
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 2:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja to pochopil tak, že když zbýva par posledních kuliček, cyklon je spíš míchá než podává do zbraně, už jsem to někde taky slyšel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za rady. S tim zasobnikem jsem myslel bombu na CO2. Spatne jsem to napsal. Jako jestli to strili jinak s plnou a nebo jestli je tam treba jen ctvrtka. Jak jsi psal tu 9OZ pry je mala a to pry i ta moje 12OZ a s vetsi to strili lip a dyl. Jak jsem cetl tak je to asi tema na vecnost co Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ad Marfi : To se tyka poslednich ctyr kuli. Muze se stat, ze budes mit mezi temito vstrely prazdny misto. Nevidim v tom zas takovy problem, je to otazka zvyku.

ad Marty : Hrajeme normalne cca 5 her a na kazdou mame 60 kuli. Vzhledem k tomu ze se mi je nikdy nepovedlo vystrilet, vzdycky mi stacila 12oz. na vetsi boje si beru 20oz a i tobe bych ji doporucil, pokud ti vadi pod pazbou, dej si ji na hadici na zada. A5 je neskutecnej zrout ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za radu.Dobra rada nad zlato, zacinam a kazda chyba me stoji prachy. Koupim jeste jednu dvacku pro jistotu a uvidim. Pravda je ze ji muzu dat na zada a aspon me to donuti nejak dotunit pazbu. Jinak s A5 jsem moc spokojeny. Mam tam AA14" a docela presny.
Nevis jak dlouho trva nez slezou barvy z kulicek? Jsme se synem valcili na zahrade a ta zari barvama vic jak v lete a nejak to nechce jit dolu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marty napsal:
Diky za radu.Dobra rada nad zlato, zacinam a kazda chyba me stoji prachy. Koupim jeste jednu dvacku pro jistotu a uvidim. Pravda je ze ji muzu dat na zada a aspon me to donuti nejak dotunit pazbu. Jinak s A5 jsem moc spokojeny. Mam tam AA14" a docela presny.
Nevis jak dlouho trva nez slezou barvy z kulicek? Jsme se synem valcili na zahrade a ta zari barvama vic jak v lete a nejak to nechce jit dolu


Kdyby prselo, jako ze to nevypada, tak za chvilku Smile je to normalni gelova skorapka. Barva je taky v klidu, ale bacha na lak na aute, v lete nam krasne Jaroslav oznackoval nasi feldu a ty fleky jsou pekne videt Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Auto zatim nic ale dobra rada. Urcite by na nej casem doslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
henie



Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Vsude mozne

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mam 12oz, a vetsinou me to staci na 400-500 kuli pomerne bez problemu ... a to strilim a5, tak nevim na jak dlouho to vydrzi

pokud je na miste plneni tak je 12 v pohode, ja ji pouzivam i jako rameni operku, s 20 by se mi asi nechtelo tahat a uz by ji hodil asi na zada

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
POtkan



Založen: 30. 09. 2006
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam tiez 12OZ, ale po roku skusenosti by som siel do 16OZ, je kratsia co mi vyhovuje

kupujem si ale 20OZ, dam to mimo zbrane

nic mensie ako 12OZ by som na a-5 nedaval, zere to moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam ted 20 OZ a na zadech a vubec nic neresim. Je to pohodlny zbran vypada lip a nebojim se ze by mi dosla i za cely den strileni! A to strilim dost (mam davky) a je to proste super!!! Nemenil bych!!! Laughing Laughing Laughing
MARTY
_________________
www.cernysvine.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sirius



Založen: 27. 08. 2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Proseč

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2007 10:58 am    Předmět: Plneni Odpovědět s citátem

Dobvry den.nevim proc si vsichni mysli ze lahve se musi pred plnenim vypoustet.staci ji s treba s pulkou obsahu dat do mrazaku a pak plnit ..nei v tom zadny problem..do 12OZ mam oskousene ze se da pak i napustit prez 500g,kdys tu byl dotaz ze se nenaplni cele..podotykam ze standartni plneni 12OZ je cca 345g setri to cod2.a praci opravdu neni potreba vypoustet pokazde lahve.Rikaji to jen PB shopy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2007 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš pravdu v tom, že když plníš flašku doma, tak jí můžeš dát do mrazáku a nemusíš jí vypouštět. To vypouštění se praktikuje, pokud plníš v terénu. Tím, že z flašky vypustíš zbytek CO2, tak se hodně ochladí. Když to umíš, tak flaška při vypouštění namrzne i v létě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to taky nevypouštím hodím jí do mrzáku a pak to jenom dofouknu,mám 16oz a spolehlivě odzkoušeno že to na jednodení match stačí,pak ji fouknu zmrazit a dofouknu...a furt do kola (nevím ale ta dvandanácka by mě asi nestačila),a v terenu se to prostě odfouknout musí...ale stejně ji nenaplníš tak jako doma když máš po ruce mrkázák Wink Laughing
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wink dobre naplnena CO bomba ma urcitou gramaz, proto si kazdy kdo uz si dal praci se shanenim hasicaku a prepustky za nejakych 1200 asi muze za 150 koupit vahu....

napr: naplnena 12Oz lahev ma mit 910g, pokud ma ovsem On/Off uzaver tak 960, ten vazi o 50g navic.....takto lze snadno zjistit jak ma byt spravne naplnena kazda lahev......potom tatkto naplnena 12 da zarucene 500 strel a vice dle teploty okoli....ale uz sem hodnekrat videl neodborne nafoukle lahve ktere davali z 12 Oz sotva 300 kuli a hadejte v cem o bylo, dotycny je nafouk od oka na necelych 830g.....

Ja mam osobne 9 Oz a nemuzu si ji vynachvalit, protoze mi slouzi u T68 zaroven jako pazba a dam zni standrndne kolem 350-400 kuli coz mi na jeden life staci az az.......

Takova 16Oz uz je spis na hadici a polde me koule u nohy v rychle hre jako je PB......

Jinak plneni je jen fyzika, cim studenejsi lahev, tim vic se da nafouknout/prefouknout(poznate na vaze) a v cim vetsimu teplu ji pak vystavite tim vic se v ni CO rozpina, takze date vic ran, ale v extremnim pripade vam prdne pojistka a lahev bude do vymeny pojistky nepouzitelna......extrem je ze by bouchla, ale do ohne ji asi hazet nebudete, co kluci?

A pokud by mel nekdo nahodou mindrak ze vypousti moc CO do ovzdusi pri PB, tak napriklad ja pri hrani kazdy vikend a obcas v tydnu za uplynuly rok nevypustil do ovzdusi vic CO nez me 2 roky stare auto cestou na WZ.....takze taky pohoda. kluci u nas to pocitali

a navod jak plnit?:
1,mame hasicak se stupackou, aby jsme ho nemuseli naklanet vzhuru nohama(se stupackou sou obvykle ty cervene hasicske a bez ty sedive potravinarske)
2, mame dobrou prepadku s 2 ventili: http://www.paintballshop.cz/zbozi/144-co2-fill-station-deluxe
3, nasadime bombu a upustenim CO ji schladime a nebo ji schladime v mrazaku/lednicce
4, pustime kapalne CO prepustkou do lahve, az je plna, poznate to podle zvuku ze "jakoby uz nic netece"
5, upustime plynny zbytek v lahvi otevrenim prepadky "ven" na 1s, (predtim samozrejme zavreme privod CO z bomby)
6, uvolnene misto opet dopustime kapalnym CO(predtim samozrejme uzvreme ventil ven)
7, zavrem privod z lahve a bud vipneme On/Off ventil a nebo otocime pin lahev cca o 2,5 zavitu
8, otevrme ventil ven a tim vypustime zbyle CO v hadici, tim klesne tlak a my odsroubujeme bombu bez poruseni tesneni
9, zvazime a bud upustime nebo nechame a nebo dopustime dle vahy plne bomby
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Sirius



Založen: 27. 08. 2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Proseč

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2007 10:33 am    Předmět: To papez Odpovědět s citátem

jasne mas pravdu.mam taky T68 (M4) mam hadici a bombu v taktice..zatim jen 12oz a kdys je potreba proste na ni ,,udelat'' vic vystrelu vecer do ni natriskam misto 345g kolem 450 a druhy den pojistka proste vsechno drzi...a
s takovou lahvi 12Oz je mozne udelat na spyder sonix kolem 900vystrelu:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate