Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Nováček a A5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ah., tak to jsem prehlidl letmym okem. tak to jiste, kov je kov. osobne jsem byl u toho kdyz ta operka rupla a streva se poroucely pryc. takze kov je jasny
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vodny



Založen: 25. 08. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes pořídil tu nejlacinější pažbu z těch tří s tím, že jsem je viděl a je to všechno na jedno brdo. Žádný kov se nekonal jen nepatrne rozdily tvaru. A co se tech plastu tyce tak si nedovedu predstavit co by to muselo byt za ranu aby to chruplo. No uvidi se. Kazdopadne jsem jeste poridil hadici a vestu na zada takze se tesim az to vyzkosim. Jen bude asi treba jeste sehnat nejaky vyssi mířidlo páč s maskou se nepřitisknu tak abych pohodlně zamířil. Ale zbran je lehoucka (tahal jsem na ni 22oz)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo,tak to já už viděl prasklou..v čepech. tam je velká slabina
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 6:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Šáfa napsal:
jo,tak to já už viděl prasklou..v čepech. tam je velká slabina

Přesně tak ona neruplne jako nějak v půlce. Ale v čepech. Jeden nebo druhý. Já už se při hře ničemu nedivím, takhle si řekneš, že to není možné a ono to možné je Smile
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
R-N



Založen: 16. 08. 2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 3:38 pm    Předmět: Hlaveň pro Tippmann A5 Odpovědět s citátem

Ahoj všem !
taky jsem začal trošku hrát a pořídil jsem si Tippmann A5 E-grip, zatím jsem docela nadšen (až na psychedelickou spotřebu munice Embarassed ).

Řeším ale jednu věc:
Jak zvýšit dostřel a přesnost? Co jsem tak pochopil, asi výměnou hlavně. Ale jakou hlaveň koupit?

Nechci moc zvyšovat úsťovou rychlost, ta je aktuálně nastavená na 260 FPS.
Takže koupit třeba Flatline hlaveň? Ta ale podle všeho střílí "nahoru" neovlivní to negativně střelbu na kratší vzdálenost?

Díky za všechny rady zkušnějších Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže s flatline sice prodloužíš dostřel ale přesnost nic moc spíš katastrofa a hlavně kulička bude daleko pomalejší a ten kdo ji uvidí se prostě uhne .pořid lepší hlaveň ale já bych do Flatline nešel.
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
R-N



Založen: 16. 08. 2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Takže s flatline sice prodloužíš dostřel ale přesnost nic moc spíš katastrofa a hlavně kulička bude daleko pomalejší a ten kdo ji uvidí se prostě uhne .pořid lepší hlaveň ale já bych do Flatline nešel.


To jsem tušil, že je v tom nějaký háček. Je tedy cesta, jak zvýšit dostřel mimo zvýšení výstupní rychlosti?

Byla by nějaká rada na konkrétní hlaveň a nebo aspoň, co by taková "lepší" hlaveň měla splňovat?

EDIT: Nemám problém nakupovat na ebay nebo v zahraničních eshopech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ústovka je cestou ale spojená s kvalitní hlavní a municí
Z hlavní na A-5 je velká spokojenost s Marksmanem sice dlouhá a drahá ale kvalitní.Někdo určitě přidá svůj typ
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je klasická touha každého nováčka Smile

Není tak úplně pravda, že Flatline je pomalejší. Jediný důvod proč se to traduje je, že kulička jak letí dál a rovně, tak po celou dobu se samozřejmě zbržďuje a na konci opravdu letí pomalu. Jenže na konci, kam už kulička z normální hlavně nedoletí vůbec! Smile Takže flatka, nebo Apex mají stejnou úsťovku jako jiné hlavně. Na 30-50m letí stejně rychle, pak tam kde ostatní kule už spadnou, tohle letí dál, ale pomaleji.

Jsou pouze dva způsoby jak si zvednout dostřel a to:

1. flatka, apex, nebo first strike
2. Přehulit úsťovku nad 300fps

Změna hlavně ti nijak nepomůže, maximálně se ti to zpřesní, nebo zvedne úsťovka díky změně portingu/průměru/délky (taky může klesnout).

Není tak docela pravda, že třeba APEX je nepřesný. Na normální vzdálenosti je přesný víc než leckteré normální hlavně. A na 100m si holt člověk nemůže stěžovat když to odfoukne vítr bokem Smile

Zvýšení úsťovky je trochu ošemetná věc. Některé zbraně pak začnou zatáčet a je potřeba mít správnou hlaveň a zbraň poladit aby se to nedělo. Navíc je úsťovka nad 330 poněkud nelegální a nad 300 na většině hřišť zakázaná kvůli PB vybavení a bezpečnosti.

Představa, že si koupíš drahou hlaveň a začne ti to střílet o 30m dál je zcela nereálná. Toho dosáhneš pouze apexem/flatkou.

A nejdůležitější - délka hlavně má na dostřel zcela opačný vliv než si všichni myslí. Čím víc nad 12-14 palců tím menší dostřel. Asi tomu nebudeš věřit, ale je to tak Smile Taky jsem to nechtěl přijmout Smile

Takže příklad z praxe: Moje BT TM15 dostřelí s Apexem tak 80-100m při UR 320. Kulička letí po celou dobu rovně a na konci je rozptyl +/- 1m
Tippman Pro Carbine, která jde snadno přehulit a nezatáčí dostřelí při 400fps asi stejně daleko, ale musíš nadsazovat a střílet obloučkem. Přesnost je o něco větší než u Apexu.

UR 400fps je už ovšem opravdu mazec a vřele bych to nedoporučoval, obzvlášť ne pro začátečníky a kropiče. Na blízko s tím můžeš někomu způsobit už dost bolestivé zranění a třeba do budov je to fakt vražda.

Navíc jakožto majitel zbraně s velkým dostřelem musím říct, že je to většinou spíš k vzteku. Ono totiž už na tu dálku nevidíš kam to vlastně dopadlo, takže i když někoho trefíš, tak to nevíš a někteří jedinci mají tendenci takové zásahy stejně ignorovat Smile Rozhodně se to na tu vzdálenost nerozprskne.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
R-N



Založen: 16. 08. 2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Tohle je klasická touha každého nováčka Smile


Tak ona to není až tak moc touha, jako spíš problém "konkurence", když vylezeš na hřiště a z druhý strany hřiště tě někdo pokropí aniž bys ho vůbec viděl, natož mě šanci tam dostřelit je docela flustrující Laughing

Nemám úplně moc potřebu zvyšovat dostřel tím, že bych nějak výrazně zvyšoval úsťovou rychlost, ke 300FPS mám ještě rezervu. Jsem rekreační hráč a hraju s civilama, nechci někomu něco udělat, protože většina přestřelek probíhá cca na 15-20m...

Očividlně máš zkušenosti s těmito hlavněmi. Jaký je pak projev při střelbě na blízko (5-20m), nestřílí to "nahoru"? Nezvyšuje nějak výrazně spotřebu vzduchu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Flatline, či Apex jsou krásné věci a více/méně řeší tvojí situaci.

Ale pokud by tu nebyly, tak prostě musíš zapomenot na svých 260fps.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
R-N



Založen: 16. 08. 2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Flatline, či Apex jsou krásné věci a více/méně řeší tvojí situaci.

Ale pokud by tu nebyly, tak prostě musíš zapomenot na svých 260fps.


OK, až budou volný prachy asi jednu z nich vyzkouším. S rychlostí klidně půjdu k těm 300FPS, ale nerad bych porušoval pravidla...

Díky všem za info !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

R-N napsal:
Hellboy napsal:
Tohle je klasická touha každého nováčka Smile


Tak ona to není až tak moc touha, jako spíš problém "konkurence", když vylezeš na hřiště a z druhý strany hřiště tě někdo pokropí aniž bys ho vůbec viděl, natož mě šanci tam dostřelit je docela flustrující Laughing

Nemám úplně moc potřebu zvyšovat dostřel tím, že bych nějak výrazně zvyšoval úsťovou rychlost, ke 300FPS mám ještě rezervu. Jsem rekreační hráč a hraju s civilama, nechci někomu něco udělat, protože většina přestřelek probíhá cca na 15-20m...

Očividlně máš zkušenosti s těmito hlavněmi. Jaký je pak projev při střelbě na blízko (5-20m), nestřílí to "nahoru"? Nezvyšuje nějak výrazně spotřebu vzduchu?


A neni spíš problém v tom vidět, než dostřelit?
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2011 12:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

R-N napsal:
Hellboy napsal:
Tohle je klasická touha každého nováčka Smile


Tak ona to není až tak moc touha, jako spíš problém "konkurence", když vylezeš na hřiště a z druhý strany hřiště tě někdo pokropí aniž bys ho vůbec viděl, natož mě šanci tam dostřelit je docela flustrující Laughing

Nemám úplně moc potřebu zvyšovat dostřel tím, že bych nějak výrazně zvyšoval úsťovou rychlost, ke 300FPS mám ještě rezervu. Jsem rekreační hráč a hraju s civilama, nechci někomu něco udělat, protože většina přestřelek probíhá cca na 15-20m...

Očividlně máš zkušenosti s těmito hlavněmi. Jaký je pak projev při střelbě na blízko (5-20m), nestřílí to "nahoru"? Nezvyšuje nějak výrazně spotřebu vzduchu?


Flatka střílí v zásadě rovně. APEX při nejvyšším nastavení naopak střílí po křivce nejdřív dolů a pak mírné stoupání. Přičemž ten kopanec dolů je u max nastavení fakt tak půl metru dolů hned u hlavně Smile Na normální nastavení se slušným dostřelem to ale není tak hrozné, jen jsem měl u staršího kolimátoru problém aby šla tečka naštelovat tak nízko.

Spotřeba je u APEXu úplně stejná. Se sériovou hlavní bez portingu naopak nižší než u nějaké dlouhé roury s milionem dírek. Apex dá jen na konci hlavně kuličce kopanec kusem gumy a tím ji dostane do rotace. Tahle ďaha překvapivě nijak zvlášť nezhoršuje přesnost a kule nepraskají ani při úsťovce 350. Ve flatce naopak kule praskají docela rády a čistit flatku v akci je fakt opruz jak jsem pochopil. Apex normálně projedeš štětkou a je to, flatku musíš vyšroubovat a navíc je vevnitř zahnutá, takže kule praskají o dost víc a blbě se čistí štětkou.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2011 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak flatka jde dobre procistit tim gumovim protahovakem. A kule do ní se ládujou co možná nejmenší, nejtvrdší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate