Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

SOG
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo ten článek zveřejnil by zasloužil pár facek.
Každopádně jsou toto interní věci MNO, či AČR. A ven by se neměli vůbec dostat.
Nedělá to dobré jméno AČR v očích veřejnosti.
Není teď podstatné, že SOG má s armádou ČR společného asi tolik, jako já s Papežem.
Tím, že se to dostalo do médií, ať je jednotka "legální", či nikoli, to neprospěje především armádě.
Jelikož ne každý běžný občan to dokáže rozlišit.
Viz postoje: Jsou to vojáci a basta! Je pohled 90% veřejnosti na SOG.
Prachsprostý hon na čarodejnice, který háže špatné světlo nejen na SOG (to je asi účel této mediální masírky), ale i na celé ozbrojené složky. Podkopává to, už tak velmi křehké, mínění o armádě u nás.
Lidé mají pocit, že dnes armádu nepotřebují, protže je drahá. A co bude za týden, za rok za deset let?! Dnes má větší výdaje ministerstvo sociálních věcí než MNO!
Otázkou pak zůstává komu tím medializace této kauzy prospěje, či naopak koho má "sestřelit".

Problémy jsou od toho aby se řešili, nejlépe za pochodu. A ne hned, to já ne a ukázat prstem to on.

Je to jen politická taškařice.
Komunisti by je tam určitě nevyslali, to jsem si naprosto jistý.
Ad peníze : Snad od nich nikdo nečeká, že budou Matka Tereza?!
A osobně bych takovou práci nedělal ani za "Zlaté prase"!
Někdo za nás tu špinavou práci prostě dělat musí (bohužel) a pokud je to i baví, je tady i předpoklad, že tu práci dobře odvedou. Přiznejme si, kdo z nás by se na to dal?
Nasazovat krk?! A ještě pro něco, na co tady lidi plijou.
Silně mě to připomíná jednu válku v indočíně a taky to tam tak dopadlo.

Ad přirovnání "vojáků" k Žoldákům, mě opravdu přijde hodně mimo mísu.
Nevím nic o tom, že by si tyto hochy najala jiná země, či je platila! Oni jen podléhají
velení jiné země. Myslel jsem si, že jsou tam vysláni (mise všeobecně ne jen SOG) po odhlasování parlamentem a dostali k tomu mandát, ale pokud tomu tak není tak mě poučte. Prostě k tomu dostali rozkaz. Kdo byl v armádě, nebo na vojně ví co je to síla rozkazu (někdy bohužel).

Praděda bojoval ve Francii jako dobrovolník (rukoval. 1918), poté bojoval proti maďarské RAD také jako dobrovolník, ale teď musí rotovat v hrobě jako vrtule. Protože ani jednou nebojoval přímo ve vlasti, takže byl asi žoldák, protože úplně zadara to taky nebylo. I on měl své ideály, stejně jako ti hoši v afgánu a jinde. Tak jim je neberme!
Než někoho soudit, ať si každý zamete před vlastním prahem.
Pak nebudeme mít problém se k nim chovat s úctou a respektem. Včetně toho blba co to publikoval!
Nechci je glorifikovat, ale takto to cítím.
Nechtěl bych být v jejich kůži.

Sem se nějak rozohnil Sad
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave Jaroslave... chvili jsem premyslel co na tvuj posledni prispevek napsat, ale na to se asi nic napsat neda, co takhle si stoupnout pred kasarna a zacit na ty vojaky plivat, nebo zkus nastrikat neco o tom ze nezemrel v primym boji na jeho hrob.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
Jaroslave Jaroslave... chvili jsem premyslel co na tvuj posledni prispevek napsat, ale na to se asi nic napsat neda, co takhle si stoupnout pred kasarna a zacit na ty vojaky plivat, nebo zkus nastrikat neco o tom ze nezemrel v primym boji na jeho hrob.


ne tak ja rezignuju Wink , mel sem vytvoreny rozsahy komentar k nazorum Martiho a ted k tomuhle, ale nema to smysl... ja ty kluky preci vubec NEOCERNUJU ani jim neupiram ODVAHU, sve duvody proc nesouhlasim s plne profesionalni armadou jsem nastinil a ted mne jen zajimalo, o jake bojove akci ti lide mluvi, abych si mohl udelat lepsi obrazek, misto odpovedi na mou otazku pak prichazi takovehle zbytecne agresivni reakce. Zda se, ze sem se nedovolene dotkl posvatne ikony. Pokud se nekomu zzeli neboheho Jary prosim o prostinke sdeleni, zda popisovane umrti vojaka (vzdy smutne) je ono najeti na minu nebo nejake jine umrti o kterem nevim, dekuji za pochopeni.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja nejsem agresivni, sis spatne vylozil ma slova. v celu jsem asertivni clovek dost. je to ten s tou minou, nicmene mi prisel ten tvuj prispevek jako divnej vtip. jako by ses ptal jaaaaaj on najel na minu? to neni umrti v primem boji... nic nechme to bejt. a ano, jsou ikona, nejen moje a naseho uber prilezitostneho trenera ale i vice lidi.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave, také jsem to nemyslel nějak útočně.
příčinou toho úmrtí byl sebevražedný útočník "atetátník", který mezi ně vlítl va pointu a zařvali u toho i vojáci jiných národností. Bylo tam i dost raněných, včetně našich.
Jenže tady vůbec není podstatné jestli zemřel v "přímém boji", nebo tím, že najeli na minu, nebo mezi ně vlítl někdo s trhavinou.
Jde o to že zemřel při plnění úkolu Exclamation . A ten úkol nejspíš dostal rozkazem.
Tohle bohužel není válka hrrr na ně, kde jsou jasně definovaný linie protistran.
Takže i najetí na minu, při rutiiní hlídce, v tomto typu konfliktu se dá považovat za oběť v přímém boji.
Tohle je slovíčkaření. Mělo tam být spíš napsáno, při plnění úkolu.
Jenže to se používalo za Čepičky a dnes se to jaksi nenosí.

Osobně si myslím, že si zaslouží uznání.
Mnohem větší než srbský voják!
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že tady se o tom, co se stalo, přímo mluví.

http://www.ceskatelevize.cz/program/10204963619-12.03.2009-13:33-24-studio-ct24-10-let-cr-v-nato.html?online=1
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 2:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave jaroslave....profi armáda existovala i za první republiky a taky bys ji nazval žoldáci? Smile spíš mi přijde že tam jaksi chybí politicko etická výchova k hodnotám a to je to co ti na tom vadí. Každou práci musí každej dělat i trochu srdíčkem a tim nemyslim u vojáků z povolání, že máte rádi zbraně a tanky ale že ji děláte pro něco v co věříte. To bohužel mnohdy naše ačr nemá a chybí to i na vyšších místech. Podle mě to nejsou žoldáci.... žoldáci u mě jsou ti co bojují na straně těch kteří dají víc a v tomhle případě si myslím že by nikdo na druhou stranu asi nepřeběhl.. teda pevně v to věřím.... to že kolikrát volí tuhle práci je příčinou toho, že v jejich kraji je jaksi malá nabídka pracovních míst, ale tohle se spíše děje u klasických utvarů než u nějákých speciálních sil. navíc si myslim že tam dobrovolně šel asi málokdo....že to prostě brali jako povinnost ku svému zaměstnavateli. Mám kamaráda který byl v kosovu a že by se tam vyloženě hrnul? tomu se tam vubec nechtělo a přesto měl dva turnusy... to mi na žoldáka trochu nesedí Rolling Eyes
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak uz nam to rozpustili Sad(
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co jste jako čekali? Ať je SOG jakej chce, stále je to nelegální jednotka. Zákon o Vojenské policii žádnou takovou jednotku nezná. Chybou bylo už to, že vznikla, resp. měla vzniknout jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no, to bych zrovna nerekl, ze byla chyba ze vznikla, spis byla chyba, ze kdyz uz vznikla, nedal se ji pravni zaklad, za osm let :p
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Borodov
ADMIN


Založen: 31. 05. 2007
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
no, to bych zrovna nerekl, ze byla chyba ze vznikla, spis byla chyba, ze kdyz uz vznikla, nedal se ji pravni zaklad, za osm let :p

Tohle je presne pristup naseho vladniho systemu... - Dle meho nazoru uplne "zvracenej".

Nejdrive neco zalozime a pak proto budeme hledat pravni ramec. Chceme zkratit funkcni obdobi? Fajn. Zmenime jednorazovym zakonem ustavu... Co to je?

Nemam nic proti SOGu, ale proste neni mozno aby existoval bez opory v pravu. Zijeme v pravnim state a ne v nekde v africe.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

samo, se nehadam, celkem lituju ty kluky, myslim ze vyraz "nasrany" bude malo :p
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reakce bývalých příslušníků Speciálního oddělení na článek uveřejněný v MF Dnes 6.12.2011

http://www.sog.tode.cz/2011/12/reakce-na-clanek-uverejneny-v-mf-dnes/


Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

překvapivé
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate