Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Apex hlaven - vlastni vyroba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ještě pár obrázků:



Hlaveň na MR1 12 palců, Ben Tippmann APEX 10 palců a APEX nástavec:



Srovnání konce původní hlavně a upravené hlavně MR1 (v APEXU):



Guma v apexu vychýlená na maximum:



Nástavec zblízka s posuvným ovladačem flatline efektu:


_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboyi, jedna vec me trochu zarazila, pises ze kulicka mirne spadla dolu a pak letela rovne, jsi si jisty ze jsi to mel dobre nastavene? ja si pamatuju, ze kdyz jsme tuto hlaven zkouseli, slo na ni nastavit prave cosi velmi podobne tomu co pises, vypadalo to tak, ze jsi jakoby mohl podstrelovat nizke koruny stromu (ridka skolka?). Jednoduse kule jedriv sla k zemi, a potom rovne nizko nad zemi po celou drahu letu. Ale simulace flatline, aspon co si vzpominam opravdu byla jako flatline tedy zadne snizeni kulicky. no jeste si stim hraj, treba se to srovna. Ale myslim si ze stim strilenim zaroh sem se u dynamickeho paintu celkem trefil ne? Crying or Very sad Me proste prislo, ze to musis mit uz opravdu v ruce aby jsi byl schopnej vyuzivat zatackovych strel. No nic, snad budes spokojen.
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 4:04 pm    Předmět: Křest Odpovědět s citátem

Takže dnes jsem Apex pokřtil v boji. Po včerejším rozporuplném testu jsem toho moc nečekal, ale nakonec bylo všechno jinak.

Sundal jsem kolimátor, protože jen těžko, alespoň skrz ten současný, lze skrz něj mířit když je potřeba trochu nadsazovat. Prakticky celou dobu jsem hrál s nastavením 4 (flatline). Kule nablízko lítají stejně přesně (hodně) jako s normální hlavní. Na dálku nad 30m přichází obrovská výhoda v podobě rovného letu a relativní přesnosti. Na 40-50m kule letí opravdu rovně a dá se s ní trefit. Hráli jsme v budovách kde jsou i velké tak 100m dlouhé haly a druhý tým byl hodně překvapený, když kolem nich rovně svištěly na 100m kule. Na tu dálku jsem v šeru haly ani neviděl jestli jsem někoho trefil, ale minimálně to bylo těsně. Otázkou ovšem je, zda zasažení budou přiznávat, protože na tuhle dálku zásah opravdu nejde vidět.

V drtivé většině případů na blízko jsem byl nadšený z rovné dráhy letu.

Za celou dobu jsem trhl jenom jednou a to hned u boltu, a ne v hlavni a štětkou jde apex vyčistit naprosto v klidu, stejně jako jakákoli jiná hlaveň. Střílel jsem ZAPy, Tomahawky a nějaké Torrobally a žádný problém. Dokonce na max našponovaná úsťovka hlavni nevadí a ještě kuli, která by bez apexu ustřelila na stranu srovná!

Takže po včerejšku, kdy jsem byl spíš zklamaný, jsem dnes naopak nadšený. Nejde čekat, že na 100m někoho snadno trefíte, ale na 50m vidíte kam to letí, nemusíte kalkulovat jestli to spadlo před nebo za cílem a nadsazovat a jako krycí palba na dálku je to vynikající, nikdo nemá chuť se promenádovat mezi rovně proletujícími kuličkami.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Slep: To co myslis dela ten nejsilnejsi kopanec - superflatline. Kule pak leti opravdu i vic jak 100m, ale naraz do gumy ji nejdriv srazi silne k zemi a pak uz leti (spis plachti) rovne. Na podstrelovani se to da taky vyuzit, ale ucel je co nejdelsi dostrel.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 5:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nejak jsi to jeste tunil? je dobre, ze jsi s hlavni spokojen. Spis me zajima tvuj odhad vzdalenosti jak to meris. Nejakym zpusobem to krokujes? nebo odhadujes?. Jde mi o to, ze v prvnim prispevku kdy porovnavas normalni rezim strelby s nastavcem na MR1 i A5 pises ze obe zbrane (bez apex efektu) nemeli problem trefit terc na 50m. Me prijde 50m jako dost velka vzdalenost, sice jsem mel uz par chtenejch zabiti na takovou dalku ale musel sem dost nadsadit, poslat nejakou tu kuli jako zamernou a pak to tam trochu posypat (8-10 ran), rozhodne jsem netrefil chtene mirenou ranou, a to mam pomerne rozumne serizenej tlak i ustovku (nemluvim ted o efektu apexu). ohledne toho maximalniho dostrelu, skus si predstavit ze stojim v brance na fotbalovym hristi, a ty v ty opacny, jak velkej rozptyl odhaujes na takovou vzdalenost pokud nastavis to aby kule letela rovne? Me prijde 100 metru uz jako extremne silena vzdalenost na to, aby vubec sla trefit paintballkou lidska postava. Pro porovnani, muj ohad vzdalenosti (nerikam ze dobrej!) je asi tak ze v milovicich kdyz budu v budove skoly (tam kde je telocvicna) a budu z oken koukat na kino, tak ten vchod do kina bude asi 80 metru. U hogiho jsme zkouseli flatku na zahrade kde to ma ke stromum opravdu 80metru (snad si to pamatuju dobre), a pri tom konci uz kulicka skutecne nemela energii a rotaci na to aby se nenechala ovlivnovat okolnim vduchem takze pak zahejbala do stran pomerne hodne, rozhodne jsem nebyl schopen trefit staticky cil. Co rychlost strely, o kolik je nizsi nez bez apexu?. Posledni pripitomela otazka, jakou vzdalenost odhadujes jako opravdu ucinou pro vyrazeni cloveka abys mel opravdu jistotu zasahu treba na rekneme 3-4 kulicky?
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzdalenost u prvni zkousky jsme odkrokovali a myslim, ze presne. Meril jsem si doma kolik ma cca muj krok. U hry to jsou samozrejme odhady, ale zalozene na tom ze kdyz si neco zmeris, tak druhej den mas trochu v oku kolik by asi mohla nejaka vzdalenost byt.

Na 30m to strili stejne jako normalni hlaven, ale rovne a to je velky plus.

Na 50m musel Lubka s A5 parkrat nastrelit a pak uz mu to tim oblouckem litalo porad na priblizne stejny misto (do terce 40x70 se trefoval). Ja taky musel nastrelit, ale narozdil od nej mi to tam porad litalo rovne i kdyz trochu min presne (tak 1x1m), takze nektery rany sly tesne okolo. Ale znas to, kdyz ses nekde v lese a nekdo je za parezem 50m daleko, tak se jen tezko nastreluje , protoze na tu dalku uz je spatne videt jestli kulicka spadla pred nej, za nej, nebo na nej. S apexem vidis, ze to lita kolem nej a s trochou stesti ho na par ran trefis. Na tech 50m napriklad kmen silnejsiho stromu vetsinou das.

S Apexem na 4 spadne kule mezi 50-60m. Na 8 to lita fakt minimalne tech 100, ale jak rikam, plachti to, neletí to moc rychle a na cíli už je rozptyl klidne 5m. Tady uz je tezko rict nakolik je to apexem, nakolik vetrem a kulickou, nebo tim, ze se proste malinko pohnes a na takovou dalku uz se to projeví takhle velkou nepresnosti. Bude to asi vsechno dokupy. V kazdym pripade, kdyz uvidis na 100 m skupinku lidi a par jich tam posles, mas ne uplne malou sanci, ze to nekdo koupi a minimalne se dost leknou a zastavi je to. Takze kdybys stal v brance a ja ve druhy, asi bych se dokazal trefit aspon do te branky a kdybych strelil 10 ran tak by se ti asi nelibilo tam stat, ale ze te trefim bych se rozhodne nesazel Smile


A treba v baraku na 10-20m jsem byl schopnej strilet z dalky tak 5m presne skrz 20cm skviry a za nima trefit cíl, takze v tomhle smeru se to nijak negativne neprojevuje.

Uvidime jeste az si s tim zahraju vickrat, ale docela se mi to libi a i lidi se kteryma jsme hrali byly docela mile prekvapeny.

A nepatrim mezi lidi, ktery by si sugerovali ze je neco super, protoze nechtej bejt nasrany, ze za to vyhodili tři tisíce Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tech sto metru chci videt ....... na Ralsku jsme s nasim milym hovnivalem testovali rychlost takoveto kule jsa zive cile (Koyotova flatka na T98 ) a kdybych nebyl obeznim hrochem, tak ji uskocim (coz ostatne Staroch s klidem predvedl). Vzdalenost byla cca 40 m a kule letela neco kolem 1sec . na 100 m o musi mit neskutecny zpomaleni .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No abych to zase neprehnal tu maximalni dalku jsme zkouseli tak, ze jsem strelil do pole na nejake pneumatiky ktere byly hooodne daleko a kulicka nam zmizela z oci jeste nez stacila spadnout Smile Do te doby letela furt ve stejne vysce. Pak sem jednou strelil pres strechu baraku a dostal jsem strach aby to neodlitlo nekam na ulici. No a ta hala je to samy, ja videl proti svetlejm dverim tecku a prchajici tlupu borcu co si mysleli ze nam to tam nedoleti, spadnout jsem ji uz nevidel a ta hala ma tak 100m, minimalne 80. Ale rikam, rozptyl je jak ta fotbalova branka a na miste dopadu jsem nestal, takze netusim jak rychle to tam letelo. V praxi tim mirene netrefis ani kone Smile


EDIT:
Ale, koukal jsem na leteckou mapu te lokace a ta hala ma 94m. Tak zas nemam tak spatnej odhad.

Najdete nás zde
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze update po nekolika mesicich hrani s kouzelnou hulkou:

Dostrel na stredni nastaveni se prodlouzi tak na 35-40m, kdy kule leti rovne a ztrati trochu presnosti.
Maximalni dolet je cca 80+m. V poslednich 20m kule dela docela akrobacii, ale davkou se mi parkrat podarilo sejmout nekoho v hloucku lidi.

Presnost je na normalni vzdalenosti obstojna. Trhani kulicek jsem prakticky nezazil a to pouzivam kdo mi co da, dokonce i krehke turnajovky Smile Stetku mam v kapse a uz mesic jsem ji nepouzil, navic cisti se velice snadno.

Na aleji prokleti jsem zkousel strilet za roh a zjistil jsem, ze to vubec neni spatna vec, dokonce jsem nekoho trefil! Funguje to ale trochu jinak, nez clovek ocekava. Neni to tak, ze vy strilite za roh, ale naopak, ze vy muzete strilet zpoza rohu! Kule totiz hned u hlavne ustreli na stranu a pak se srovna zpatky do smeru kam mirite. Vy tedy namirite skrze roh budovy, strom apod na cloveka, ktery vas nevidi, vystrelite, kule obleti roh a pri trose stesti ho zasahne. Nebo minimalne vydesi, protoze nevidi odkud to bylo a vy se nevystavujete zadnemu riziku.

Shrnuto a podtrzeno jsem spokojen a nepremyslim o nakupu jine hlavne. Je to rozhodne vetsi rozdil, mezi zakladni hlavni, nez nakup nejake kroucene roury za 2tacy, kera vam zpresni vystrel o 2cm. Kdybych to sundal, budu zase strilet se zakladem. Ma to sve jasne nevyhody, ale pro mne klady prevazuji. Vsichni neverici Tomasove kteri si nechali ze zvedavosti Apex predvest byli prijemne prekvapeni a kazdy ten rozdil v dostrelu hned videl. Takze ohlasy divaku veskrze pozitivni.

Srovnani Flatline a Apex vychazi podle me lepe pro Apex, nejen kvuli vetsimu dostrelu ale i moznostem nastaveni a vypnuti efektu a taktez mensi (zadne) citlivosti na kule a ustovku. Ale priznavam, ze to jsem flatline nikdy poradne nemel, jen soudim podle spoluhracu.

Jedinou nevyhodou je tedy cena a je na kazdem, jestli mu to za to stoji.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
antarian



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 1:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravicko taky si chci poridit apex na SP8 - jen nevim jakou hlaven si poridit ...
chtel jsem all american ale nejsem si jistej zdali to na ni pujde ...
jde o to ze chci pouzit adapter pro apex hlavne...
Kazdopadne zpusob jakym jsi pripevil apex k hlavni ty je asi mnohem lepsi jen nemam nikoho kdo by mi to vysoustruzil na hlaven kterou poridim Sad Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim, ze se staci zeptat v zelezarstvi, nebo v nejake dilne a bude to rychlejsi, nez ti prijde ten bazmek z USA. Jinak SP8 ma zavit ION a mam pocit, ze Apex na ION mozna taky bude k dostani. U SP8 pokud budes mit original hlaven muze byt problem s tim, ze ma na konci muzzle break a je prorezana, takze to bude chtit ten kus uriznout, nebo dat jinou hlaven. Ta by mela mit rovny konec (zadne bambule atd).
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate