Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

P.Ball - voda jim nevadí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste s nimi spokojeni?
ano jsou perfektní
5%
 5%  [ 2 ]
ano jsou dobré
10%
 10%  [ 4 ]
ano i ne
23%
 23%  [ 9 ]
spíše ne
34%
 34%  [ 13 ]
ne vůbec mi nevyhovují
26%
 26%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem teď vystřílel asi 200 kusů z Apexu2 a mám pocit, že to lítalo docela o dost líp než bez něj.

Navíc jsem měl rozhovor (tuším že s Vladanem), kterej možná kápl na důvod proč to zatáčí. Nejsou to ani bubliny, ani váha, ani golf povrch, ale fakt, že vosk v hlavni neklouže a kulička se v ní zasekává, takže chytá úplně zmatenou rotaci. Kdo tím častějc střílí asi potvrdí, že pak má hlaveň vevnitř pěkně navoskovanou Smile

Díky tomu kule zatáčí stejně jako jakákoli kule se švem, nebo ploškou, která taky chytne rotaci.

Tuhle rotaci může Apex srovnat tím, že udělí rotaci novou, správnou a větší a opravdu se to asi děje.

Zajímavý by taky bylo zkusit si namastit hlaveň sádlem, aby se kuličky nesekaly. Negativní vliv to asi mít nebude a mohlo by to docela pomoct.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Já jsem teď vystřílel asi 200 kusů z Apexu2 a mám pocit, že to lítalo docela o dost líp než bez něj.

Navíc jsem měl rozhovor (tuším že s Vladanem), kterej možná kápl na důvod proč to zatáčí. Nejsou to ani bubliny, ani váha, ani golf povrch, ale fakt, že vosk v hlavni neklouže a kulička se v ní zasekává, takže chytá úplně zmatenou rotaci. Kdo tím častějc střílí asi potvrdí, že pak má hlaveň vevnitř pěkně navoskovanou Smile

Díky tomu kule zatáčí stejně jako jakákoli kule se švem, nebo ploškou, která taky chytne rotaci.

Tuhle rotaci může Apex srovnat tím, že udělí rotaci novou, správnou a větší a opravdu se to asi děje.

Zajímavý by taky bylo zkusit si namastit hlaveň sádlem, aby se kuličky nesekaly. Negativní vliv to asi mít nebude a mohlo by to docela pomoct.
Mam podobnou zkušenost s Apex2, taky mi přijde, že to tu kuli nakopne správnym směrem Smile
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
... kterej možná kápl na důvod proč to zatáčí. Nejsou to ani bubliny, ani váha, ani golf povrch, ale fakt, že vosk v hlavni neklouže a kulička se v ní zasekává, takže chytá úplně zmatenou rotaci.

Tak já bych z vlastních skušeností nesouhlasil. Myslím, že vosk po kovu klouže docela dobře, konkrétně jsem to testoval i na mosazné hlavni a myslím, že tam problém s třením rozhodně není.
Jinak tedy nevím jak u Vás, ale mě se prachovka chová tak, že nějakou třeba 15 až 20 metrů letí na cíl a pak se "zblázní" a letí jako kličkující moucha. A skutečně bych to přičítal vnitřní nekonzistenci kuličky.
Nicméně fyzik nejsem, takže možná kdyby se k tomu pokusil vyjádřit někdo povolanější.
Jinak, to že Apex udělí rotaci a tím kule letí lépe bych klidně souhlasil. Otázka je na kolik metrů by si odhadl, že letí rovně?
A když už rovně neletí, tak kličkuje nebo prostě jen zahne jinam?
Díky předem za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prakticky nekličkovala a letěla mi klidně 50m "rovně", což znamená, že měla o něco větší nbepřesnost než normální kule, ale to kličkování se ve většině případů nekonalo. Taky sem si myslel co ty, ale kdyby to tak bylo, tak by to kličkovalo i z apexu... podle mě Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele a opravdu kličkuje? není to jen, že každá má jinou faleš? To že letí chvíli rovně by naopak svědčilo o tom, že je to takovej ten nežádoucí a nevyzpytatelnej Apex efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dle teoretické fyziky je možné, aby kule letěla chvíli rovně a pak začala rotovat jinam. záleží na rychlosti kule, rychlosti a ose rotace a na poloze těžiště. Ovšem co má vliv největší a co nejmenší nevím.
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mě z HH letí rovně tak 10-15m a pak letí v rozšiřující se spirále dané vývrtem hlavně - takže nepoužitelné ,ale s tím Apexem to zkusím to mě nenapadlo.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, ale prašivek jsem viděl z různých hlavní vystřelených spoustu (jako také spousta lidí), ale když vemu v úvahu "konstrukci" kuličky, tedy prakticky koule s useknutým vrchlíkem vyplněná nějakým pudrem a následně zalitá do další vrstvy golfově tvarovaného plasto-vosku, s občasnými kapkami tohoto materiálu uvnitř, nemůže (dle mého skromného názoru) nikdy dosáhnout kvality stálosti trajektorie byť jen průměrně zdařile vyrobené klasické PB kule (bez plošek!!). Prostě těžiště je nevyvážené a tím tento absolutně nevypočitatelný výsledek.... vždyť lidé co s tím střílí ví, jak to záhadně lítá...20m neberu jako kritérium určení kvality kule, to jde velice dobře obechcat úsťovkou, mluvím o delších vzdálenostech.
V případě Apexu bych taky neviděl u této kule nějaké více zaznamenatelné zlepšení. Už jen právě kvůli fyzikální podstatě konstrukce kuličky....
Apex (verzi 1) jsem používal dříve než se to tu vůbec rozšířilo, páč byla součástí hlavně pro BT4 Deltu pro SD verzi, kterou jsem si kvůli tomu předpažbí jako samotnému sehnal, ale rád se nechám od Hellboye po(o)pravit Smile jestli má jiné zkušenosti. Čímž netvrdím, že nemá pravdu, prostě jen moje zkušenosti jsou jiné Wink
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sem to nějak neřešil Používali jsme je na točení toho naeho filmečku a když sem střílel do dálky, tak to lítalo překvapivě rovně a ten efekt prudkýho ustřelování a kličkování se nedostavil. Maximálně to mělo větší nepřesnost na velkou dálku. Ale nijak hloub jsem to nezkoumal. V každým případě to, že tomu dá Apex rotaci a tím srovná rotaci způsobenou buď sekáním v hlavni, nebo špatným těžištěm, nebo obojím, se to logicky alespoň trochu srovnat může. Teď jde jen o to, jestli má větší vliv na to ustřelování nevyváženost, nebo sekání v hlavni. Obojí se podle mě děje.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

moje malá zkušenost: z Tiba lítají mnohem lépe než z dlouhé hlavně..
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate