Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

prosim o radu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danek



Založen: 05. 03. 2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 6:09 pm    Předmět: prosim o radu Odpovědět s citátem

zdravim prosim o radu koupil jsem painbolove AK 47 nechal jsem naplnit novou lahev 12oz a pritvrdit pojistku na ni at se vleze vice co2.po nasroubovani jsem zbran vyzkousel a 1 kulicka z 5ti nevystrelila a nebo nektera se mi roztrhla v hlavni.je mozne ze to je tim zvysenym tlakem v lahvi nebo ze je venku chladneji a nebo zbrani??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AK47-široký pojem.
Máš AK47 ala SPYDER,NEBO AK47,jako PHENOM-nebo jinou flintu.
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2016 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám takový dotaz, jak se říká, slovo do pranice. Už delší dobu debatuju s některýma lida na MPB scéně a pozastavujeme se nad tím, proč je poslední dobou takový úpadek miltary paintballu. Možná, že by nebylo od věci, kdyby tu padl konstruktivní názor, co lidem na mp chybí, že nejezdí na takové akce. Pokud se nepletu, tak letos byly pouze dvě akce v duchu military a to Mrazivé komando a Oheň. Na tyto akce byl nadlidský úkol sehnat lidi a taky se jich sehnala jen hrstka. Co by hráči uvítali na akcích MP, aby byl větší zájem? Pro úplnost, military tu myslím military-simulation, ne woodsball v maskáčích a s párkem.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bivoj



Založen: 09. 01. 2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2016 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@Burnes
Asi by stálo za to vytvořit vlastní vlákno. Nicméně odpovím za sebe sem:
Na žádné military akci jsem zatím nebyl a nevím tedy jak to máte definované. "Woodsball s párkem" může znamenat cokoli a když si tady na stránkách přečtu definici, tak bych klidně mohl říci, že už jsem military akci zažil, přestože ani na jedné z těch dvou zmíněných akcích jsem nebyl (Stalingrad se, jak chápu, považuje za "woodsball s párkem"; stejně jako akce pořádané TT jako bylo Kladno, kde jsem sice zatím nebyl, ale rád bych příští zajel a myslel jsem, že to už military je).

Každopádně by mne lákalo nějakou víc realistickou akci zažít. Akorát pro mne je realismus spíš autentické uniformy, autentické zbraně (ideálně magfed), pěkný a uvěřitelný scénář, nicméně hodně akce. Dva dny někam pochodovat, spát pod širákem, jíst MRE a pak si hodinku/dvě někde párkrát vystřelit - to není pro mne a zůstanu u "woodsballu s párkem".

Každopádně mne trochu děsí ta vyhrocená diskuze kolem akce "oheň", kdy tři týmy dostanou ban za několik jednotlivců a za nedorozumění.

A pak je otázka uzavřenosti komunity - pokud bych chtěl na takovou akci se svými dvěma parťáky vyrazit, tak jsem pochopil, že se za nás musí někdo zaručit. Což se mi těžko povede, když vás asi na párku u woodsballu nepotkám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2016 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak, dva dny pochodovat, spát ve sračkách a hlavně ale- splnit úkol. Plnění úkolů to je military a někdy se prostě nesmíš střelbou prozradit a čekat. Prostě mil-sim. Vojenské akce jsou o plění úkolů a střelba je jen prostředek. Pokud splnění úkolu nevyžaduje střelbu, tak prostě není. A zbraně na spodek ještě neznamenají, že jde o military akci. Military je charakter akce.
Samozřejmě neříká, že nechceme střílet Smile Moc rádi střílíme to je jasný Smile
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2016 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme třeba s 3 měsíčním předstihem vyhlásili hru na první víkend v červnu. Kromě Žabího legionu a Green Brainů se nahlásil jen jeden borec z Trutnova. Ve scénáři je- 3 denní akce, přesuny, hlídkování, dobývání a pod. Akce je ovšem bez zájmu. Tak jde mi o to zjistit, co vlastně komunita vyžaduje od military, co by ji nalákalo na tyto LRRP akce? My jsme akci pro nezájem zrušily a domluvili jsme se se Slovákama, že pojedeme na třídenní hru k nim.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2016 11:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hola...
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2016 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím že lidi nemají čas a když už si ho najdou, tak radši skáknou na nějakou střílecí akci na odreagování.
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2016 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

on je ten upadek citit na hrach obecne, nejen na military. lidi je proste min protoze bud sracky, prace, rodina, prachy nebo neco jinyho. no a novych lidi ti moc neprichazi, takze se spis odchazi a na akcich/zajmu je to videt
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2016 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak lidi odcházejí, to jo, ale noví taky přibývají. Na velký akce se stále hlásí kolem 200 lidí. Mě jde o to seriozně zjisit, co udělat pro to, aby lidi měli zájem i hc akce. Co už je pro ně moc radikální a co jsou schopni ještě akcetovat.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2016 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lidi chtějí více střílet...
Pak tu máme vlastnění zbrojního průkazu - tudíž pokud je akce domluvená na "černo" málokdo si lajzne přidat se. Když už se např. domluví okolní lidi, myslivci apod. (jako Noční hra od Maria) tak to už je ok člověk tolik neriskuje ů- podotýkám že narůstá počet majitelů těchto průkazů...
Lidi chtějí víc střílet...
Dále neskutečně uzavřená komunita kolem těchto her. Mě to trvalo 2 roky Very Happy
Kdo má dnes čas čekat i když to jistě 2 roky nebudou?
Lidi chtějí víc střílet...
Je jiná doba - už to není tak zajímavé jako v nárustu v r. 2009 - lidi prostě chtějí víc střílet, když chceš hrát 24h lidi chtějí základnu. Né nějakou díru v lese - ale opravdovou základnu, na ní patrolovat směrem k úkolům a pak když budou mít štěstí zastřílejí si Smile
A když chceš další odpovědi - zeptej se lidí z Airsoft komunity...nejvíce jim tam frčí velké akce a tréninky. i oni mnohem méně dupají...Je dost týmů co vyráží na akce jen 2x ročně - jinak blbnou a trénují...
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 6:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo díky Trackere, dobré poznatky. Jen nesouhlasím s tou uzavřeností, to už je jen výmluva konkrétních týmů. Oheň byl otevřený a přesto se lidi nesešli. Teritorium bylo otevřené a přesto se lidi nesešli.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

teda vymluvu na zbrojak slysim poprve, brano do dusledku by to mohl byt problem, ale jeste jsem neslysel o nekom ze by to resil


ja znam treba par tymu z nemecka, co by si takove MILSIM akce prijeli zahrat, zkusit docela radi. ale narazime tady na stare zname problemy.

toBurnes: hele zkousels treba delat do zacatku neco mene narocneho? treba ta narocnost odrati i nejakeho potentata co by to rad zkusil. tohle vetsinou oslovi konkretni jedince, nez cely tym, tak bych se i vice zameril na jednotlivce
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 7:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm, méně náročného ne. Tak ale my nic náročnýho nějak moc neděláme. Prostě máš jen batoh a někam jdeš podle mapy a plníš úkoly. Ale nad tím vším se každopádně zamyslím.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spíše a jasně by se měli předem na začátku roku domluvit kdo a kdy jakou akci udělá. Každý promotér vytvoří akci (myšleno ty co je opravdu akce pro tuto komunitu - jako Oheň, Patrola, Siberka, Krakáč, Hlad, ale i spodky u hada nebo u Bubáka apod.) jedna velká akce do 1 nebo 2 měsíců (záleží na ročním období) v pohodě lidem stačí a mezi to vyplnit ty menší s výběrem HC a pak light game pro menší počet lidí nadržených hrát. Ale je potřeba vědět na začátku roku s čím hráč musí počítat a rozložit si své volno - případně finance a chuť do průběhu dejme tomu půl roka...
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tomínos



Založen: 01. 05. 2014
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 4:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím. Také bych přidal názor. Bohužel je to tak,že mladí kluci na takový typ hry asi těžko pojedou, aspoň ti se kterými občas hraju. Prostě to v nich není. Zastřílení si na 3-4 hodiny a pak hurá do knajpy. A ti co mají rodiny pojedou na 2 velké akce do roka a to jim stačí, jak už psal Tracker. Ono to totiž jde vše pěkně do kopru, když se podívám na kalendář. Když jsem si přečetl Oheň a vše okolo přišlo mně to, jako by nebyla upřesněna pravidla. Někdo má noční vidění, někdo svítí při výstřelu apod. , ale rovina v tom nebyla.Za sebe můžu říct, co by mně nejvíc vadilo,je to,že po uhašení ohně bych nehrál a musel domů.No a nejtěžší je asi vymyslet úkoly, které by se prolínaly celou hrou a ty lidi zaujaly, ale to střílení bude vždy hrát prim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím Ohněm, bylo napsáno v pravidlech vše, co potřebuješ vědět. To je právě to military. Jaký pravidla? Jen pravidlo pro zásah, aby jsi nebyl nesmrtelnej a jak obstát, vyhrát a to je vše. Pravidlo na noční vidění přece nepotřebuješ. Jak se připravuješ během roku, tak pak hraješ v konkrétní hře. A ano oheň se uhasí, umřeš a jedeš domů. Ale o tom to je, že něco simuluješ,že o něco hraješ. Pokud Ty máš přístup ten, že by tě štvalo, že musíš domů, tak nejsi prostě vyznavač military, ale jen prostého pifání. To můžeš dělat i v teplákách, na to se si memusíš hrát na vojáky. Stačí kvér a dobrej pocit, že jsem vysypak kýbl kulí, jupíí. Ale to je to, co mi považujeme za málo. Samozřejmě bez urážky to ber. A je právě s podivem, že mladí kuci chtějí chvíli hrát a pak do knajpy. Mladí by měli být dravý pokud to myslí vážně a není to jen epizoda. A stěm rodinama, opět výmluva podle mě. Samozřejmě, pokud mám tisíc dalších koníčků, tak to pak nezvládám. Ale jako to že mám rodinu, tak jsem najednou umřel a nemůžu hrát? Smile No, každej to má doma jinak, ok Smile Každej si nemí dupnout Smile Ale to jen tak spíš pro legraci...
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomínos



Založen: 01. 05. 2014
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezlob se,ale vůbec jsem nepochopil tvoji odpověď. Vždyť jsi položil otázku, co by bylo dobré udělat,aby natzv.military začali lidé jezdit. Co je na tom špatného chtít hrát dál, když se udělá třeba strategická chyba?Pravdou je,že nejsem vyznavač military, ale paintballu v jakékoliv formě a připadá mně, že vaši představu vyznává čím dál méně lidí. Místo nápadů jak hru, a ona to pořád hra na vojáčky je udělat lepší tu čtu, že jsou hráči pod pantoflem. Položil bych si otázku, čím je ta vaše hra jiná, kvůli čemu by lidé měli přijet a hlavně zase se vrátit. Jestli kvůli tomu, aby se ve dne hledali a pak pár týmů co mají infra kameru je v noci vykostilo, tak to zůstanou u toho samého pifání jako vy,ale někde jinde. Jinak epizodně hraji každý víkend, v týdnu třeba ve 3, na trénink do baráku jedu celkem 160 km a mám rodinu i když to je úplně mimo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jim



Založen: 18. 01. 2014
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jsem teda taky nováček, byl jsem jen na pár akcích, z každé sjem se vracel spokojený, ať už z military nebo "párek-pivových" Very Happy . Ale přecijen menší (nechci říkat komorní) akce přes noc (teda byl jsem jen na dvou) mě rozhodně bavily více, je to úplně neco jiného, pohybovat se v divokém neprošlapném terénu, více se taktizuje, plíží a hra není jen o střelbě ale i tak trochu survival-zálesáctví, bavila mě zajišťování zákaldy a její hlídání, a ze všeho nejlepší byla noční atmosféra, i když se jen šlapalo k místu určení, kde nakonec nikdo nebyl a az celou cestu nepadla ani kulička.
Jinak pravidla military, který se sanží přiblížit co nejvíc realitě, mylsím, racionálně myslící člověk ani nepotřebuje (samozřejmě krom užší specifikace jednotlivých her aby pasovaly na scénář), a na MP stránkách jsou dost jasná a srozumitelná.
Jak jsem řekl: jsem nováček a moje výbava je oporavdu chudičká, nemám nočku ani termal a ani vysílačku, ale nikdy jsem se kvůli tomu necítil v týmu méněcený. Mám ženu, psa a práci na služby, přestavuju byt a i tak si na paintbal rozhodně najdu čas, protože mě baví- takže nebrečte že to nejde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bivoj



Založen: 09. 01. 2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Burnes
Původně jsem vůbec odpovídat nechtěl, abych se tady nezapsal nějak blbě, že kritizuju (přeci jenom na žádné "pořádné" akci jsem ještě nebyl a rád bych se zúčastnil), ale tvoje poslední reakce mi nedá a napsat musím. Co mne trochu pobouřilo hned zpočátku bylo to označení jednodenní hry za "woodsball v maskáčích s párkem", ale OK. Nicméně hlášky typu: "To můžeš dělat i v teplákách, na to se si memusíš hrát na vojáky. Stačí kvér a dobrej pocit, že jsem vysypak kýbl kulí, jupíí." to už mi docela vadí.

Upřímně řečeno ty akce, o kterých tu píšeš, nemají s military natož simulací společného o nic víc než to "pifání" s "párkem". Kdybych to chtěl úplně stejně shodit jako ty, tak napíšu, že to je "několikadenní puťák v maskáčích s trochou střílení".

Píšeš o úkolech - fajn. Třeba ten oheň - co je "military" natož "simulace" snažit se uhasit oheň cizí "armádě", která si navíc naprosto debilně nechá kanystry s vodou hned vedle toho ohně? Kde v moderním válčení k něčemu alespoň vzdáleně podobnému došlo? A tím to nechci nějak shodit. Může to být super zábava - třeba já si v neděli na kasárnách Hájek náramně užil když jsme nosil barevnou páskou označené bedny z jedné budovy do druhé (a střílel při tom nepřátelský tým), ale není to nic "military" ani "simulace"; je to prostě hra. Hašení ohýnků v maskáčích. Ale věřím, že to je zábava a že si u toho člověk "zahraje na vojáky". Stejně jako třeba na tom jednodenním Stalingradu s párkem.

Samozřejmě úkoly mohou být nastaveny víc military-simulačně (a často i jsou), ale i tak je ten puťák v maskáčích na hony vzdálený čemukoli reálnému a proto to není žádná simulace - nenalhávejme si do kapsy. Když se sejde na každé straně několik desítek hráčů, tak je to velikost reálné čety. Žádná pravidelná armáda nepošle osamocenou četu bez jakékoli podpory (dělostřelectvo, letectvo, technika, posily), bez kontaktu s přátelskými jednotkami (dalšími četami v rámci roty) a navíc bez těžkých zbraní (minomety, RPG, HMG, vozidla) plnit nějaký ofensivní úkol, to prostě není reálné.
Pokud už nějaká takto osamocená četa narazí na nějaký odpor při nějakém rutinním úkolu/přesunu (jak se nedávno stalo našim vojákům v Afghánistánu - byť ti jeli ve vozidlech když byli přepadeni), tak je její hlavní snahou se co nejrychleji stáhnout, minimalizovat ztráty a hlavně se vyhnout střetu s nepřítelem. Ale to by herně nebyla žádná zábava.

Jediné, co může takový vícedenní puťák trochu simulovat je střetnutí dvou guerila jednotek typu občanská válka někde v Africe, drogové kartely vs policie v jižní Americe nebo lokální warlordi vs Taliban v Afghánistánu - ničemu takovému ale neodpovídá ani naše podnebí/terén ani vybavení hráčů (kolik lidí dělá Taliban?). Jediná reálná situace z moderního válčení, která je trochu relevantní, je Ukrajina - střet proruských povstalců proti dobrovolnickým jednotkám Ukrajiny; tam se malé jednotky obou stran potkávají a bojují. Ale už to neplatí pro střet pravidelné UA nebo RF armády, které tam operují.

Proč to ale celé píši. Nechci ti nijak shodit tvůj oblíbený styl hry, akorát chci upozornit, že "military" a "simulace" může znamenat i něco jiného a lidi může bavit jednodenní akce, která bude s uvěřitelným vojenským scénářem, autentickou výstrojí a výzbrojí - to třeba vyhledávám já. Pro mne je military simulace mít co nejreálnější vybavení (když hraju s/proti hráčům s dvoustovkovejma zásobníkama, tak to není ono) a ať to klidně trvá jeden den a několik vln oživení. Mám rád střílení. Styl "puťák" mne až tak moc neláká, byť to rád zkusím a jednou, dvakrát do roka si to dovedu představit, ale není to můj primární druh zábavy.

Každý ať hraje co ho baví, akorát mi nepřijde správné se povyšovat prohlašovat vlastní styl hry za ten jediný správný a "military" a ostatní ať si hrají v teplákách... Podle definice "military paintball" tady na stránkách ani nic takového neplyne - jde v zásadě jen o velikost zásobníku a pár drobností a hra může být na 4 hodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 5:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bivoj v pohodě. Jde tu ale o slovíčkaření. To víš, že je mi jasný, že ta "simulace" je na hony vzdálena realitě, na to, se shodnem. Jde ale o to, že v těchto hrách se přibližuješ více reálu, než na woodsbalu. Na woodsbalu, když ti něco chybí, tak tradá do nedaleko zaparkovaného auta a pod. Na military, máš vše u sebe a poraď si. Jak jsem psal, to military není jen o té jedné akci, na to se musíš připravovat furt. Musíš mít vybavení. A u military jde o to splnit úkol. Nikde není psaný, že se musí pořád chodit. Dělali jsme i military, kde jsi za víkend nachodil steží 5km. Jde spíš o to, že v prvé řade plníš úkol, jak jsem psal. A je-li tvým úkolem hlídat tři hodiny křižovatku, tak prostě musíš. Já jsem jel taky za Pohanama na Krvavou silnici přes půl republiky, abych hlídal právě kus silnice půl dne, kde se nic nedělo. A bavilo mě to. Woodsball=hlavně střílet, military=plnit úkoly, fungovat jako jednotka. Ale tak to si nemusíme vysvětlovat.
Každopádně podněté názory tady padly od Trackera a Uziela, díky za ně. Určítě jich využiju. Jo a nikoho tu neshazuju. Už jsem to psal, pokud někoho baví woodsball, skvělé, já proti tomu nic nemá, proč taky? Ale chci, aby se to military trošku pozvedlo a nejsem sám.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 6:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Von je Burnes hodnej kluk jen někdy rychlejc píše než myslí a hrozně rád chodí takže nějak to musí vokecat aby ty svoje kluky navnadil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy nechce chodit po lese sám Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bivoj



Založen: 09. 01. 2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 6:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za pohodovou odpověďSmile

Jestliže woodsball = hlavně střílet a military = plnit úkol, pak bych rád nějak rozlišil vojensky simulační / realistický woodsball od toho woodsballu, kde maj lidi dvoustovkový zásobníky a tepláky. Osobně vyhledávám akce s hodně střílením, ale s realistickými pravidly a ideálně plněním uvěřitelného úkolu; takový military woodsball:)

Nicméně jak jsem psal - jedou za čas rád zajedu na hardcore typ akce s málo střílením. Stačí, aby to nebyla akce uzavřená jen pro veterány.

Jinak nesouhlasím s tím, že hráčů ubývá. Jenom moje skupinka je o třech nových hráčích od ledna tohoto roku. Když do PB shopu letos dorazila nová várka T15, tak byly všechny do měsíce vyprodané - někdo to musí kupovat.

Za sebe mám jednu konstruktivní - pomohlo by, kdyby to tu bylo přehlednější, modernější, s aktuálními informacemi a víc to tu žilo. Když jsem si v lednu zřizoval účet, tak mi to tu přišlo jako mrtvé forum. Sekce, kde nejnovější příspěvky jsou staré několik let, vypadají děsivě... (Reálně se diskutuje ve dvou až třech sekcích).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BIVOJI hodnotíš něco co si nezazil, kazde ma svoje a nic z toho není lepsi ani horsi, je to jen jiné, ale ver mi ze je to hodne jiné, vic nez o ukolech nektery ty HC hry jsou proste zalozene na maximalni kooperaci, neni v nich prostor na individualni hrani a v tom jsou tak zajimave pro určitou skupinu lidi a tak nezajimave pro jinou.... proste jeden ma rad holky a druhej vdolky, je zbytecne se kvůli tomu tady hadat
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky si myslím že hráčů přibývá, a jsou více ochotni investovat do výstroje a výzbroje. Jenom ten styl se mění.
Když si to vezmeš, dnes je velká moderna střílet na střelnici nějaké střelecké postupy, Všude je samej Zero nebo jinej týpek a i tohle se prolíná pomalu do paintballu.
No a i když se to nezdá, blízko tomu mají právě takové ty hry s velkým potenciálem střetu a nejlépe masivnějšího charakteru. Kde ti hráči mohou trochu ověřovat své střelecké dovednosti a postupy.

Co se týká rodin apod. určitě se změnili lidi, že pokud jedou daleko na hru - nechtějí hlídat silnici a záda. Za ty "peníze" chtějí program na který se přihlásili - to je i důvod že nikdo nechce moc velet. Velitel vlastně nehraje - nemůže chcípnout a drží se za linií - koho by to dnes bavilo, když jede 300km na hru kde má předpoklad pořvávání na lidi a postávání v zázemí.

Lidi na HC prostě postupně došli a chce to zase naučit nové hráče. Akce oheň, Hlad apod. je vlastně výsledek mnoha let vývoje takových her a tak lze je považovat za vrchol HC.
Nemáš tu žádný mezistupeň který fungoval jako pomůcka upgrade hráčů. Třeba hra od MG - Operace Klára - byl to HC ale pořád se jednalo o střed jednotek s jasným zázemím ideálně tedy pro přechod military hráče na HC. - Naproti Hlad je absolutně survival. Dnes máš pouze a jedině výběr ze survival. Mě osobně chybí hra typu Klára - výsadek, stavba základny a jednoduché úkoly moderované pořadatelem tak aby se střílelo.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Akce oheň, Hlad apod. je vlastně výsledek mnoha let vývoje takových her a tak lze je považovat za vrchol HC.


tak tohle muze rict jen clovek, který nikdy nebyl na HC hrach na jeden život.... pobav se s nekym kdo zna takove hry a zaroven zna Hlad nebo Ohen a predpokladam, ze s tebou nebudou souhlasit, proste Hlad a Ohen jsou jiny typ hry nez jsou ty na jeden život, které ovšem znamenaji v HC stylu opravdovy kraj sebezapreni a zejména toho zcela zpecifickeho pocitu......

pomoooc kde jsou lidi co byli na 3 dennim nebo na Krvave silnici aby mohli tohodle mladika usměrnit Very Happy Very Happy Very Happy vzdyt on nevi co říká ..... Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 7:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak záleží na úhlu pohledu - osobně pro mne hra na jeden život není zase tak zajímavý. A hodnotím HC spíše programově a prostředím.
Možná je to tím, že k tomu přistupuji stejně bez ohledu na to kolik mám životů před sebou a hry typu Hlad nebo oheň se snažím odehrát na jeden život a přijde mi to jako samozřejmost.

Samozřejmě na klasických akcích to neřeším, tam umírám jako první.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Von je Burnes hodnej kluk jen někdy rychlejc píše než myslí a hrozně rád chodí takže nějak to musí vokecat aby ty svoje kluky navnadil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy nechce chodit po lese sám Twisted Evil Twisted Evil


Pošlu na Tebe Domase, on už si Tebou poradí... Smile
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Tak záleží na úhlu pohledu - osobně pro mne hra na jeden život není zase tak zajímavý. A hodnotím HC spíše programově a prostředím.
ja to chápu ale pak prosim negeneralizuj, co se tyce programu a prostředí tak si nech nekdy nekym kdo byl vypravet o krvave silnici, coz povazuji osobne za ansolutne nejpovedenejsi HC koncept, bohužel zrejme nezopakovatelny
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2016 8:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to dáno i dobou, přestože je svět přetechnizován lidi mají stále míň volného času, který jim bere právě ta technika a navíc v našem regionu se u většiny firem dělají 12tky non stop (3/4 lidí týmu), takže volný víkend je svátek(já sám mám celý volný víkend 1x za 5 týdnů) Proto když se konečně domluví a vyrazí 1x měsíčně na nějakou "velkou "hru tak si ji chtějí užít a zastřílet si.Takže se hledá každý měsíc nějaká hra a vhodný termín(volná sobota-vikend) aby se naplnilo auto Bohužel u některých hráčů je to i penězích, někdy musím hráče dotovat, půjčit mu výbavu, dát kule na dluh, zaplatit startovné,cestu a vrací mi to ve splátkách - proto jezdí 1x za měsíc.... Takže akce jako Hlad a Oheň z tohoto důvodu nejsou pro ně zajímavé, přestože bych se třeba osobně hrozně rád někdy podobné akce zúčastnil.... Navíc mladí lidi jsou stále línější a mají problém s hrami typu "pochoďák" protože to prostě nedají a tak raději nejedou (vlastní zkušenost někoho z nových hráčů na podobnou akci z týmu dostat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate