Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Dálkový odpal PYROTECHNIKY-NÁSTRAH

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dálkový odpal pyra na MP akcích
Ano,má to smysl.
67%
 67%  [ 33 ]
Ano,ale jen v některých případech
32%
 32%  [ 16 ]
Určitě ne
0%
 0%  [ 0 ]
Ne, je to srabárna
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 6:57 pm    Předmět: Dálkový odpal PYROTECHNIKY-NÁSTRAH Odpovědět s citátem

Na několika akcích jsem použil dálkový odpal na pyrotechniku (CKM,RUSOG,PETARDA)Docela se to hodí na hlídání slepých míst ,odpoutání pozornosti,léčka a pod.Dosah těch mých dálkových odpalů je cca 150.Máte s tím někdo taky zkušenosti?Popřípadě co si o tom myslíte.
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No je to moc zajímavý a pokud je dosah spolehlivě 150 v každém prostředí tak i účinný, ale určitě bych tohle téma nerozváděl na veřejném fóru, protože to smrdí dost velkým malérem. Ono už pak není daleko k tomu, aby někdo zaměnil tvojí petardu za něco mnohem účiněšího a proto po těhle hračičkách dost jde i jistá nejmenovaná represivní složka v ČR Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je fakt,někdo by to moh zneužit,ale tento dálkový odpal se legálně prodává v jednom pyroshopu-a cena je i příznivá. Wink
více tu:
http://www.pyrocat.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=14&Itemid=23
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baboon



Založen: 16. 02. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus něco na principu zkratu...stačí slabý zkrat který sepne něco co udělá dostačujcí zkrat na zapálení pyra.... třeba mobilní telefon(nějaký starší nepotřebný kus se dá vždycky sehnat)....vyvedení kabílku od vybračního zařízení...dostatečný malí zkrat..... ale nechci to tu moc rozebírat Wink ....dosah se zásadně zvětší a iniciuje to každy z týmu kdo má mobilní telefon... a mobil má i funkci budíku,tedy načasování....ale jak píše rajko..není vhodné otom psát na internetu Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 5:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na odpal staci pouzit odpor a zahriat ho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baboon



Založen: 16. 02. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to znamená běhat s klubkem kabelu na zádech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hlavicka zapalky a odpor som myslel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo.... a ten proud budeš brát z čeho? Autobaterky? Shocked Doporučuji vyzkoušet co (a hlavně na jakou vzdálenost) zahřeje na úroveň vznícení 9V baterka.... pak přehodnotíš....
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 11:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

skus 12ohm 1/4W odpor, 12V zdroj
videl som to funkcne...ale o napeti zdroja som si nie uplne isty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 11:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Napětí 12V.... píšeš sám.... ale zde je důležité se bavit o max. proudu, který baterka je schopna dát. Aneb Ohmuv zakon.....čím větší odpor, tím větší teplota.
Odpor (tedy rezistor) bych vůbec nepoužíval.... je absolutně nepoužitelný z důvodu toho, že teplo je na něm odváděno do keramické části součástky jakožto nechtěné. Ovšem v tomto případě je teplo naopak vyžadované.... tak proč odporový "drát" ochlazovat?
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink


Naposledy upravil Beetle dne út březen 22, 2011 11:54 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

modelarska baterka to zvladne. ale hovorim, odskusane, funguje. neveris, vyries si to po svojom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 12:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fajn.... Smile Já to řešit nepotřebuji, dávno v tom mám jasno Smile Jen radím tazateli a zpochybňuji tvou tezi na bázi jednoduché praxe - viz

http://www.youtube.com/watch?v=gfSVnO_GN7k

Jedná se taky prakticky o nechtěný efekt odporu při průtoku PROUDU (zahřívání), ale ne v praxi o odporovou součástku
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink


Naposledy upravil Beetle dne st březen 23, 2011 12:06 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 12:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

viacmenej som stratil nit o com sa bavime? ja som mal dojem ze varvis ze je to nefunkcne. mozno len informacny sum, me solly, so solly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 12:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikoliv, je to jedna z možností kterak odpálit slož, popřípadě zápalnou šňůru, takže rozhodně se nejedná o off-topic.... ale bez zbytečné součástky - tedy rezistoru - které musíš dodat o to více proudu.... a tahat velkou baterii se asi nikomu moc nechce. Takže netvrdím že Tvá verze nefunguje, jen tvrdím že to jde lépe za menší cenu (váhy, voltáže a ampér)
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Baboon



Založen: 16. 02. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:48 am    Předmět: Re: Dálkový odpal PYROTECHNIKY-NÁSTRAH Odpovědět s citátem

ZOD napsal:
Na několika akcích jsem použil dálkový odpal na pyrotechniku (CKM,RUSOG,PETARDA)Docela se to hodí na hlídání slepých míst ,odpoutání pozornosti,léčka a pod.Dosah těch mých dálkových odpalů je cca 150.Máte s tím někdo taky zkušenosti?Popřípadě co si o tom myslíte.
http://www.youtube.com/watch?v=Oyp8eoYmRXo&feature=related toto mluví za vše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

"please do not become a terrorist" - ma pobavilo asi najviac
a hrozne mi to pripomenulo ten pripad z ruska kedy spamova sms odpalila nejakych debilov co chceli bombovat nejake namestie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no já bych řek že je zlatej palník stojí sic devět korun ale petardu odpálí v pohodě a nemusím nic skoušet a stačí menší napětí a když to sečtu s petardou tak mě to vyjde na 14 koruna mám krásnej efekt pro mě deostačující a spolehlivej a s dálkovým odpalem to je pohoda a klid
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:44 am    Předmět: Re: Dálkový odpal PYROTECHNIKY-NÁSTRAH Odpovědět s citátem

ZOD napsal:
Na několika akcích jsem použil dálkový odpal na pyrotechniku (CKM,RUSOG,PETARDA)Docela se to hodí na hlídání slepých míst ,odpoutání pozornosti,léčka a pod.Dosah těch mých dálkových odpalů je cca 150.Máte s tím někdo taky zkušenosti?Popřípadě co si o tom myslíte.

Díky všem za komentáře a nápady,ale ne všichni asi četli můj dotaz do konce.Nehledám nový způsoby na dálkovej odpal-těch mám mraky,ale zají má mě váš názor na něj.Jestli to už není srabárna a jestli se to už neblíží k "PPB"!
Pro mě nejideálnější řešení na dálkový odpalování je : petarda + el.palník + zakoupený dálkový odpalovadlo na pyro -dostatečná kombinace.
Nechci aby se dálkový odpal používal hojně,to už by nebyl paintball,ale mačkání tlačítek plný výbuchů Wink

Spíš mě zajímají vaše názory,kdy je možné toto používat,abych předešel nějakým nepříjemným sporům na akcích
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wan-Chuan



Založen: 04. 04. 2010
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj názor je takový, že to své místo v MPB akcích má.

Ale nemá to co dělat na všech akcích.

Beztak je na 90% znich dálkovej odpal nepoužitelnej. Ale to je jen můj názor.

Použít ho tam kde k tomu scénář hry přímo dává prostor.
Jakoje třeba Krvavá Silnice. Kde je konvoj a Povstalci co na něj útočí partizánským způsobem boje. Tam je to k tomu dělané (a také to měly připravené-))) Naštěstí to nestihly odpálit.....dobře jim tak-)))

Dálkovej odpal je statickej. A to mu podle mého dává jasný prostor pro jeho užití. Bez prostoru na dikuzi zda tam patří nebo ne. Takže léčka nebo obrana pozice.

Nedovedu si ho představit jako herní prvek u akcí tíhnoucích více k Pifandě na pobavení. Tam asi jen jako Efekt dosažení něajkého stavu při hře.
Jako součást scénáře ho reálně vidím jen u HC MPB akcí. Opět jsou to akce kde se tohle dá očekávat.

Nasimulovat akci posazenou do dnešního Iráku/Afgánu a nemít tam povědomí strachu z nástražného systému. tak je ta akce o hodně ochuzená. Bát se každé odhozené igelitky ve škarpě. Tomu říkám solidní psicho-))

O PPB bych se nebál.. to je to samé co pifanda pro pobavení i tak je to dotyčným prezentované. Takže pravidle co se používají defakto jen na víc HC a opravdu HC MPB akcích. Nehrozej -)))

A jinak ten odkaz co tu je na ty přepravené krabičky dálkového odpalu. Je alespoň pro mne dobrou inspirací-) Je to za rozumnou cenu a máš hotovej produkt. Nejsem Raiotechnik amatér, abych tohle dokázal posletovat.

Wan-Chuan
KRLESS!!!
_________________
KRLESS !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2011 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to super hračka rychlá příprava člověk nemusí nic tahat na stromy bomba Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spider



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 31
Bydliště: NÁCHOD

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Venca má pravdu stačí palník a není co řešit 20 let zpátky jsme používali napilovanou žárovičku se sirným prachem na který byly napájený dráty.
Jinak odpalovače jsou legoš v prodeji a na hodnocení legálnosti prodeje jsou tu jiní, a mů§žu říct že je to moc pěkná hračka na zajištění pozice.
Využití na MP určitě má záleží na pořadateli a schválení pro danou hru.
Kdo si naběhne je samo nasranej.
_________________
Čest a sílu.
PBN - Paintball Klub Náchod
www.paintballnachod.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 7:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To mi povídej Very Happy Very Happy
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
To mi povídej Very Happy Very Happy

Myslíš že dáš hetrick???? Budeš novodobej jagr v MP takže rok 2012 je taky tvůj Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate