Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

VZDUCH vs CO2 na vysokotlakých zbraních a vliv regulátoru

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 6:07 pm    Předmět: VZDUCH vs CO2 na vysokotlakých zbraních a vliv regulátoru Odpovědět s citátem

V poslední době mám okolo sebe čím dál tím víc lidí co přešli z CO2 na vzduch a pak zase zpět na CO2, protože jim to z COčkem prostě líp lítá. Společný jmenovatel při tom je, že mají vysokotlaké zbraně.

Při jedné debatě jsme dospěli k názoru, že příčinou bude pravděpodobně regulátor na vzduchových flaškách. Ty mají většinou výstupní tlak někde mezi 600-850psi.

Jaký je výstupní tlak na CO2 flašce? Je možné, že SPyderům a spol víc vyhovuje třeba 1000psi.

Možná je to úplně blbá otázka, ale nikde jsem nenašel ideální operační tlak pro většinu těchto zbraní ani výstupní tlaky u CO2 flašek.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když přejdeš s vysokotlakem z CO2 na vzduch, tak ti celkem razantně klesne úsťovka. Na jednotlivé výstřely je CO2 lepší, na dávky rozhodně vzduch kvůli konstantnímu tlaku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No právě a mě by zajímalo PROČ ta úsťovka poklesne a nejde pak navíc přehulit. Nic jinýho než menší tlak mě nenapadá. MRko jsem se snažil přehulit a víc jak 320 jsem z toho se vzduchem nedostal.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpověď je jednoduchá CO dává mnohem vyšší tlak než regulátor vzduchu a to při teplotě 30stupňů je až 72barů
To znamená cca 1080 Psi takže to musí být někde znát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.vlachla.wz.cz/Graf.jpg
(Vlachtova práce)
Nemám čas ověřovat data na grafu, ale věřím, že jsou správná.

Pokud se podíváme na udávané výstupní hodnoty u vzduchových HP regulátorů, tak max. hodnota dosahuje k 850psi. A to jsou hodnoty navíc většinou udávané prodejci (neříkám, že by si vymýšleli).

Tlak neregulovaného CO2 si každý může vyčíst z grafu - pozor není napsáno za jakých podmínek bylo měřeno, jaké bylo složení měřené směsi atd... proto berte hodnoty pouze orientačně.

Poslední věcí je funkčnost mechanismu zbraně - každý snad už pochopil, že výrobci se nesnaží o co nejkvalitnější, ale spíše o co nejlevnější zboží. Kvalitní výrobci potom volí kompromis mezi cenou a kvalitou.
Chci tím říct, že pokud něco jakš-takš funguje - výrobce prostě nebude investovat finanční prostředky na vylepšení, která zvýší efektivnost o 10%.
Z toho vyplívá, že mechanismy nemusí pracovat ideálně, ačkoliv fungují.
Zajímavé informace lze nalézt na pgp.mysterii
http://pgp.mysteria.cz/ladeni_P68/ladeni_P68.htm
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Odpověď je jednoduchá CO dává mnohem vyšší tlak než regulátor vzduchu a to při teplotě 30stupňů je až 72barů
To znamená cca 1080 Psi takže to musí být někde znát.


Přesně tak používám hadici s manometrem na CO2 a ta ukazuje od 800Psi až do 1100Psi v závislosti na teplotě.
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Navíc je dost podstatný rozdíl díky faktu, že CO se rozpíná pomalu oproti vzduchu (díky přechodu z kapalného skupenství do plynného) tudíž se při otevření ventilu na stejně dlouhou dobu jako u vzduchu dostane do zbraně větší množství plynu, které se rozpíná postupně, díky tomu pak kuličku vystřeluje větším tlakem, větší množství plynu.
To se mi potvrdilo hlavně použitím hadice, kde stejná zbraň se stejnýma kulema měla nižší úsťovku, právě díky tomu, že hadice zabraňuje vniknutí tekutého CO do zbraně.(tím pádem tam ale přijde i méně plynu)
No je to pěknej guláš, ale snad někdo pochopí co jsem tím chtěl říct Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Guláš to není...

V zásadě nám zde ještě chybí diagram pro trojný bod CO2.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

natekani COcka do zbrane - no dakujem pekne, to musi vnitrnosti zbrane potesit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No v zásadě teda ty kecy, že vzduch je nejlepší jsou tím pádem dost mimo. Vzduch je nejlepší, pokud má někdo elektriku, která funguje na nějakejch 600, nebo když má nízkotlak.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no jasne ze pre A5, Spyder a ine vysokotlake lowendy je vzduch uplne k nicemu. vzduch je ak potrebuje clovek konstatny vykon, cistotu media a dostatocny refresh rate (ci ako sa vola schopnost regulatoru)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Úplně k ničemu ne, např. mě na Xtrě s CO2 vždycky štvala povýstřelová mlha... to sem už ale nepatří.

Poslední poznámka k ideálnímu pracovnímu tlaku: uvědomme si, že vzduchové regulátory mají konstantní výstup (např. 650-700, 800-850psi). A že výstupní tlak u CO2 je značně závislý na teplotě.
S tím ideálním pracovním tlakem to tedy bude dost zapeklité, protože když už ho někdo najde, bude zřejmě potřebovat další regulátor.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No když to shrnu - Zima = vzduch A léto = CO2 ?.

Nevím jak je to u Vašich Ganů, ale mě se střelba zlepšila - po přechodu na vzduch. Momentálně řeším menší láhev na cca max 200 výstřelů ( A5 ) Nebo dvě po 150.
Na Patrole se mi pohnula ručka manometru od 3 do 2,5 - tak tím pádem nemusím tahat na militárko nějakou obr krávu. ( O hadici nepřemýšlím je k ničemu a mě osobně překáží v pohybu ).

U Xtry se to mnohonásobně zlepšilo - žádné trhání kulí a pod. Question
Mě právě příjde šetrnější Vzduch na střelbu ( a tím ) než CO2.
Jasně že mám komplet vyměněná střeva na A5tce a tak každou hru musím nově seštělovat dle počasí. Ale většinou kolem 270fps. Pak je střelba jak prodloužená ruka.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde jen o to, že tohle mnoho lidí nezná. Lidi se koupí vzduch, že to střílí líp a pak jsou zklamaní především co se týká dostřelu.

Ono prostě vzduch má výhody spíš v komfortu obsluhy a ze není náchylný na okolní prostředí zima/teplo. ¨

Hlavně výrobci a prodejci by měli upozornit, jaký je výstupní tlak a jestli je vhodný na daná typ zbraně. Protože jinak se musí menší tlak kompenzovat pružinami nebo podobným upgrade.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
natekani COcka do zbrane - no dakujem pekne, to musi vnitrnosti zbrane potesit...

No když má zbraň 1 mm vůle tak těm to rozhodně neublíží - naopak guma se se stykem s CO2 roztahuje, a tak Gun lépe těstní. Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery napsal:
Jde jen o to, že tohle mnoho lidí nezná. Lidi se koupí vzduch, že to střílí líp a pak jsou zklamaní především co se týká dostřelu.

Ono prostě vzduch má výhody spíš v komfortu obsluhy a ze není náchylný na okolní prostředí zima/teplo. ¨

Hlavně výrobci a prodejci by měli upozornit, jaký je výstupní tlak a jestli je vhodný na daná typ zbraně. Protože jinak se musí menší tlak kompenzovat pružinami nebo podobným upgrade.


Tak tak, řešil jsem to - najednou nepodával ciklon - ustřihl jsem pružinu a již fachá...Slepě jsem věřil textům u prodejce i některým přízpěvkům zde.
No jse hodně zvědavý jak to tu nakonec dopadne, protože přechodu na CO2 se nebráním....
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
vegetta napsal:
natekani COcka do zbrane - no dakujem pekne, to musi vnitrnosti zbrane potesit...

No když má zbraň 1 mm vůle tak těm to rozhodně neublíží - naopak guma se se stykem s CO2 roztahuje, a tak Gun lépe těstní. Wink

roztahuje?
pri znizeni teploty sa vecsina veci kontrahuje...zeby guma fungovala inak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:

roztahuje?
pri znizeni teploty sa vecsina veci kontrahuje...zeby guma fungovala inak?


No logicky to sice zní, ale moje těsnění je jiného názoru.Stačí se podívat na těsnění na lahvi když nemáš on-off ventil,tak je vytahané a ohříváním se zmenšuje, a to samé se děje v rychlospojce,když odstřeluju zbytek z hadice tak je taky nabobtnalé že neprojde pomalu špendlíková hlavička..........
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nemesishard



Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 70
Bydliště: Puchov

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kovy sa chladom stahuju , plasty a gumy podaktore sa chladom roztahuju
napr to vidno na nylonovej snure na pradlo , v zime sa roztiahne a klesne a zase take elektricke vedenie sa v zime viacej zosponuje v lete klesne Smile
klasicke cierne Okruzky v kontakte s co2 napucia ked uz niesu pod tlakom vidno to napr v hadici ked odpojis rychlospojku a dnu co je ten okruzok tak je taky napucany teda aspon ja som si to vsimol Smile

pre mna ma co2 mnoho vyhod a tak vacsinou pouzivam co2 , vzduch iba ked je ozaj zima Smile
_________________
Tekvickovi bratia
military paintball team Puchov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a znova som sa nieco rozumneho naucil...dnes je nejaky produktivny den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panzpohadky



Založen: 20. 07. 2010
Příspěvky: 10
Bydliště: České Budějovice !

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych vzduch neměnil ... Já osobně na CO2 nikdy nepřejdu,ani kdyby nevim co ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mezi přednosti vzduchovýho pohonu patří taky vliv na celkovou přenost - rozptyl zbraně. To díky drahým regulátorům - který kromě regulace výstupního tlaku taky "dávkují" objem vzduchu který natlačí do zbraně. Takovýho efektu nelze s CO2 už kvůli jeho fyz. vlastnostem, podle mě dosáhnout.
_________________
.
.
.
.
Angel owner - If you show me an inch I'll show you the deadbox
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 11:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

teď před týdnem jsem ze srandy připojil A5 s vytuněnýma střevam a cyklonem na vzduchovou flašku ,kde jsem si na stavitelném regulátoru nastavil výstup 450-500psi na svou TM15, jestli někde neuchází a světe div se ono to i střílelo a cyklon podával .... Shocked nebyl to teda žádný extra dostřel, ale šlapala - nevěřím teda že by 800-850psi z klasické vzduchové flašky nestačilo na klasické A5,MRka apod a byly nějaké problémy s dostřelem nebo ústovkou... V týmu jedem všici na vzduch a max spokojenost a COčko už nikdo nechce ani vidět
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 12:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jsou to odvážná slova Laughing COčko má jednu nezvratnou výhodu oproti vzduchu a to je, že je za určitých podmínek skladnější a to nesrovnatelně. Třeba v teplotách 20-30 stupňů Celsia je 5 OZ lahev na A5 schopná vystřílet 180-200 výstřelů s úsťovkou hodně nad 300 FPS kdežto se vzduchem to bude kolem 100- 120 výstřelů, které budou horko těžko tuto úsťovku dohánět. Ano přes zimu je to vynikající záležitost, která nezklame žádnou dobře fungující zbraň, ale přes léto je CO mnohem zajímavější - tedy pokud nevlastníte kulomet který má nehoráznou kadenci a potřebuje pro svoje fungování vzduch s Hi-end regulátorem, protože jinak je to stejně ztracená investice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

přesně tak - vzduch je v zimě zajímavá záležitost, ale vlastnosti COčka na vysokotlaku nikdy nebude mít. Což je dle mě škoda. Mě naopak kleslo na přechod vzduchu ouplně všechno - dokonce jsem musel zkracovat pružinu na podavači ciklonu aby podával a to mám vysokotlakej regulátos.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
... Mě naopak kleslo na přechod vzduchu ouplně všechno ...
To veliká škoda pro všechny ženy a dívky Very Happy
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo to beru Cočko je skladnější než vzduch a v létě asi pohoda,ale mám TM 15,autocockera a A5 používám sem tam, takže se vzduchem mám jasno a navíc to komfortní plnění lahví čtvrt hoďky před odjezdem na akci.... jinak na flašku jsem si dal regulátor, kde si mohu plynule šroubem nastavit výstup vzduchu od cca 200 do 1200psi, takže kdyby náhodou-žádný problém s vysokotlakem... Navíc jsme národ kutilů a kdo má gun na vysokotlak, tak není problém rozhodit ten pevný regulátor, přidat přiměřenou podložku pod pružinu, aby byl výstup 900-1000psi......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Samuell



Založen: 25. 04. 2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Dolná Súča

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 2:17 pm    Předmět: Flase, CO2, vzduch Odpovědět s citátem

Musim povedat, v nasom klube sme presli pred zimou 2012/2013 na vzduch, mame dve 15l flase (teda spolu 30l) - spojene, ale su oddelene ventilom, takze pri plneni sa plnia na raz, pri vypustani najprv jednu a druhou dopustame tlak. Mame vysokotlake Spyder Victory, problem je jediny: 0,8l bomba je dost tazka a plastove rukovate praskaju, vzduchove bomby boli dost drahe, aj velka bomba, ale ma to obrovske vyhody pre nas, ako pre prevadzkovatelov verejneho ihriska. Cistenie zbrani sa znizilo asi o 80-90%. Flase plnime omnoho menej ako COckove 6kg bomby, kym tie male 12OZ bolo treba chladit pred plnenim aby sa naplnili z plnej bomby. Za tu cenu praskania rukovati sa nam to ale aj tak oplatilo, pretoze ak mame styri dni kazdy den 1-2 hry po sebe, tak priprava nam zaberie o dost menej casu Smile A nizky tlak sme riesili stelovanim pruziny Smile
Btw, odkedy mame vzduch, ziadnu vnutornu cast ako ihlu, tesnenie na ihle sme nemenili Smile S COckom sa nam to kazilo dost casto Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út srpen 20, 2013 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ono zalezi na tom z ceho je to co2 plnene, za 90% problemu s co2 muze bordel z hasicaku hlavne u starych, koupene z 4 ruky, proslych a nikdy necistenych a ruzne pokoutne plnenych, zbyvajicich 10% je nevhodny material o-krouzku.

Vse ostatni je uz na strane zbrane ktere jsou cim dal tim vic horsi nejen zpracovanim a materialy ale i konstrukci. i stejne modely zbrani novejsiho data vyroby byvaji vic osizene a hur zpracovane nez ty starsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate