Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Hlaven na Phenom

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2011 9:56 pm    Předmět: Hlaven na Phenom Odpovědět s citátem

Potřeboval bych poradit s výběrem hlavně na phenom,popř. co si myslíte o hlavni http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-14-x7-phenom-carbon-21140.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo hodte sem prosim nejakej odkaz na nejakou dobrou 14 hlaven co by jste si koupili. díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pro Tippmann by tyhle hlavně snad měl dělat Hammerhead, což je v hlavních (předražená) špička. A co se mi doneslo, tak zrovna HH na Phenomu neexceluje, ale osobně jsem nezkoušel, já používal 18" Marksmann od Milsigu, pak 10,12,14" podle terénu JJ Performance Elite Edge kit. A jinak jsme zkoušel i klasické staré All American 14" 2dílnou a to byla taky pecka.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Martens



Založen: 30. 01. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 10:41 am    Předmět: hlaveň Odpovědět s citátem

Jestli chceš mít přehulenou úsťovku, tak bych do hammer headu rozhodně nešel,ale jinak mám Carbon Mofo a tři finy a když mám ty správné kuličky tak je to super. Takže můj názor přehulená úsťovka=nejspíš něco od AA
úsťovka pod 290 je HH dost dobré
_________________
Na všechny problémy znám jeden lék
Doktor Martens to vyřeší hned
do hospody i do roboty
všude se hodí těžký boty.
Orlík- Boty- Demise
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cus tak treba:
http://www.paintballshop.cz/zbozi/10409-marksman-barrel-18%22--a5
http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-all-american-a5-14-19035.html
jestli s měmitelnym průměrem http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-freak-junior-a5-16-19042.html

a jestli nevis co s prachama tak http://www.paintball-shop.cz/hammerhead/kompletni-sady/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

edit: duplicit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a ten marksmann od milsigu se asi nedela mensi co? ta 18 se mi zda uz hodne dlouha , asi bych to videl na tu Ameriku http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-all-american-a5-14-19035.html kdyz pisete ze ty hlavne marksman nejsou nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a ten marksmann od milsigu se asi nedela mensi co? ta 18 se mi zda uz hodne dlouha , asi bych to videl na tu Ameriku http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-all-american-a5-14-19035.html kdyz pisete ze ty hlavne marksman nejsou nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A ten marksmann od milsigu se asi nedela mensi co? ta 18 se mi zda uz hodne dlouha , asi bych to videl na tu Ameriku http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-all-american-a5-14-19035.html kdyz pisete ze ty hlavne marksman nejsou nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A ten marksmann od milsigu se asi nedela mensi co? ta 18 se mi zda uz hodne dlouha , asi bych to videl na tu Ameriku http://www.paintball-obchod.cz/hlaven-all-american-a5-14-19035.html kdyz pisete ze ty hlavne marksman nejsou nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A ten marksmann od milsigu se asi nedela mensi co? ta 18 se mi zda uz hodne dlouha , asi bych to videl na tu Ameriku , kdyz pisete ze ty hlavne marksman nejsou nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2011 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo dobrej poměr cena výkon
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven 007



Založen: 29. 09. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakej ma ta amerika hlaven prumer? koule pouzivam titanium premium plus , to by asi nemel byt problem ze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kane



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 256

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AA zadní část 689,jednopruměrovka 690 ,takže se tam vejdou všechny kule v poho Laughing
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Řekl bych, že všeobecne ani tak moc nezáleží na tom na jaký kvér hlaveň šroubuješ, ale přímo na té hlavni. V PBshopech u nás je nabídka vcelku nic moč, ale velice zajímavé hlavně jsou třeba ARMSON, teď se začali zase vyrábět a pokud ti nevadí nákup z eshopu v cizině, tak si myslím, že je to dost zajímavá volba. U nás ji má Fremen a strřílí to opravdu tak dobře, že jsem o ní začal uvažovat. Má drážkování (nikoli vývrt, ale rovné) a opravdu je dobrá. Jinak standardní klasika je ta AA, pokud se dá sehnat. Někde jsem tu o hlavních psal docela velký elaborát, tak si to najdi a přečti, vycházel jsem z nejrůznějších testů a výzkumů a je tam zmíněno pár dobrých hlavní.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 11:14 pm    Předmět: Hlavně Odpovědět s citátem

Protože jsem strašně hodný Twisted Evil a už jsem si nepamatoval co jsem tenkrát vybádal, tak jsem si to chtěl sám přečíst, tak ti sem zkopíruju závěry o hlavních, ke kterým jsem dospěl a víceméně jsme se na tom shodli i s ostatníma co tomu rozumějí víc než já:

Pokud ovládáte angličtinu tak Ultimátn test hlavní se už konal a to za striktně vědeckých podmínek a jeho výsledky jsou dle mého pátrání jediné opravdu zevrubné zveřejněné závěry na téma paintball hlavní ať si kdo chce co chce říká. Najdete ho tady:

ULTIMÁTNÍ TEST HLAVNÍ

http://www.pbnation.com/showthread.php?t=2218018

Ten člověk otestoval dost důkladně asi 30 hlavní a bohužel jen asi u patnácti zveřejnil výsledky. Nejdůležitější je, že si po tom všem sám koupil hlaveň Titanium Longbow, která prostě byla nejpřesnější a je to klasická dvouprůměrovka bez drážkování. Když chčije, borec si porting zalepuje izolačkou a změnu nepozoruje. Smile

Dobře dopadl i Powerlite Scepter 2000 a Scepter 2007, ktery prodávali i Empire pod názvem Revolver. Bohužel ani jedno už nejde sehnat.


PORTING
Co se portingu týče, tak jediný co prokazatelně dělá, je že stišuje hluk, zvyšuje spotřebu média a když prší, tak ti skrz něj chčije do hlavně.

Z diskuse pod tím testem se dalo vyzjišťovat i mnoho dalších informací.


KONZISTENTNÍ FPS - NAPROSTÝ ZÁKLAD PŘESNOSTI
Především jedna nejdůležitější, vertikální přesnost zcela zásadně ovlivňuje konzistentní FPS. Jestli ti kvér střílí jednou 280 a podruhý 305, tak můžeš mít hlaveň jakou chceš a bude to střílet jednou dolu a jednou nahoru (zcela logicky). Takže vzduch a kvalitní regulátor, jinak nemá upgrade hlavně skoro cenu.


VLIV ZBRANĚ NA PŘESNOST
Zbraň sama o sobě nehraje na přesnost ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU ROLI. Kromě zmiňované konzistentní FPS, kterou musí zvládnout. Když se ti podaří ze Spydera Victora za litr dostat stabilní úsťovku 300 a dáš tam stejný kule a hlaveň jako dejme tomu na Autococker s uzavřeným závěrem, nebo nízkotlakou TM7, bude to střílet ÚPLNĚ ale ÚPLNĚ stejně. Protože prostě kule dostane zásah stejným množstvím plynu a proletí stejnou rychlostí, stejnou hlavní a nic jiného na kvéru tu kuli nemůže ovlivnit.

Vyskytli setam lidi co oponovali, ale jejich argumenty byly typu já mám pocit, že Cocker mýho bráchy střílí líp, než moje Electra a to oproti tomu chlapíkovi, který má vysokou školu z mechaniky bylo zcela nedostačující a roznesl je na kopytech.

Samozřejmě, dražší zbraně mají větší kadenci, jsou kvalitnější atd, ale startrek speedovej Angel za třícet tisíc, bude při 300 fps střílet stejně daleko a přesně jako Victor. Pravdou je, že v tomto ale budou nejlepší nízkotlaky s regulátory.


DRÁŽKOVÁNÍ
Za další, chlapík tam dost zpochybňuje účinek drážkování v porovnání s dobrou dvouprůměrovou hlavní. Netvrdí, že to nefunguje, ale že dobrá dvouprůměrovka, je lepší než vrtaná hlaveň.


DEFORMACE KULIČKY NÁRAZEM VZDUCHU?
Pak tam zcela rezolutně popírá další mýtus, že kule se při nárazu plynu deformuje a tím pádem kus cesty hlavní letí jako šiška a chytá rotaci. Existuje několik testů, které to vyvrátily a já jim věřím, protože se to dá zcela jednoduše ověřit. Zmáčkni kuli mezi prsty a zjistíš, že se z ní žádná šiška nestane a pružnost má zcela minimální. Buď se na ní udělá důlek, nebo praskne. To samé i když s ní hodíš o zem, takže je dost vyloučené, aby z ní udělal šišku náraz vzduchu. Pokud zahne, je to tím, že se na ní udělal nebo byl důlek.


JEDNOPRŮMĚROVKY
No a pak tu pořád ještě jsou klasické kvalitní jednoprůměrovky jako třeba palmers pursuit brass, které zcela serou na nějaké spasování kule/průměr hlavně a prostě jsou jen pořádně kulaté a totálně vyleštěné a řada lidí na ně nedá absolutně dopustit. Palmer dokonce na některých hlavních ani nedělá porting a kupodivu (prý) střílejí stejně dobře jako ty s portingem jenom to dělá větší randál.

Ono totiž udělat kvalitní hlaveň, která bude opravdu kulatá a po celé délce rovná a dokonale vyleštěná není žádná prdel a něco to stojí. Takže možná než na všech možných marketingových blbostech typu porting, průměry a vrtání vůbec nezáleží a stačí, když ta hlaveň bude prostě jen dokonalá trubka, dokonale rovná s dokonale kulatým průměrem a dokonale hladká.


JAK POROVNÁVAT OBJEKTIVNĚ HLAVNĚ?
Ještě stojí za to zmínit věc, kterou řada lidí pozoruje po výměně hlavně za "lepší" a sice zvýšení/snížení dostřelu. To se skutečně může stát, ale nemá to nic společného s kvalitou hlavně, ale se změnou úsťové rychlosti. Při výměně hlavně se totiž většinou úsťová rychlost změní. Pokud má hlaveň jiný porting (menší počet děr), jinou délku, nebo menší průměr (tipnul bych, že vrtané hlavně ho budou mít), tak logicky vzroste i úsťovka a to někdy dost razantně, klidně o 50FPS. A když vzroste úsťovka, zvětší se logicky i dostřel. Pokud tedy vyměníte hlaveň a chcete zjistit jak střílí ve srovnání s tou minulou, budete k tomu potřebovat i radar a zbraň po výměně seštelovat na požadované FPS aby bylo co srovnávat (obě hlavně stříleli se stejnou FPS).


MINIMÁLNÍ ROZDÍLY
Jinak je výběr hlavně dost dojmologická záležitost a vzhledem k balistice PB zbraní jsou rozdíly dost kosmetické. Ve zmiňovaném testu vítězná hlaveň Titanium Longbow měla soustřel na vzdálenost 70stop většinu zásahů do prostoru 2x2 palce a menší část zásahů do 3x3. Ostatní "horší" hlavně měly zásahy rozprostřené do prostoru 3x3 rovnoměrně. Nejhorší zbraně měli až 4x4 palce rozptyl. Což znamená, že nejlepší hlaveň je schopná nastřílet deset ran do desítky, 5 do devítky a pět do osmičky na kulatém terči. Ostatní o třídu "horší" dají sice do desítky jen 5 ran, ale deset do devítky a do osmičky stejně jako ta nejlepší.

Když do toho započítáme vítr, klepající se ruce (test byl proveden se zbraní ve svěráku v uzavřeném prostoru bez větru a s přeměřováním FPS přikaždé výměně hlavně) a dost proměnlivou kvalitu kuliček, tak se ukáže, že hlaveň ze střední třídy vlastně zas tak o moc horší není, obzvlášť v přepočtu nárustu kvality na nárůst ceny.


JAKÁ JE TEDA NEJLEPŠÍ
Vysoce Kvalitní hlavně které stojí za zvážení:

TOP:
Titanium Longbow
Palmers Pursuit Brass
Powerlyte Scepter / Empire Revolver

KVALITA:
Dye Ultralite, Dye Boomstick
SP Freak Junior
Lapco Snapshot
JJ Ceramic
Hammerhead / Tippmann Straightline
Stiffy
Longbow
Evil Pipe
fLASC

a řada dalších, většinou u nás nedostupných.


INSERTY?
Zajímavé a víceméně podobné pojednání na toto téma naleznete (v angličtině) na tomto odkazu http://www.dyehard.co.za/?q=node/25

Chlapík tam rozvádí ještě zajímavou "teorii" na téma insertů a víceprůměrových zadků hlavní. A sice v zásadě to samé co tvrdí i pan Palmer - paint to bore match, neboli sladění průměru kuličky a hlavně je dost pochybná záležitost. Ono totiž když se bavíme o průměru 0.687 a třeba 0.691 je rozdíl mezi těmito průměry ve skutečnosti 17.4498 oproti 17.5514mm - tedy jedna desetina milimetru! A to se bavím o dost od sebe vzdálených průměrech. Většina kitů má mezitím ještě .688 .689 a 690. Mezi .687 a .689 je rozdíl JEDNA DVACETINA milimetru.

Problém je v tomto - opravdu si někdo myslí, že kuličky se vyrábějí s přesností na jednu desetinu, nebo dokonce dvacetinu milimetru? Tedy že když si koupíte pytel kulí, budou všechny třeba 0.687, když jenom důlky na některých várkách jsou klidně milimetr a víc a švy jsou dost často taky nezanedbatelně velké?

Teď jsem zkusil profouknout nějaký starší, ale pořád kulatý Tomahawk skrze různé průměry mojí hlavně .687 .689 a .691 Mám pocit (zdůrazňuji, že POCIT), že několik náhodně nabraných kuliček prošlo průměrem .691 o trochu lépe, než tím .687, ale rozdíl mezi .687 a .689 nejsem schopen poznat. Další překvapení nastane, když zkusíte opakovaně profouknout stejnou kuličku stejným průměrem. Jednou Tomahawk průměrem hladce propadl, podruhé, zřejmě když jsem jí vložil tak, že se švem dotýkala stěn hlavně nešla skoro ani profouknout, potřetí šla tak akorát.

Výsledek - tak nějak si nejsem jistý, jestli je vůbec možné vyrobit inserty, nebo zadky tak přesně, že mezi .688 a .689 bude rozdíl? A hlavně, že to je k něčemu dobré? A to se bavíme o drahé hlavni od renomovaného výrobce.

Nezpochybňuju funkčnost dvouprůměrových hlavní, ty fungují, ale využití tolika insertů je skutečně asi blbost (a to je sám mám).

DÉLKA HLAVNĚ
No a na závěr největší mýtus a blbost a sice, že délka hlavně má nějaký vliv na dostřel a přesnost. Je opět dokázáno, že od délky cca 12-14 palců má další prodlužování hlavně vliv NEGATIVNÍ. Kulička už v hlavni není poháněna rozpínajícím se plynem (obzvlášť pokud má hlaveň porting) a o její stěny se už pouze brzdí. Představa, že dlouhá hlaveň rovná se sniper je úplně mimo realitu. Pro paintballovou kuličku při rychlosti 300fps je ideální délka pro nabrání rychlosti a stabilizaci směru 12-14 palců. Pokud je to míň, bude to méně přesné, pokud víc, tak taky a ještě to míň doletí.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěknej článek a s nějakými těmi svými zkušenostmi mohu jen souhlasit s tím, co je zde psáno.
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

krasny cteni, ktery me jen utvrdilo v tom co sem si myslel

svou poskrabanou winforcku nevymenim Twisted Evil
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakou armsonku mas namysli. Armson Stealth by mela mit spiralove draskovani. Rovné drážky má třebas CMI- tru flight.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2011 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry, Stealthka má spirálu, jsem blb Smile Pak maj ještě SSR, což znamená Straight něco... Neviděl jsem, ale možná ro tovný bude. V každým případě jsou to dobrý hlavně.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
David.Vacik



Založen: 23. 08. 2012
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po září 17, 2012 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevlastnite nekdo Apex popripade nemate nekdo zkusenosti s Apexem na Phenoma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venda



Založen: 01. 12. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po září 17, 2012 2:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám na feně apex 2 a spokojenost Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David.Vacik



Založen: 23. 08. 2012
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 5:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky.
A mas Apex ,,trubku,, a adapter, nebo jinou hlaven a na to nasazeny Apex adapter?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venda



Založen: 01. 12. 2009
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 6:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Klasika, trubku a na tom apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David.Vacik



Založen: 23. 08. 2012
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

peknej vycuc to o tech hlavnich a divim se ze jsem to tu prehledl, s vetsinou se da souhlasit. s nekterymi postrehy ne.

napr zbran ma na presnost precejen vliv, a to konkretne blokace dvojiho nabiti, predtim nez dojde k vystrelu, je kulicka urychlena zaverem pres blokaci dvojiho nabiti a udeli ji, sice malou ale udeli, rotaci jeste nez dojde k samotnemu vystrelu, cim mensi kulicka oproti hlavni tim je rotace pred samotnym vystrelem mene zbrzdena kdyz se dostane do hlavne, kdo neveri, at se koukne jak je resen u airsoftu backspin efekt, prave takovou prekazkou v hlavni jako je u paintballu blokace dvojiho nabiti. vliv je vsak vzhledem k nizke rychlosti a vyssi hmotnosti (pred samotnym vystrelem (otevreni ventilu) se kulicka pohybuje stejne rychle jako zaver) pomerne nizky, proto se back spin resi u paintballu jinak nez u airsoftu. napr SP1 ma blokaci dvojiho nabiti na obou stranach prave proto aby se tomuhle roztaceni zabranilo. tez se kulicka muze pred vystrelem roztocit o rozdil prumeru komory s kulickou a prumerem hlavne. tedy ano zbran ma vliv a to tento, nicmene je kulicka roztacena vzdy stejnym smerem takze se s tim da naucit zit.

dalsi s cim nemohu souhlasit je to ze se kulicka pri vystrelu nedeformuje, deformuje se absolutne vsechno na co pusobi nejaka sila a tlak v hlavni rozhodne neni zanedbatelna sila, to by pak jeho ucinek na kulicku byl tez zanedbatelny a my by jsme nestrileli.
oduvodneni tim ze nekdo deformaci kulicky neni schopen zpozorovat at uz na zpomalenem videu nebo pri stlaceni mezi prsty a tim tedy k zadne deformaci nedochazi je naprosto zcestny blabol a zajimalo by me jak nekdo byl schopen zmerit alespon s rozlisenim 0,1mm zmeny v kulovitosti kulicky pri vystrelu nebo jestli to nekdo zmeri zrakem pri zmacknuti mezi prsty. to ze se kulicka nezdeformuje kdyz ji hodime o zem je prirovnani zcela mimo a chtel byc videt borce ktery je schopen rukou urychlit kulicku na draze delky hlavne na ustovou rychlost. I kdyby se mu to povedlo tak na kulicku v hlavni hnanou tlakem plynu bude pusobit sila vetsi.
nekdy si dam za domaci ukol spocitat z hmotnosti kulicky, tlaku plynu a plochy na kterou pusobi silu ktera pusobi na kulicku nez se vubec zacne urychlovat a rozhodne nebude zanedbatelna, stejou silou kulicku zatizim a zmerim zmenu kulovitosti. nez to spocitam, mi zatim tedy nekdo muze objasnit proc kulicky obcas praskaj v ruznych castech hlavne nebo proc maj kulicky tendenci v hlavni praskat pri vetsi ustove rychlosti.
ono je neco jineho kdyz ma kulicka jeste porad tech 0,1mm v hlavni vuli nebo se tam uz o 0.1mm nevejde.

nemohu uplne souhlasit s idealni delkou hlavne a ze nad tuto delku ma delsi hlaven negativni vliv, to neni tak uplne presne
to pro jakou zbran je delka hlavne idealni je dost individualni a lisi se zbran od zbrane, idealni delka hlavne ku spotrebe je takova kdyz objem hlavne je takovy ze za kulickou v hlavni je tlak stejny jako atmosfericky, az pak teprve kulicku neurychluje rozpinajici se plyn azbran bude temer dokonale ticha, dokud za kulickou v hlavni bude tlak vyssi nez je atmosfericky tak ji porad pohani (minimalne ji nebude brzdit, rychlost rozpinani vetiho tlaku bude vzdy vyssi nez rycchlost kulicky). to pro jakou zbran je idealni delka hlavne zavisi na konstrukci ventilu a jeho serizeni, tedy na objemu plynu ktery je na kulicku z ventilu vypusten, nicmene delka hlavne na presnost skutecne zasadni vliv nema. nicmene prebytecne plyny unikaji z hlavne porad rychleji nez kulicka, takze silne poskozene usti hlavne muze vytvorit turbolenci unikajiciho plynu a extreme sisatou kulicku dodatecne roztocit, s takovou hlavni a kulickou je tak jako tak nemozne presne strilet a vliv turbolence prebytecnych plynu se da vzhledem k aerodynamickym vlastnostem takove kulicky a hlavne zanedbat.

dalsi s cim nemuzu tak uplne souhlasit je to ze porting zvysuje spotrebu media, porting nedela nic jineho nez ze prebytecne plyny upousti mimo hlaven behem delsi doby nez kdyz kulicka hlaven na jejim konci ji proste opusti kde dojde k upusteni prebytecnych plynu v jednom okamziku.

vzhledem k tomu jak je porting na vetsine hlavni udelan a vzhledem k casu behem ktereho kulicka casti hlavne s portingem proleta se veskery prebytecny plyn skrz porting upustit nestihne a stale je v hlavni vetsi nez atmosfericky tlak a stale je kulicka hnana a nebrzdi se, nicmene z pohledu delky hlavne skutecne o neco naroste spotreba media, protoze stejne dlouha hlaven bez portingu muze kulicku pri stejnem mnozstvi plynu urychlit na vetsi rychlost, tedy stejne dloha hlaven s portingem a bez je efektivnejsi ve vyuziti media ta hlaven bez. tim ze je prave prebytecny plyn upousten behem delsiho casu nez okamzite jako u hlavne bez portingu je hlaven tisi, mam li tedy dve hlavne, hlaven s portingem a hlaven bez portingu o delce na ktere te delsi s portingem jeste porting neni, budou strilet pri stejnem nastaveni +- stejne, jen ta delsi s portingem bude o neco tissi, porting funguje hlavne jako tlumic.

ta idealni delka a negativni vliv u extreme dlouhych hlavni se tyka hlavne nizkotlaku kde je i maly objem plynu. protoze nizkotlake zbrane s menici se ustovkou strili stejnym objemem plynu ale o vetsim tlaku, ustovka se steluje regulatorem tlaku, u vysokotlaku se strili s menici se ustovkou stejnym tlakem ale vetsim objemem plynu, steluje se doba otevreni ventilu na kterem je zavisly i objem vypusteneho plynu, vyjimku tvori tippmani A5, carabiny a BTcka kde se strili stejnym tlakem stejnym mnozstvim plynu a ustovka se reguluje rychlosti proudeni plynu do hlavne, u tehle kveru nizsi ustovka neusetri ani mm^3 plynu, mnozstvi plynu u nich lze regulovat pouze zmenou hmotnosti kladivka a silou jeho pruziny.

u techto poslednich zminenych zbrani je zase lecos trochu jinak, ale jak uz jsem psal, idealni delka hlavne je pro kazdy kver individualni.

tot zjednodusene upresneni nekterych drobnych nepresnosti v tom clanku. i ja jsem se dopustil nekolika drobnych nepresnosti v ramci zjednoduseni ale jinak by tenhle prispevek byl ponekud delsi a uz tak pochybuju ze nekdo to docte az sem.

i pres me drobne vyhrady k tomu jinak dobremu clanku (drobne nepresnosti se daji vypustit to nejdulezitejsi v nem receno je) je skoda ze si ho lide neberou vice k srdci a dal zbytecne vyhazuji penize a pak se divi, nicmene jsou to jejich penize, zkusenosti jsou neprenosne a komu neni rady atakdal Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate