Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

rip clip - box mag

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 2:58 pm    Předmět: rip clip - box mag Odpovědět s citátem

kluci chci se zeptat jak mate pohaneny RC v boxmagu? Standartne je to 4tužkovky(AA), jelo by to i na AAA? Nebo slo by to nejak predelat na 9V batery? Bojuju s mistem. Muzete mi tuto problematiku nekdo nejak laicky popsat? Nejsem elektrikar Sad dikes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja ripclip do boxmagu nestrkal ale delal celej, jako pohon sem pouzil vykuchane modelarske servo z jineho zasobniku kde to bezelo na 2x 9V baterky zapojene seriove, protoze vrtule tlaci kule do vysky je motor vic zatizenej a ma vetsi naroky na proud ktere daji baterky, puvodne ten motor jen strkal kule do diry kde padaly do zbrane a baterky proud stacili davat, jak je to tlacilo nahoru, tak maloktere 9V baterky takovy proud zvladly a cele jsem to nakonec prekopal na 12x AA kde uz problem s proudem neni. Drzak baterek sem delal taky kuli mistu, aby byl box s baterkama co nejplacatejsi (tloustka cca 20mm) a dal ho.

puvodni funkce ripclipu je strkat kule do zbrane hned vedle vrtule, jestli je ripclip schopnej je dostatecne rychle tlacit do vysky a do jake vysky bude vedet zase nekdo jinej, osobne bych se bal ze moc vhodnej bez zasadnich uprav nebude
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

uz som par boxmagov vyrobil a pouzi HALO alebo Halo Invert Too (zvukove cidlo), s oboma mam dobre skusenosti
_________________
Profesionalni kurzy - www.sog-defence.com
Kurzy pro paintballisty - www.tacticalpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No uz mam rozrezanej ripclip tak to musi fungovat z neho. Mel lepsi proporce do boxmagu. Jsem omezen velikosti, cpu to do male schranky z uk.59.
Moturek by to mel utlacit. Spis by me zajmalo kdyz je RC na 4tužky=6V tak kdyz tam dam 9v baterku to schori? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo ja jsem to udělal taky z ripklipu a vitlačí zhruba 15 cm v trubcev klidu jen mě kamarád předěla elektroniku na ty oči nebo jak se tomu řiká
http://www.military-paintball.cz/support_scripts/galerie_fotografii.php?cat=zbrane&rid=1063&img=5&dir=1
a funguje mě to na čtyři AA
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ripclip má aktivaci mikrofonem, chci ho vyvect bliz ke kveru kdyz nebude stihat. Vejsku krku budu mit kratsi jak ty- takze v poho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 12:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

řká se, že má rip clip stejný střeva jako Halo a to mi jede njak na 6V, tak i na 9V, ale to ti nikdo nezaručí Smile
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

9V to zvladne, nezhori to...ale nezarucujem, mne to nehori
_________________
Profesionalni kurzy - www.sog-defence.com
Kurzy pro paintballisty - www.tacticalpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta díky, to jsem chtel slyset. precejen 9v baterky jsou skladnejsi nez tuzky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja pouzivam modelarske baterky Smile v niektorych mojich modifikacich
_________________
Profesionalni kurzy - www.sog-defence.com
Kurzy pro paintballisty - www.tacticalpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo to me taky napadlo ale pak me odradila asi cena a dobijeni, takhle jen otevru a vymenim.
Pak me jeste napadlo co baterka do mobilu? Jsou takový hezky placatý Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipoforall



Založen: 02. 01. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tam mas z 90% 3.7v Li-ion leda tam nacpat dve.. spis sem psal v tematu k bt-tm15 ohledne aktivace mikrofonem... co to aktivovat hezky dratove rovnou ze solenoidu? vcera jsem zkousel jak jim funguje ten RF konektor a je tam jen napajeni(asi pro ten RF chip) + signal kterej staci prizemnit a ripclip toci jak o zivot Smile idealne natahnout drat a pres optoclen spinat signalem od solenoidu.. jediny co nevim je jestli tam musi bejt nejaka prodleva od vystrelu k natoceni kule...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no mas supr nápady ale elektrice nerozumim. Maximalne si zapojim nejaky to +- na baterkach Sad
Co je spatny na tom mikraku? Dalkove to maj asi z toho duvodu ze chtej mit Ripclip lehce odendatelnej bez nejakejch kabílků no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipoforall



Založen: 02. 01. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

osobne mi tuzky v ripclipu nevadej funguje to na ne dobre a vydrz co jsem cetl tak ujde Smile a tedka ten mikrofon, zbytecny nataceni kuli pri hluku, obcas to nenatoci... proste spolehlivost neni uplne idealni u takhle duleziteho prvku na zbrani(alespon dle meho nazoru) a predelani neni zase tolik slozite. ohledne te rozebiratelnosti za prve zase tak casto se to nesundava a za druhe pri pouziti optoclenu(vrtnout dirku do tela zbrane nekde pod ripclipem, pak naproti do ripclipu hodit tam nejakou infradiodu na druhou stranu fototranzistor a mas bezdratove(dle mechanickeho provedeni 100% spolehlive) prenaseni signalu mezi zbrani a ripclipem. dalsi bonus je setreni baterie v ripclipu... samozrejme natazeni kabelu je podstatne min narocny na fyzicke/mechanicke upravy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a jak to provedu tedy na tvrdo pres dratky? Na tu vidli RF na desce hodim dva kable a vyvedu je primo na spoust ktera je bude spinat jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipoforall



Založen: 02. 01. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no zase tak jednoduchy to neni, ale ja to chci udelat tak ze signalem od solenoidu(nikoli od spouste -> full auto, davky by to nevzalo..) budu pres optoclen (galvanicke oddeleni zbrane a zasobniku) spinat prave ten signalovej pin ripclipu na jeho zem. Dneska by mi meli prijit soucastky (v podstate jen par odporu, a jeden optoclen) tak to spacham, trochu zdokumentuju a muzu zverejnit pro inspiraci.. jediny ceho se bojim je to ze tam nebude skoro zadna prodleva mezi vystrelem a natocenim kule...snad to nebude problem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ona tam bude mechanicka prodleva ve vulich, nez se motor roztoci, nez se vymezi vule v prevodech takze tam nejaka drobna prodleva bude, kdyz nebude stacit, budes drtit kule, kdyz kule vydrzi, budes drtit baterky a zhavit motor, protoze jak se motor mechanicky zastavi tak se pro baterky motor tvari jako zkrat a pred motor jsem dal jeste polyswitch pojistku abych motor neupekl, jak to maj resene v RC netusim, ale nejakou ochranu tam snad maj. RC ma jeste vrtuli pod pruzinou, takze tam je necela otacka rezervy na dotoceni motoru nez to zacne drtit kule

v normalnim pripade RC zacina podavat v okamziku vystrelu, tedy kdyz se bolt zacina otevirat zase zpet do vychozi polohy, ty budes od solenoidu spinat RC v okamziku kdy se bolt zacne pohybovat dopredu a uzavirat nabojovou komoru jeste pred samotnym vystrelem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipoforall



Založen: 02. 01. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vzhledem k tomu ze do zbrane i do RC davas stejnej RF modul tak to urcite nemaji ugelany inteligentne a nepocitaj zadnou prodlevu. tot muj nazor Smile vyzkousim a dam vedet..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toho bych se nebál, protože lopatky nejsou natvrdo na ose motorku, ale jsou tlačeny pružinou, která má vůli cca na 3-4 kule. Takže tohle pnutí by měla v pohodě pobrat, nehledě na to, že bolt je za 15ms zase zpátky a tlačí to jednu kuli.Takže tam jsou pořád 2 k dobru.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vrtule ripclipu na 1 otacku poda 6 kuli, ta rezerva je aspon 5 kuli,

nicmene sila potrebna k vytlaceni celeho sloupce kuli mezi RC a zbrani bych si tipnul ze bude vetsi nez co ta pruzina bude pusobit protoze RC byl konstruovan na to aby ta pruzina na vrtuli strkala kule jen vedle do hlavne, ona ani ta vrtule nema pro tenhle ucel zrovna optimalni geometrii, ja vyzkousel celkem 6 ruznych tvaru nez jsem byl spokojen, uplne prvni byla prave vrtule RC

nicmene sloupec kuli uz docela slusne pruzi a vytvari rezervu uz sam o sobe, takze jestli bude RC stihat kadenci, asi se neni ceho bat. pokud bude mit kver oci, neni uz vubec co resit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem si koupil citlivější mikrofon a natáhl ho dvěma kablíky do toho mezikusu mezi ripklip a zbraň, aby se mikrofon dotýkal přímo těla zbraně a když jsem RK dal na největší citlivost tak točil i při zakašlání nebo hlasitém slovu, tak jsem to musel o jedno stáhnout a teď naprostá spokojenost a práce to byla na čtvrt hoďky.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate