Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

lahev sodastream

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 10:22 pm    Předmět: lahev sodastream Odpovědět s citátem

ahoj, určitě to mraky z vás doma má, nekoukal ste někdo jakej závit a celkově parametry má ta lahev na to CO2 já ji ted viděl jen tak zběžně a přišlo mi že by se dala pěkně napasovat do nějakýho předpažbí nebo tak vzhledem ke své velikosti, nemáte o tom někdo nějaký blišší info než jen to co se píše na netu (že se z ní dá připravit 80l lahodného nápoje)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 6:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar je tam závit s většim stoupáním , láhev sama je o dost větší než klasická PB 12 oz tak cca o deset cm (jinak asi by tam šel našroubovat pin ventil s PB lahve )
_________________
"Hon na Šakala 2011 " čestný tytul snadný cíl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 7:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj. takze, na klasickej soda jsem zkousel udelat prechodku na plneni, ale i kdzy jsem to udelal tak jak v diskuzich je receno, nefungovalo to a lahev se nenaplnila. ten PIN tam funguje asi trochu jinak. kazdopadne spis si myslim ze je cesta vzit 9oz lahev a vyrobit na to zavit ktery bude shodny se sodou
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

takže dýlka je jak se pochopil něco okolo 35cm a průměr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

36*6

ja spis plauju tam hodit 9oz lahev s tim pinem jestli to pujde, jenom predelat ventil
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a plnit to budete technickym co2 Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi tím "technickým co2" jak píše Patras a potravinářským. Když jsem koukal na stránky Linde-gas tak tam sice v katalogu uvádějí CO2 pro svařování a CO2 potravinářský, ale rozdíl mezi nimi žádný neuvádějí. Takže jediný rozdíl mezi těmito plyny je jen v typu lahve ve které je naplněný (se stoupačkou a bez), ale ne v jeho "čistotě"
Ovšem je možné, že se pletu a někdo mi to dokáže vysvětlit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

co je mi známo se stoupačkou jsou jen hasičáky
_________________
"Hon na Šakala 2011 " čestný tytul snadný cíl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr0uza



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 180

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No muj odhat je ze na potravinarske CO2 budou jine normy co se tyče čistoty uskladneni a nadob. jinak je jasne ze CO2 je stejne jako CO2 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Potravinářské co2 musí mít čistotu min 99% a nesmí v něm být jiné zdraví škodlivé plyny. v technickém co2 to tak není ..

něco ke čtení : http://www.svarbazar.cz/phprs/storage/co2_publikace.pdf
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no Smile) tak me vozi CO2 linde, resp. GastroGas, a rozdil mezi technickym a potravinarskym neni. nikdo mi to nenabidl, v nabidce to neni, cili asi pouzivaji to same, cili zadny rozdil?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějak jsem si to myslel, že to funguje. Ono to co sem hodil Patras je sice hezké a vyčerpávající info o tom jak může CO vypadat podle norem, ale osobně si myslím že se nikomu z výrobců nevyplatí vyrábět tři druhy COčka. Takže vyroběj (nebo koupěj) jeden druh (ten nejpoužívanější a nejspíš nejčistší) a ten pak prodávají ke všem možným účelům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 2:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

co2 se nedělí jen na technické, potravinářské a medicinální

Oxid uhličitý kapalný pro potraviny a nápoje podle EIGA (European industrial Gas Association)

Oxid uhličitý kapalný 3.0 pro potravinářské účely

Oxid uhličitý kapalný 2.5 pro svařování

Oxid uhličitý kapalný 2.0 technický

Oxid uhličitý pevný

Oxid uhličitý kapalný pro medicinální účely (podle Českého lékopisu)

Oxid uhličitý kapalný pro hasicí účely (podle ČSN EN 25923 Požární ochrana - Hasiva - oxid uhličitý)

každá z těch norem určuje maximální přípustné složení, tedy obsah dalších plynů, to co nevadí pro svařování může vadit pro poravinářské účely a obráceně, tedy to co nevadí pro potravinářské účely docela dost vadí pro svařování (např voda, CO, N2, Ar)

to samé pro hasící účely, pro lasery atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty láhve do Soda streamu a jiné dělá firma DGF u nás v Mor. Třebové http://www.sis-vm.cz/dgf/index.php?c=2Nabidka už jsem se tam bavil že by nebyl problém udělat jakouliv láhev Co2 na PB se závitem dle požadavku ,ale je nutná objednávka aspoň na 100ks lahví... to jsem zjištoval cca před 5 lety, ale jelikož jsem přešel na vzduch kvůli TM 15 tak jsem to pustil z hlavy.... kdyby to někdo chtěl zainvestovat nebo rozjet tak se můžu zeptat za kolik a jaké množtví - dělám vedle nich a mám tam ve vedení kamoše ze školy.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alf



Založen: 15. 08. 2007
Příspěvky: 180
Bydliště: Jak kdy? Vesměs doma.....

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 5:38 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

Taky přemýšlím jak tu soda lahev naplnit dávat 230Kč za náplŇ když vím kolik skutečně stojí mě přinejmenším trápí..... když už někdo psal že to normálně nejde naplnit tak ten ventil vyndám a kounu v čem je jinej jak ty nám notoricky známé Laughing
_________________
----------------------------------------------
BUDLAJS FALCON o.s.
Multifunkční ŘIDIČ, hovno STŘELEC, LÍNEJ jak cikán po fetu a hlavně PROFI SPAMER. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
J.McG



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2012 11:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tady je redukce z Sodastream na paintball lahev


Tady je z paintball lahve na sodatream Smile


Redukci na plnění Sodastream jsem si udělal na soustruhu,ale není to stoprocentní a tak si koupím redukci a budu používat do sodastream paintball lahev a je to za pár plnění zadarmo Laughing Laughing Laughing


Naposledy upravil J.McG dne st listopad 21, 2012 3:26 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WTF
s tou cenou Ti to trochu ujelo ne?
http://aukro.cz/redukce-z-paintball-lahve-na-sodastream-i2807486427.html
OMG Wink

A to není moc dobrej nápad chlastat sodu plněnou COčkem z hasičáku,si někdo koleduje o hoňku Wink
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

proc, mas snad pocit ze CO2 co plni linde nebo jiny firmy je jiny CO2 nez v sodastreamu?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 6:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím že technický COčko je odost rozdílný oproti COčku potravinářským-tuším že se tot u na foru už řešilo,každopádně COčko z hasičáku bych já nepoužil na výrobu pití-už kvuli tomu bordelu co je v hasičáku(myslím rez a jiný srance)
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

o rozdilech tech. a potravinarskeho co2 je toho na webu dost, hlavni rozdil je v tom ze technicke ma limit na obsah vody, ktera pri svareni docela dost vadi, muze obsahovat vsak drobne nepatrne procento i jinych inertnich plynu, v potravinarskem voda nevadi, ale vadi dalsi plyny, v zadnem pripade nepouzivat technicke k potravinarskym ucelum. to je jako michat chlast z metylu, jen se to neprojevi hned.

co se tyce mechanickych necistot rozdil je jen v lahvich, malo kdo plni z noveho a radne servisovaneho hasicaku a pak bordel v cocku svadi na samotny plyn ktery za to nemuze, bordel neni v plynu ale v lahvi do ktere si to nechavaj lidi plnit, krome norem na samotny plyn jsou jeste normy na tlakove lahve podle ucelu prave proto jak je samotna lahev servisovana atd. medicinske co2 nikdo asi do rezaveho hasicaku koupeneho z 3 ruky nikdo asi plnit nebude, protoze pak se z draheho medicinskeho co2 stane technicke kuli bordelu v lahvi.

a kdo by to chtel podrobne tak treba to linde ma dodrzene slozeni v technickych listech ke kazde verzi plynu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to mas sice pravdu, bral jsem CO2 z par zdroju, ale vsude bylo jenom potravinarske CO2, k technickemu jsem se ani nedostal, to jsem myslel tou hlaskou. dokonce linde ( ci gastrogas ) a ESTO ( chebska firma na hasici techniku - delaj hasici systemy i do Panduru ), pouziva stejny CO2, pritom o potravinarskem pouziti asi nemuze byt rec. kdo kdy videl nabidku technickeho CO2, dejte vedet. bezne k dostani, aspon co ja jsem videl je potravinarske CO2


a uz jen tim ze si chcete sodastream plnit samy z lahvi, tomu bordelu v tech lahvich, potazmo pak ve vasem drinku, jdete naproti. asi malokdo ze sceny ma smlouvu s linde meni s nima lahev za lahev. ( linde je otvira a cisti pokazdy - aspon to maj v papirech )
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2012 10:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

treba tady maji technicke co2 pro svarovani
http://www.plyny-technicke.cz/nabidka/prodej-technicke-plyny.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate