Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Outdoorová navigace

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 26, 2013 7:53 pm    Předmět: Outdoorová navigace Odpovědět s citátem

Zdar, rozhoduju se mezi těmito přístroji http://www.garmin.cz/porovnani/ ale stále nevím. Má někdo zkušenosti, nebo jiný návrh?
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá červenec 26, 2013 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

odkaz nefunguje. nevim teda jak jsou na tom civilni, ale zkus zabrousit i do vojenskych navigaci, od US army muzu sem tam nejaky koupit, objevujou se, ale nikdy jsem je nemel v ruce
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 26, 2013 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aha, a když jsem dal náhled tak to tam bylo Embarassed . tak tady znovu http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/mapove-gps/dakota-serie/dakota-20.html a nebo tahle http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/mapove-gps/new-etrex-serie/etrex-30.html . US army navigace budou cenově asi někde jinde Sad
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 6:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

covece, nerekl bych, jestli zrovna nebazirujes na tom aby byla nova, ale v dobrym stavu tak ji asi sezenu za rozumny penize, mam pocit ze taky pouzivaji garmin. zeptam se a dam vedet



edit: tak pouzivaji vojensky i civilni, nejlepsi podle nej je garmin rino, ale uz nerekl proc Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tam se jedna o to, jestli do toho pujde nahrát česká topo mapa, jak je to s baterkama a tak.
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si brousim zuby na tuhle:
http://www.mall.cz/turisticke-gps-navigace/holux-funtrek-132-pro-mapy-czsk?gclid=CKvkwrz7z7gCFche3godJRwAXA

zatim používam jejich mapy 1:25 000 na bajku a na courání a jsem spokojen, ale svádím vnitřní boj, jestli novej telefon a stále mapy, nebo pořešit tuhle potvoru. Pasujou tam standartní baterky ala nokie, Li-Iony. Měl jsem ji v ruce a mapy mi přijdou čitelnější a rychlejší než Garmin. Mapy vyvíjí česká firma, pravidelné aktualizace, spešl mapa zimních běžeckých tratí, pak třeba singltrek, ... Jen je trošku problém s mapami zahraničí, ale to nějakym způsobem teď obešli přes mapy Locus, nebo něco podobného, hlouběji jsem neřešil, lítam spíš jen u nás, max příhraničí.
Jinak mapy si prohlídneš na http://www.smartmaps.cz/, kde jsou ke stažení i zkušební verze na různé mobilní OS, jen dostaneš malý výřez mapy podle aktuální lokace, další se stahují průběžně z netu. Plná verze má mapy uložené v zařízení, takže netřeba připojení, ani signál.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

u toho holuxe se mi nelíbí ta baterie, ten garmin to má aspoň na tužkový a mimo gps přijímá i z glonassu a potom bude možnost z galilea.
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, mám už 4 roky Garmin Colorado 300 a naprostá spokojenost,používám ho na kolo, vandry,čtyřkolku, paintbalové pochoďáky a i do auta.Letos na Apokalypse jsem díky ní lehce našel náš základní tábor vietkongu a rychle se nejkratší možnou cestou dostal zpátky na pozice....Na začátku jsem nějakého levného Etrexe, ale tam byl problém že potřeboval 5 družic pro určení polohy a v hustém lese nebo v údolí nebyl signál Coloradu stačí 3 družice...Pár postřehů.... pro koupi navigace - co nejmíň družic pro určení polohy, rozhodně na tužkové baterie - dají se koupit všude a lehce vyměnit - kde v lese nebo na akci hledat USB pro dobití.... pro mě ne dotykový displej používám rukavice na kole, čtyřkolce i PB. Nevím jak ostatní navigace ale Garmin má super podrobné mapy, které ročně aktualizuje, jsou drahé ale dají se stáhnout z netu a podle nich nelze nikde zabloudit( pokud jsou v poli boží muka na mapě jsou taky atd. - minimální rozlišení je na 10m a jsou tam i cesty které jsem tušil že jsou a díky navigaci je objevil )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 6:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Par dni som majitelom GARMIN eTrex 30 a zatial som s nim absolutne spokojny, kazdopadne na ostre testovanie v akcii este neprislo iba par mensich testovacich turistik kde som ocenil napriklad aj info o vzdialenosti, case, case prestovaok atd.
Nahranie map som celkom jednoducho zvladol aj napriek tomu ze s pocitacom niesom kamarat a moj bezny najvecsi vykon je ulozit dokument na USB kluc Very Happy
Kazdopadne si stale dovolim povedat ze s programom base camp ktory je sice udajne velmi jednoduchy neviem uplne spolupracovat alebo od neho len mozno chcem viac ako dokaze a preto to tam neviem nijako urobit Very Happy

Vydrz baterii je slusna (kupil som nabijacie 2700mAh, presnost navigacie vyborna, podrobnost map vynikajuca (mam aj CZ aj SK topo)...zatial to hodnotim velmi dobre a ked sa naucim pracovat poriadne s tym programom a aj samotnou navigaciou (stale je tam mnozstvo koloniek v menu ktore som este neotvoril) tak si myslim ze bude moje hodnotenie na tuto hracku vynikajuce Smile

Trosku mi tam chyba ze sa neda (alebo teda neviem ako to urobit) na mape ohranicit urcite uzemie trebars aby som mal prehlad o hranici hracieho priestoru, a neviem v tom programe este vopred oznacit body zaujmu bez toho aby mi ich to hned vplanovalo do trasy Rolling Eyes (napriklad urcenie si znamych pozicii svojej strany na hru - tabor, municny sklad, body zaujmu atd. - podla suradnic tie body dokazem trochu pracne ulozit priamo v zariadeni no bolo by jednoduchsie spravit to v tom programe cez PC ale tam nemam ponatie ako na to a nedari sa mi najst ziadny schodny navod)
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy to já s počítačem taky nejsem moc velký kamarád. Jak se ti ten etrex30 ovládá přes ten jeden čudlík?, z toho jedinýho mám trochu obavy. Je vidět na displey když na to svítí slunce?
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rolos2 napsal:
Nevím jak ostatní navigace ale Garmin má super podrobné mapy, které ročně aktualizuje, jsou drahé ale dají se stáhnout z netu a podle nich nelze nikde zabloudit( pokud jsou v poli boží muka na mapě jsou taky atd. - minimální rozlišení je na 10m a jsou tam i cesty které jsem tušil že jsou a díky navigaci je objevil )
To jde ztáhnout zdarma?, třeba ty cz topo 1:10000. Normálně totiž stojí okolo 1000kč
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mapy na Garmin jsou drahé nejnovější mapa topo czech 2013 stojí cca 4500,- ale mám stránky kde se stáhne zdarma a pro přihlášení na konkrétní navigaci se "krekne" postup je tam také.Dají se tam grátis stáhnout mapy garmin celý svět jak silniční tak turistické....
Jo na Coloradu je holografický displej který je na slunci ještě výraznější...
Nabíjecí baterie 2700mAh mi vydrží 10-12hod provozu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: so srpen 03, 2013 5:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mula napsal:
Very Happy to já s počítačem taky nejsem moc velký kamarád. Jak se ti ten etrex30 ovládá přes ten jeden čudlík?, z toho jedinýho mám trochu obavy. Je vidět na displey když na to svítí slunce?

Co sa tyka ovladania tak okrem toho jedneho cudliku co je vpredu su este dalsie cudliky po stranach a ked clovek pride nato co a v akom poradi pouzit tak to ide celkom bezproblemovo Smile
Co sa tyka displeju tak som bol spociatku sklamany lebo som ho vnutri v byte mal minimalne na polovicnom jase aby som tam dobre videl ale moje prekvapenie ked som visiel prvy krat von bolo velke lebo jas som mohol stlmit na nulu a videl som este lepsie ako v tieni v byte takze tam asi bude taky nejaky displey aky opisuje rolos2.
A jak je to z mapamy neviem, mal som k navigacii starsiu verziu ceskej mapy(respektive tam bol iba nejaky kod na zaklade ktoreho som ju stiahol) no tolko som kdekade registrovla a prepisoval vsemozne kody az mi to tam zacalo vypisovat vsetky mozne upgrady a okrem toho som si zdarma stiahol aj najnovsiu cesku mapu a upgradol operacny system v navigacii Smile
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kra.pa



Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 421

PříspěvekZaslal: út srpen 06, 2013 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar Mulo! Dakotu nekupuj, má hodně malou obrazovku. Jako nejlepší kompromis mezi velikostí a přehledností je OREGON. Pokud máš zájem, mám člověka, který prodává nové s plnou zárukou a plným mapovým vybavením za více než slušné ceny. Navigaci nedělá železo, ale mapové podklady a v tomto segmentu je na špici GARMIN. Do armádních US navigací bych nešel z podle mne oprávněné obavy o nemožnost aktualizací map, nebo získání jiných. To co má Reinn je vhodné na navigaci po předem zadané trase a k uloženým bodům. Problém začne ve chvíli, kdy nemáš nahrané trasy a potřebuješ to použít jako přehledovou mapu. To co používá rolos je alternativa k Oregonu. Oregon dotykový, Colorado ovládáno rolerem a tlačítky. U mne více boduje dotyková obrazovka, a to také většinou používám rukavice. Každému může vyhovovat něco jiného. Synovi jsem dával jako dárek k narozeninám Garmin Montana (provozuje geocaching). Ta je velmi luxusní velkou obrazovkou, rychlostí, citlivostí na GPS, ale na PB akce mi to přijde už jako velké. Půjčil jsem si ji na Diverzanta a ve finále jsem tesknil po Oregonu. Jak se někde uvidíme, můžu Ti to ukázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2013 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

v pondělí jsem si koupil tu etrex30, tenhle víkend vyzkoušena a zatim spokojenost, displej by mohl být trochu větší, ale ta oregon byla nad moje finanční možnosti Sad. Budu muset sehnat tu mapu 1:10000, nevíte kde jí stáhnout?
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2013 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mrkni sem jsou tady všechny mapy a co není stačí napsat..... http://www.war4all.com/mapy/mapy-garmin-t84358.html?hilit=garmin%20mapy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

díkes za odkaz, nějaká mapa stažena, ale vzhledem k tomu že jsem lopata na počítač tak musím počkat až mi to někdo rozbalí Very Happy
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

rozbali? klikni pravym a extract Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mula



Založen: 30. 01. 2009
Příspěvky: 183
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak tohle umím taky Very Happy . Dnes už to Beetle pořešil a už to mám nahraný v přístroji.
_________________
www.nordicarea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale za ten odkaz na mapy dik, musim mrknout jestli tam jsou i namorni na jachtu
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kdyby tam nebyly ty co potřebuješ, tak si o ně napiš a určitě je tam někdo přidá.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dik, protoze ty namorni se fakt dost hodi
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 4:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Garmin Rino120 GPS

Works great just don't use it anymore. Uses 3x AAA batteries. This is the model that has the radio and GPS together.

za 120 usd kdyby nekdo chtel
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate