Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

prosim o radu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
METUD



Založen: 21. 05. 2007
Příspěvky: 364
Bydliště: Slezská 4771 Zlín 76005

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2016 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vidím problém v tom že nejsou nové čerstvé kusy na scéně. Airsoft (asi) frčí ve Zlíně ale paintballisti (noví začínající hráči) se už v Kombošu nesejdou jako dříve. Vidím že zájem o paint dost opadl, ale proč to nevím. Starší hráči mají rodinu práci a ti mladší nejsou.
_________________
Lidé přemýšlejí spíše pod tlakem nutnosti, než z čisté potřeby.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Paint už sice dva roky nehraju, ale období jeho největšího rozkvětu a slávy jsem zažil a do určité míry i pomáhal formovat, tak si myslím, že k tomuhle tématu můžu taky něco napsat.
Současná neutesitelna situace je podle mě způsobená dlouhodobým odchodem původních hráčů (veteranu) z let 2006 a výš. Nově příchozí hráči jsou většinou rychlokvasky kteří si neměli možnost sami přijít na limity woodsballu a pivoparek paintballu. To jsou zkušenosti které se nedají sdělit a ani jinak přenést. To si musí každý prostě v dostatečném množství odehrát a zažít. Pak až zjistí že už ho tohle pifani a nahaneni se na jednom či dvou hřištích neuspokojuje může buď od paintu odejít nebo se rozhlížet po něčem složitějším a kooperacne náročnějším. Dřív to nemá cenu, protože pak se objevují hlášky typu "nepojedu na akci 300 kilometrů a nebudu bloudit 2-3 dny po lese s minimem střílení, já si chci paintball hlavně uzit"
Z toho je patrné, že tenhle hráč nebo i celý tým si ještě dodatečně nezaradil na otevřených akcích typu Benešov nebo Džbán (dříve uzasnej Luzec) a ještě pro military a nedej bože HC military akce "neuzrál".
Řešením je začít pořádat opět akce typu Warzona (ale ne ta posledni) nebo SZ War nebo Operace Barakuda. Tam se vždy v plné kráse ukáže rozdíl mezi kooperujicimi týmy a začínající skupinkou paint nadšenců. Ti pak mají možnost premyslet jestli je ještě naplňuje pobíhat každý sólo po hřišti a bojovat sám za sebe a nebo se kousnout do prdele a začít přinášet oběti, které si vyžaduje každý kolektivní sport.
Jinak pro Trackera a spol Hlad a Oheň opravdu nejsou hc military akce, jsou to určitě výborné a náročné akce ale ne HC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

proc si vlastne prestal hrat ty?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bivoj



Založen: 09. 01. 2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přiznám se, že spadám do kategorie "neuzrál" a nevím, zda někdy "uzraju" Smile
Paintball si chci "hlavně užít" a ne "bloudit 2-3 dny po lese s minimem střílení" - v tom musím říci, že mi Rajko mluví z duše a přiznám se, že mi na tom pivopárek paintballu nepřijde nic pohoršujícího. Paintball je pro mne zábava, relax, odreagování od stresu v práci. Proto si chci zastřílet a ne chodit po lese.

Nicméně i tak už jsem (a to velice rychle) na limity woodsballu narazil a rád bych hrál (nikoli občas zahrál - opravdu pravidelně hrál) něco realističtějšího a přitom akčního. Realismus není jen o chození po lese (ve skutečnosti je to v mnoha ohledech míň realistické než ten pivopárek pb), ale i o vybavení, scénáři, úkolech, rolích "hráčů" - to vše lze dát do jednodenní akce plné střílení.

To existuje jenom (skomírající) puťák styl s minimem střílení na straně jedné a komerční hřiště s dvoustovkovejma zásobníkama a nekoordinovanejma nováčkama na straně druhé? Nic mezi? Nějaká realistika s akcí?
Neláká HC hráče hrát alespoň akční realistické hry (realismus, ale hodně střílení), když na ty hardcorové s minimem střílení nikdo nechodí?
Osobně jsem přesvědčen, že by to byla cesta jak posunout lidi z woodsballu na vyšší úroveň zážitku a z nich se určitě bude dát rekrutovat i do opravdu HC akcí. Hodně málo lidí skočí z hřiště rovnou do HC akce.

Jinak není pravda, že je málo lidí. Možná je málo lidí v HC komunitě, ale na hříště chodí spousty lidí - v sezoně jsou hřiště kolem Prahy slušně obsazená. Zbraně se taky prodávají slušně. A neříkejte mi, že si někdo koupí za 30K vybavení, aby chodil hrát na komerční hřiště proti nováčkům s dvoustovkama v teplákách.

(záměrně nepoužívám termín "military paintball", protože si pod tím každý představuje něco jiného)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

videl bych to jako jistou roztristenost, hracu je dost, ale myslim ze se jich malo registruje sem na forum, potazmo na cele stranky. u nas v okoli je par lidi co ma vlastni kvery uz leta ale na techto strankach nejsou, proc? netusim. asi pohodlnost. domlouvaji se vsichni na fb, neb je to pohodne nejspis.

u takovych skupin je riziko, ze kdyz nekdo z nich prestane hrat, tak prestane neidealne hrat cela parta "kamaradu" kolem nich... jinymi slovy, z jejich pohledu neni s kym hrat.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bivoj, ty vůbec nechápeš o čem military je a pořád tu něco drmolíš o "puťácích" a "realističtějších" woodsballech. Jako hraj si woodsball, to nikdo nikomu nebere.
Rajko to napsal naprosto přesně.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bivoj



Založen: 09. 01. 2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Burnes - jenže ten "realističtější" woodsball se skoro nehraje:( kdyby mi nevadilo hrát na hřišti čistý woodsball s/proti dvoustovkovejm zásobníkům, tak sem nepíšu.

Navíc jsem tvůj dotaz pochopil jako vážně myšlený, tak píšu co by lákalo mne a moje dva parťáky a co mi naopak na popisovaných akcích vadí. Vsadím se, že spousta lidí to bude mít podobné - soudě i podle reakcí jiných zde.

Ale pokud byl smysl si zanadávat na poměry a na líné nováčky, tak pardon.

A máš pravdu, že mám zásadní problém přijmout, že několikadenní chození po lese je to jediné pravé military a vše ostatní je woodsball. Já slovo military chápu jinak - jako určitý realismus (který lze dosáhnout i na jednodenní akci). Ale OK, je to zdejší zažitý konsensus, fajn.

Když jsem před pěti lety přestal s paintballem, tak to bylo taky kvůli nerealistickým zbraním; před půl rokem jsem zjistil, že existuje magfed a byl jsem nadšen. Teď vidím, že to v ČR zatím moc nefrčí a jednodenních akcí s realistickými zbraněmi a pravidly je minimum:( nebo o nich nevím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bivoj napsal:

To existuje jenom (skomírající) puťák styl s minimem střílení na straně jedné a komerční hřiště s dvoustovkovejma zásobníkama a nekoordinovanejma nováčkama na straně druhé? Nic mezi? Nějaká realistika s akcí?

Mimochodem i na puťáku se může hodně střílet Smile. Jinak něco mezi je taky, musíš koukat na kalendář akcí, třeba Raketová základna a nebo Na stopě viet congu.
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši puťák, co to je z výraz? LRRP prováděli puťáky nebo co? Smile
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Puťák, čundr, patrola, pochod vše má pro mě stejný význam a ty v tom Vietnamu to měli jako výlet Smile
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
proc si vlastne prestal hrat ty?

Právě pro ten masivní odliv hráčů, kteří mi byli blízcí a se kterými jsem si na akcích rozumnel. Už se mi nechtělo začínat znovu od začátku a trápit se podobně jako Barnes, Mula, Bohouš a podobní co se ještě pořád snaží dát starou partu do kupy a vymýšlejí akce na které buď nikdo nejede nebo se lidi hádají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kra.pa



Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 421

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko, mám Tě rád, ale nemohu souhlasit. Na všech posledních akcích, kde jsem obvzláště s Bohouškem a potažmo s Burnesem byl, jsem si to hoooodně užil. Pravda, akcí je míň, ale na těch na kterých jsem se účastnil to stálo za to! Oheň, přez veškeré debaty zde na fóru jsem si užil excelentně. Vždy je to o partě, a tu si dokážu poskládat tak, aby to všechny bavilo. A to i když se hodně chodí, hodně nespí a málo střílí. Na Oheň nebyl zvolen úplně ideální termín, proto se sešlo míň týmů. I tak to stálo za to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky příští rok bude akce uzavřená a zvolím jiný termín než jsou čarodejnice, tak doufám že se sejde víc tymů Smile
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 5:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Uziel Gal napsal:
proc si vlastne prestal hrat ty?

Právě pro ten masivní odliv hráčů, kteří mi byli blízcí a se kterými jsem si na akcích rozumnel. Už se mi nechtělo začínat znovu od začátku a trápit se podobně jako Barnes, Mula, Bohouš a podobní co se ještě pořád snaží dát starou partu do kupy a vymýšlejí akce na které buď nikdo nejede nebo se lidi hádají.



takze vlastne lenost Smile) odliv je vsude, ale po dlouhe dobe mame u nas i priliv... jak rikas, je treba zacit od zacatku.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky potvrzuji příliv a ne jenom u nás, ale tvoří se další týmy okolo nás. Ale když to celé pročítám, tak v zásadě se všichni shodneme, že tu chybí mezičlánek. Taky když se skupina uzavře a hráči vymřou je to přirozený stav, takže se není čemu divit.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale nikdo se neuzavírá. Dřív byly uzavřený akce a bylo tam 150 lidí. Je fakt, že ale na některé akce se musí týmy vybírat. Proto my děláme uzavřené akce, ne že bychom byly hogo fogo, ale abychom předešly konfliktům. Pak přijede někdo jako Bivoj (bez urážky), kterej chce primárně střílet a bude nadávat jak akce byla na hovno, protože se muselo šlapat, nebo dva dny bránit základnu a vystřílelo se jen 150 kulí. Proto se akce "uzavírají". Vzpomeňme na loňský Night Warrior. My si vystřelili až ráno až po probdělé noci, kdy se nic nedělo, ale tak to je hold ta krásna nevyspitatelnosti MPB. Někdy se na tebe navalý masy protivníků a nestíháš ani přebíjet a někdy hold jen hlídáš a nic se neděje. A to prostě není pro každého. Každý si neumí užít ten pocit bojové situace jako celku. Užít si přírodu, plnění rozkazu, nějaký řád, kdy si nemůžeš odběhnout kam chceš, pocit, že máš na sobě origo vestu a ne zachcanej mil-tec a pod. Někdo prostě hold hledá akce kde běhá tam, kde se to zrovna řeže a sere se na svěření perimetr. A takoví lidé prostě naše akce neocení.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chico



Založen: 15. 05. 2007
Příspěvky: 245
Bydliště: grupe: S.P.A.S.

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak píšou kluci, i u nás potvrzuji mírnou vzestupnou tendenci, a neviděl bych to na konec MPB v Čechách Wink .
To že lidé přichází a odchází je normální jev. Na MPB scéně stále působí dost ,,dinosaurů,, (nejenom Mastodont Smile ), kteří pořádají hry a kde nějaké ty staré známé potkáš. Ale jsou tu i noví, třeba Kaky s akcí Krakonoš a další...
Dokud budou lidé pořádající akce, bude i MPB.
To že MPB stále žije je třeba vidět na akci Bojová Patrola - uzavřená akce, 200 lidí, vyprodáno Very Happy .
Výtky některých k uzavřeným hrám moc neberu, jelikož vždy tak nějak bylo zvykem, že prověřený tým mohl pod svá křídla vzít jeden neznámý, za který ručil. Neviděl bych to tedy jako nějaké velké omezení pro hráče. Je to stále o tom CHTÍT Cool .

Pro Rajka: Neser a koukej přijet na nějakou akci. Nevěřim, že jsi na MPB uplně zanevřel a nemáš chuť si zase zahrát. Možná budeš překvapen, kolik známých ksichtů tam potkáš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bivoj



Založen: 09. 01. 2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Burnes
aby to nebylo celé špatně pochopeno - já si samozřejmě rád zkusím i ten typ "choďák v lese" s málo střílením (má to určitě taky své kouzlo) a když se mi nebude líbit, tak na to nebudu nikde nadávat ani říkat, že to bylo na hovno.

Jinak já samozřejmě hledám "pocit bojové situace jako celku" a jsem všemi deseti za "plnění rozkazu, nějaký řád, kdy si nemůžeš odběhnout kam chceš". Ale ideálně jednodenní akce a hodně střílení k tomu:)

Akorát si moc neužívám přírodu:) (mám raději akce v urbanistickém prostředí)
A pak mne zatím nijak nepohoršuje mil-tec. Byť bych daleko raději hrál s lidmi v komplet origoš vybavení a s co nejvěrnějšími replikami zbraní (navíc poplatném tématu), tak chápu, že to pro spoustu lidí není finančně dostupné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kra.pa napsal:
Rajko, mám Tě rád, ale nemohu souhlasit. Na všech posledních akcích, kde jsem obvzláště s Bohouškem a potažmo s Burnesem byl, jsem si to hoooodně užil


Nejdřív jsem chtěl psát, že jsi úplně mimo ale pak mi došlo, že nejspíš reagujes na ten můj druhej příspěvek. Ten měl být jen vysvětlením proč jsem před dvěma roky přestal hrát a ne hodnocení současného stavu military paintballu. Wink

Chico: už jsem byl rozebehnutej několikrát, ale věnuju se momentálně jinému koníčku a času moc nezbývá, takže jestli se někdy objevím bude to muset být taková akce do které dokážu zapojit i dorost a těch je opravdu hodně málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

... jinej koníček, vždyť tanky hraješ jenom večer Very Happy
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kra.pa



Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 421

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
kra.pa napsal:
Rajko, mám Tě rád, ale nemohu souhlasit. Na všech posledních akcích, kde jsem obvzláště s Bohouškem a potažmo s Burnesem byl, jsem si to hoooodně užil


Nejdřív jsem chtěl psát, že jsi úplně mimo ale pak mi došlo, že nejspíš reagujes na ten můj druhej příspěvek. Ten měl být jen vysvětlením proč jsem před dvěma roky přestal hrát a ne hodnocení současného stavu military paintballu. Wink

Chico: už jsem byl rozebehnutej několikrát, ale věnuju se momentálně jinému koníčku a času moc nezbývá, takže jestli se někdy objevím bude to muset být taková akce do které dokážu zapojit i dorost a těch je opravdu hodně málo.


Ano, reagoval jsem na druhý příspěvek, jak to cítím, tak to píšu. Z osobních důvodů mi menší počet akcí v poslední době nevadí. Tam kam jedu, si to maximálně užívám. Asi tak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David



Založen: 28. 08. 2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so červen 04, 2016 9:49 am    Předmět: aa Odpovědět s citátem

Tomáš myslí KROSKU co honí v přírodě a nemusí nikoho prosit a přemlouvat aby milostivě jel sním . Smile to je ten největší problém Vůdců a vůdčích osobností dnešni doby, nechuť a lenost členu týmu to je co ničí a zabíljí ducha vůdce a velitele týmu. Za 22 let v paintbalu už mam asi 6 kolektiv o kolo sebe a vždycky po dvouch letch se většina vipaří za povinostma života a kamarádství jde stanou . ŽENA ,PRÁCE,RODINA TO ZRÁDCE ZAJÍMÁ , KOLEKTIV JE SLABINA, TAKY PIVO,LENOST, PEŘINA TAKHLE KONEC ZAČÍNÁ. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate