Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Puxing888 připojení prez USB

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 12:00 am    Předmět: Puxing888 připojení prez USB Odpovědět s citátem

Ahoj mam Puxing 888 ale při pokusu připojit se USB kabelem to stale blbne a ve správci to píše zařízeni nelze spustit chyba 10 a dela to i na druhem pc co tu mam, je to spatny kabel nebo to dela Win 7 ? nemate nekdo zkusenost a naprogramovat si vysilačku rucně bude asi peknej záhul Smile


Jouvík


PS: asi to sem uplně nepatří ale snad me to odpustíte Smile jsem zoufalej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Záhul to není, jenom je to voser Smile Na netu (nebo v emérické přiručce) jde najít postup jak to manuálně dodatlit. Samozřejmě některé funkce jdou pouze jen skrze kabel. Po přečtení několika článků jsem raději volil COM kablik a s Widlema7 nemám problém.

Zkus odinstalovat ovladače/program pro kabel (nejlépe ve spráci HW) a zkusit ho v jiném USB portu. Hlavně ne žádné USB huby atd.

Event. se zkus poohlédnout tady http://www.radioshop888.com/shop_displaynews.php?id=292&locate=1
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja už zkoušel možné i nemožné Smile hral jsem si stim prez 8 hodin :/ ale vysledek byl vzdy jen Zařízeni nelze zpustit chyba 10 a to stejne i na druhem PC takže začínám uvažovat jestli ten kabel neni spatnej :/ a taky me malinko mate že po instalaci ovladaču je ve zprávci vypsanej mezi COM/PLT a ne mezi všema USB zbernicema.

EDIT: Takže umístení mezi Com/LPT je v poradku ale stejně to nefunguje


Jouvík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak druhá možnost - jestli jsi ze Zbraslavi, tak Ti můžu půjčit COM kabel. Sice to nevyřeší Tvůj problém, ale alespoň uděláš, co na vysílačce potřebuješ.
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hej jak to víš odkud jsem Smile no jeste proctu nejaka fora jestli neco nenajdu popřípade tvou nabidku vyuziju aspon na to nastaveni frekvenci Smile

Ale ty mas asi taky nejakej Puxing
vubec nechapu nastaveni PMR frekvenci a subfrekvenci
chapu ze 1 PWR ma freq 446.00625 ale proc se tam přidavaji i ty sub tony ?
kdyz jsme to nastavil podle tohodle navodu http://www.youtube.com/watch?v=cZWKBEtUlwQ tak vysilacka na obou sub kanalech zacne prijimat ale zadny zvuk nejde jen na te zakladni PWR frekvenci to normalne funguje.


Jouvik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli jsem dobře pochopil co jsi nepochopil, tak se jedná o to, že základních kanálů na PMR frekvencích je osm. Ovšem ty ještě obsahují 38 subkanálů.

Je to v podstatě takový filtr, kdy v reálném příkladě např. jedna vysílačka má naladěný kanál 6 a subkanál 10. Druhá vysílačka má naladěný také kanál 6, ale subkanál 12. Když zaklíčuješ jednou, druhá ti ukáže, že na kanálu 6 je nějaký rádiový život, ale kvůli rozdílnosti subkanálu squelch bránu neotevře, protože se nejedná o stejný signál, na který máš subkanál nalazen. Možná bude záležet na vysílačkách samotných (tedy jak přesně je výrobcem naladěna a jestli nezasahuje i do jiných frekvencí) a na kvalitě jejich provedení, ale laicky řečeno - takhle to funguje. Může se klidně stát, že kanál 6 a subkanál 11 bude jiná vysílačka jiného výrobce chytat na kanálu 6, ale subkanálu třeba 13.

Tedy subkanály u "Pussynga" nastavují u volby CTCSS.

Jinak samozřejmě jde nastavit, abys přijímal na jedné (jakékoliv) frekvenci a na druhé vysílal (což je potom pro šmírování značně horší vystopovat obě frekvence). Ale to asi víš a už jsem toho napsal dost Smile
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po vyzkoušení a staženi asi 50ti ovladaču od nekolika vyrobcu se USB napojilo asi tak na 20 sekund a zase to spadlo Smile nechapu jak nekdo může prodávat USB kabel bez fungujicich ovladacu to mě nějak hlava nebere:(

Ale u tech sub tonu me neni jasna jeste jedna vec treba ten PMR chanell 1
ma tedy 9 sub a kazdej ma svou lvastni freg sub 1 ma 67,0 2 ma 71,9 atd?

ale sub chanelu je celkem 38 a 38/8=4,75 sub kanalu na jeden pmr chanell
ja to proste nechapu Sad

Jouvik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Subtón u PMR nemá nic společného s frekvencí. Frekvence je daná a neměnná pro každý kanál PMR. Subtón je jen pro lidské ucho neslišitelný tón který umožňuje otevřít šumovou bránu (squelch) pokud jsou dvě stanice nalazeny na stejném kanálu a mají navolený stejný subtón. To znamená, že kdo má na stanici nalazenou frekvenci bez zvolení subtónu, slyší veškerou komunikaci na tomhle kanálu (a to včetně všech co mají nějaký subtón) ale ten kdo má navolený nějaký subtón slyší jen stanici se stejnou frekvencí a stejným subtónem (tudíž nesliší jiný subtón ani stanici bez subtónu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kra.pa



Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 421

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ha,Ha. Z toho bude Jouvik ještě více zmaten než byl. Ovšem odborný výklad na jedničku, to já osobně oceňuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 1:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale ani ne podal to celkem pekne ale stejne me neodpovedel na vse Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jouvik napsal:
Ale ani ne podal to celkem pekne ale stejne me neodpovedel na vse Smile


Zkus jasně a jednoduše formulovat otázky.
_________________
Hroch
Paintball Žacléř
-------------------------------------------------------
"Ten, kdo překová meče na pluhy, se nadře při obdělávání půdy pro toho, kdo podobnou hloupost neudělal."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No me hlavne zajima jak mam u kazdeho PMR kanalu nastavit 9 subtonu kdyz kazdej ma mit svou hodnotu ale subtonu je oficialne jen 38 nebo 50 u puxina takze kdyz si to spocitam tak me to proste nevychazi aby kazdej pmr kanal mel i 9 sub kanalu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zde máš odpovědi snad na všechny Tvé otázky Wink

http://www.hamradio.cz/prevadece/ctcss/

A smysl využití zde http://www.cbradio.cz/forum/read.php?24,92878
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no proc je CTCSS uz chapu ale není mě jasna jedna vec CTCSS je u Puxina 50 a u normal PMR 38 ale pokud mam nastavit u kazdeho kanalu 9 sublanalu tak tech 50 CTCSS nestačí 50 děleno 8 = 6,25 a ne 9.

A taky nevim proc ale kdyz jsem nastavil PMR 1-446,00625 + 9tonu a pak nastavil 2-446,01875 + 1ton a pmr vysilackou zacnu vysilat na kanalu 2 proc to puxin prijima i na 1pmr kanale asi jsem neco udelal spatne Sad

Počkat možna to už chapu:
U vsech 8 PMR kanalu jde nastavit az 50 CTCSS na kanal ?

Jouvik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná neudělal Smile Není vyjímkou, že PMR-ka, ale i profi stanice "gumují" i bližší frekvence. Čím kvalitnější stanice, tím méně by to mělo dělat Smile Tohle hlavně platí, když jsou vysílačky blízko sebe.

Ono hlavně musíš psát o jaké vysílačce se konkrétní věta/dotaz týká. Skáčeš mezi Puxingem a klasickým PMRkem. Pak je v tom bordel Smile
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jouvik



Založen: 07. 09. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ale abych nejak uzavřel tuto nebatu o připojení Puxina 888 prez USB kabel tak se me to ani po dvou dnech stahovani ovladacu a softawe a googlovaní proc to nejde. Nepovedlo a kašlu už na to mohl jsme to udelat manualne rovnou a uz to mohlo fungovat Smile

EDIT: 26.8

Tak mě to nakonec nedalo a googloval jsem další dva dny Smile ale nakonec uspěšně celý problém byl v tom že po instalaci ovladaču, Windows nějak poškodil soubor ovladače a tak to hlasilo´zařízení nelze zpustit chyba 10´

Postup který funguje na All Windows:

1. stahnout ovladač PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1.5.0
2. stahnout soubor ser2pl.sys nebo ser2pl64.sys podle win
3. nainstalovat PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1.5.0
4. najit soubor ser2pl.sys nebo ser2pl64.sys
C:\Windows\System32\drivers\ a přepsat
5. restartovat PC nebo vytáhnout a zase zandat USB kabel


A hurá do nastavení Smile

EDIT: System je při použití čínského levného USB kabelu při zapisovaní dat do radia dost nestabilní.Než to pošlete vše co nepotřebujete si uložte a vypnete.

Jouvik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gucky



Založen: 27. 08. 2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 19, 2013 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych se k tomuto vyjádřil.

CTCSS tonů je standartně 50, některé stanice / výrobci jich používají i vícero. Každopádně PMR výrobci používají 38 tónů, přičemž nepoužívají prvních 38 z těch 50ti, ale prostě občas nejaké vynechají, viz tabulka: http://www.delta-team.cz/co-se-pise/ham/frekvence-ctcss.htm

Ovladače jsou pro většinu widlí od WIN 2000 až po WIN 8 stejné a většinou od firmy co vyrábí převodníky RS232 to USB (většinou PROLIFIC). To že se soubor ovladače poškodí je z 99% způsobeno virem nebo antivirem. Sám jsem s tím mnohokrát bojoval a v mých případech to bylo vždy antivirem.

To že jedna stanice jde slyšet na jiném (většinou sousedním) kanále druhé stanice je způsobeno buď špatně provedeným vysílačem jedné či přijímačem druhé stanice nebo malou vzdáleností stanic od sebe (do několika metrů).

Jinak PX-888 vlastním už čtvrtý rok a za tu dobu jsem jako radioamatér vyzkoušel mnoho jiných UHF i dualbandových stanic a PX-888 je když pominu stanice za 10 000 kč a dražší, nejlepší stanice v 5W výkonem na tomto pásmu. WOUXUNY nedosahují takové citlivosti ani zdaleka, BAOFENG, FEIDAXiN , XINCHUANG a podobné jsou většinou sice levnější, ale opět jsou buď frekvenčně nebo výkonově nestabilní a spojení se tak po pár relacích rapidně zhoršuje. Další zjištění mám, že většina né-li všechny dvoupásmové (dualband) - čili VHF i UHF stanice jsou na příjem daleko slabší než stanice jednopásmové.
Zkrátka všechny ostatní stanice jsem rozprodal a nadále používám starou omlácenou PX-888 a se spojením mám většinou nejmenší problémy ze všech zúčastněných.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2013 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s USB a prolific cipem sem mel problemy na 64b win XP a win7, problemy se projevuji extreme nestabilni komunikaci a i silene prodlevy i na uz tak strasne prodlevy u usb obecne, na win xp 32b, to fungovalo ok, tedy alespon v pripade obecneho rs232-usb prevodniku s cipem prolific, zde bude cip stejny a s nejvesi pravdepodobnosti i problem stejny, vzhledem k tomu ze s cipy ftdi jsem nikdy vubec zadne problemy na libovolnem OS nikdy nemel, vinil bych z problemu predevsim firmu prolific (nebo alespon jejich vhodnou implementaci do prevodniku)

oni obecne usb-rs232 prevodniky s cenou 50-150kc jsou vetsinou vhodne tak akorat k hodu do kose, vyrobcem deklarovane prenosove rychlosti funguji pro par prenesenych znaku nebo jen par vterin a bez galvanickeho oddeleni optikou exreme citlive na statickou elektrinu (obecny problem USB)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate