Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Hlavně firmy Nero
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No podle toho co píšete na vašich stránkách slouží porting ke stabilizaci kuličky. Jediné proč by kulička měla být v hlavni nestabilizovaná je, že kolem ní bude utíkat vzduch a bude jí udílet rotaci. Tomu se říká vzdušné víry. Takže nevím kdo tady věří na koniny.

Jinak já nepotřebuju vcelku nic vysvětlovat. Mě stačí, když mi ukážete hlaveň bez portingu při 300fps a stejnou hlaveň s portingem při 300fps se stejnými kuličkami a ta s portingem bude díky "stabilizaci" přesnější. To se ale nestane.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
No podle toho co píšete na vašich stránkách slouží porting ke stabilizaci kuličky. Jediné proč by kulička měla být v hlavni nestabilizovaná je, že kolem ní bude utíkat vzduch a bude jí udílet rotaci.

s tymto si dovolim nesuhlasit. v hlavni neposobia len pripadne vzdusne viry
treba zapocitat aj faktor naplne na ktoreho posobia vsemozne fyzikalne zakony, zmeny teploty ? kontakt s boltom atd atd

Hellboy napsal:

Tomu se říká vzdušné víry. Takže nevím kdo tady věří na koniny.

ostanme civilizovani...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 12:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stabilizace v souvislosti s portingem nema nic spolecneho s boltem ani nicim jinym, ale s unikem vzduchu dirami ven, misto aby hnal kulicku, nebo ji predbihal a brzdil, nebo roztacel. A to jsou vsechno alepson podle me viry. Taky se tvrdi, ze po opusteni hlavne muze vzduch za kulickou kuli rozhodit a proto je dobre pred opustenim hlavne kulickou, aby tam toho vzduchu (viru) bylo co nejmin. Vzhledem k tomu, ze nejlepsi hlaven na trhu ma porting asi 2cm a spousta kvalitnich hlavni ho nema vubec tomu neverim.

Jinak každý, kdo má portovanou hlaveň si může velice snadno vyzkoušet kdo má pravdu. Změřte radarem fps. Vystřelte na terč. Vemte lepící pásku a zalepte portování na hlavni. Změřte znovu fps. FPS bude větší. Snižte fps aby bylo stejné jako u prvního pokusu. Vystřelte na terč. Pokud bude soustřel stejný. Portování nemá vliv na přesnost. Pokud ne, pletu se. Zalepená hlaveň je při tom mnohem horší než hlaveň bez portingu, protože zalepený porting vytvoří v hlavni ďůlky, které musí být rájem pro víry a turbulence.

A zas abych nebyl takový extrémista. Nějaký drobný vliv porting na konci hlavně mít asi může, ale bavíme se tady o těch 10 palců dlouhých řadách a spirálách na 90% hlavní.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A nejsou ty díry jen kvůli tomu, aby když se zaseru hlaveň tak aby barva, kterou tlačí další kulička stříkala ven a tak pomáhala samočištění hlavně?

No zkusím ten test co píše Hellboy a třeba se něco dozvím.

Jinak mám konečně 14" Nero a mám jinou, zřejmě novou, ten konec. Tedy jakoby úsťovou brzdu.

Fotku dám, ale tady jen přibližně
http://www.military-paintball.cz/support_scripts/galerie_fotografii.php?cat=akce&rid=1249&img=25&dir=1
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
twin



Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy to docela hezky vysvětlil. Hlaveň je jak kola na auta. Trabant s nízko profilovými litými koly bude furt trabant. Hlaveň je jen výstupní zařízení, které může dobře pomoct, ale už toho moc nezachrání, pokud je větší problém jinde. Hlaveň může přesnost zlepšit / zhoršit, ale možnosti jsou omezenější než u kvality kuliček a konstantnosti plynu při výstřelu. Pokud máte A5 na Co2 a střílíte secondy na full auto, tak je úplně fuk co tam máte za trubku. Pokud budeš mít Dmko nebo Droida na vzduch, budeš střílet Hellfiry a dáš na to základovku z T98, tak poznáš rozdíl proti Ultalitce.

Ještě k tomu portingu- délka ideální hlavně je podstatně kratší než požadovaná délka hlavně hráčem. 14“,16“,18“ je zkrátka již moc dlouhý, ale lidi to chtěj. Dále je něco jiného je když střílíte po jedné kuličce a když střílíte kadencí třeba 18-20 za vteřinu. To pak kombinace portingu a dvou průměrů je opravdu znát a ve sportovním paintballu pomalu nutnost.
Co se týká vrtaných hlavní- nevím jestli případná docílená rotace není někdy spíš ke škodě. Každopádně mi přijde, že to minimalizuje neplechu mastných kulí a špinavé hlavně. Patrně menší dotykovou plochou a tím že barva od trhlých kulí zůstane v drážkách. Lidi to ale tak moc chtějí, že se to vyrábí a dobře prodává.

No a co se týká Nera, o jejich zásobovacích problémech jsme neměli ani tucha. Nám se nelíbí konstrukční řešení tj. volba krátkých finů. U nás chce každý mít co největší ústovku a aby mu to co nejmíň žralo, na to chce delší zadní část, jako má klasická dvou průměrovka. Chápu, že na tu lidi tolik neslyší, ale přesto jsou to nejúspěšnější a nejprodávanější hlavně. Takže ani kdyby Nero hlavně měl skladem, tak bychom v současné době neměli zájem. Na trhu je obrovský množství hlavní a chtě nechtě neimportujeme všechny. Stejně většinou nabídku řídí sám trh poptávkou.
Mě to stejně přijde, že si každý hráč prochází různými stadii a přiklání se postupně k různým hlavním.
Období hračičky se střídá s obdobím apatie a lhostejnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

twin napsal:

Ještě k tomu portingu- délka ideální hlavně je podstatně kratší než požadovaná délka hlavně hráčem. 14“,16“,18“ je zkrátka již moc dlouhý, ale lidi to chtěj.

Bodejť by nechtěli když jediná dobře fungující (v military kabátě) hlaveň kterou jim jste schopni dnes nabídnout je 18" dlouhej Milsig Wink

twin napsal:

Co se týká vrtaných hlavní- nevím jestli případná docílená rotace není někdy spíš ke škodě. Každopádně mi přijde, že to minimalizuje neplechu mastných kulí a špinavé hlavně. Patrně menší dotykovou plochou a tím že barva od trhlých kulí zůstane v drážkách. Lidi to ale tak moc chtějí, že se to vyrábí a dobře prodává.


To samé, chtějí to moc protože to funguje (dokonce líp než AA která se již nedá sehnat) a nic jiného v nabídce nemáte. Wink

twin napsal:

Na trhu je obrovský množství hlavní a chtě nechtě neimportujeme všechny. Stejně většinou nabídku řídí sám trh poptávkou.
Mě to stejně přijde, že si každý hráč prochází různými stadii a přiklání se postupně k různým hlavním.
Období hračičky se střídá s obdobím apatie a lhostejnosti.


Kvalitních hlavní, které nějak vypadaj, importujete zoufale málo - slovy jednu, takže nevěřím, že se český paintballový trh řídí nějakou poptávkou. Prostě to je hlavně o tom co se nám těch pár shopů rozhodne naservírovat a to si musíme koupit Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě k tomu portingu. Test který jsem sem hodil nebyl dělaný při střelbě dávkami. Autorův závěr je, že vliv portingu na střelbu je "teoretický" to znamená, že v testu 30ti hlavní nevypozoroval, že by přítomnost portingu zlepšovala cokoli jiného než hluk a žádný jiný test neexistuje. Autor je inženýr mechaniky (volně přeloženo).

Problém je, že nikdo žádný jiný test neudělal a výrobci hlavní už tuplem ne. Za to nám cpou všelijaké ničím konkétním nepodložené teorie o tom proč je něco tak jak to je. Kdyby nějaký výrobce natočil video z vývoje/testování hlavní a ukázal, že jím navržená konstrukce ve srovnání s něčím jiným funguje, tak by mu lidi utrhli ruce, ale to se prostě neděje.

Takže moje zkušenost se střelbou dávkou nízkotlakem 200psi při 15bps z 12 palců neportované flasc hlavně na cca 15m z ruky - soustřel 10-15 cm. Ani jedna kule z 80ti neuhla. Kdyby byla zbraň ve svěráku, tak to bude podstatně lepší, protože to při dávce docela dost kope.

Nejsem si jistý, jestli by to s portingem mohlo být lepší, protože ani ty nejlepší hlavně nejsou schopné mít soustřel na 20m lepší než nějakých 5x5 až 10x10 cm u cca 70% střel (těch 30% prostě uhne vždycky víc). Prostě to nejde. V tom testu jsou fotky všech terčů, takže se můžete přesvědčit.

Kdo čeká, že s nějakou hlavní mu bude na tuhle vzdálenost padat jedna kulička přesně na druhou, tak se nedočká s ničím. Fyzika kuličky tomu prostě brání.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak eště by mě zajímalo jak je to s mechanikou boltu a tlakem zbraně. U MR1 se mi zaboha nepodařilo jí přehuli tak, aby to při 350 fps lítalo rovně. U BT TM15 to problém není. Jediné čím to může být je buď šetrnější/žádný náraz boltu do kuličky, nebo menší tlak. Hlava mi ale nebere, jak to s tím tlakem je. Jak to, že menší tlak u nízkotlaku dokáže udělit kuličce stejnou rychlost jako mnohem vyšší tlak u vysokotlaku? Někde jsme řešili, že nižší tlak působí na kuličku déle, ale nějak nechápu jak by to při kadenci 20bps mohlo být reálné. To jsou setiny sekundy po které ten tlak působí. Možná je to úplně debilní dotaz, ale myslím, že nejsem sám.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zaujimave video k tejto teme - najelpsie su prave tie deformacie gulicky

tu je presne vidiet ze gulicka sa deformuje !! a to i pri pade do hlavne

http://www.youtube.com/watch?v=WXM6MpEsalA&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy je to jednoduché, ten impulz třeba u SP1 trvá podle nejosvědčenější konfigurace Mikea z TechPB (server ohledně testů a návodů PB) s TechT L7v2 boltem 14ms, přednastaveno v blackheartu je 17ms HPA a 22ms CO2, to je doba otevření, doba pro vrácení boltu bude cca stejná, takže když to spočítáš, je to nějakých 25 cyklů za sekundu 25x(20+20). Kolik je to v Mini(TM7/15) nevim, ale šlo by to asi taky dopátrat. Já žiju v tom, že je LP plynulejší a stabilnější, jako když kuličku roztlačíš, kdežto HP je vyloženě kopanec.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ono to nebude tak černobílé jak si každej myslí, podle mě ve výsledku na kuličku působí vždy přibližně stejné síly jak u nízkotlaku tak u vysokotlaku, protože i u toho vysokotlaku se ten tlak snižuje vlivem rozpínání do dutin té zbraně při jeho průtoku pod kuličku. Vysokotlaká je ta zbraň hlavně proto, aby se zajistilo její fungování (natažení). Pro výstřel už toho tlaku není tolik potřeba stejně jako u nízkotlaku. Nízkotlaké zbraně jsou hlavně, protože ta technologie (natažení zbraně a udělení energie kuličce) nepotřebuje takovou energii plynu jako ten vysokotlak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
No ono to nebude tak černobílé jak si každej myslí, podle mě ve výsledku na kuličku působí vždy přibližně stejné síly jak u nízkotlaku tak u vysokotlaku, protože i u toho vysokotlaku se ten tlak snižuje vlivem rozpínání do dutin té zbraně při jeho průtoku pod kuličku.

no uprimne to si nemyslim.
teda co myslis tym "stejne sily"
lebo u nizkotlaku prejde zbranou napriklad maximalne 150psi (u SP1) a u takeho tipmanu na gulicku posobi tlak cez 800psi

teda opravte ma ak to zle vidim, ale je v v takej A5 nejaky mechanizmus na znizenie toho tlaku z bomby? u elektirckych nizkotlakych zbrani sa nastavuje dlzka prudenia - dwell, u vysokotlakych zbrani len tlak.

tot moj nazor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bych to viděl, že kulička dostane vždycky stejnou energii, jestli letí ven 300fps z HP nebo LP, pořád má stejnou energii. Jde o ten časový úsek, po kdy ji dostává. A další věc je, že se do kontaktu s kuličkou dostává i bolt, což je, podle mě, ten větší problém. Nevim přesně, kolik váží u A5 a podobných, ale SP1 má cca 15g origo a 7,2 TechT a to už bude rozdíl. Můžeme se pak bavit o tvaru a materiálu jeho dotykové plochy. Ale tam se toho už moc vyšpekulovat nedá. Leda Cocker a jeho uzavřený závěr.

PS: Tyhle teorie mě fakt baví Smile
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 4:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
zaujimave video k tejto teme - najelpsie su prave tie deformacie gulicky

tu je presne vidiet ze gulicka sa deformuje !! a to i pri pade do hlavne

http://www.youtube.com/watch?v=WXM6MpEsalA&feature=related


Už jsem yslel, že jsi mě dostal, ale když jsem to skouknul, tak jsem se zase uklidnil Smile

V tom videu (které je mimochodem super) se totiž prohýbají pouze kuličky, které už jsou prasklé (a ten borec to tam i říká), drtivá většina kuliček tam pak má na sobě důlek, takže nechápu s čím to stříleli, protože když kulička praskne jen pádem ze zásobníku do hlavně, tak to asi není normální Smile Ty kuličky co byly v pořádku měly deformaci minimální. A pravda je, že když jsem tady napsal, že se deformovat nemůže, tak jsem myslel, že se z ní neudělá šiška. Nějaká deformace by samozřejmě proběhla i na kovové skořepině Smile Ale podle mě je to i co je vidět na tom videu zanedbatelný.

A k tomu co napsal Rajko, pochopil jsem to tak, že podle něj se většina toho tlaku spotřebuje na samotné natažení zbraně a na kuličku pak udeří už stejně nízký tlak jako u nízkotlaku (?). To vcelku dává smysl. I když pár záhad to pořád zanechává.

Docela zajímavý by bylo, kdyby použili nějakej obarvenej vzduch a stejně zpomaleně zabrali i to když kulička opouští hlaveň. To by pak bylo vymalováno a bylo by vcelku jasný jestli má porting vliv nebo ne. Nicméně kamera, která dokáže takhle zpomaleně zaznamenávat bude stát minimálně pár set tisíc (tohle nejsou stovky, ale tisíce záběrů za sekundu, mám kameru co umí 300fps a kulička tam stejně není skoro vidět).
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:

Už jsem yslel, že jsi mě dostal, ale když jsem to skouknul, tak jsem se zase uklidnil Smile

som rad ze takto motivujem tvoj kardiovaskularny system Very Happy
Hellboy napsal:

V tom videu (které je mimochodem super) se totiž prohýbají pouze kuličky, které už jsou prasklé (a ten borec to tam i říká), drtivá většina kuliček tam pak má na sobě důlek, takže nechápu s čím to stříleli,

ide o to ake nove triky vymyslaju ohladom ego boltov aby co najlepsie a najmenej trapili extra krehke gulicky. napriklad hore v bolte je nejaky dulek aby nenicil gulicku co je nad tou aktulane strielanou

Hellboy napsal:

A k tomu co napsal Rajko, pochopil jsem to tak, že podle něj se většina toho tlaku spotřebuje na samotné natažení zbraně a na kuličku pak udeří už stejně nízký tlak jako u nízkotlaku (?). To vcelku dává smysl. I když pár záhad to pořád zanechává.

to uprimne neviem. ja si naopak nemyslim ze rovnaky tlak v nizkotlaku udre na gulicku ako v pripade vysokotlaku
jednoducho je to tym ze u nizkotlakych zbrani je fakt niekedy extrem a ide to dole az na nejakych 80psi, su tam 2 solenoidy a podobne uchylnosti

kdezto u vysokotlaku je proste len bolt a hotovo
a tolko enegie netreba na obtiahnutie boltu, ak si vsimnes, tak bolt u vysokotlaku ma casto na pomoc pruzinu.
ale to je technolgocike riesenie kazdej zbrane trosku ine.
Hellboy napsal:

Docela zajímavý by bylo, kdyby použili nějakej obarvenej vzduch a stejně zpomaleně zabrali i to když kulička opouští hlaveň. To by pak bylo vymalováno a bylo by vcelku jasný jestli má porting vliv nebo ne. Nicméně kamera, která dokáže takhle zpomaleně zaznamenávat bude stát minimálně pár set tisíc (tohle nejsou stovky, ale tisíce záběrů za sekundu, mám kameru co umí 300fps a kulička tam stejně není skoro vidět).

este je to aj o tom ze maju rozrezane zbrane a podobne featury, ale holt R&D Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tu pružinu musí ten tlak dokázat stlačit a to společně s váhou kladiva a boltu, což je třeba u MR1 oproti TM15 sakra rozdíl.

Jinak tady na té stránce je mrtě animací jak fungují různé principy boltů:

http://www.zdspb.com/tech/misc/anim_pcp.html

A co se týče výhod closed boltu proti open boltu na Warpigu dělali nějaký test a výsledkem bylo, že to je oboje stejně přesné.

citace:
By testing under controlled circumstances we were able to isolate the subject of our test (the bolt operation) from the other variables involved. Firing our marker as an open bolt, blowback operated semi-automatic, we found the same level of accuracy, as when firing as a manually operated closed bolt marker. Our conclusion - the great "inherent accuracy" of closed bolt markers over open bolt markers is a myth.

_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nj to je closed/open bolt myth, ale skor ide o ten tlak ktory to tam fukne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:

A k tomu co napsal Rajko, pochopil jsem to tak, že podle něj se většina toho tlaku spotřebuje na samotné natažení zbraně a na kuličku pak udeří už stejně nízký tlak jako u nízkotlaku (?). To vcelku dává smysl. I když pár záhad to pořád zanechává.

Jo přesně tak jsem to nějak chtěl vyjádřit Wink
Je vidět, že naproti tomu vegetta má svojí utkvělou představu jak fungují veškeré PB zbraně a bude se za ní hádat až do krve, na tom nemám v nejmeším chuť se podílet, takže asi naposledy k tomuto tématu.
Ano je možné, že některé nízkotlaké značkovače jedou na extrémě nízký tlak (třeba i těch 80PSI) proto potřebují ty dva solenoidy, aby tam v co nejkratší době dostali potřebné množství plynu které udá kuličce potřebnou energii, ale to se nebavíme o Low endových značkovačích typu SP1,SP8, iona nebo mini invert.
Všechny tyhle poznatky (co se střeby týká) vyplývají i z videí kde má borec vymazlený BTéčko, který dokáže udržet konstantní FPS i při kadenci 30 BPS. BTčko je v základu vysokotlak a puntičkářskými zásahy do mechanismu tenhle člověk dokázal tuhle flintu donutit natahovat i při nízkém operačním tlaku a aby kulička dostala svojí dávku plynu tak musel brutálně leštit a upravivat kanáky kterými plyn zbraní proudí směrem ke kuličce a to byli jediné zásahy do téhle zbraně, takže to znamená že ten vysoký tlak u těchto mechanismů je opravdu potřeba hlavně pro natažení zbraně a pro zajištění jeho dotatečného množství pro výstřel. Aby se totiž dostal rychle ke kuličce, je potřeba, aby proudil co největším průřezem, jenže to má zase za následek zbytečné rozpínání hnacího plynu a tudíž i pokles tlaku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
...jednoducho je to tym ze u nizkotlakych zbrani je fakt niekedy extrem a ide to dole az na nejakych 80psi, su tam 2 solenoidy a podobne uchylnosti...


Pozor, neříkám, že to není pravda, jen chci upozornit, že u high-endu se může vyskytnout situace použítí 2 různých operačních tlaků v mechanismu.
Jeden střílí - např. 120psi.
Druhý cykluje - např. 80psi.

Takže pozor na zaručené zprávy o nízkém tlaku.

(Pokud jde o použí 2 solenoidů, tak to vychází z historie příchodu prvních elektropneumatických zbraní, kdy Shocker používal právě 2 solenoidy, kvůli ovládání cyklování a střelby (zjednodušeně řečeno).
Kdežto Angel používal pouze 1 solenoid, protože měl spojený bolt a kladívko (fungoval na jiném principu, než Shocker).)
_________________
I really like cookies...


Naposledy upravil nox dne čt červen 03, 2010 7:31 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No když to vezmu podle kvérů, které jakž takž znám - MR1 - je tam relativně lehký bolt a docela dost brutálně těžké kladivo. Pohybují se společně. Plyn musí přetlačit pružinu, která je tak tvrdá, že se musí natahovat docela velkou silou. To všechno lítá sem a tam cca 4cm. V TM15 je solenoid, kterým hýbe baterka asi o 2mm a pouze malá část boltu lítá jen asi o 1cm a je úplně lehoučká. Pružina je měkoučká. Navíc plyn má mnohem menší prostor na expandování - mezi regulátorem a mechanismem je jen jedna trubička a všechno jde rovnou na kuličku.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:

Jo přesně tak jsem to nějak chtěl vyjádřit Wink
Je vidět, že naproti tomu vegetta má svojí utkvělou představu jak fungují veškeré PB zbraně a bude se za ní hádat až do krve, na tom nemám v nejmeším chuť se podílet, takže asi naposledy k tomuto tématu.

chcel som nieco stavnate napisat, ale tu len Jaroslav moze vidiet kto do koho rype.

ja viem Rajko, ty si vsetko pobral a ja nezaspim lebo sa s nami uz nepodelis o svoje mudra.
Rajko napsal:

Ano je možné, že některé nízkotlaké značkovače jedou na extrémě nízký tlak (třeba i těch 80PSI) proto potřebují ty dva solenoidy, aby tam v co nejkratší době dostali potřebné množství plynu které udá kuličce potřebnou energii, ale to se nebavíme o Low endových značkovačích typu SP1,SP8, iona nebo mini invert.

moja sp1 pouziva tlak 150psi. viac jednoducho do zbrane netecie. rozhodujuci faktor u nizkotlakych elektrickych zbrani je dwell a tlak. kedze v zbranovych komponentach viac ako 150psi netecie, viac ako 150psi tam jednoducho za gulickou nevymyslis.

a pre nizkotlake zbrane - jednoducho tu gulicku dlhsiu dobu kontinualne aktuuje 150psi. ak to chces vysvetlit obrazkom, to neposluzim, lebo neviem kreslit pekne obrazky

http://i131.photobucket.com/albums/p291/dirtydurnal/A5.gif

tu mas pekny diagram ako A5 funguje.

tu mas to ako funguje ion
http://www.zdspb.com/media/tech/animations/ion_superrender3.gif
tu mas invert mini
http://www.zdspb.com/media/tech/animations/invert_v3_7fps.gif

pekne to na tom inverte vidiet ako funguje

a tu ams pre doplnenie spyder
http://www.zdspb.com/media/tech/animations/spyder.gif

u spydera najlepsie vidiet ako to funguje

Rajko napsal:

Všechny tyhle poznatky (co se střeby týká) vyplývají i z videí kde má borec vymazlený BTéčko, který dokáže udržet konstantní FPS i při kadenci 30 BPS. BTčko je v základu vysokotlak a puntičkářskými zásahy do mechanismu tenhle člověk dokázal tuhle flintu donutit natahovat i při nízkém operačním tlaku a aby kulička dostala svojí dávku plynu tak musel brutálně leštit a upravivat kanáky kterými plyn zbraní proudí směrem ke kuličce a to byli jediné zásahy do téhle zbraně, takže to znamená že ten vysoký tlak u těchto mechanismů je opravdu potřeba hlavně pro natažení zbraně a pro zajištění jeho dotatečného množství pro výstřel.

cize ty tvoje poznatky cerpas z videa o tom ako niekto vymazlil svoj kver tak aby spolahlivo a bez obstrukcii fungoval

aky je "nizky operacny tlak"

a nejde o tlak, ale o spravnu kombinaciu tlaku a doby expanzie (+ dalsie faktory). ked tam pustis na 1ms 800psi alebo 200psi.

ale ok, na zaklade videi robit technicke zavery o tom kolko sily treba na obtiahnutie zbrane, to musis byt na mechaniku odbornik, smekam, ja si to nedovolim tvrdit, ja by som to zadal niekomu spocitat, kedze uz si tie rovnice nepamatam.

Rajko napsal:

Aby se totiž dostal rychle ke kuličce, je potřeba, aby proudil co největším průřezem, jenže to má zase za následek zbytečné rozpínání hnacího plynu a tudíž i pokles tlaku.

toto som trosku nepochopil, ale ja som pomalsi, mozes to vysvetlit?
ja len ci mame vsetci rovnake pojmy o tlaku, objeme a rozpinani..., pripadne zakony o prudeni. ale ok, ja si zbehnem dole pozicat knizku a hezky si poctu...


Naposledy upravil vegetta dne čt červen 03, 2010 7:27 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:

(Pokud jde o použí 2 solenoidů, tak to vychází z historie příchodu prvních elektropneumatických zbraní, kdy Shocker používal právě 2 solenoidy, kvůli ovládání cyklování a střelby (zjednodušeně řečeno).
Kdežto Angel používal pouze 1 solenoid, protože měl spojený bolt a kladívko (vyngoval na jiném principu, než Shocker).)

tym som len chcel naznacit, ze aj tych 150psi na ktorych bezi ci uz SP1 alebo SP8 (ano nedavaju 400fps, ale len 300) je oproti tym 350 co ma X7 ak sa nemylim, rozdiel 1:2 minimalne

inak list solenoidov a diagramy su pekne tu http://www.zdspb.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mně se podařilo z SP1 dostat 400 fps ovšem za cenu nemožnosti střilet dávkou regulator regenerovat (nedokazal dodat potřebné množství vzduchu) možna by pomohl nastavitelnej dewel mozna jinej regulator ale jde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

byla to SP1 s holovpoint boltem od dedli windu hlaven 14ka HH batlestick banstigova ustova brzda a litalo to rovne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

coskoro mi pride novy regulator ale nie do SP1, tak skusim...kadenci s 400fps
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolím si jedno odskočení od tématu hlavní Nera (i když to s hlavněmi taky souvisí) a budu reagovat hlavně na Rajka a vegettu.

První věc, kterou je nutno si uvědomit je fakt, jakým je kuličce udělena rychlost. Ano, naráží do ní (front) bolt, to je ale hlavně kvůli jejímu umístění do hlavně.
Důležité je, že kinetickou energii kuličce dodá rozpínající se plyn. Pak platí, že čím větší je rozdíl tlaků, tím více energie bude uděleno. Avšak pozor - samotný tlak je nepřímo úměrný na objemu (viz. např. stavová rovnice ideálního plynu, Van der Waalsova stavová rovnice atd.).

180 psi ~ 1 241 057 Pa
800 psi ~ 5 515 808 Pa
Pa atm. ~ 101 325 Pa

Dále si myslím, že Rajko má z části pravdu ohledně expanze a působení nižšího tlaku na kuličku. Když si totiž představíte dnešní nejpoužívanější vysokotlaké mechanismy (single in-line a two tube blow-back, alias Tippmann a Spyder). Pak při otevření ventilu (stlačením jehly kladívkem) expanduje plyn na kladívko a dále do mechanismu. Touto sekundární (výstřelovou) expanzí ztrácí tlak (narůstá objem). Jelikož lze expanzi a proudění plynu popsat i např. odvozením z Bernoulli rovnice pro proudění kapalin (aerodynamika a hydrodynamika se řídí stejnými základními zákony), můžeme si expanzi plynu představit jako expanzi kapaliny. Pak je každému jasné, že první expandující plyn působí na kladívko a zároveň se přesunuje dále přes mechanismus, kde finálně působí na kuličku. Logicky tedy na kladívko působí větší síla (tlak), než na kuličku (o kolik je už věc jiná Smile ). Pak dále můžeme tvrdit, že vysoký tlak je potřebný hlavně kvůli opětovnému natažení.

Nepřímým důkazem může být jednoduchý test semi Spyder vs. PGP. Podle mnou odvozených závěrů, by PGP na 12g CO2 bombičku měla za stejných standardních podmínek vystřílet více.
Avšak pozor, zde se dostávám k už jednou zmiňovanému faktu, že tlak je nepřímo závislý na objemu (platí i ekvivalentní výrok). Tzn. že snížení tlaku zapříčíní zvýšení objemu. (A to všechno je přímo závislé na teplotě.)

Kdysi jsem si chtěl provést základní výpočty prudění sám, bohužel jsem narazil na problém objemů (rozměrů vnitřních částí) a rychlosti cyklu střelby. Pro vytvoření alespoň základních rovnic je třeba znát dobu otevření ventilu a množství uvolněného plynu - no a zkuste mi tohle říct u vysokotlaku...

Další problém bude, že i když se základní výpočty provedou, stále budou zatíženy zhruba 0,1-35% systematickou chybou (v závislosti na použitých technikách měření, dodaných experimentálních datech atd.) a použitelné u velmi pomalé střelby.

Pokud se někdo bude chtít mnou nastíněné problematice věnovat dále (parametry nízkotlaků bych velmi uvítal), doporučuji vytvořit nové vlákno.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 7:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S nízkotlakem ti Noxi nepomůžu a možná ani s vysokotlakem, ale kdysi jsem postavil PB pistoli s vestavěnou nádržkou na CO a u té se mi dařilo udržet "spotřebu " CO na 0,5gr na jeden výstřel. Ale mám obavy že tahle veličina ti asi moc nepomůže protože si neumím představit kde budeš hledat přepočty mezi objemem plynu a jeho hmotností. Navíc mechanismus Spydera je velmi nehospodárný a uniká z něj spoustu plynu kolem, takže otázka stále zůstává - kolik to plynu je opravdu potřeba pro střelbu a natažení a kolik ho unikne bez užitku netěsnostmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

0,5g CO2 zabírá při 20°C a 101,325 kPa (tj. střední atmosférický tlak)

objem = 0,25 dm3 (pro ideální chování).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2011 9:38 pm    Předmět: Velmi slabý a subjektivní pohled/srovnání/test/dojmy Odpovědět s citátem

Tak mam 16" NERO na mé A5.
Hlaveň je lehká (s finem 0.686 a koncovkou 163g), zvenku černá, příčně broušená, tenké logo výrobce na mezikusu před finem.
Uvnitř je na první pohled podélně rovně broušená, hodně zvětšený by to vypadalo jako přímý podélný vývrt. Ale je krásně lesklá (i po 800 kulích a jen průtahu hadříkem). Při pohledu od kompenzátoru jsou viditelné 2 přechody mezi průměry finu, mezikusu a hlavně samotné. Při pohledu od finu neni vidět nic kromě lesku...
Hlaveň nemá porting, což mě zklamalo i potěšilo zároveň z mnoha důvodů uvedených ve všemožných vláknech. Fakt sem to chtěl vyzkoušet a pak třeba přelepit nebo tak,ale zase se mi to bude líp čistit a nebudu zklamanej, že to třeba nefunguje.
Kompenzátor má 3 velké otvory na protějších stranách, je 5cm dlouhý a při prvních výstřelech byly vidět odfuky nahoru a dolů (takhle mi vyšel závit,chtěl bych to spíš do stran), takže to má asi lehký portingový efekt.
A co je nejlepší, závit na konci je stejný jako MILSIG, takže koncovek na výběr je dosti. Hned sem tam natočil tan tlumič, co byl součástí mého předchozího setu hlavně od Milsigu (foto staré verze na profilu).

A teď střelba. Tippmann A5 bez vnitřních úprav, pohon vzduch, FPS 295-300 (staženo z 330), kule Titanium premium winter čerstvý, pěkný, fin. 0.686, originál úsťovka Nero, +-20°C, téměř bezvětří.
Vystříleno 800 kulí, v hlavni žádná nepraskla (ale jedna praskla asi v cyklonu a prošla i laufem. Dohrál jsem hru a šel čistit. Cyklon celej zaprasenej, v hlavni úzká čára barvy po jednej straně, jinak skoro čistá).

Nemůžu srovnat nic víc než 3 hlavně, co jsem vystřídal na gunu:
1.Základní A5 - průser, zevnitř hrubá, nepřesná

2.Milsig 10" v kitu tlumič/předpažbí (viz foto na profilu) -
podstatné zlepšení, ze začátku fakt nadšení, 1 ze 3 šla rovně kam
jsem mířil, začal jsem trefovat hráče tak na 25-30m, ale čím dál, tím
hůř, bez praskání, i pěknej zvuk, ale kupoval jsem to hlavně:
pro dizajn, místo té základní, za těch 1600,- bych mohl mít lepší, já
vim. Test s Milsigem jsem udělal dnes po návratu domů z akce -
30 kroků, vzduch, kule Titania, bezvětří, pokus o pevné zapření o
strom, cíl strom asi 60cm našíř - a výsledek: ze 70. kulí asi 8 mimo a
zbytek na stromě, ale po celej šíři a 2 metry do výšky. Jako něco se
tim trefit dá, ale je to spíš o náhodě, takový drahý...

3.Nero 16" - podstatné zlepšení, je jasně vidět stabilita kulí za letu, 1 z
20. zatočila na 20m tak metr mimo, ale to bude asi kulema, dnes po
akci jsem si odkrokoval 50 kroků, opřel gun pevně o strom, a vysypal
zásobník (70) na cíl (strom tak 80cm na šíř) někde okolo 40. kroku. 4
kule letěly úplně mimo, asi 5 jich škrtlo a zbylé vybarvily kolo o
velikosti zákazu vjezdu tam, kam jsem mířil. Úplně jsem se pod
maskou pousmál, jak mě to překvapilo. S tim už se dá hrát si myslim.


Zkoušeno na akci Paintball mazec v Kasárna Holýšov dnes, 7.5.2011. Moje skóre asi 10:3.
Další detaily: hned jsem s tim jebnul o strom, jak je to delší. A v baráku pak o zem při skrčení. Musim zvětšit svojí safe zónu o 4"...
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2011 8:07 am    Předmět: Re: Velmi slabý a subjektivní pohled/srovnání/test/dojmy Odpovědět s citátem

NUME napsal:

Hlaveň nemá porting, což mě zklamalo i potěšilo zároveň z mnoha důvodů uvedených ve všemožných vláknech. Fakt sem to chtěl vyzkoušet a pak třeba přelepit nebo tak,ale zase se mi to bude líp čistit a nebudu zklamanej, že to třeba nefunguje.
...


Jak nemá porting?? Já mám 14" a ta stoporocentně porting má... Porting jsou díry v těle hlavně..
Jestliže opravdu nemáš tak je to asi nějaká novinka.. já tu hlaveň mám cca rok.. Ale teď jsem přešel na JJ Performace 16" s tou je Carabina smrtelně nebezpečná..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate