Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

začátečník: A5 nebo něco jiného? a dá se hrát jednotlivě?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gonzi



Založen: 21. 05. 2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava/Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 3:31 pm    Předmět: začátečník: A5 nebo něco jiného? a dá se hrát jednotlivě? Odpovědět s citátem

Zdravím ve spolek.

Chci si koupit svou první paintballovou zbraň. je mi 25, někdy mezi 12-18ti jsem hrával s partičkou přátel amatérský airsoft s vietnamskýma brokárnama. Paintball jsem hrál zatím 2x na firemních akcích, ale naprosto mi to stačilo na to, abych se chtěl v rámci sportu vrátit k přestřelkám.

Problémy které mám:
Nebaví mě "hry na vojáky". Baví mě samotné přestřelky a jejich taktika, ne nutně sportovní paintball ale blíží se tomu rozhodně víc, než 2denní manévry s hlídkami, základnami, konkrétními maskáči apod. - Jak často se pořádají menší akce? Zatím vypadá nejschůdněji návštěva hřiště painball firem, které pořádají akce pro jednotlivce t tohoto typu a doufání, že i zde se objevují akce "na odpoledne", ale nemám jistotu, že se toho objevuje dost, či že mají ty firemní akce pro jednotlivce dostatečnou návěvnost.

Silně mi vadí standartní tvar značkovače - nevadí mi, že to není replika, ale vadí mi zásobník nahoře a bomba dole. zásobník řeší tac-cap zásobník, ale bombu dole bych chtěl formou pažby. Problém je, že jsem tohle našel u A5ky a asi bych na to potřeboval tyhle dvě věci:
    http://www.rprpaintball.cz/item.php?ID=7867

    http://www.rprpaintball.cz/item.php?ID=6592

jenže, to je cenově poměrně vysoko - jen zbraň, tahle bomba a ten zadek by mě vyšly na 9tis. Kde jsou rukavice, maska, kuličky, zásobník...
Ptám se tedy: existuje levnější varianta tohoto provedení (bomba jako pažba), nebo nezbývá než jít do A5 a toho kitu? pokud ne- je ten kit kompletní, nebo mi tam něco dalšího uniká?

Dále u cyclon feedu je psáno, že má velkou spotřebu COčka - můžete mi někdo říci, kolik ran to s tou 13oz botlí vystřelí před naplněním? Přecejen nevím jestli to stačí na hru, nebo se někomu jen nelíbí, že s tím neodehraje celý den/víkend apod.[/list]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim talahev na kterou si dal odkaz je na vzduch je to 13ci NE 13 OZ .Do opěrky ti bude pasovat 5 oz na CO2 !! A5 je dobrej gun teda nevim jak ted (mam starší kousek ) ,dá se k ní koupit spoustu doplnků Very Happy
_________________
"Hon na Šakala 2011 " čestný tytul snadný cíl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cus, tech 100 vystrelu u vzduchovy je tak +- presnej pocet, zalezi na nastaveni zbrane atd. myslim ze kdyz si namontujes 12oz lahev na CO2 na misto z vyroby urcenem, bude to dostacujici. pousta lidi s tim hraje takhle, bez pazby. kdyz si tam das Air Thru, tak nezacilis, protoze se ti tam jednoduse maska nevejde, budes muset pouzivat bryle, kterezto zase nejsou uplne vhodne na rychlorezby ktere vyhledavas.

rada, kup 12oz, nebo 16oz, nebudes mit problemy s mirenim a usetris.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gonzi



Založen: 21. 05. 2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava/Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chapu to tedy spravne, ze lepsi bude klasicka pazba a barel dole, pod rukou, protoze jinak bych nemohl mirit? to me nenapadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono i kdyz mas teleskopickou pazbu http://www.paintballshop.cz/zbozi/13283-car-stock-a5 tak uz je jisty problem s mirenim s maskou. natoz Airthru, je vetsi. ja to treba resim tak kze mam zvednutej kolimator listou http://www.paintball-shop.cz/rap4/miridla-a-lyziny/rap4-zvysena-ris-lyzina-20mm-20mm/

nebo koupit nejakej vyssi kolimator v zakladu, treba Trijicon TA31 F TRJ ACOG4X32 Smile)

ale pro tebe, bych se fakt na airthru vyprdl, koupil si treba tu 16oz, nebudes muset po kazdy hre plnit jak trubka a budes v klidu na takovych 600+ kouli

PS: ohledne tveho stesku kolem her, staci koukat do kalendare, netusim odkud jsi ale her je dost. chce to nakontaktovat nejakou partu z okoli
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam A5 a aby střílela dle mejch představ (dávam přednost přesnosti před kadencí) tak to bylo docela úsilí to poladit + vylapovat, pěknou hlaveň tam dát. mam též tudle opěrku a montáž byla docela peklo musim říct pořád to někde sičelo a musel se si vyhrát s teflonkou a podobně aby to těsnilo ale nakonec se zdařilo mam na tom 12OZ a vystřílim na naplnění cca 350-400 ran a střílí to celkem pěkně ale osobně radši hraju s carbinou kterou mam taky udělanou na lahev místo pažby a nebo s tracerem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gonzi



Založen: 21. 05. 2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava/Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za rady. Vypadá to tak, že si pořídím jen marker, nějakou pažbu pro zapření a hlavně kolimátor, abych viděl kam střílím bez "zalícení". Jinak tipy na naladění přesnosti bych taky ocenil, protože to flustání markerů (ve srovnání s airsoftem) mě celkem vytáčí - ale nevím, jestli to nebylo jen kvůli vybavení na zapůjčení na akci. (mluvím o asi metrové přesnosti na asi 20 metrů = špatný vtip)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Espesedm



Založen: 03. 03. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 11:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gonzi napsal:
Chapu to tedy spravne, ze lepsi bude klasicka pazba a barel dole, pod rukou, protoze jinak bych nemohl mirit? to me nenapadlo.


A co třeba hadice a flaška na zádech...Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gonzi



Založen: 21. 05. 2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava/Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 11:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Espesedm napsal:
A co třeba hadice a flaška na zádech...Idea

to zní lákavě - jaké to má problémy/nevýhody?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Espesedm



Založen: 03. 03. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 12:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gonzi napsal:
Espesedm napsal:
A co třeba hadice a flaška na zádech...Idea

to zní lákavě - jaké to má problémy/nevýhody?


Nevýhody, no… jednaná nevýhoda je, že máš flašku na zádech. Very Happy
Ale někde bejt musí, jde jen o to kde ti bude nejmíň vadit. Jedinná drobná vada asi je, že ten kvér nemůžeš jen tak odložit. Čož může být nevýhoda, pokud chceš lézt třeba oknem – prostě nemůžeš položit gun na parapet, vlézt tam a zas si ho vzít.(ale i to se dá řešit) Jinak snad už jen samé výhody – lehčí kvér do ruky, pažba bez problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 5:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vidis, hadice me ani nenapadla, asi proto ze jsem ji vynechal Smile jednak to prolezani oknama treba. ale nejvetsi defekt mam ze si nemuzu hodit zbran do druhy ruky, to s hadici neudelas. a v zime si s hadici zahrajes jenom se vzduchem.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 7:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to neni pravda .. s hadici si das klidne zbran do druhy ruky. v zime si s hadici spis zahrajes s co2 nez s lahvi v pazbe protoze lahev mas nabooasku hrdlen vzhuru a do systemu jee vzdy pouze plynny co2 takze to tak nezamrza.

jedins nevyhoda hadice je to ze zbran nemuzes odlozit nebo nechat jednoduse spoluhraci.

kdo pouziva popruh stejne zbran neodklada.
jediny cemubto opravdu vadi je to, ze se s hadici muzes nekde zachytit. proto je nej vyusteni hadice na konci pazby hned pod ramenem a lahev na boku. tak hadice kopiruje telo, neni natazena takzevo ni clovek skoro nevi.

co se tyce doporuceni koupe zbrane, tak a5 s cyclonem a zasobnikem 30-50 nikterak nerusi vzhled. k tomu jen vhodna pazba bud primo na lahev, nebo s vyvodem na hadici prave do pazby.
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to mas asi nejakou extra dlouhou tu hadici, protoze prehodit rychle z prava do leva, tak aby hadice byla obtocena podel tela, pres prsa, neomezovala manipulaci se zbrani... vazne te neomezuje?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GRNDL



Založen: 13. 10. 2011
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, jestli jsi z Prahy nebo okolí, tak ti můžu půjčit víceméně to, o čem se tu výš píše a můžeš si to sám vyzkoušet. (A5+hadice+bomba na zádech) Aspoň bys zjistil jestli ti taková konfigurace vyhovuje nebo ne. Napsal jsem ti kdyžtak soukromou zprávu s detaily...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Espesedm



Založen: 03. 03. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To : Gonzi

Tady jasně vidíš jak je těžké někomu radit. Mě třeba hadice nijak neomezuje ale někomu to prostě může vadit.
Jak říká GRNDL je fain když si to (cokoli) můžeš vyzkoušet zjistíš tak minimálně jestli to není úplná blbost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gonzi



Založen: 21. 05. 2012
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava/Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno já to beru tak, že si asi nekoupím co2 do pažby (alespoň nehorázně ušetřím - stejně to bylo spíše do budoucna), ale naprosto klasický barel ke zbrani. S tím, že hadičku chápu tak, že to je snadno zaměnitelné, ne? Resp. čekám (ještě jsem si to více neověřoval), že si můžu koupit klasickou zbraňovou bombu a mít klasický značkovač a pak si - jako jedinou věc - přikoupit tu vysokotlakou hadičku ne? jakože je to poměrně malá investice na to, abych to mohl zkusit a případně třeba nepoužít.
_________________
There's always another way.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paintball-borec.cz



Založen: 23. 04. 2013
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte nějaké zkušenosti s poruchovostí těchto hadiček?
_________________
Arzenál: 32x Tippman 98, 2x Tippman A-5, 2x ZGP -> Paintball Půjčovna Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate