Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Spyder - mod na nízkotlak a snížení spotřeby

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 8:52 pm    Předmět: Spyder - mod na nízkotlak a snížení spotřeby Odpovědět s citátem

Tak jsem si řekl, že si vytuním TGR, které je na bázi spyderu a nechal jsem si udělat Delrin bolt. Žil jsem v nějaké uutkvělé představě, že lehčí bolt bude znamenat nižřší spotřebu a nebo taky vyšší úsťovku při stejné síle pružiny a spotřebě média. Nevím proč jsem to měl vsugerované.

Bolt je super, funguje, je o 1/4 lehčí než původní bolt a jako bonus má antichop, problém je, že úsťovku nezvýšil, ale snížil a to o 1/4 tedy přesně o to o co je lehčí.

Bavil jsem se o tom s člověkem z Honorcore a ten mi řekl, že to tak prostě je a že pokud chci vyšší úsťovku, mám udělat bolt těžší. Čímž ale logicky zvýším spotřebu a to nechci.

Tak jsem řešil jak docílit toho, abych se dostal s tímhle boltem na původní úsťovku bez toho aniž bych muel dávat delší pružinu, protože ta stávající je tak dlouhá, že už se tam nevejde. A potřeboval bych poradit jestli má někdo s modováním spyderu zkušenosti.

Podle všeho se fps snížilo kvůli tomu, že lehčí bolt způsobil. že kladivo dá menší ránu do jehly a ta přepustí míň vzduchu.

Já osobně vidím následující možnosti jak to napravit:

1. Dát slabší pružinu na jehlu, aby zůstala díra dýl otevřená.
2. ZVětšit díru v pover tubě aby jí proteklo víc vzduchu. (což mi tak nějak radil i ten člověk z Honorcore i když jsem měl problém mu rozumět)
3. Vyměnit hlavní pružinu za kratší ale silnější? Jde sehnat pružinu co bude silnější ale zároveň kratší?

A co bych všechno msuel udělat, abych to celý předělal na low pressure?
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau už docela delší dobu ladím sheridan p 68 neni to spyder ale je to hodně podobný.Dokud sem používal co 2 tak po odlehčení kladívka a výměně pružiny za jehlou za slabší mi stoupla ur a klesla spotřeba. Ovšem po přechodu na vzduch šla ur hodně dolu měnil sem pružiny kladívka který mám v několika hmotnostech a nic. Jako poslední sem skusil zvýšit obsah expanzky co je za jehlou a ur šla podstatně nahoru zatím to nemám změřený ale je to hodně znát myslim že to budu muset ještě stáhnout dolu.Myslim si že kouzlo je v tom vybalancovat to tak aby za co nejkratší čas otevřeni jehly prošel co největší objem vzduchu.Při delším otevření jehly dojde k tomu že část vzduchu prochází boltem v momentu kdy už střela opustila hlaven.Když si spočítáš rychlost jakou střela hlaven asi opustí zjistíš že je to fakt nic já si fakt myslim že je to důvod proč při utahování pružiny kladívka ta rychlost končí na jednom bodě.

Naposledy upravil kystro dne čt březen 26, 2015 10:24 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nešla ti UR dolů, protože máš na vzduchový flašce regulátor na 600psi? To se často děje. Musíš mít regulátor na 800psi.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neřekl bych skoušel sem to z několika lahvema i na těch 800 ono přece to co2 se chová jinak ani stará mr nestřílela na vzduch tak jak na co2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj, udělal bych to stejně jak se ladily spydery z webu z pgpmysteria.
http://www.pgp.mysteria.cz/ladeni_Spyder/Ladeni_Spyder-blow_back.htm

Za co nejmenší čas, co nejvíc zduchu. Zbrousit jehlu. Vyvrtat válec. Odlehčení kladiva a boltu je spíš pro menčí kop?
Ten antichop pro magfed guny je asi nejlepší tuning.
Když jsem ladil pumpu tak tam se bojovalo o každej výstřel takže si myslim že tě to bude stát akurát prachy, čas, a když se to udělá blbě tak ti to bude kulometit. A ve finále získáš třeba zásobník navíc. Já to vyřešil tak že jsem si koupil záložku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 11:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

když ono už je to tam podle toho PGP mysteria udělaný z výroby a kladívko je tam skoro poloviční než ve spyderech - čímž je i problém že pružina má menší průměr než klasická spyderovská, kterejch mám asi 10 různých tvrdostí a délek a asi bych to s něma vyladil, ale takhle jsem odkázanej na 5 ks pružin co k tomu dodávají a na tu nejtvrdší to dává 250fps, dal jsem slabší pružinu pod jehlu a max280fps na vzduch...Jak bude chvilka budu dál laborovat a dám vědět jak to dopadlo.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2015 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakou pružinu si tam dával na jehlu a kde si jí vzal? To bude asi řešení na můj problém. Jinak kladivo by asi šlo ještě odlehčit stejně jako jehla a tím zvětšit množství vzduchu v power valve ne?
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2015 10:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hele pružinu jsem našel v krabici šrotu z různých gunů co mi za ty roky zůstalo. Musel jsem ji zkrátit a trochen natáhnout - asi by to šlo udělat i s tou co tam je....Z těch spyderů pružina pod jehlu taky nepasuje....Ta jehla asi ještě trochu půjde ubrat ale moc ne, z kladívka toho taky moc neubereš je malý a dutý na pružinu co je v něm ... takže to bude jen o těch pružinách udělat správnou protiváhu, aby byla co největší úsťovka - tím ubráním jehly a kladívka zásadně nic nepořešíš....Nebo sehnat někoho kdo by navinul pružiny o tomhle průměru s různou tvrdostí na experimentování což by bylo nejlepší řešení....

PS. ještě jsem tu nejtvrdší pružinu vypodložil cca 5mm podložkou pro zvětšení síly úderu kladívka....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se bavil s Jimmym z Honorcore a ten říkal, že je potřeba zvětšit průtok plynu, takže zvětšit díru na power valve co jsem pochopil a pár dalších věcí co jsem úplně nepochopil Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono to zvětšování průtoku média třeba podle PGP dobře funguje u CO které se rozpíná, ale vzduch který má konstantní průtok se bude zvětšováním děr ve směru průtoku spíš zpomalovat. Tady to bude chtít co nejvíce vzduchu za krátkou dobu -čili nějak zvětšit expanzní komoru ve které je jehla. Jelikož scarab celý systém spyder zmenšil, tak to nedělá na vzduch co by mělo a silou pružiny to prostě nahnat nejde - protože víc vzduchu se z té malinké expanzky nedostane..... Docela podobnou věc jsme teď řešily u TM 15, kde si kamoš dával láhev místo pažby kulturní cestou a vyrobil celou expanzku od regulátoru novou a vznikl problém usťovka ze 330 spadla na 170 myslel že odešel solenoid,něco s boltem,vzal jsem střeva z mé TM15 kde šlapaly 335 a v té upravené taky spadlo FPS na 180 a ty jeho dal do mojí TM15 a 325FPS ...Když se změřil objem té nově vyrobené expanzky, která byla stejného průměru a délky ale jen odvrtaná od oka vrtákem, měla poloviční objem než originál (stačila na to porovnání stříkačka s vodou....Upravil to 95% objemu originálu a už to šlape přes 300Fps.... Takže jestli to netlačit touhle cestou - větší objem vzduchu - neměl jsem problém u Sonika po upravě dle PGP- větší díra, odlehčení kladívka a jehly + výměna obou pružin dostat FPS na vzduch ke 350 a že jsem jich upravil.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale nezvedne se tím zvětšením expanzky i spotřeba? On totiž o něčem podobným mluvil - dostat co nejvíc vzduchu co nejrychleji za kuli.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau k tý expanzce .Ta moje teorie je o tom že změnou pružin jen prodlužuješ dobu otevření ventilu a průchodu vzduchu.Jenže při délce hlavně a rychlosti kule se snadno dostaneš do bodu kdy už ti delší otevření nepomůže.Proto ta expanzka podle mě pomůže při kratším otevření dostat větší mhožství vzduchu za kuli v kratším čase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microgenius



Založen: 26. 07. 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Unhošt'

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarte, chci se zeptat jestli to zvetseni te expanzni komory pomohlo a jeste se chci optat ta expanzni komora je ten valecek ze kterého kouka jehla, nebo to je prostor za cup seal ?
_________________
Tippmann A5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2016 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U TGR pomohlo na jehle odstranění pár vrtulek, čímž se výrazně zvýšil průtok vzduchu a jde z toho dostat i 380. Taky se ale adekvátně zvětšila spotřeba. Místo 170 ran to dá tak 100 na 13ci.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
microgenius



Založen: 26. 07. 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Unhošt'

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2016 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo ty vrtulky uz jsem obrousil, videl jsem nekde ze delaj jeste jednu jehlu ale ta neni pro civilni uziti :/ . musim rict ze mi tgr slape .
_________________
Tippmann A5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate