Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Jakou sniperku si koupit?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hanys Hrač



Založen: 28. 08. 2017
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 2:15 pm    Předmět: Jakou sniperku si koupit? Odpovědět s citátem

Zdravim, schanim nejakou odstrelovacku poradte jakou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út září 19, 2017 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jsi zacatecnik?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st září 20, 2017 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co by sis od oné odstřelovačky představoval? Má osobní zkušenost je taková, že pokud jde o přesnost, lze jí dosáhnout tím, že budeš střílet First Striky (z nějaké vhodné zbraně). Je to ale cesta poněkud nákladná...
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2017 5:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A je to asi jediná cesta jak toho dosáhnout. Zbraní co dovedou střílet FS je docela dost, ale i tak docela stojí. Případně si můžeš nějakou vhodnou upravit.
Existuje i jedna a možná jediná sniper zbraň Carmatech SAR12 nicméně podobných výsledků dostaneš i s FS T15 pokud ji upravíš, případně opravdu hodně předělanou Carbinou.
Pokud bych se měl já dát na dráhu snipera tak bych vzal FS T15, koupil do ní silnější pružinu, lepší hlaveň a nějakou optiku s nástavcem. K tom fůru FS a šel ji zastřílet. A pokud by mi dostřel nestačil, jsou lidi co dovedou z T15 dostat ještě víc. Tak bych to udělal já.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2017 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týká speciálních hlavní s drážkováním pro First Striky (já osobně mám zkušenost s hlavní od Lapca pro Spyder Hammer 7 (https://www.paintballshop.cz/hlavne/lapco-fsr-14-rifled-barrel-spyder), který používám jako odstřelovačku - nebo se o to aspoň snažím), tak ty jsou těsnější, než klasické hladké PB hlavně, takže normální kuličky z nich nemá smysl střílet, protože by se trhaly. Navíc jsem zjistil i to, že v drážkách "vývrtu" se usazují malé žmolky plastu, ze kterého jsou First Striky vyrobené. Chce to dosti často hlaveň protáhnout čištěním a při vhodné příležitosti ji propláchnout teplou vodou, protáhnout několikrát čištěním a nechat uschnout.
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2017 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nespi napsal:
...


No právě já bych spíš doporučil hlaveň Hammerhead, Lapco je podle mě moc těsné a zbytečně FS brzdí Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2017 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lister napsal:
No právě já bych spíš doporučil hlaveň Hammerhead, Lapco je podle mě moc těsné a zbytečně FS brzdí Smile

To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit... Very Happy
Vzhledem k těm plastovým žmolkům budeš mít nejspíš pravdu, že je to Lapco těsné. Cca 300 fps se z toho vytáhnout dá a vzhledem k tomu, že "hlavní hrou sesony" je pro mne Boj o kótu X, kde se úsťovka hlídá, tak hraju s těma cca 300 fps pořád, protože abych se přeučoval z jedné úsťovky na druhou , to mi přijde jako kravina.
Nevím jestli si to zakladatel tohoto tématu uvědomuje, ale při stejné úsťové rychlosti prakticky nemá First Strike oproti klasické PB kuličce větší dostřel (myšleno kam dopadne, je-li vystřelen pod stejným úhlem jako kulička). Ano, je přesnější, což se projeví při střelbě na větší vzdálenost, ale ty rozdíly (alespoň si to myslím) nejsou zas tak velké.
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 22, 2017 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám takový dojem že tuhle debatu o Lapco a FPS jsme už vedli Very Happy jinak ano, pokud ti 300 FPS stačí, tak to stačí... ale myslím že je lepší ji mít volnější, zaprvé podle mě bude ta hlaveň dosahovat lepších výsledků díky tomu že ten FS nedostane takovou čočku a taky se zbraň na 300 méně nadře Very Happy i když to je asi v tomto případě jedno že ušetřís trochu vzduchu že? Smile jo zálesák je opravdu hoodně střežený, sám sem zažil kontrolu minulý rok Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanys Hrač



Založen: 28. 08. 2017
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so září 23, 2017 1:00 pm    Předmět: odpoved Odpovědět s citátem

jsem zacatecnik a ma predstava presnost a vzdalenost poslu videjko o moji predstave co rana to zasah kdyz spocitam zafs 12kc/ks tak to vychazi jak kdybych stilel obyc kouel a vystrelil jich 10 nez trefim

https://www.youtube.com/watch?v=bPQiAgpykpk&index=36&list=FLcvuEIQD9XpJw-m_K0R36OQ&t=9s

moje predstava 150m a vice trefit je to realne nebo to musim do airsoftu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanys Hrač



Založen: 28. 08. 2017
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so září 23, 2017 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a pry ma hammer 7, jestli je to mozne pak mi doporucovali zbran milsig M17 nebo tiberius T15 nebo magnus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2017 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Hanys Hrač:
Ze své zkušenosti si dovolím tvrdit, že s úsťovou rychlostí 300 fps na 150 metrů přesně nedostřelíš. To by tě limitovalo na ty military a hardcore military akce, kde je povolena vyšší úsťová rychlost. Nebo bys ji musel mezi akcemi přenastavovat, ale to je podle mne cesta do pekel.
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2017 8:22 pm    Předmět: Re: odpoved Odpovědět s citátem

Hanys Hrač napsal:
jsem zacatecnik a ma predstava presnost a vzdalenost poslu videjko o moji predstave co rana to zasah kdyz spocitam zafs 12kc/ks tak to vychazi jak kdybych stilel obyc kouel a vystrelil jich 10 nez trefim

https://www.youtube.com/watch?v=bPQiAgpykpk&index=36&list=FLcvuEIQD9XpJw-m_K0R36OQ&t=9s

moje predstava 150m a vice trefit je to realne nebo to musim do airsoftu?

Jestli chceš střilet a trefit na prvni ránu cíl na 150m,tak musiš jit do ostre zbraně.
Paintball ani AS kvér na tvoje požadavky zasah neda.To bys musel hoodně nadstřelit a mít ku...ky štěstí.Paintball a AS kulička nemá tak přímou trajektorii jak u ostrýho projektilu a i ten je mírně zakřiven díky zemské gravitaci.
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2017 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Lister: U té Kóty X to má podle mne své opodstatnění a počítám s tím, že se úsťovka kontroluje. Na druhou stranu pravidla Kóty umožňují věci, které v jiných hrách možné nejsou.
@ZOD (a Hanys Hrač): i u té ostré je vlivů víc, kupříkladu vítr (i jeho změny směru a střihy), teplota, nadmořská výška, vliv rotace projektilu, kzetý je roztočen vývrtem (tuším, že se tomu říká derivace) atd.
Jinak při 300 fps se pokles dráhy First Striku projeví už na cca 40 až 50 metrech, ale dá se kompenzovat.
Být paintballovým odstřelovačem není tak snadné jako v hezkém filmu. A First Striky mají i svá specifika (svištivý hluk + relativně dlouhá doba letu na delší vzdálenost a také narozdíl od ostrého a částečně i AS kuličky nemá podle mne smysl střílet FS přes větvičky či křoví).
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanys Hrač



Založen: 28. 08. 2017
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2017 10:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak na jakou vzdalenost to strili on tak odhadem protoze se mi to libi streli hodne na presno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po září 25, 2017 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@Hanys Hrač: Sice to nemusí být úplně lehké, ale být tebou bych zkusil najít někoho, kdo by byl ochoten tě kupříkladu po nějaké hře nechat si párkrát vystřelit ze své zbraně na FS, třeba za cenu spotřebované munice + pozvání na pivko, abys získal reálnou představu jak daleko a jak přesně se dá střílet. K tomu se může hodit i chrono, abys věděl, jakou má ona zbraň nastavenou úsťovou rychlost.
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po září 25, 2017 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem


Pokusím se tak nějak shrnout poznatky, které ti snad poskytnou odpovědi na vše, co bys chtěl vědět. Rovnou říkám, že větší část je založena na mých osobních zkušenostech a názorech, tj. nic tesaného do kamene...

Dlouho platilo, že nic jako odstřelovač v PB neexistovalo, chtě-nechtě jsme vázáni fyzikálními zákony a pokud to všem střílí 300fps se stejnou municí, tak to všem taky lítá plus-mínus stejně daleko. Pokud se bavíme o tom, že chceš střílet dál (a ne přesněji), tak jsou 2 cesty (plus jejich kombinaci):
1) víc fps (tj. více energie)
2) jiný projektil (např. jiný poměr Ek/Ep, tvar, stabilizace finem)

Bod č. 1 je jasný - jakákoliv PB zbraň, která ti dovolí nastavení víc fps, než všichni ostatní je "ta sniperka, kterou koupit". A která, že to vlastně je? No, ve zkratce žádná a každá... Záleží na více faktorech, od výrobce, přes operační mechanismus, hlaveň, až po munici (všechny informace jsou ve fragmentech dohledatelné zde na fóru).

Bod č. 2 je aktuálně nejsnažší "továrně" dostupná cesta. Už je to pár let, co jsou na trhu v docela širokém zastoupení PB zbraně tzv. "first strike ready", tedy s možností sřílet FS munici od firmy First Strike (dříve Tiberius Arms).
Aktuálně jediný široce dostupný způsob, jak obejít fyzikální omezení "kuliček" při zachování podobné formy a funkčnosti PB zbraní.
FS v materiálech uváděl 50% nárust dostřelu a zvýšenou přesnost.

https://www.protek-actionsports.com/en/shop//article/10935-020001-CLE/Tiberius_First_Strike_100_pcs_Clear

http://first-strike.com/first-strike-rounds-40-count/

Zde by odpověď obecně byla: "jakoukoliv FS ready PB zbraň" (populární jsou: FirstStrike T15 nebo Milsig M17/SMG/M5/PMC). Záleží hodně na osobních preferencích, možnostech a předpokládaném použití.

Jinak s PB kulí mířeně a na jistotu cca do 35m, s FS cca do 50m (bohužel dost záleží na dalších faktorech, takže nebrat jako normu).


A teď přijde "asi tě zklamu" část. Jak jsem zachytil odpovědi, tak si říkám, jestli se spíše neptáš: "co koupit, abych zažil to, co vidím na YT videu od Ježka". Protože pak by moje odpověď byla ve smyslu: "raději nic, budeš hodně zklamaný". On předvádí specifický způsob hraní, který nejde provozovat všude a všemi. Koukáš na příběh, ne záznam hry. Když si pustíš průměrné PB video, tak se tam většinu času vůbec nic neděje, když už se děje, tak je to max 10 minutový sestřih ze hry/her, protože tak to prostě chodí...
Ještě bych mohl mluvit dlouho, ale to už bych se začal odchylovat od tématu vlákna. Takže naposledy moje otázka k tobě zní: "odstřelovačku na PB, nebo hrát/prožít příběh z YT"?

_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne út září 26, 2017 1:23 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po září 25, 2017 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@nox: Můžu se zeptat co myslíš v bodě 2 formulací "jiný poměr Ek/Ep" ?
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út září 26, 2017 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tím je velmi nepřesně (a špatně) popsáno, že celková hybnost projektilu je rozložena mezi hybnost úhlovou (rotace) a "přímou" (pohyb vpřed). Čím je v konečném důsledku ovlivněna hlavně přesnost (projektil neuhýbá) a v menší míře i dostřel (menší odpor vzduchu).

Ještě jsem svůj příspěvek trochu upravil.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: st září 27, 2017 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hanys Hrač napsal:
tak na jakou vzdalenost to strili on tak odhadem protoze se mi to libi streli hodne na presno

třeba u toho auta (cas 5:50)bych to tipnul max. 50metru. s moji carbinou zvládnu to samé..když budou dobrý kule. Very Happy
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate