Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Buldočí doly - návrhy a připomínky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2011
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 10:36 am    Předmět: Buldočí doly - návrhy a připomínky Odpovědět s citátem

Zdravím, rád bych všechny zůčastněné http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=akce_det&aid=1893 porosil, aby se vyjádřili, co by se dalo zlepšit a dotáhnout, aby akce byla příště ještě lepší.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vader



Založen: 25. 09. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koncept hry se mi velmi líbil. Mám pár návrhů do příští hry, tak jak mě bezprostředně po konci hry napadly:
1) Situovat mrtvoliště domorodců dál od dolu. Domorodci měli příliš velký přehled o tom co se u dolu děje (byli na dohled vstupu do dolu), když byli na mrtvolišti a mohli v podstatě hned zasáhnout proti komukoliv, kdo se zrovna nacházel u dolu. V kombinaci s tím, že jejich smrt je stála jen poměrně krátkou recyklaci, žádné mínusové body a již zmíněná blízkost dolu, díky tomu to byl velmi nepříjemný nepřítel.
2) Zmenšit počet týmů (třeba na 6), nebo je nějak lépe barevně odlišit. Bílá a stříbrná je velmi snadno zaměnitelná. Černá není na některých typech maskáčů vidět. (Viď Sovičko Wink ) a různé barevné kombinace mohli být matoucí. Třeba domluvit se na tom, kdo jaké maskáče bude nosit a pak popř. dooznačit shodně oblečené týmy.
3) Dát týmům nějaké bodové rezervy do hry (třeba 10 diamantů - pouze na papíru), aby se nemuselo počítat do mínusu, nebo udělat první recyklaci hráče zdarma. Ale to je spíše kosmetický návrh.
4) Pravidlo nosit diamanty viditelně na sobě např. zavěšené na krku.
odpadne tím, pro některé, nepříjemné šacování mrtvol.
5) Taky potkat ve hře hráče s dvoustovkovou bandaskou, bylo pro military hráče s jeho škudlenou padesátkou přece jenom trochu demoralizující. Takže snad jen udělat hru co se týče zásobníků a munice podle military pravidel.

Jinak vzhledem k tomu, že jste hru tvořili takřka na koleni, byla velmi povedená, se zajímavým konceptem a (alespoň pro mě) novými prvky do hry. Pravidla tak jak byla dána, nutila hráče přemýšlet, kdy být agresivní a kdy se vyplatí být spíše opatrný a neriskovat. Velký počet týmů zajistil, že se situace na bojišti neustále měnila a to zajímavým způsobem ovlivňovalo dynamiku hry. Možnost utvářet různé aliance a dohody, třeba přímo v poli, byla zábavná. Ponurá atmosféra dolu osvětlená loučemi, za tu by se nemuseli stydět ani filmaři. Zajímavý nápad, dotažený do povedené hry. Jen tak dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gagarinn



Založen: 21. 05. 2007
Příspěvky: 40
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S něčím musím s Vaderem souhlasit ,ale s něčím nikoliv.
Bod č.1 ,nevím proč by se mělo měnit místo recyklace domorodců ,stačilo by vědět kdy jim začíná ,například každých 20 minut. Na týmech by bylo si to ohlídat a zařídit se podle toho. (domorodci mají vždy nejlepší přehled)
č.2 s označením souhlas ,ale počet týmů bych neomezoval
č.3 nemyslím ,že by k tomu byl nějaký důvod. Každý velitel se musí rozhodnout kolik diamantů utratí za své mrtvé. Jestli čtyři ,nebo dva , to dělalo hru ,našich pár kluků muselo počkat ,až shromáždíme diamanty na jejich vykoupení. Taktéž nakup munice za diamanty bych neměnil.
č.4 s tímto nelze než souhlasit ,jen bych doplnil o krátký časový úsek (třeba dvě minuty) setrvání mrtvoly na místě. Pár lidiček mě prostě zdrhlo bez prošacování a to jsem nebyl nikým ohrožován ,abych se k nim nemohl vydat.
č.5 opět naprostý souhlas

Mě spíše bolí nepřenesení bojů mimo oblasti dolu.
a,Pro příště by nebylo na škodu ,kdyby brusírny byly méně mobilní a více viditelné. (najít lať v lese je jako hledat jehlu.....) ,proto nemohlo být o nějakém drancování ani řeči.
b,Neomezoval bych počet nesených nebroušených diamantů mimo oblast dolu ,při zachování pravidel dolu.(jeden člověk jeden diamant) Lidi to budou nosit jednomu a ten to pak muže vše vzít do brusírny. Omezil bych ,ale počet broušených na dva nesené. Důvodů mám několik ,výkup bude složitější, týmy budou hned brousit (při obsazení nepřáteli nemusí přijít o vše ,na rozdíl od surových).
c,Omezený počet diamantů v dole na 50 na jednu recyklaci domorodců. Při jejich recyklaci ,by se do dolu přidalo dalších 50 atd. Tím by nedošlo k úplnému vyrabování dolu ,jednou silnou skupinou.
_________________
Asi jsem u toho byl, ale nechtějte vědět podrobnosti, stejně si nic nepamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Většina tu byla napsána, jen nevidím důvod, proč se bát minusových bodů.

K bandaskám - nakonec vůbec nevadili, díky pravidlu o 100 do hry. A ruku na srdce, zrovna bandaskáři moc nedokupovali : )

K diamantům, který mají hráči u sebe - nemusí být vidět stačí jen dát do pravidel, aby mrtvoly po sobě nechávali diamanty na zemi. To, že je někdo zatají to už je věc jiná. Mimochodem, za celý sem neumřel a všechny mrtvoly, které jsme "udělali" u sebe neměli (dle jejich slov) nikdy diamanty, zvláštní co? : )

ps. kdy budou fotky? Smile
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný


Naposledy upravil proste_BOBR dne po listopad 07, 2011 10:28 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GreenPop



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 215
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodně povedená akce. Ještě jednou díky Buldokům.

Jenom ty diamanty můžou být umístněny něke viditelně. Na ruce,krku,na knoflíku na prsou. Koho jsem sundal,toho jsem nešacoval a někteří mě i zdrhli Embarassed ,byť jsem na ně volal, ať leží, takže i ty 2-3 min. setrvání na místě by pomohli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Akce i nápad výborný! Přes obavy z komplikací to bylo celé dobře hratelné. Co bych osobně změnil je povinnost nosit diamanty viditelně. Dvě mrtvoly, které na které jsem volal u sebe údajně neměly diamanty a šacovat jsem je opravdu nechtěl... Wink
Munice mi nedocházela, těch střetů zase tolik nebylo a pokud už se začalo pálit, tak velmi krátce a efektivně - tímto děkuji dvěma neznámým střelcům, kteří mě za celý den zasáhli s rozdílem dvou centimetrů do stejného místa na hlavě Laughing
Možná bych ještě vymyslel něco na způsob banky. Při jednom z návratů na mrtvoliště jsme měli větší množství diamantů, ale nebyla tu žádná motivace, do čeho je investovat, protože jsme byli všichni živí. Mohli bychom si tak případně předplatit životy.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal napsal:
Možná bych ještě vymyslel něco na způsob banky. Při jednom z návratů na mrtvoliště jsme měli větší množství diamantů, ale nebyla tu žádná motivace, do čeho je investovat, protože jsme byli všichni živí. Mohli bychom si tak případně předplatit životy.


To je myslím dost zbytečný, když se na konci ty diamanty přičítají. Takže když jich máš hodně navadí .. naopak ti to zajistí výhru. Za to se ale budeš do konce hry klepat strachy, aby ti nenašli tábor a všechny ty diamanty nevybrali Laughing
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Alli



Založen: 07. 03. 2007
Příspěvky: 112

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2011 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak také trochu přispěji...

nejdříve tedy zesumarizuji řečené, ať se od toho můžeme odpíchnout:

Původní pravidla od Buldoků:
A) limit 5 hráčů v týmu
B) možnost kooperace několika týmů najednou (tzv."dočasné sloučení")
C) do hry si každý nese vždy jen 100 kulí (mrtvola) a případné další je možné dokoupit/přikoupit
D) mrtvolu je možné vykoupit za diamanty (pokud nebude vykoupena do časového limitu bude oseslána zpět do hry za trestné body)
E) pravidla přenášení diamatů v dole: 1 osoba = 1 diamant
F) broušení diamantů v týmových "mobilních" brusírnách


Návrhy změn:
1) vzdálit recyklační bod domorodců
2) upravit počet týmů
3) úprava prvních recyklací popř. startovacích bodů
4) nést diamanty viditelně
5) zásobníky
6) omezit počet diamantů v dole (časově)
7) rozlišení týmů
8 ) přesun černého trhu někam do hřiště (např. do baráku naproti dolu) viz.popis/pravidlo v dalším příspěvku...

Rád bych, aby ti kdo budou tvořit další návrhy přidali další bod popř. se vyjadřovali vždy k danému již existujícímu bodu...
_________________
Johohó, natáhněte kvéry a jedem!!!


Naposledy upravil Alli dne pá listopad 11, 2011 12:49 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alli



Založen: 07. 03. 2007
Příspěvky: 112

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2011 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a teď k těm změnám...

1) naprostý souhlas!!! ...takhle se domorodci motali jen kolem dolu a jejich recyklační čas byl , no řekněme to slušně, hoooodně krátký.
2) počet týmů bych držel na těch 10-ti, ne víc, ne míň. Prostor je dost velký a navíc to umožňuje právě zmiňovanou kooperaci několika týmů.
3) není třeba, pokud bude pořadatel "nemilosrdně" vyhánět "nevykoupené" mrtvoly do hry s trestnými body!!! Zde bych si jen dovolil poznámku, že limit pro "vyhazov" bude min.30 minut
4) áááá, teď mě nebudete mít asi rádi.... Tak tady navrhuji, aby zůstalo zachováno pravidlo dolu pouze v dole! Tým dostane speciální přepravní "něco" (zde bych navrhoval plastovou BÍLOU dózu od chemických tablet do bazénů, s připevněným popruhem), v čem se budou přenášet vydolované diamanty od dolu k brusírně a dále na černý trh, tzn.že nikdo z hráčů nebude mít možnost u sebe nic skrývat natož přenášet. Diamanty budou buď ve schránce nebo v brusírně.
5) pouze 50-tky
6) naprostý souhlas - např. každou hodinu tam doplnit předem NEURČENÉ množství
7) zkuste nad tím popřemýšlet. mě to zase až tak nevadilo... Já bych se zaměřil spíš na rozlišení domorodců, např. mít maskované kalhoty a místo blůzy barevnou mikinu nebo něco podobného, koneckonců jsou to domorodci a ti berou co najdou, ne?
8 ) není třeba přesouvat celý černý trh, stačí jen "mobilní" stanoviště s jedním obchodníkem, kde budeme moci vyplatit své hráče a netrmácet se přes celý prostor. Mrtvoly jdou na a z hlavního černého trhu, to je bez debat...
_________________
Johohó, natáhněte kvéry a jedem!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cita.s



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2011 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne se hra libila jedine co my chybelo k uplne spokojenosti by byla alespon jedna zrada v spojenectvi teamu Smile
Vid Bobr nebo Vader mohl na konci vypect Alig.....
A pak rozliseni temu bylo tragicke nejake pasky jsem vubec nerozpoznal a proto pro priste by domorodci mohli byt obleceni v civilu nebo nejak odliseni a bylo by to paradni takhle na mne jeden nejmenovany Allig... maval u baraku a kdyz jsem se otocil dal mi jich nekolik do hrbu ze prej si mne splet..... .)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GreenPop



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 215
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 9:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě prosbička,nějaký klučina tam běhal s foťákem i mobilem,tak ať sem taky přispěje s fotečkama. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GreenPop napsal:
Ještě prosbička,nějaký klučina tam běhal s foťákem i mobilem,tak ať sem taky přispěje s fotečkama. Díky.


Fotil tam Hydra, ty fotky už jsou v galerii u akce, pak snad David, každopádně víc fotek se k nám zatim nedostalo, než ty Hydrovo.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GreenPop



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 215
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok.Díky. Ptal se na to kamarád,tak zkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2011 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate